Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

Slavusko

Je to uz stvroka, ale hviezdiciek davam uz len tri... Neda sa, aby ta putavost sledovania filmu vydrzala cele styri filmy... : ) Film bol dobry ale, uz to nebol ten "Riggs" na ktoreho sme boli doteraz zvyknuti... Dufam, ze uz nenatocia päťku... Vlastne to si uz ani nechcel predstavit.. : ))) Ale filmik bol fajny. Nemozem mu nic vycitat, jedine ak tak, iny zaver. Toho Jet-Liho maly obaja vytrepat jednoduchsie, lahsie a rychlejsie... ()

Vindemiatrix

Konečně pořádnej padouch, jinak většina věcí při starém: scénář plný logických děr vyvažuje kvalitní akce a humor, i když mi přijde, že obojího (a zvlášť toho druhého) je méně než v předchozích dílech. Rodinkovský závěr (a vůbec odér sentimentu, který se táhl celým filmem) mi nesedl, ale beru to jako daň z jinak celkem slušného uzavření celkem slušné série. 70 % ()

papinak

Jediný důvod proč dávám čtyři hvězdy je Chris Rock, který v tomto filmu nemá co dělat a opravdu mě svými debilitami neskutečně sr.. Jinak na čtvrtý díl neuvěřitelně dobré a chytlavé. Smrtonosná zbraň je prostě kvalita, což je dáno zejména tím, že na ní od jedničky spolupracují víceméně stejní lidé a je to sakra znát. ()

bertrand

Hvězdička za Jet Li. Takhle nějak měl Hong Kong převálcovat Hollýúd. Jinak tahle pitvornost nemá s oblíbenými hrdiny páně Bertranda nic společného. Utahaný, zestárlý Gibson (jak to, že Glover vypadá najednou mlaději on? Nemohli se z toho vylhat, jako že má Riggs po operaci apendixu nebo něco?) a kvanta otravných vedlejších postav, o přibloudlých vtipech ani nemluvě. Marnost nad marnost, další dobrá série zprzněná, ale kasičky se naplnily. ()

StandikK

Tak to tímto způsobem neměla skončit tak slavná serie. Je zde tolik nesmyslů, a to od začátku do konce. Jediným pozitivem jsou souboje Jet Li s dvojicí Glover/Gibson. Až samozřejmě na ten poslední souboj. Určitě by netrval dlouho, a už vůbec by neskončil tak jak skončil. Ale asi by bylo špatné, kdyby vyhral záporak. Srandy jsem si zde moc neužil, hlášky už okoukané. SKutečně zklamání. ()

MaxDamage1

Sice nejsem fanouškem "čtvrtých" pokračování trilogie. Film má ale spád,i když už to není ono. Pořád spousta srandy na kterou jsme zvyklý. Jen doufám,že je nenapadne natáčet někdy "pátý" díl. To už by bylo na mě moc!!! :-) ()

Farchio

Rozhodně to není nejlepší díl, ale když se vcítíte do role obou stárnoucích poldů, kteří nikdy nešlapali za kariérou, milují práci v terénu, a ani před zlomovým okamžikem se nerozhodnou ustoupit, pochopíte, že poslední díl je stejně dobrý, jako předchozí, a že nemohl být natočen lépe!! ()

josezuna

Oproti tomu, čo nám ponúkajú dnešné akčné filmy, si aj štvrté pokračovanie Smrtonosnej zbrane drží skvelý štandard. Dobrý casting a práca režiséra sa odzrkadlili na celkovom vyznení filmu. ()

neo101

pro mě jednoznačně nejlepší díl série. Leo není tak otravnej jako ve trojce a stále hlásí. Jeho nenápadný auto na sledovačku je výborný. Lee Butters je trošku navíc, fóry jsou spíš trapné než dobré, ale za deky a dovolenou a vánoce si zaslouží hvězdu. Riggs zestárnul, ale nezmoudřel. Výbuchy, žraloci.... někdo tě zbouchnul? Jamimibi...doufám že spotřebuješ hodně hajzlpapíru... a jeho vytočení Zikmundky Freudové stálo taky za to. Hláška střídá hlášku a právě není vůbec na škodu, že je to celkově více komediální. Benny taky hustej , říká se rejže čuáku. Nebál bych se jít do pátého dílu jako u pasti. Lepší akční série se těžko hledá a klenoty se musí hýčkat. "Jeho to ničí, víte?" ()

Profík

Možná je to nejslabší díl série, ale pořád je to slušná zábava. Občas je u humoru patrná přílišná snaha tlačit na pilu.Ale je tam Jet Li, je tam pár slušných akčních scén a ústřední dvojka pořád funguje. 75%. ()

Onlajn

Oproti předchozím dílům je tento díl asi nejslabší. I když nemá takovou kvalitu jako předchozí díly, pořád je to parádní akční film. Melovi s Dannymu tato role sedla a v každém díle jde vidět, jak si s ní skvěle dokáží poradit. Už sem zakomponovali i nějaké kung-fu, které podle mě snižuje kvalitu z této americké filmové klasiky. ()

RADX1

Jak tu někteří psali, poslední křeč. Místy byly hlášky a humorné části krapet umělé, ale i tak slušné. Nebýt jakési svázanosti s předchozími díly, asi bych zvažoval i o hvězdičku méně. Prostě to už není takový unikát, ale pořád dobře baví. Možná bych ještě před cca dvěma lety (tj. 2011-2012) uvítal i pátý díl. Teď už si vzhledem k odstupu času nedokážu představit o čem zajímavém by měl být. Otřepanou klasiku v podobě policajtských ratolestí hlavních hrdinů bych nesnesl. ()

Sandai

Čtverka je už trochu slabší, ale pořád skvělá. Spolu se Smrtonosnou pastí je Smrtonosná zbraň zřejmě nejlepší sérií. ()

MadButcher8

Asi najlepší diel série akčných komédií , je jeden z mála filmov, na ktorý sa viem aj 50-ty krát tešiť a stále sa na ňom aj zasmiať. Fantastické herecké obsadenie, príbeh, hlášky, akčné scény, bitky... Akčné komédie ma veľmi nezaujímajú, no Lethal Weapon ma zaujal tým skvelým vtipom a hláškami ktoré sú tam počas celého filmu. Na scénky s Kimom Chanom nikdy nezabudnem. ()

majorzeman13

Sice nejhorší díl ze všech čtyřech dílů,ale stále jde o nadprůměrnou akční-krimi podívanou . Akce,vtipy,humor,hlášky jsou stále super !? Záporák Jet-li je vskutku vybrán skvěle !! Scénář a dialogy jsou o něco horší než v předešlých dílech,ale to se dalo čekat !? ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)