Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ***

  Hodně se rozmýšlím mezi trojkou a čtyřkou. Nakonec to ale PG-13 a místy (nepřekvapivě) až neusledovatelně zběsilá akce stáhnou dolů. Rozhodně ale po trapném Total Recall velmi příjemné překvapení. Možná že scénář má pár děr, možná že přesah je až moc okatý, ale má to charisma a má to šťávu. Nesrovnatelnou s originálem, samozřejmě, ale nebuďme tak zlí. Nevím, jestli budu sám, ale první polovina mě bavila zásadně víc než druhá, kde už se to jen mlátilo. 70 % a 3 1/2, o jejichž zvýšení neustále přemýšlím a dost možná se nechám strhnout davem.(6.2.2014)

 • Marigold
  ****

  Tenhle film by mohl posloužit jako názorná ukázka toho, jak současný Hollywood občas vsadí na brain drain progresivních osobností z ostatních kinematografií a pak se je snaží zkrotit ve stroji. Padilhův rukopis "akčního sociálního dramatu" je znát na začátku, vidět střihové postupy a záběrování z "jiného světa" je samozřejmě osvěžující, ale usedlý rating, trochu enigmatické kouzlení s hudební dramaturgií v důsledku a překvapivě vyhaslá kinetika Carvalhovy kamery z akce dělají jen vycpávku. Navíc ji tvůrci občas provokativně spojují s náročnými konverzacemi o podstatě hlavní postavy. Nový Robocop je vlastně trochu radikální a trochu usedlé konverzační drama o chlapovi, ze kterého zbyl kus tváře a několik orgánů. Většina násilí originálu se z ulic přesouvá k tělu protagonisty, který více než polovinu filmu řeší svou identitu, rodinu a sžívá se s oblekem. Díky solidně napsaným dialogům a výborným hercům to funguje. Ideologicky film evokuje ironii originálu prostřednictvím pravičácké talk show a parodování marketingového zneužívání Murphyho / RoboCopa jako produktu pro masy. Znatelný posun je i přijetí globalizované perspektivy a proměny korporátní sféry z rejdiště "žraloků v oblecích" do ležérního hřiště filantropů v cool outfitech. Zatím Verhoeven kdysi natočil film, který se dá konzumovat jako dokonalý produkt americké kultury i jako její drsná parodie, "liberální fašoun" Padilha a jeho tým jsou o poznání doslovnější. Některým lidem to sice stejně činí problém rozklíčovat, ale ta kritická linie poukazující na mechanizaci válek i spravedlnosti je dost čitelná. Ve spojení s úvahami nad přeměnou člověka ve stroj se z toho stává docela produktivní záležitost k zamyšlení. Nový RoboCop nikdy nenabídne totální "krev, hovna a bláto" rozkoš originálu, na který se snaží příliš okatě neodkazovat (a když, tak spíš ironicky - použití Poledourisova motivu jako znělky pravičácké agitkové show). Hledá vlastní cestu k tématu. Proto má navzdory padání řetězu a poněkud pochybné gradaci druhé poloviny smysl. Special thx to vždy báječný Oldman, ležérní armyJobs Keaton a velmi přesně zranitelný Kinnaman. Držím tomu palce, ale nejspíš to prohučí jako (o něco problematičtější) Elysium. Jen doufám, že se dočkáme chvíle, kdy se poměr zrealizovaných a nezrealizovaných nápadů v soubojů producent x invenční tvůrce otočí. [75%](6.2.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $58,607,007Tržby Celosvetovo $242,981,799Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,425,910 //počet predaných kusov 392,877Tržby za predaj DVD v USA $6,707,937 //počet predaných kusov 392,410║ José Padilha to namiešal dobre, dokázal tam šikovne vopchať dramatickú osnovu ktorá tam funguje, akcia v medziach, neprestrelená, trikovo zvládnuté, je to pocta aj pôvodnej predlohe /80%/(3.5.2014)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Joshua Zetumer / Charaktery - Edward Neumeier, Michael Miner | Hudba: Pedro Bromfman | Distribúcia: MGM, Columbia | Štúdio: Strike Entertainment | Rozpočet: 130 miliónov $ | Tržby: 241,617,005 $ || Remake, ktorý mal všetky predpoklady k tomu, aby sa z neho stal nepodarok a finančný prepadák. V dobe, keď už máme lietajúceho železného muža s komplexnou osobnosťou, len ťažko môže zaujať koncept, ktorý zaostáva o takmer tri desaťročia, naviac s plochým charakterom. Našťastie, tvorcovia, ktorý mali na vedomý dané hendikepy, trafne namontovali do príbehu politické otázky týkajúce sa právomoci strojov v justícií. Film sa rozbieha tak nádejne, že človek musí byť sklamaný druhou pólkou, ktorá zakopáva vybudovanú psychologickú rovinu do akčnej smršti, ktorá ale vzhľadom k obmedzeným možnostiam hlavného hrdinu nedokáže ponúknuť okrem štýlovej motorky nič nevídané. I tak prekvapivý počin, ktorý môže byť oproti novému Dredd-ovi hrdým znovuspracovaním komixovej predlohy. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(5.5.2014)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,372 // Otvárací Víkend v USA: $21,681,430 //(10.5.2014)

 • - Značná část obleku Robocopa (Joel Kinnaman) byla vytištěna na 3D tiskárně. (Veleknez)

 • - Prvý Robocop, ktorý bol natáčaný v IMAX formáte, a zároveň prvý hollywoodsky film brazílskeho režiséra Josého Padilhu. (MikaelSVK)

 • - FIlmová společnost OmniCorp se ve starším snímku jmenovala Omni Consumer Products a ač vypadá, že logo zůstalo stejné, vypadlo právě P umístěné přímo ve středu. (thomikb)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace