Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Radiq

Nemožné je ještě nemožnější, takže i film to docela nemožnej byl. Obzvlášť když do nukleární války zbývají nejdřív hodiny, pak minuty a nakonec i ty sekundy. Začínám mít pocit, že scénáristi se opravdu snaží vymyslet čím dál víc nesmyslnější a nemožnější kraviny a možná v tom pořádají nějakou interní soutěž. Část mise odehrávající se v Indii se satelitem mi vůbec nedošla (udělat cosi v budově, která je úplně jinde, než kam přijde záporák a udělá tam svoje) a to nebylo poprvé, kdy jsem se ptal "proč". Technologické hračičky se už taky dostávají na sci-fi úroveň (plachtový "displej" zobrazující chodbu, přísavkové rukavice, magnetický robo-polštář a jakési futuristické elektro-báávo), a to ani nemluvím o opět přehnaných přehnanostech na poli fyzické odolnosti zúčastněných. Osvěžení přišlo s obsazením Jeremyho Rennera a taky musím pochválit přítomnost nějakého toho humoru (o ten se postaral hlavně Simon Pegg). Paula Patton musela představovat povinný ženský element a přestože koukatelná je, zapamatovatelná moc ne (možná až ji uvidím v jiné roli). Záporáckej Michael Nyqvist by si zasloužil víc prostoru (a méně šílený padoušský plán) a Cruise naopak méně (a více sebereflexe). Ale když to nese prachy... znáte to. Už ani nedoufám, že se s dalším filmem změní ta nemožnost k nižším levelům. Nejde mi dát víc než dvě hvězdičky, protože zpracováním sice kvalitní, ale dějově pitomost jak bota v misce s jogurtem. Zaspoileruju: na to, aby mu umřela žena, byl během filmu moc málo smutnej, takže jsem tomu nevěřil ani na chvíli. ()

Doudis19

Vysoce zábavná blbůstka, která jen nerecykluje a ze zákonitostí žánru i předešlích MI si podle libosti sem tam utahuje, sem tam boří, ale především prodává vlastní, neotřelé nápady, nové postavy (Renner) a postupy. Konec ve všechné té akci působí sice trošku jako dojezd z povinosti, ale nutkání vidět tu show znovu dokazuje, že Ethan Hunt je znovu ve formě a doufejme, že ne naposledy. ()

Triple H

Na rovinu priznávam - neveril som tomu. Vôbec. A bol som prekvapený. Štvorka sa mi páčila viac ako trojka. Určite má pomalšie a voľnejšie tempo ako predchádzajúci frenetický diel a je o pekný kus odľahčenejšia, ale mne to sadlo. Celý film pôsobil príjemne old-schoolovo čo sa týka zápletky (samozrejme je to celé maximálne nereálne, ale o to nejde). A "rozprávkar" Brad Bird sa ukázal ako sakra dobrou voľbou na poste režiséra, lebo mám taký pocit, že kopec nápadov svojím charakterom zodpovedá jeho "hračičkovskému" prístupu. Film až do konca Dubaja v podstate príjemne eskaluje a obsahuje plno dobrých a fungujúcich nápadov. Príkladne ona Dubajská scéna na mrakodrape je čo sa týka napätia a celkového spracovania doslova vynikajúca. Na záver už trošku dochádza filmu dych, ale nijak zvlášť. Hercom to šlape dobre, Renner OK, ale stále nechápem čo na ňom kto vidí. A Cruise starne veľmi pomaličky - ešte jeden diel kľudne utiahne. A klobúk dolu, lebo neveril som, že sa mu to takto podarí. No kľudne to môžeme nazvať jeho comeback. Nikto zo zúčastnených sa neflákal a je to IMO vidieť. Príjemne prekvapčo a pre mňa naj zo všetkých dielov. ()

Klenotka

Dneska viděno podruhé (poprvé v IMAXU), a pro mě tedy asi nejlepší díl. Trojka imo na druhé shlédnutí už trochu ztrácí (když na začátku vím, o co jde), ale tady pro mě osobně fungovala jedna věc - tým. Poprvé jsem měla pocit (jedničku nevyjímaje), že tým kolem Hunta má smysl a nejsou jen křoví. Ve trojce v podstatě celý jeho tým zmizel půl hodiny před koncem (tam to ale víceméně dávalo smysl a měl aspoň Benjiho v uchu), ve dvojce se o nějakém týmu nedalo mluvit a jednička byla sice týmová, ale bez toho správného týmového ducha. Tady měli spoustu scén spolu, ať už ve vlaku, hotelu či v samotném závěru. A na konci všichni přispěli svým dílem, a nebyl to jen Hunt zachraňující situaci. Osobně si myslím, že scény mezi Peggem a Rennerem byly nejlepší a mít přesně v téhle sestavě tým i v příštím díle, vůbec bych se nezlobila. ()

