Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

janesX odpad!

Tak tu musím trochu pritvrdiť. Mal som možnosť vidieť viac epizód, no nie z vlastnej vôle a možno to boli práve tie slabšie, lebo inak si to neviem vysvetliť. Popravde, to, čo som videl ja (pár desiatok epizód)  bolo naozaj slabučké. Priznám sa, niekedy som sa nudil až tak, že som začal rátať, koľko krát sa na tom kto zasmeje a vôbec ma neprekvapilo, keď to v niektorých epizódach bolo úplne bez. Táto komédia mi skôr pripadá len ako narýchlo napísaná zákazka . Tak teda najlepšiemu slovenskému seriálu som najprv dal jednu hviezdu, ktorú žial musím odobrať . Seriál pre maximálne nenáročného diváka. (NAPÄTIE-nie/ HUMOR-nie / AKCIA-nie) 15%. ()

Cement73

Začalo sa nemastne neslane, ale zdá sa že s dalšími diielami prichádzajú scenáristom čoraz lepšie nápady. Herci sa už zhostili rolí veľmi slušne a najmä Hurka začína byť legendou :))) ()

Marina111 odpad!

Naozaj úbohé. Uvažovala som nad 1*, pretože poznám aj väčší odpad, ale chápete ... je vlastne jedno, či do parku vyhodíte cukrík od čipsov, či od keksíka, je to skrátka odpad a nemá tam čo robiť ... Tak nejako to bude i s pôvodnou tvorbou JOJ ... ()

klokyn

Páči sa mi to, dúfam že budú rovnako dobré aj ďalšie časti. Profesionáli ponúkajú skvelé herecké obsadenie do ktorého mi nezapadá len Kroner a Krajčiová. Ľuboš Kostelný a Csongor Kassai mi zatiaľ pripadajú ako najvtipnejšie postavy, aj keď toto som najviac očakával od Banána s Mafstory - Petra Batthyanyho. Väčšina vtipov bola samozrejme otrepaná, ale mimika a prejav hercov to celkom zachraňuje. Momentálne dávam 4 hviezdičky, pretože som zostal milo prekvapený. Neskôr možno znížim, uvidíme ako to bude pokračovať. ()

Phillo

Najlepšie zo súčasnej slovenskej televíznej produkcie s osobitým vkladom každého jedného zúčastneného. Skvelé dialógy ťažiace zo skvelého komediálneho vykreslenia postáv, skvelé herecké výkony (Latinák s Kostelným vládnu) a pár citovania hodných hlášok. Plus bonus v podobe Kronerovho bufetára, ktorý krásne vykresľuje slovenskú realitu. Univerzálnejšie než MafStory, menej naivné než Ordinácia a odviazanejšie (cháp ako "s väčším nadhľadom sa berúce") než Panelák. Škoda len, že sa zatiaľ žiadny slovenský seriál nepoučil z toho, že pokiaľ nikam neplynie a je len grupou scénou, ľudí časom omrzí. ()

cutugno

Tak tento seriál sa jednej našej televizií veľmi podaril. Podľa mňa má skvelé herecké obsadenie, komické situácie a zápletky. Pohodový seriál pri ktorom si odpočiniem a prídem na iné myšlienky. Obľubená postava seriálu je Hurka. Za tento kusok sa nemusíme vôbec hambiť a už sa teším na nové časti. ()

Martyr

Postupne formovanie charakterov ci necharakterov profesionalov zdviha uroven celeho serialu o triedu vyssie ako na zaciatku. Bobor je fakt dobry..fakt dobry...či? Dodatocne : Ako vsetky slovenske serialy sa ani tento po dlhsom case nevyhol trapnosti a absencii napadov. Clovek to sleduje iba aby sledoval. ()

Socom

Vcelku zábavný seriál z prostredia našich ochrancov zákona.Kopec zábavy, humoru a perfektný Miro Demovič ktorý to s fízlami vie. ()

AndreyCSFD

Zdařilý slovenský sitcom z policejní stanice v jednom malém městě, který má jedinou ambici - pobavit, což se mu daří. ()

warrenur

Hodnotim diel vysielany po Silvestrovskej polnoci. :) Ale ten jediny som zatial videl. Podla tunajsich hodnoteni bol asi vynimocne dobry. ()

peetrejr

Na tento slovenský sitcom nie sú dobré ohlasy. Že vraj je amatérsky, sprostý, hlúpy... Istotne to aj tak je. Ale mne sa osobne seriál páči. Z výberu, ktorý na Slovensku máme ako napríklad Oteckovia, Hranica a ďalšie. Tak sú potom Profesionáli zlí? No jedná sa o jeden z tých podarených projektov. Áno máme tu ešte aj Za sklom, ktoré je taktiež podarené. Dobre, je to trochu trápne ale mne sa to celkom páči. Áno je to hlúpučké, mne sa to ale páči. Hej hej, nie je to nejaký zázrak, mne to ale vyčarilo úsmev na tvári a to je mňa dostatočné. ()

vojo

Po mafstory ďalší celkom dobrý seriál, nebolo by od veci spraviť aj nejaké prepojenie v nejakom dieli. Aj keď Bathyany by si musel skúsiť trojrolu:) P.S. Nedá mi aby som neodporučil diel z 10.11.2008, ktorý si nájdete na stránke jojky v archíve. Vyskytol sa tam totiž môj obľúbený herec Marián Geišberg v úlohe heavy metalového gitaristu z Hriňovej a to stojí za to. ()

Mahoney.

Sem - tam mi tam niečo príde vtipné. Ale inak absolutne nechápem spôsob chovania a rozprávania niektorých postáv v tomto sitkome. A k tomu aj samotný dej ma neoslovil. ()

lemonova odpad!

Až sa mi nechce veriť, ako mohli to tejto mizérie spadnúť tak renomovaní herci... to je už Slovensko na tom až tak zle? ()

Rathalos

Moj najoblubenejsi slovensky serial,starsie epizody su lepsie ako tie novsie,ale aj tak sa mi to lubi a najlepsi je jednoznacne Lubos Kostelny alias Fero Boborovsky,tak vynikajuco zahrat hlupaka sa len malokedy vidi,ale klobuk dole aj pred ostatnymi hercami...:-) ()

charmin

Môj najobľubenejsí slovenský seriál,skutočne. Všetkých tých bezduchých Susedov, Kutyilov, Ordinácií, Panelákov predčil s vyyyyysokyýýýýým náskokom tento kúsok. Zápletka nie je samozrejme vždy dokonalá, občas sa pritrafia aj horšie diely, ako v každom seriáli. Keď už však príde ten horší diel, rada sa len tak hodinu pozerám na Ľuboša "Boborovského" Kostelného ( jeden z mojich najobľubenejšich slov. hercov - mladšia generácia ), tupého ale zato vždy hladného Lukáša "Hurku" Latináka, a samozrejme Csongora Kassaia, kt. je pre mňa veľmi výnimočný herec s osobitou charizmou. Mojím prekvapením je Helena Krajčiová, pretože z vyšsie spomínaných seriálov som ju síce veľmi nemusela, ale ako pribrzdená Scarlett v spojení s Boborovského dristami ma častokrát pobaví ;) 90% ()

Torgal

Na slovenské pomery ponúka tento seriál veľmi solídnu zábavu. Z hercov jednoznačne kraľuje Ľuboš Kostelný, naopak Batthyany je totálne mimo, ostatní sú v pohode. V poslednej dobe určite lepšie ako upadajúce Mafstory. ()