Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

DonBraso

Kdyby tam zas nebyl cítit ten smrad USA,tak dám i čtyři hvězdy.Sice Robo je americký produkt jak fusekle mý starý,ale tahle psychadelická nutkavá póza zprávaře v podání Jacksona ve mě neutichla doteď.Sice měla navodit sílu stroje,ale vždycky to jde jinak.Ostatní už mělo jiný facelit a popravdě slušná jízda,Nebudu lhát,kdo hltal každý díl The Killing musel zákonitě vidět tento film.Pěkně film plyne,efekty nejsou vůbec špatné a akce je přiměřeně a všechno je slaďěno do naprosto koukatelné podoby,kde sice žádný velký převrat se nedá čekat,ale Batman Keaton hraje toho záporaka fakt bravurně o tom žádná.Příjemný akční film,který nudit nebude a nemůže.70% ()

Bazilich

Šla jsem na to s nulovým očekáváním a byla jsem příjemně překvapena, páč to nebyla zas taková slátanina (s přihlédnutím k žánru, pochopitelně). Od Johna Wicka jsem taky nic nečekala a i tak se na to nedalo dívat, takže i nulová očekávání lze zklamat. ()

blondboss

Snaha o epickosť legendy Robocopa v prvej polke filmu pretransformovaná v hlboký akčný výplach klišovitého typu v druhej polke filmu. Nový Robocop je v podstate veľmi zaujímavý, ale zároveň potenciál zmrznutý už len kvôli tomu, že ide o remake a nemôže v podstate okrem nových technológií priniesť nič svetoborné. Páčilo sa mi tu ale satirické poňatie zahraničnej politiky USA, s ktorým naozaj súhlasím. Každopádne priemerné dielo s očarujúcou Abbie Cornish a tradične skvelými Michaelom Keatonom a Garym Oldmanom. 65 % ()

pida123

Co si budem povídat - další předělávka pěkného filmu. Příběh trošku - trošku víc - přitažený za vlasy a moc happyendovaný, ale s dnešní technologií vizaluzace je to prostě bomba. S radostí jsem se na něj podívala znovu a mám chuť to zopakovat. Takže zas až tak špatný to není. :) ()

Stanmi

Detroitský policista Alex Murphy (Joel Kinnaman) je těžce zraněn a jeho zdravotní stav není příliš povzbudivý. Této situace se rozhodne využit společnost Omnicorp, která z Alexe vytvoří Robocopa – člověka v těle stroje… Jednou za čas někoho v Hollywoodu napadne, že by nebylo od věci oprášit některý z klasických (lépe řečeno kultovních) filmů let osmdesátých a tak po Barbaru Conanovi, Total Recallu či Karate Kidovi dostal šanci také robotický policajt z Detroitu. Pochopitelně se nyní naskýtá otázka, zda je nový Robocop lepší než originál. No nejspíš ne (původní snímek z roku 1987 přece jen nasadil laťku pořádně vysoko), ale odpověď není tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát. Na úvod se sluší poznamenat, že tento snímek není žádný prvoplánový akční blockbuster, který nedává hlavu ani patu, ale spíš takové komorní drama o rodině, politice, nenasytných korporacích, vědě a medicíně a také o tom, co to znamená být člověkem. O režii se postaral brazilský režisér José Padilha, který se nezaměřil jen na akci a digitální efekty, ale ukázal především příběh obyčejného policisty, otce a manžela, kterému se během okamžiku obrátí život vzhůru nohama. Film, ale nesází jen na silné téma, ale též na kvalitní herecké obsazení. Joel Kinnaman a Abbie Cornish v rolích manželů Murphyových sice hrají slušně, ale mnohem více si člověk zapamatuje trojici hereckých matadorů ve složení Gary Oldman, Michael Keaton a Samuel L. Jackson a především posledně jmenovaný je ve své roli konzervativního televizního komentátora Pata Novaka naprosto bezchybný. Nový Robocop tak dle mého názoru není pouze zbytečným remakem/rebootem/restartem bez valné hodnoty, ale sympatickým a svébytným filmem, který má co vyprávět a nabídnout a osobně jej tak řadím do (nevelké) skupiny snímků, kterým se sice nepodařilo překonat svého předchůdce, ale zvládly se mu přinejmenším vyrovnat. ()

