Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

hlob

Drogy, prostitucia, Praha pociatku 90-tych,... neprijemne mrazivy zazitok znicenych mladych zivotov. Slabsie az (ne)herecke vykony pritom nie su sklamanim, skor sa hodia a dokresluju realnost. Palec hore za hudbu a hudobne vsuvky. Palec dole za miestami az zbytocne vyumelkovane "suche emocie" , ktore na realnosti prave uberaju (menej je niekedy viac). ()

certiskon

Teplem který film vyzařuje, mi málem vyhořel monitor... no že bych ho musela vidět víc jak jednou se asi říct nedá... Zápletku to mělo docela ok, ale asi nejsem natolik zvrácená, abych se vyžívala ve filmech s touhle tématikou.... koketovala jsem se čtyřma hvězdama, ale myslím, že tři bohatě postačí.... ()

Retimo

Nevím jestli to tady někomu vůbec došlo,ale v Česku nikdo nikdy nenatočil a ani už nenatočí film s víc temnou atmosférou,než je tenhle...... ()

mara30

Velmi surový film o dětské prostituci, o kterém je těžké si udělat jednostranné závěry. Často zkreslené fakta, nereálné situace a nelogicky vyvíjející se časový děj. Film ve Vás vyvolá spoustu emocí. Po shlédnutí jsem ještě dva dny nespal. ()

Jayk19

Hutný,depresivní a odpoduvý film,který se ani nikomu nedá dopručit.Viděl jsem filmy typu "bony a klid" a "my děti ze stanice Zoo" ale tohle jde dál.Když pominu Salo který byl vtažen spíše do toho sexuálně deviatního hnusu,tak u mandragory jsem prožíval asi největší deprese.Zbytečně zmařený život,Homo pasáctví,Aids,drogy a pak smrt v kabince,dva metry od svého otce...který pro hrdinu chtěl jen aby žil jako normální člověk.Amatérské hraní zcela vyvažuje prostředí,vzhled pasáků a celé story..Rozhodně doporučuji všem kteří rádi vidí filmy s tématikou temné strany měst.Snímek je ale dost krutý takže soap operu "na potom" rozhodně u sebe.Za to jak mě film zdeptal dávám full five.Horší na tom je že něco se natočilo podle pravdivých výpovědí.. ()

Fjera

Syrové, šokující a hlavě skutečné. Režisér Grodecki natočil pravdivý příběh o chlapecké prostituci v Praze devadesátých let. Na scénáři spolupracoval s Davidem Švecem, který skutečně dětským prostitutem byl a ve filmu si zahrál roli Davida. Grodecki vychází ze svých dokumentů Andělé nejsou andělé (1994) a hlavně Tělo bez duše (1995), kde chlapci své zkušenosti popisují. Zároveň v dokumentu slyšíme spoustu replik od Pavla "Krysy" Rouska, které později režisér ve filmu opravdu použil. Až z toho mrazí. To není film, to je realita. 4++ ()

confuoco

Mandragora je halucinogénna rastlina, ktorá podľa jednej z legiend vyrastá z mužskej krvi a semena. Všetky tieto esencie sú zastúpené aj v Grodeckeho hranom filme, ktorým zavŕšil svoju "pražskú" trilógiu. Film je nakrútený s nehercami, z veľkej časti skutočnými prostitútmi (Davida Šveca je možné vidieť v Grodeckeho o dva roky staršom dokumente Telo bez duše, rovnako ako skutočné predlohy Krysu a Mareka z filmu). Polodokumentárny charakter snímku a amatérske výkony sú zároveň jeho silnou stránkou i slabinou - na jednej strane vysoká autenticita (podľa svedectiev priamych účastníkov ide o reálne situácie, príbehy a lokality), na druhej strane sú v oblasti filmárskeho remesla jeho nedostatky nepriehľadnuteľné, čo je asi škoda, pretože samotný pribeh je veľmi silný. Za hodnotnejšiu však považujem už spomínanú dokumentárnu dvojičku tohto filmu. ()

Lucas005

Krásně natočený film o odporných věcech a nešťastných lidech. Devadesátky byly šílená doba po všech stránkách, a i když je to tady trochu přitažené za vlasy a některé momenty svou absurditou a zpracováním až rozesmějí, tenhle film ve mě vyvolával fakt mrazivé pocity. Jen kdyby to občas nebylo až tak melodramatické, trochu lépe tu fungovala kontinuita jednotlivých scén a některé pasáže se tolik nevlekly. A soundtrack byl taky občas takový podivný, ale k tomu celku to vlastně asi docela sedělo. Pro cyniky možná film na zasmání, pro mě fakt zvláštní a silná kultovní podívaná. ()

