Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

BOURQUE

Remake dneska už kultového snímku z roku 1987. Keď čakáte na to, že film bude „verne sledovať známy scenár, tak sa mýlite. Ako už sám užívateľ POMO naznačil, nový RoboCop viac fókusuje na otázky etikety, možnosti premeny človeka na robota, respektíve na hybrida. Nemyslím si, že to bol zlým ťahom, ale kvôli rýchlejším akčným scénam sa film stáva trošinku nevyváženým. To v značnej miere ovplyvnili aj nemalé „špeciálne PC“ efekty. Z hereckého pozadia by som vyzdvihol M. Keatona a G. Oldmana. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Toka

Film naprosto přesně ví, jak šlápnout americké (nejen) populaci na kuří oko. Vedlejší scény s S.L.Jacksonem jsou přesně to, co film dělí od nudného akčňáku. Bohužel, ani tak to nestačilo na maximální hodnocení. ()

John8

Tento snímek byl odsouzen k zániku už od prvního traileru, ale i přes to jsemse v něm snažil nalézt jen to nejlepší, těšil jsem se na nový úhel pohledu na zlatou klasiku, s novou vrstvou souboje lidské vůle proti pevnémuprogramu, místo toho ale robocop mi předvedl jen opakovaný výsměch a opovrhování originálem (barva, ruka), přímé urážky obecenstva ("lidi neví co chtějí, dokud jim to nedáme") ale hlavně logické nesravnolasti ve vlastním světě (proč Alex jednou chodí jako popelnice ale pak skáče tři metry? proč je nemotorný když existují protézy co umí hrát na kytaru? proč policisté nepoužívají exoskelety? a proč není software na ropoznání obličejů v každé kameře?) Nemastný neslaný zážitek který nedokáže zariskovat vůbec v ničem (i kostým vypadal jako pyžamo) který se rozhodl vydělat jako mnohé v dnešním světě filmu, na jméně. tři hvězdy mínus jedna protože Robocop používá Bing... (BTW takhle plíce nefungují). ()

hEROic

nemastne, neslane... akce spis podprumerna, pribeh slaboucky... pritom zacatek vypadal slibne, skoda no, na druhou stranu jsem ani nic necekal :) 60% ()

Rikky007

Velice zajímavý remake, který se příliš neobtěžuje uctívat originál a vnáší do příběhu aktuální a taky složitější otázky než jaké byste čekali od podobného filmu. Kdo se těšil na robopolicajta, který v ulicích s přehledem za pomocí svých hračiček likviduje zločin za doprovodu efektních výbuchů a fanfár byl určitě zklamaný. Moc se mi líbí, jaký je film trefnou satirou na politické a mediální klima v USA. Co mi chybělo bylo lepší vykreslení vztahu s bývalým parťákem, Robocopovo zařazení zpátky do služby atd. To bylo reprezentováno jenom pár několikavteřinovými záběry. Místo toho se film točil hlavně kolem manželky, jejíž ubrečený výraz je ve filmu všudypřítomný. Ze začátku to působí jako dobře rozjeté psychologické drama s hodně působivými scénami, které ale jaksi vykolejí v momentě, kdy je Murphy zbaven emocí a pustí se do akce, pak jakoby film přesedlá na typickou akční hru na hrdinu a zloduchy. Pořád si ale zaslouží nadprůměrné hodnocení za styl pojetí, který se zajímavě aspoň povětšinou vymyká stereotypům z žánru. ()

strikeman

Jeden z těch povedenějších remaků, který, alespoň v mých očích, měl smysl. Navíc tvůrci nepodlehli současnému trendu "co nejvíc efektní akce" a soustředili se na příběh a niterný svět hrdinů, což je jen plus. Škoda jen, že akční sekvence nejsou zvládnuty lépe ... 75% ()

figliar

Nejsom síce skalný fanúšik starých filmov o Robocopovi, ale musím povedať, že oproti tomuto braku sú to priamo klenoty. Hrôza, bez pointy, logiky, nápadu. Jediné plus vo filme bol Gary Oldman. Ostatné má vyložene nasieralo, vrátane Samuela L. Jacsona. Škoda reči. ()