blazma

Pokud od tohoto Vzkříšení Robocopa nečekáte velké věci, nebudete zklamaní. Průměrná střílečka. Obstojný dej, který se snaží v první půli ukázat pocity u přeměny člověka v robota. Druha půlka už je jen bezhlavá střílečka s průměrnými efekty. Dalo se z toho určitě vymáčknout ještě víc, ale jak říkám pokud od toho moc nečekáte, nebudete zase tak moc zklamaní. Nejvíc mě ale pobavil Samuel L. Jackson jako šíleny moderátor. ()

moviefan4

Vôbec to nebolo zlé. Mňa to bavilo a dobre sadlo že film sa od originálu odlišoval. Za mňa skvelá akčná jazda ktorá zabaví. Jediná škoda že už to nebolo tak brutálne ako originál. Inak spokojnosť a plný počet. ()

m.xFuck

Není to vyslovený průser, na jedno shlédnutí to obstojí, ale origoš je někde úplně jinde.Tady je aspoň ten přesah kam až murica může zajít. ()

JenYu

První dvě třetiny byly fajn, ale ke konci mi přišlo, že se začalo motat páté přes deváté a finále bylo bez emocí (které naopak na počátku byly). Hlavní hrdina nemastnej neslanej a Michael Keaton je mi od pohledu strašně nesympatickej. Slabší tři. ()

J.Mayen

Určitě se jedná o nadčasaový počin, moc se mi líbilo jak je yde vyřešeno napájení Robocopa, jeho výživa a údržba. Tyhle všechny otázky, které si člověk kladl ve staré verzi jsou zde perfektně vyřešeny. Ale pořád tu něco málo chybělo k dokonalosti. Myslim, že ty vstupy s S. Jacksonem byly otravné, zbytečné a mně osoboně se to sem nehodilo. Jinak výborná podívaný. ()

Drozdo57

A načo? Prečo? Prečo čosi takéto vznikne? Je nutné natočiť znovu kultový kvalitný surový akčný film, ktorý v kontexte má iba minimum chýb? Čo chceme docieliť? Nemá to skoro nič z pôvodného appealu a psychológia Robocopa má absolútne nezaujíma, lebo to do takéhoto filmu nepatrí. Ak chcete psychologické drámy s robotmi, netočte Robocopa pre kristove rany! Tu sa proste niekto skúsil nabaliť na známej značke. Netvrďte mi opak. Čo bude nabudúce? Remake Jurského Parku pohľadom živočíšnej udržateľnosti? Jedna hviezdička ani neviem za čo. ()

vofo

Fanoušek původního filmu moc zázraku nečekal. Obzvlášť poté, co člověk četl o problémech při natáčení tohoto filmu. Je to zvláštní, ale i přes tyto fakta je tento film kvalitní. Zajímavě napsané a zahrané postavy, akce není moc, což rozhodně není na škodu. Věřím, že mít Padilha více svobody při rozhodování, tak by to mohlo dopadnout ještě o tu jednu hvězdu lépe. I tak jde o nejlepší remake/reboot za poslední roky. ()

Unrelix

V úvode mi rozjasnil oči pohlad na remake ED-209. Nostalgiu navodil rutinný život Murphyho. Nástup alter ega Alexa je emocionálnejší a dlhší ako v originále. Čo ma však nesmierne potešilo bolo to, že ozbrojenci začali používať aj niečo iného ako len palec na spúšti. Efektivita robocopa šla výrazne nahor použitím viacnásobných informácií. Fénix vstal z popola :) ()

Sever

Příběh celkem fajn, je to jiné než originál. To vem čert, že to bylo upraveno. Tešil jsem se na to jak malej Jaryn, ale co to melo byt s těma akcema. Víc zmatené n atáčení jsem snad neviděl. Absolutně nepřehledné, až se mi z otho občas zle udělalo. Tohle mi bohužel zkazilo celý film, který by byl sám o sbě asi vic než dobrý. Takhle to na víc jak 3 nevidím, což mě mrzí. ()

Shimmy

Nemohu porovnávat s původním Robocopem z 87, ale líbilo se mi to. Na film jsem šla bez očekávání a překvapil mě. Jen jsem čekala, že se na konci vysvětlí, proč byl Alex odolný a vrátily se mu samy od sebe jeho vlastní emoce, i když mu je vědci potlačili. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015