Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Nach

Hollywoodské prznění řeckých bájí. Chápu, že 300 byla obrovský úspěch a tedy stojí za úvahu natočit podobný film. Jen si nemyslím, že vydat se touto cestou bylo správné rozhodnutí. Něco jiného je, když se natáčí historická podívaná, navíc podle comicsové předlohy. A za něco naprosto odlišného považuji natočení Války bohů, která nefunguje ani po stránce historické a ani po stránce fantasy. Je to změť akčních záběrů bez děje, v prostředí, které rozhodně nepůsobí přirozeně. I z "venkovních" scén doslova čiší, že jsou točené před modrým - zeleným pozadím a Titáni, největší zhouba bohů a tedy i naší existence, nejsou vůbec ďábelští. Spíše takoví Tolkienovští skřeti. Plus ovšem dávám hlavnímu záporákovi (Mickeymu Rourkovi), který se skutečně vydařil. 50% ()

WoWoW

Tady někdo budoval tu vizuální stránku tak pečlivě, že zapomněl, že film by měl mít nějaký příběh a děj. Takže je sice hezké, že vizuálem jsem byl očarován, ale půlku filmu jsem si nudou okusoval prsty. Co dodat? Je to těžce průměrný film, z jehož jednotlivých filmových snímků by se dělaly hezké wallpapery. ()

Streeper

Nebudu lhát, bála jsem se tohoto filmu jako čert kříže, jelikož je to řecká mytologie, která mě nikdy nebavila ani nezaujala a bála jsem se oprávněně. Tenhle film už asi nikdy víckrát nevyhledám, až na skvělé akční scény a slušné herecké výkony Henryho Cavilla a, Mickey Rourkea to je pro mě podprůměrný film, který stojí tak maximálně za jedno shlédnutí. Rozhodně se to nevyrovná 300, i když se režisér dost snažil, aby se mu film alespoň trochu podobal, nepovedlo se to. ()

Crawler-D

Kdyby se Singh tolik necpal do akčního mainstreamu ve stylu Třístovky a dohnal do extrému šílenou uměleckou vizi antického světa, která by byla jenom o fetiši, pózách a velkohubých proslovech, byla by Válka bohů pozoruhodným kouskem. Takhle všechno padá s debilním příběhem, který zaprodal logiku za digitální hračky. ()

enjoi

Filmy s podobnou tématikou mám velmi rád, proto jsem byl zvědavý, jak Immortals dopadnou (vzhledem k tomu, že jde o práci tvůrců 300). Ale přesně jak píše POMO, Immortals v podstatě nemají příběh. Vše se točí kolem toho, že Hyperion chce luk, s kterým by ovládl svět a zničil Řecko. Vedlejší linie ve filmu nenajdete. Ještě bych měl dodatek k některým interiérům (např. scéna ze solného dolu ve mně vyvolala spíše úsměv, co se týče právě kulis). Celkově bych hodnotil slabší 4 hvězdy a 70 %. ()

snob

Herecké výkony byly ucházející, ale neprožité. Úsměvy byly naučené, neveselé, když někdo umíral, bylo z výrazu občas cítit, že herec už myslí na kafíčko, které si dá s tou fešně vyhlížející maskérkou. Dobrá třetina soubojů zmužilých válečníků vyzněla jako špatně naaranžované výskoky při vesnické tancovačce. A to poté, co dohrála muzika a nahluchle se křepčí dál. Choreografie soubojnických tanečků byla poplatná jen faktu, že krev je tu od toho, aby tekla proudem.Na druhou stranu zbytek se může vytahovat precizností, kdy nepřátelé padají lépe než výchovné facky na nevychované potomky. Muskulatura hrdinů i jejich protipólů se leskne dle schválených norem a normy si mohou mnout ruce, že vypotily na svět další efektivní, ale vcelku podprůměrné dílo, které zaplní kinosály, ale nepřeplní je. ()

bukowski83

Opomenu li to, že celé řecké božstvo je parta naondulovaných a ve zlatě oblečených metrosexuálů a že mocní Titáni vypadají jako skřeti z pána prstenů, stejně nemůžu jít s hodnocením více jak na tři hvězdy. Ze soubojů na kterých to mělo celé stát byl opravdu dobrý pouze jeden a to je vzhledem k tomu, že se Immortals srovnává s 300, velice málo. Hlavní hrdina charisma sice má, ale Rourke ho hravě strčí do kapsy a tak po dlouhém očekávání přichází hořké zklamání. 65% ()

bourec

Je to opravdu ještě nudnější než třístovka,kde dvě hvězdy zajistilo u mě jméno SPARTA.Krásný slovo.Válka bohů je prostě pro mě vizuálně nestravitelná,bitky bez emocí,nedržim nikomu palce,navíc interiéry i exteriéry mi připomínaj seriál o Robinsonech z Kronborgu,v hlavní roli s Edou Cupákem.Tohle je hrozná natáčecí móda.Navíc mě po přečtení hlavně těch odpadovejch komentářů dostali ty jedinci,který si stěžujou,že film úplně pomíjí historii a fakta.Jako by nebylo jedno,jestli Athéna kouřila Frantu,nebo poseidon vošukal Zdenu.To mám fakt dost.Ale blbost to je.20%. ()