GOREGASM

Why the fuck studio najme hypernadějného a nemainstreamového režiséra, když mu nakonec stejně do všeho kecají a překroutí film k obrazu svému. Říkejme tomu "Hollywood Gangrape Incorporated", protože to je přesně to, co si José Padilha musel prožít při realizaci Robocopa. Výborná první polovina přitom nemá chybu a vůbec k tomu nepotřebuje přeexponované násilí jako Verhoevenův originál (no offense) a je z ní cítit naléhavý Padílhův rukopis, kdy sází na precizní psychologii a kontroverzi, kterou zde představuje ožehavá otázka statisticky bezchybně vyhodnocujícího robotického policajta bez emocí. I vizuálně vdechl Padílha svému Robocopovi velmi osobitý "look" a i bez destrukčních orgií je na co se dívat. Herecky trefeno také na milimetr, Kinnaman na to má a Gary Oldman je opět unikátní. Od jednoho konkrétního okamžiku, a nebudu spoilerovat od kterého, se ale vše zvrtne a z promyšleného akčního bijáku se stane nenáročné a v tom nehorším slova smyslu hollywoodsky účelový akční snímek, který svým kontrastem s první půlí docela bije do očí. Velmi rád bych viděl director´s cut. 70% ()

Ombak▼Penari

Velmi zdařilá a perfektně gradující akční scifi. Joel Kinnaman mě sice v hlavní roli zrovna nepřesvědčil, ale když Robocop zaklopil hledí, tak to bylo stejně úplně jedno. Ve vedlejších rolích naopak skvěle demagogický S. L. Jackson, sympaťák Gary Oldman a v neposlední řadě záporák Michael Keaton, který ale celý film výborně zahrává sympatického šéfa. Filmu by se asi dalo leccos vytknout, filmová revoluce se opravdu nekoná, ale jako akční scifi jednohubka to funguje naprosto dokonale. Je to film, který nemá žádné velké ambice a hlubší myšlenky (snad krom strefování se do americké nadutosti a sebestřednosti) a jeho jedinou snahou je dobře pobavit. ()

P.J.2

A me se to libilo. Nebylo to premrstene, delka tak akorat ale ten Joel Kinnaman je bud hroznej herec nebo topornej, nevim. Kazdopadne nejvetsi chyba tkvi v rozhodnuti dat pg-13, ropocop byl vzdy Erko a jako takovej by mel zustat. ()

helloween93

Na Verhoevena to nemá ani náhodou, ale v rámci moderní remakové produkce z Hollywoodu jde o nadprůměr s dobrým hereckým obsazením. Filmu chybělo násilí, které dávalo původnímu přìběhu tragický rozměr. 3* ()

Luk Skywalker

Je to jiný Robocop, ale k lepšímu teda ne. Tady snad ani nemá vlastní mozek, tak potom to není kyborg, jako v původním Robocopovi. Je to akční film s "cool" černým Robocopem a podobnou myšlenkou. Kdo původní film neviděl, tak ano, ať se podívá, kdo viděl, tak ať tento remake vynechá. ()

Heavyman

Kdyby měl každý nový remake, alespoň podobnou kvalitu jako Robocop, mělo by je snad i malý důvod natáčet. I když poplatné době, velice nápadité, uvěřitelné a nečekaně i s dávkou psychologie. ()

Rathalos

No musim pochvalit tento remake,fakt sa vydaril,necakal som to,postavu Robocopa mam rad,herecke obsadenie sa mi pacilo,pribeh,triky a audiovizualna stranka nemali chybu,trosku mohlo byt viac akcie,ale to nevadi,dam plne hodnotenie...:-) ()

Wallis3

Zkóknul jsem to podruhé znova a přidávám jeden sken Robovy přilby. Nesouhlasím,  jak to tady někteří popeláří hází do kontejneru,  tohle je důstojný remake původního filmu! Trošku tady chybí Robovy lidské pocity a grimasy,  ale vyvažují to pocity rodiny a lidskosti. A ti kdo tu postrádají nějaký silnější charakter záporáka,  nechť se ukájí nad vlastním pokřiveným svědomím, neboť tohle bylo o vykreslení RoboCopa! A fráze: "Živý nebo mrtvý,  půjdeš se mnou!" tady nabývá daleko více na síle! ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015