Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

Prothean

Ani se nedivím, že to byl propadák... Tvůrci na něm sice vydělali nějakých 140 miliónů dollarů, ale to jen díky názvu filmu a nadšeným fanouškům co si z nostalgie zašli do kina, ale asi neodcházeli s radostí. Efekty, kamera i obsazení jsou asi nejlepší vlastnosti filmu, příběh není ničím zajímavý a co se týče porovnání s původním RoboCopem z roku 1987, tak tyto dva filmy jsou k sobě blízko, asi jako křesťané k muslimům. Jediná společná věc je název filmu, jinak nic víc a to ani jméno hlavního hrdiny není stejné. ()

A.s.t.o.r.

nuda... zase nějaká coververze, která se bude srát do pokračování... :P Pat Novak = totální nesmysl, příběh = ten je po hodně laciný rekonstrukci, a zbytek nic moc... tenhle remake si ode mě druhé shlédnutí určitě nezaslouží ;o) ()

cobislav

Vživotě jsem neviděl méně sympatického hlavního hrdinu. Nudný příběh, nudný final fight. Jediné pozitivum byl výkon Garyho Oldmana. ()

Ernedar

V první chvíli tohle začne působit jak propagace robotů. Člověk by si až vzpomněl na Asimova, postupně se dostanete do etických otázek: "Člověk a robot dohromady? Jde to? Můžeme to? Jak to můžeme ovládat?" A pak? Boom.... Prostě si nehrajte s lidským mozkem, když nevíte jak funguje. Člověk si vzpomene tak trochu na to, jak moc lidský mozek neovládaný jak je měnitelný a jak je prostě a jednoduše neprobádaný.... Well... Co se stane, když dáte chlapovi místo pěstí robotickou ruku, zvýšíte mu přesnost, rychlost a vlastně vše, v čem "obyčejný" člověk vázne? Pro někoho ultimátní zbraň, kterou chcete ovládat a pro někoho veliký problém. Je zde jasně vidět, že člověka prostě neovládnete, pokud má dostatečnou sílu. 4* ()

Ondrew

A do prd3le... Zase raz dalsi remake? ZASE?!?!? Ech jo. Ok. Nic to nemeni na fakte, ze oproti originalu uz i tento remake riadne pokryvkava, presnejsie povedane, vyzaduje priam barle alebo vozik na to, aby to cele VOBEC ustalo original. Zial, ako uz tak byva, nie vzdy sa remake podari tak, ako sa autorom paci... A toto je presne ten pripad. Ok, pozera sa na to vcelku dobre, no oproti originalu je to asi tak kde??? Ano... tipujete spravne -- v prd3li. Pekne efekty, relativne slusna vyprava, no vsetko ostatne je... hmmm.... priemerne. A to sa este znacne krotim. Skratka, tento remake sa trikrat extra nepodaril, no autorom to ocividne neprekaza, ved i tak si nahrabu svoje.... Pomaly vsak zacinam byt v ramci Hollywoodu totalne mimo, pretoze v poslednych rokoch proste frcia tzv. "REMAKE"... Tfuj!!! Tym skor si nepomozem ani pri RoboCop verzii 2014 a neostava mi nic ine nez udelit tak ci onak pomerne slusnych 60%. ()

kacer4

Vizuálne a psychologické zobrazenie bolo dobré, čo je najväčší plus filmu. No dej je príliš plytký a to je naopak najväčšie mínus. A do toho tie postavy, z ktorých ani jedna nebola tá, ktorá by ma zaujala. Na konci filmu mi bolo jedno kto zomre. Ale politika bola dobre zobrazená, až na ten prehnaný patriotizmus. ()

