Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Mania

Nezapůsobilo to na mě. Tohle téma se dalo zpracovat lépe, ale i hůře, to nezastírám. Vadil mi hlavní protagonista a to tak, že hodně. Od začátku mi lezl na nervy. Nemohla jsem s ním soucítit, byl nejen nesympatický, ale přímo nepříjemný, protivný, odsouzeníhodný. Na druhou stranu jeho otce jsem litovala. Všichni ti kluci - prostituti, se chovali nerealisticky. Za to pasáci, wow, za jejich výkon je jedna z hvězdiček. Druhá za to, že film nějaký dojem zanechal, i když ne právě příznivý. ()

sandinista

Tak tenhle film se stal u mě a mých přátel kultovním. Ve filmu co věta, to sranda hláška. Nevím, jestli to tak bylo míněno (asi ne), alekdykoli se na Mandragoru dívám, smíchy se popadám za břicho. ()

Snake.Charmer

Na české poměry nevídaně odvážný počin, který mnohé jistě šokuje svojí syrovostí a ožehavostí zvoleného tématu. Síla Mandragory je především v atmosféře, kterou se daří po celou dobu udržovat a postupně zahušťovat. K tomu nemalou měrou přispívá i skvěle zvolená hudba. Film i přes velkorysou stopáž ani chvíli nenudí, zkrátka vtáhne a nepustí. A ani ta spousta evidentních nedostatků (většina hereckých výkonů, otřesný zvuk) nedokáže pokazit výsledný pozitivní dojem z filmu. ()

gonga

Nedá se přesně (proto průměr) hodnotit, ale pocit beznaděje, který ve Vás zůstane po zhlédnutí tohoto filmu je hodně silný. Skutečný humus, natočený velice uvěřitelně. Někdo tu nadává na amatérské herecké výkony, pro mě právě ty byly tím, co filmu dává neuvěřitelnou autenticitu. A Kostas coby Krysa, to je samostatná kategorie bizáru. ()

JoSte

Zaujal mě nápis na obchodě na Hlavním nádraží: „Zde prodáváme telefonní karty“. Musel jsem chvilku vzpomínat, k čemu že se vlastně tehdy používaly… (předplacenky do telefonních budek) ()

jiri.twist

Opravdu víceméně nechutné, orientace na stejné pohlaví je zde vykreslena v negativních barvách (hnus, špína, spodina) a k tomu mistr třetiřadé pornoprodukce, místy se mi zvedal z toho kufr … 3122 ()

Hopkins

K filmu : Zajímavé , dobré , roztahané , poučné, krutě reálné v některých scénách . Vůbec se divím že někdo vůbec podobný film natočil ale jsem za to rád , ten film se mi líbil jakože vystihnul ten příběh toho kluka dobře, jelikož tohle je krutá realita co se svámi stane pokud nemáte pevnou vůli a sklouznete tam kde nemáte a samozřejmě jak jsme již psal roztahané některé scenky tam byly naprosto zbytečné. Dávám 4 hvězdičky především za námět protože obdobný film u nás už asi těžko najdete. ()

amarth

Tohle je opravdu silné kafe. Tématiku tohoto ražení nevyhledávám, avšak vzhledem k tomu, že jsem snímek viděl přibližně ve stejném věku, jako hlavní aktéři, mi bylo po závěrečných titulcích dosti nanic. Nechuť kombinovaná s hnusem připomíná dekadentního Verlaina s Rimbaudem dohromady! ()

IvcaG

Docela drsný film, který kdyby neměl tak amatérské obsazení a chvílemi pokulhávající scénář tak by se dal označit za trochu přelomový. 55% ()