C0r0ner

Byla to sice dost velká sračka s haldou nesmyslů a nelogičností, ale taky to byl slušně temný a drsný fantasy film, který se aspoň trochu opíral o mou oblíbenou řeckou mytologii. Stylizace ve formě 300 ve mně samozřejmě také vyvolala šťastné vzpomínky, takže nakonec i přes všechny nedostatky hodnotím poměrně nadprůměrně. 70% ()

eaten

Ako som sa poučil pri Súboji Titanov, keď som išiel do kina, nečakal som žiadny hlboký príbeh, ale len parádnu akciu, čo som aj dostal. Kostýmy bohov z Olympu (helmy) boli oproti Súb. Titanov parádne a posledná bitka bohov s titánmi (videl som 3D) bola krutá. Dostal som to čo som čakal = 5*. ()

campix

Immortals jsou lehce přestylizovaným mladším bráškou 300, který ukazuje, že Tarsem Singh prostě není Zack Snyder a že Henry Cavill ani náhodou nedosahuje charizma Gerarda Butlera. Akce je sice až na závěrečné duely bohů s titány velmi dobrá, jenže je jí tam na standarty podobných filmů velmi málo. Prostě se tu moc mluví a postavy nemají potřebné charizma. Snad jen hlavní záporák, kterého ztvárnil Mickey Rourke, stojí opravdu za to. Jinak docela solidní pocornová podívaná. ()

Martrix

Chcete si užít rubačky ve stylu 300? A taky spoustu vydařených triků a vcelku odsýpající děj, který vaši šedou kůru mozkovou nechá úplně v klidu? Že ne? No tak se na Immortals nedívejte, protože nic víc v tomto filmu nenajdete. Ledaže by jste ujížděli na Mickey Rourkovi, který padouchy nemusí ani hrát. Jeho stačí navléct do kožených trenek, dát mu na hlavu helmu s parožím a pak už může tím svým něžným hláskem odříkávat třeba Hospodine a stejně bude padouch jak vyšitý. Theseus jakožto jeho protivník působil vcelku průměrně, ale to je spíš problém scénáře, který je jinak na akční fantasy vcelku neškodný a naštěstí se ani nepokouší odvést pozornost od načančaného vizuálna. Já osobně si na tyto studiové filmy moc nepotrpím, ale uznávám, že tentokrát to tomuto filmu spíš pomohlo. A protože mě z nějakého důvodu nenakrklo ani prznění antických mýtů, na které jsem jinak háklivý, klidně dám 3* s konstatováním, že jednou vidět je až dost. ()

Dannysek4U

Stylizace pekna, mytotvornost solidni, pribeh trochu slabsi, zato olympsky komando v plny sile. Zanrovka pro fandy zanru. Jako jsem ja. A finalni fight poradnej megamazec. ()

papaJA21

Úspěch snímku 300: Bitva u Thermopyl spustil lavinu podobně laděných, obrazově a technický dokonalých, velkolepých bitek. Ale když se člověk nabaží všech těch krásných obrazů, zůstane mu mizerný námět bez jakéhokoli přesahu, příšerné herecké výkony, opepřené plamennými proslovy a bolest hlavy.... ()

Ketchi

Po vizuální stránce opravdu stylové, ujeté a naprosto vynikající. Příběh trochu přihlouplej, ale koho to zajímá. ()

Ice123

Po pravdě jsem čekal více než-li jsem dostal. Všechno je to až moc přímočaré a Zeus je dle mého úsudku blbec, když ponechává volný průběh.... Nicméně je to ale stále dobrý film, na který stojí za to se kouknout.... Je to něco jako bylo 300 (plno očekávání a pak ačkoliv je film hezký, tak přijde zklamání, jelikož jste čekali něco víc). 80%. ()

Deverant

Co by mohlo Immortals zachránit? Kdyby to byl němý film, bez dialogů, jen balet obrazu a hudby. Pokaždá když někdo otevře pusu, je to utrpení, pokaždé když se připomene to, co by se chtělo zvát narativní linií, je to utrpení, pokaždé když se vyjeví nějaká část fikčního světa, jeho historií počínaje a topologií konče, je to utrpení. Ne, nemá smysl se ptát, proč olympští bohové sestávájí všehovšudy z šesti metrosexuálů, proč Hyperion vypadá ve své helmě jako zajíček z playboye, ani proč jsou ty padoušký Titáni proboha černý (no, na tohle bych se možná zeptat chtěl - že by další z ozvuků "fear of black planet" jehož nejpůsobivějším filmovým uchopením je původní Planeta opic?). Ale jsou tu daleko závažnější dramatické inkongruence, motivy rozeběhnuté, načrtnuté ale nedotažené a končící ve slepých uličkách. Namátkou: Théseův bastardí původ, Hyperionovo pozadí, Phaedřiny vize a rozhodnutí se jich zříci, konflikt s radou, celý Lysandrův příběh. Immortals mi tak v zásadě dost připomínají proppovské schéma pohádkových funkcí, ke kterému se přihodila spousta redundantních momentů, které sice nikam nevedou, ale roztáhnou pohádkovou látku, jež by zabrala tak hodinku, na celovečerní stopáž. Jejich problém tak spočívá v zásadě na pohádkovém podání mytologických látek, jež se takovému zúžení zákonitě vzpírají, protože na rozdíl od pohádek tvoří daleko hustší nomopoietickou síť. Výsledkem je spousta krásných obrazů, jejichž pořadí je z větší části bez problémů zaměnitelné, protože by stejně nedávali o moc víc smyslu, než snaha dobýt nebe s armádou eunuchů. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?