Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

kubyczech odpad!

Ty krávo, tak to je masakr !!! Dnes jsem to viděl poprvé v životě a málem jsem vyblil i žaludek ... z některých scén mi vstávali i chlupy na chlupech ... režisér a zároveň scénárista je doufám do dnešního dne zavřenej v nějakým lágru, protože po tomhle si nezaslouží žít .... hlavní herci musí být buď neskutečný buzeranti nebo by si teda zasloužili oscara za skvěle zvládnuté role ... ()

vrrttt

Noo, tak tedy nevím. Zajímavé téma s velkým potenciálem. Ale nějak jsem tomu moc nevěřila. Zpracování takové dosti zfušované. Nic moc to ve mě nezanechalo. O tomto tématu jsem četla knížku, takže mě tam v zásadě nic nepřekvapilo. Trochu mi to připomnělo film "Už zase skáču přes kaluže". Nikoliv dějem, ale vizuálně.Taky takové jako pod vodou, tohle se mi opravdu moc nelíbí, dívám se sice na film mimo jiné o narkomanech, ale nutně se tak cítit nepotřebuji, takže bych preferovala kdyby byl film trochu "čistější" a nikoliv očima někoho na heráku, navíc když všichni brali perník. Trochu mišmaš.. Markův začátek s drogami byl taky trochu přitažený za vlasy a moc to nedávalo smysl. Ano, ponížený a bla bla, ale prostě nevěřila jsem tomu. A ten konec už je úplně přitažený za vlasy. Pár světlých chvilek tam bylo, ale... dost málo..Znovu a lépe. ()

Krastom

Dvě hvězdy uděluji čistě za téma, kterým se psychologické drama zabývá. Přesto, že film považuji za béčkový a ne příliš povedený, tak mě zaujalo téma a děj. Škoda, že se snímku neujal talentovanější režisér. ()

bizon.99

Po 19 letech od premiéry jsem si pustil tenhle na svou dobu "syrový a realistický film z prostředí chlapecké prostituce".Jediné plus vidím pouze za herecký výkon Čáslavky a snahu režiséra Grodeckého tohle natočit.30%. ()

andy60

Těsně po shlédnutí jsem uvažoval o třech hvězdičkách, ale nyní, s odstupem několika hodin jdu na čtyři. A to z prostého důvodu - film byl nesmírně působivý a utkvěl mně v hlavě. To se cení, protože často se mi to nestává. Film, byť dobře natočený, třeba potěší a já usínám v příjemném rozpoložení, nicméně druhý den už vůbec nevím, na co že jsem se díval. S Mandragorou to bylo jiné. Rotuje mně v hlavě, spolu s částečně nezodpovězenými otázkami ohledně lidí žijících na okraji společnosti. ()

typa

Drsný snímek, který mi stylem natáčení připomíná spíš skrytou kameru, díky čemuž film vyznívá spíš jako dokument než hraný film. Člověk má tak pocit, že zabřednul do skutečného podsvětí. Brrr. ()

Milonak

Vůbec by mně nevadila poměrně velká míra amatérismu ať už co se týká hereckých výkonů, nebo technického zpracování samotného - naopak to přispívá k jakési "opravdovosti" filmu. Nějak mně to ale nepřesvědčilo - působí to až moc prvoplánově a scénář výsledku nepomáhá. Sice je to ˇšpinavé" a působí to "skutečně", ale poměrně dost často to ztrácelo dech a děj se vlekl. Nic extra, i když takovéto filmy jinak můžu. ()

StandikK

To jako vážně, že toto je český film ještě z konce 90-tých let??? Neuvěřitelně otevřený pohled na chlapeckou prostituci, pornografii a nakonec zakončení drogami. ()

Morth87 odpad!

Tragicky zpracovaný film i herecké výkony. Hrozná produkce. Nechutné téma zveličeno (asi tak stonásobně) a výsledkem je mega nechutný film, který Vám chce tvrdit, že v 90. letech pravidelně jezdili malí kluci do Prahy s cílem postavit se na vlastní nohy. Dle filmu jich mají být snad tisíce, všude po ulicích vidíte dětské gangy nezletilých prostitutů a v každém baru se Vám nějaký chlapec začne podbízet (sorry, ale tohle je fakt kravina..). Chápu, že autor chtěl upoutat pozornost na toto nechutné téma, ale bohužel výsledný film je spíš lehké porno pro pedofilní homosexuály než snímek, který chce na něco upozornit. Existuje spousta jiných filmů, které poukazovali na podobné téma a přitom to zpracování nebylo tragické, nechutné a odporné.. ()

leafroller

Toto je film o dětech, které se nikdy neměly narodit. Velmi drsné, velmi syrové, velmi sociální, a především velmi uvěřitelné. Český Trainspotting. Po Nahotě na prodej je toto druhý snímek zabývající se sexuálním zneužíváním a polistopadovými praktikami vůbec. Možná proto oba filmy upadly jaksi v zapomnění a nikdo nám je nechce ukazovat. Je to totiž pohled do našeho vlastního zrcadla, ve kterém vidíme, jak se k sobě chováme. Velmi mě potěšilo, že film neměl žádnou pointu, že se nám nikdo nesnažil vnutit nějaký názor. Ten si totiž musí udělat každý divák sám. ()

Lonelybiker

Dost drsný film o kruté realitě 90.let v Praze, velmi zvláštně natočený. Viděl jsem ho kdysi před asi 20 lety v telce a vůbec si nevzpomínám, že bych z něho byl až tak vykolejený. ()