PanPyzamo

Za mě velmi silný film a divím se, že nejspíš takový zapomenutý. Až do nedávna jsem o něm neslyšel a jsem velmi rád, že jsem ho zaregistroval. Zcela upřímně to byl za mě snad nejlepší český film, co jsem viděl. Měl totiž silné téma. Nebál se být temný a nebyla to nějaká komedie, jak tomu bývá u české kinematografie dnes. Tohle mělo podle mě opravdu grády. Mladí herci předvedli dobré výkony dle mého názoru. Co se ale podle mě též sakra povedlo, byl soundtrack. Hned od začátku mě to vtáhlo. Bavilo mě to celou dobu, ale zhruba od druhé půlky to chytlo ještě lepší vlnu a začalo to být drsný a to se mi fakt líbilo. Temný svět. Temný příběh. Tak to mám rád. Takové vážnější a odvážnější filmy mě vždy zaujmou. Neustále to tu vychvaluji a tak abych něco zhejtil, tak je to za mě trochu kamera. Ne, že by se na to nedalo koukat, ale v tomhle roce už filmy v zahraničí vypadaly úplně jinak, ale v Česku jsme holt byli ještě pozadu. Kromě vzhledu ovšem nemám snad co vytknout. Konec se mi také strašně moc líbil. Napínavé, temné, odvážné. Doporučil bych těm, co nemají rádi veselé filmy nebo nějak pozitivní. Tohle mi udělalo fakt radost a za mě to je beze srandy skrytý skvost. Za mě skvělý film, který doporučuji fandům takových odvážnějších témat, jako je pornografie nebo drogy. Pokud nemusíte takový témata, tak vám tohle asi nic nedá. Mně se to ale strašně moc líbilo a shazuje to jen kvalita kamery. 8,5/10 ()

Kodrcik83

Tak tenhle film mě velmi šokoval,už v době,kdy byl uveden do kin mne zajímal.Nicméně poprvé jsem ho viděl až při uvedení na české televizi.Mnozí Grodeckému vyčítají,že je zaujat proti gayům a že vykresluje české gaye velmi špatně.Nemyslím si to.Je to spíše určitý pohled na prostituci.Navíc prostituti ve filmu nejsou přímo této orientace-není to tam přesně řečeno!!!Domnívám se,že se jedná o velmi zajímavý snímek,který především šokuje.Svojí tvrdostí,nekompromisností a realitou,jak i může v "přehnané"(V dnešní době už ne zas tak moc...)podobě dopadnout nepochopení dospívajícího syna se svým otcem,kteří žijí bez matky.Velmi dnes už kultovní snímek,který by měl vidět každý rodič i jeho dítě,aby si uvědomili,co někdy z naprosto jednoduchého nepochopení může vzniknout.Hodnotím 5 hvězdami!!!!! ()

frog

tenhle film jsem viděla poprvé asi před deseti lety, včera jsem si tenhle snímek pustila znova. Nedokážu ani popsat co jsem během filmu cítila, moje pocity jsou pořád stejné, tak jako poprvé mám dost... Nejsmutnější na tom všem je, že tenhle příběh se v 90 letech skutečně odehrával prakticky stejně, tak jako ve filmu. ()

zero_zelo

člověk, kterej u tohodle snímku hodnotí herecké obsazení, střih a režii, tak je nejspíš idiot a vůbec nepochopil, o čem to je. a pokud někomu chybí lepši vybarvení charakteru hlavního hrdiny a jeho osudu, tak je megač***k a asi nikdy od rodičů neslyšel "nechoď s cízíma lidma, nejezdi sama, unesou tě, naučej tě na fet a budeš pro ně šlapat"... v tomto případě koukejte na hollywood a naleštěný příběhy, kdy vám naservírujou všechno až pod nos. jo a dejte si popcorn.... skvělej film a naopak, smekám před celým ancáblem, co předvedl a jak!! a hudba tomu dala naprostou korunu... ()

lapatata

Je to velmi odvážný film a téma určitě reálné. Zajímavé se na to podívat, každopádně herecké výkony jsou velmi nepřesvědčivé a tomuto špinavému tématu bych nedal víc jak 2 hvězdičky ani kdyby byl po filmařské stránce dokonalý (což tento teda zdaleka není). Je mi z toho smutno a trochu i na blití, takže nic, co bych si chtěl zopakovat. ()

prometheusll

Tento film není ani špatný ale ani dobrý.. Herci předvedli výborný výkon,kde zahráli perfektně prostituci a závisláky na drogy..Hlášky byly výborné.. 2 hvězdy určitě ;) ()

Mar_Mar

Film jsem viděla v roce 1997 v kině. Od té doby jsem ho již neviděla a vzhledem k tomu, že to byl tak silný zážitek, myslím, že ho ani už neuvidím. Každopádně ho doporučuju každému, protože když je vám 15 a zkoušíte trávu, může vám to zásadně ovlivnit život.... ()

aheka

Příliš nechápu některé reakce zde, na mysli mám pochopitelně ty negativní. Film totiž má být nechutný a odporný. Je to zobrazení reality, kterou byť zrovna nevnímáte/neprožíváte, je tady mezi námi. Co se týče kritizování hereckých výkonů, tak nutno podotknout, že role obsadili zejména NEherci. A právě díky tomu nabývá film na autentičnosti, což mě na něm bavilo asi nejvíce. Rozhodně bych chtěla pochválit výběr hudby, který atmosféru umocňuje. Ploché záběry soch, špína pražského hlaváku, noční bordely - já to zkrátka miluji! Tento film hodně přispěl k tomu, že doposud Prahu vnímám velice temně. Fascinuje mě a hnusí se mi zároveň. Stejně jako tento film, jemuž méně jak ***** nemohu dát! Pokud Vás tato tematika baví stejně jako mne, doporučuji ještě dva dokumenty, které Vám samotný koncept filmu Mandragora vyjasní a pomohou lépe uchopit. Jedná se o dokument "Tělo bez duše" a "Andělé nejsou andělé", rovněž od Grodeckiho. Enjoy... ()