Cedr

1) Zábavné 2) plné akce 3) skvěle koukatelné. Světem to sice nezahýbe, ale svůj účel to splní znamenitě. Epilog však šel mimo mě, pokud ale cílem bylo popřít ony tři přednosti tak bravo. ()

chelseaman22

Překvapivě dost dobré. Na stranu druhou, sága Mission Impossible měla vždycky úroveň. Dějová linka byla přímo odpudivá. Zase Rusáci, Kreml, jaderný hlavice... Jen ten Putin chyběl. Ale holky byly fešný. Fajn byl Dubaj. 87% ()

Vecko99

4. díl povedené série je pro mě vykrádačka dílů předchozích. Příběh o tom, že je jejich nadřízení odepíšou a oni musí bojovat jen sami za sebe už tady byla v předchozích dílech stejně jako spousta jiných scén... Na druhou stranu pár momentů (např.písečná bouře) byl víc než povedených. Další škoda, že hlavní záporák nedostal více prostoru. Celkově mi to přijde takové nedotažené. Velký potenciál, ale nic moc z toho. ()

AntonG.

Pro mne nejlepší díl série. Dlouho se u mne držel na 4,5*, až jsem se bál dilematu jestli dát plnou nebo ne. Nedal jsem, protože ke konci tomu tak nějak trochu dojde pára. Trochu se to u mne zlomilo u srdceryvného traumatu J. Remera, které mne tak nějak nechalo chladným. Další problém jsem měl se záporákem, který má akorát jeden kožený zakaboněný ksicht, prakticky vůbec nemluví...až jsem si říkal, jestli není robot či co. Nicméně dávám silné 4*. ()

Script

Jako pokračování Ghost Protocol bylo pro mě veliké zklamání. Čekal jsem úplně jiný vývoj děje. Začátek byl úplně hloupý a divný. Tom Cruise jako Ethan Hunt uniká z vězení. Nikdo neví proč ani jak se tam ocitl a vysvětlili to v ději hrozně blbým způsobem. Agenti okolo Ethana působí jako ubrečené fňukny, které vás regulérně nudí. Zároveň jsem čekal, že závěr bude v Dubaji, ale oni se rozhodli, že finále tam nebude (to není tak podstatné, ale diváka to nas*re). Jediný plus je tu snad nový člen do týmu Jeremy Renner z Města, který se sem docela hodil. ()

UhLee

(7/10). Další štace série Mission: Impossible s podnázvem "Ghost Protocol" slibovala podle svého podmanivého názvu jedinečnou podívanou. Byl to přesně ten film, o kterém jsem celý život slyšel a zaryl se mi hluboko do podvědomí. Ovšem nikdy jsem jej neměl možnost vidět. Až teď díky blížící se premiéře první části dalšího dílu Mission: Impossible s podtitulem "Dead Reckoning" jsem se na něj konečně podíval. Rozhodně se nejednalo o nejlepší díl série, ale řadím jej následovně: MI 3>MI 4>MI 2>MI 1. Jedná se tedy prozatím o druhý nejlepší díl celé série a řadí se na pozici za výborný třetí díl. Dostáváme tady totiž nesmírně nudného záporáka, který za celou dobu pronese pár vět a nemá absolutně žádné charisma. Nechápu co se pokazilo, protože Michael Nyqvist byl v Johnu Wickovi výborný. Philip Seymour Hoffman byl v třetím díle prostě fenomenální a jsem velice zvědavý, jestli jej ještě někdo překoná. Na druhou stranu jsme tady dostali novou povedenou postavu v podobě Jeremyho Rennera, kterého většina lidí zná jako Hawkeye z Marvelu. Ten do týmu zapadl na výbornou a stal se sokem Ethana Hunta. Dalším problémem s tímto dílem je až moc přestřelená akce. Tenhle aspekt neodmyslitelně patří k celé sérii, ale tady mi to místy přišlo až moc přitažené za vlasy. Navíc jsem měl místy pocit, že to je spíš komedie, protože se ta neuvěřitelnost ještě stupňovala. Podobný pocit jsem zažíval u čtvrtého Johna Wicka, ale tam tvůrci našli lepší balanc. I přes tyhle negativa je potřeba u každého dílu série smeknout nad výkonem Toma Cruise. Je až neuvěřitelné, co všechno ten blázen dokáže hecnout a posunout tak své limity, zase o level výše. Tom Cruise je poslední akční hvězdou, která miluje natáčet filmy a zprostředkovat tak plnohodnotný zážitek divákům. Je třeba to především ocenit a podpořit jej v kinech. ()