TerushkaJ

Nechápu, jak někdo může hodnotit jako ''odpad!'' ?!! Sice se tu objevují mnohdy strojené dialogy, ale přeci jen prioritami tohoto filmu jsou ty části, kdy se ani mluvit nemusí! Nebývalý film z pražského prostředí, který líčí osudy mladých kluků, co to doma prostě nevydrželi a utekli za ''lepším''. Je natočený dosti nekvalitně, vše by mohlo být lepší (od herců, přes kameru po hudbu), ale hrabat se v pražském podsvětí v dobách, kdy vznikají v Česku samé komedie pro zlepšení zlých časů a navození optimismu, stojí za kvalitní ohodnocení. ()

mourinho

Těžko rozumovat, do jaké míry je tohle bezpochyby kontroverzní drama věrohodným obrazem reality. Naštěstí jsem nikdy neměl příležitost do světa těchto pochybných existencí byť jenom nakouknout, přijmu-li ale fakt, že takhle nějak to může být, je osud Marka dostatečným varováním a zároveň zdůrazněním, že každý je svého štěstí strůjce sám. V každém případě je tento snímek v rámci české kinematohrafie úkazem. ()

helloween93

Dost drsný film z 90. let o tématu, o kterém nikdo nechce vědět, natož ho řešit. Sledujeme osud Marka, který uteče z domova před svým přísným otcem. Poté jsme svědky jeho protkloukání Prahou, kde zjišťuje, že život prostituta není vůbec tak pěkný jak si myslel. S problémy přichází ještě větší problémy, k tomu si přidejte pervitin, naštvané pasáky a je vám jasné, že tohle nemůže dopadnout dobře. Film mi zaujal právě svou syrovostí a tím, jak zde vlastně není žádná kladná postava, tedy až na otce Marka. Postava Saši mi přirostla k srdci. "Tak kluci jdeme do plnejch...". ()

Kirman

O Mandragoře jsem dlouho neměl ani tušení, ale dal jsem na doporučení a film shlédl. Je to "jiné", hnusné a těžké - ostatně jako celá atmosféra snímku. Film, který si asi znovu jen tak nepustíte. ()

Raziel_cz

"A ne abyste použili moje parfémy na ty vaše smradlavé kokoty." Asi to měla být dramatická výpověď ze života prostitutů. Asi. Jenomže k tomu by film potřeboval lepší herce, režii, scénář, ozvučení... Víte co? Prostě všechno. Ale Čáslavkovo neherectví je tak zoufalé, až je zábavné a Krysovy hlášky se mezi mými kamarády staly evergreenem, takže ponechávám bez hodnocení. Pro případné budoucí diváky: Vše důležité najdete v desetiminutovém sestřihu na YouTube. Nemáte za co. ()

SalyczeQ

#noHomo "To jsou pražský košťata. Ve dne si hrajou na heteráky a v noci kouřej vocasy. Děvky buzerantský, já je znám!" "A nebojíš se AIDS?" "Vždyť ho stejně všichni máme." „Do you like the music of Bach? – I prefer Kabát.“ Tak kluci jdeme do plnejch..." "Marku ... deset vteřin ... uplynulo. .A HOVNO." (Markovi nechtěl stát) "Budeš si to muset nastříhat s jiným čurákem.." (Markovi stále nestál) ()

Folky

Slušná deprese s pár zapamatovatelnýma scénama (natáčení porna u Krysy). Na celek ale zapomenu hodně rychle. ()

FeriusParfax

Celkem dost syrový snímek s pekelně depresivní atmosférou se mi zařezal pod kůži. Se znechucením jsem kroutila hlavou nad tim, jak se do takové špíny a hnusu může člověk dostat. Film o pornu, prostituci, drogách a řekla bych, že snad i nějakém nouzovém přátelství. Fetky mi ve filmech nedělají úplně dobře a dost nehezky se mi taky dívá na sex hnusnych uchylaku s chlapečkama. Ono by to asi ani nebyl tak hrozně nepříjemný film, kdybyste nevěděli, ze se to děje. A bojim se, že se to děje víc, než by bylo zdrávo. Herci byli dost toporni, ale za chvíli jsem si zvykla a nevnimala jsem to. Spíš jsem vnímala ten děj a co se sakra děje venku, zatimco ja na to z tepla domova koukám se zhnusenim. Nedokážu si představit, jaká situace by se mi v životě musela přihodit, abych s jedním z těchto 3 koníčků začala. Atmoska je v tomto filmu podpořená dost depresivní hudbou. Konec mně snad i trošku zamrzel... Odporná představa, že se tohle děje vašemu dítěti. ()

Besyn

Nevím,jestli to v té Praze skutečně nějak takhle vypadá,ale jestli ano,tak jsem velmi rád,že žiju na maloměstě.Drsné,hnusné,místy až dokumentární a věřím,že i realistické (bohužel). ()