Richi007

Vemte dítěti jeho oblíbenou plyšovou hračku a místo toho mu dejte nablýskaného nového robota. Pro někoho možná radost, pro mě zklamání. Zničení starého dobrého seriálu. Jediné co bylo super, byli ty efekty, ale zbytek jen bylo vyblití ze scénáristova pera, který něvěděl, jakou další hollywoodskou kaši by splodil, aby nalákal diváky a vydělal nějaký keše. Nezáživný herecký výkon plecháče zasazený do drsných slov Samuela a jeho rádoby talk-show. Koukám, že už taky bere skoro všechno. Proč vymýšlet nové sci-fi hrdiny, když můžeme vzít něco starého a kusem hadříku a nadějeplným dechem přeleštit v něco nablýskaného, když to pak stejně necháme ležet na poličce, kde na to bude sedat prach. ()

Scaevola

Jednoduše akční a nad míru přímočaré, jak jsem si u J. Padilha uvyknul, a navíc neamericky nejednoznačné. Celou jednu hvězdu si sám pro sebe urval S. L. Jackson, na druhou stranu G. Oldman byl nevyužit a hlavní hrdina byl herecky i visuálně nezáživný ještě předtím, než se stal "plecháčem". ()

misiaq

zbytocny remake starej dobrej klasiky, nepriniesol takmer nic nove, skoro vo vsetkom sa drzi originalu... Herci priemerni a cely film tym padom vyznel do prazdna. ()

H3LLraiser

Nějak si nedokážu představit, proč tenhle film někdo shodí... Jediné za co jej můžu shodit já, je typicky americká přehnaně patriotistická postava Mr. Samuela L. Jacksona. Trikově kvalitně provedený, herci se snaží, za mě 4,5*/5* ... nemůžu jinak ()

Oxik49

Určitě povedenější kousek, než jsem čekal. Efekty jsou pochopitelně vcelku povedené a původního filmu se nový Robocop drží vskutku dobře, není to však jen modernizovaná kopie. Film s sebou přináší slušnou porci akcí (avšak občas, bohužel, jsou v rámci žánru zbytečně dlouze odděleny). Na druhou stranu taky přináší mnohem víc psychologie a dává snad i podnět k zamyšlení. Jsem velký fanda Robocopa a původní film budu mít pořád radši, ale tahle novinka mě rozhodně nezklamala. ()

koudymen

Podařené nastartování úspěšného filmu.S dnešní moderní technikou je to velkolepá podívaná,jen tomu maličko něco chybí k dokonalosti. ()

Bruce_cz

Můj první komentář jako vystudovaný filmovědec. Po třech letech vím o filmu první a poslední, takže jsem zcela kompetentní dokonale zanalyzovat tento film. Hov*o, vím o filmu kulový a od teď koukám jen na tyhle popkornový slátaniny. :-D Screw you Paradžanov, Renoiare, Bressone. :-D ()

Hellhajzl

Co napsat o remaku, který je podobný původnímu filmu asi jako hlemýžď dikobrazovi. Určitě to nebyl záměr natočit dva stejné filmy s odstupem několika let, ale přece jenom - hlavní hláška Robocopa, "Dead or alive, you're coming with me", by se měla objevit ve zpracování alespoň více než jednou a ne v tak debilní situaci, jakou nastolili filmaři v závěrečné trapné scéně. Kdyby Robocop nepodstupoval výcvik a nehonil se za bandou grázlů, kteří mu odpálili jeho milované auto spolu s 80% jeho těla, žádný děj by ve filmu ani nebyl. ()

FOndra

Žádný zázrak jsem nečekal. O to víc potěšilo, že se jedná o slušný remake. Má i svou celkem osobitou atmosféru ... ()

Dvorka96

Robotický polda je zpět. Povedený remake původního Robocopa. Děj je dobrý a zabívá se otázkou toho jestli je správné dát člověka do robota, nebo robota do člověka? Herci jsou fajn. Perlí S. L. Jackson se svojí taklshow. Kinnaman mi svým ztvárněním Robocopa připomíná trochu Soudce Dredda. CGI je taky super, hlavně roboti a Robocopův exoskelet. Na konci filmu jsem se trochu zalekl neurčitého konce po zastřelení Keatona, ale S. L. Jackson to potom vše osvětlil. Takže je to film povinný pro všechny fanoušky sci-fi a hlavně Terminátora. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015