Honzíno

Ano, šedesátky jsou zpět! Hravě, stylově, s nadhledem a pár technickými vychytávkami navíc. Konečně je alespoň z jednoho filmu série poznat, kde vzal jméno a odkud pochází jeho universum. Povedený odkaz na seriál doplňuje zručně poskládaný scénář a i oldschoolově nasnímaná akce - neustále víme, co se na plátně děje. Vynikající 'chytrá' zábava, Bird mě hodně pobavil a hlavně i předčil má očekávání, Styl Úžasňáků taky vykvétá na povrch. Dubaj vede, ovšem i ostatní sekvence se nenechaly zahanbit. Je vidět, že MI4 je dělané s láskou, pečlivostí, hravostí a smyslem pro materiál. 90% ()

Jizni Tlapa

Hunťák je zpátky a s grácií sobě vlastní (včetně všech technických vychytávek které by mu záviděl sám 007)to bere hezky útokem. Tradičně se nebojí ani kaskadérských kousků a všeho dalšího co k tomu patří s tím, že to kostí za doprovodu klasicky dokonalé Impossible muziky. Jediným šrámem na jeho , jindy dokonalém ohozu, je tak jeho team, který v předchozích dílech měl "něco",čemu se říká STYL. Tady mají co dohánět, i když přiznejme si, že se místy snaží opravdu vtipně. ()

skrblik007

Série se díl od dílu zlepšuje. Čtvrtý příběh tajného agenta Ethana Hunta je zase o třídu napínavější a akčnější. Tentokrát mu pomáhal můj oblíbenec Simon Pegg, který do vypjatého děje vnášel dobrý humor. Děj je, narozdíl od některých jiných thrillerů, přehledný a dobře rozvržený. Dialogů a vysvětlovacích scén je minimum, naopak akce je v tomto filmu hodně. Líbily se mi i nové vymoženosti (maskovací plátno, přísavkové rukavice). Na závěr musím pochválit režiséra za výběr lokací. ()

ivan_drago

Špionážní drama, které i přes svojí velkolepost a všechny technické vychytávky působí celkem komorně, ale hlavně se nebere moc vážně, což je nakonec ten největší klad filmu... Konec hlavního padoucha překvapivý... Film si nejspektakulárnější akci vyčerpá v první polovině a ku konci lehce ztrácí dech... Herecký ansámbl velice sympatický a ani Tomáš mi extra nevadil... A moc jsem si užíval ty technické vychytávky, kde nejzábavnější byla ta videostěna... Prostě technicky skvěle zvládnutý film s neustávajícím tempem, ve kterém mě ani nesraly ty neakční scény a pár scénáristických lapsů... No a klasika v podobě zničení nukleární hlavice v poslední dvouvteřině je tak nějak slušnost... ()

Mrkvič

Tahle serie mě nikdy nebrala (možná až na seriál v začátcích tv nova) a stále mi všechno to hemžení a vymýšlení přijde strašně nahodilé. Oproti starším dílům je tu ale Brad Bird na režisérské stoličce a s ním i nepatrné odlehčení. Bláznivin není tolik, a když už se nějaká objeví, je podáva přesně ve stylu Indiana Jonese - "to ale sakra nemůže vyjít". Takže se to nakonec dá vydržet a víceméně mě to ani nikde nenudilo. ()

Johnny.ARN

Neutíchajúca akcia, sexi oblečené ženy, nestarnúci Cruis ( vyzerá ako Highlander, proste stále je taký istý ) sympatický Renner a samozrejme všade prítomné BMW. Skvelá scéna v Dubaji, krásne exteriery Prahy a ešte raz, všade BMW. Nebol som ďaleko od orgazmu pri pohľade na futuristickú i8-čku. Škoda, že som nevidel aj predchádzjúce časti, lebo teraz nemám s čím porovnávať. Tak preto len 3 z 5 ()

karlik4801

Úžasně akční a pro mě dosud nevídané. Když jsem šel do kina, říkal jsem si, že to bude zase nějaký tuctoví akčňák, možná pořádná blbost. A teď? Pět zasloužených hvězd. Viděl jsem Sawyera, i když bohužel v malé roličce. A to hlavní, objevil jsem a zamiloval jsem si Jeremyho. Přímo skvělé akční a zajímavé scény. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Viděno v kině. ()

Lachtaan

Ke čtyřce jsem se kdysi dostal zcela omylem, lze říci, během nemocného ležení doma místo školy. Uchvátila mi Cruiseova odvaha šplhat po mrakodrapech v Dubaji, myslím si, že touhle scénou Ghost Protocol hodně vyniká, přičemž zatím nevím, zda ho letošní Fallout v čemsi nepřekoná. Casting opět válí, Jeremy Renner je skvělý sympaťák, co mi bude v šestce opravdu chybět. Jako celek se Ghost Protocol stále drží ve vodách kvality předchozí části. ()

DragonnCZ

8/10. - Wow! Napumpovaná akční jízda se vším všudy. Film plný hravých nápadů, pěkných lokací. Hereckými výkony a skvělým scénářem. Jo! Chci ihned další díl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka