Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Compadre

Nedávno jsem celý film zkouknul na youtube. Nejdřív jsem si myslel, že to bude nepovedená prasárna s mladýma prostitutama a v rychlosti to proklikam, ale nakonec jsem tu zrůdnost zkouknul celou...přimraženej, zhnusenej..Mandragora je film, který vás svou nechutnou atmosférou ztrhne a nepustí. Drsný, velmi realistický pohled do beznadějného světa prostitutů, ve kterém se to hemží drogama, podvody, špínou a úchylákama. Děs. PS: některé scény když se vytrhnou z kontextu vypadají docela vtipně a hláškovsky, hlavně scéna s pasákem Krysou, který ke konci filmu točí porno, to je pecka :) "Doufam, že nemáte vyrážku na těch svých kokotech. Vypadáte, jak kdybyste přišli z pohlavního nádraží." " ()

lucascus

Příběh o chlapecké prostituci, v době svého promítání nepochopený, teprve nyní dostává své místo ve světě filmu. Buhužel zde platí, že méně je někdy více, takže pokud by byl film o hodinku kratší, hodnocení by bylo dozajista vyšší, jinak si ale cením odvahy, se kterou se tvůrci do projektu pustil - protože natočit takový zkažení a antimorální film, plný drog, sexu a životu na ulici, to určitě odvahu potřebuje. Rovněž bych chtěl ještě pochválit velmi přesnou hudbu, která se dokonale snoubí s právě zobrazovaným dějem, to klobouk dolů. Jinak se přímo nabízí srovnání s polským filmem "Świńki" o chlapecké prostituci v Polsku. Podobné téma, podobný scénář, odlišné zpracování... ()

Spock

Provokativně „poučný“ film nebo nechutná záležitost, která chce být úspěšná díku tomu, jak moc šokuje? Vyberte si sami optiku pohledu na tento film. V českém prostředí jde bezesporu o snímek, jež vybočuj z řady zažitých námětu a snaží se být velmi „naturalistický“. Osobně jsem v něm nehledal žádné poučení, působil na mě spíše jako „studená sprcha“, která vás vytrhne ze snu a vrhne do světa kolem vás, kde s ideály a rozmary daleko nedojdete. Bohužel mi připadá v mnoha věcech také nedotažený a naivní a proto nemůžu dát vyšší hodnocení. ()

NoFiction

Tak trochu mi tenhle snímek připomínal snímek My děti ze stanice Zoo obalený v českém kabátě. Levně až amatérsky natočený snímek o chlapecké prostituci v temné atmosféře našeho hlavního města. ()

Koryntos

Stydím se a omlouvám se, moc se omlouvám, ale do včerejšího dne jsem o tomto filmu neměla ani tušení. Klasicky nízké hodnocení filmu, který v našich končinách nemá obdoby a podle místních fajnšmekrů, nenašel moc pochopení ani u místních komentujících. Já si naopak hodlám tvrdit, že je to nejlepší - z českých filmů úplně nejlepší film o drogách a prostituci, který jsem kdy viděla. Dokonce je lepší, než My děti ze stanice ZOO. Kdybych nevěděla, že je to český film, nikdy bych tomu nevěřila, protože tak nepůsobí. Celých 130 Minut jsem seděla, jako přikovaná, vočadla jak zrcadla přes půl hlavy, ušadla napnutá půl metru od hlavy. Nečekaně silný, jak vizuální zážitek, který z toho filmu úplně tekl a já se nedokázala soustředit na nic jiného a po celou dobu jsem byla přilepená k obrazovce, tak má vážení a milí vypadat dobrý film, vtáhl a nepustil. Derpresivní atmosféra, omšelá zákoutí, předčasně vyspělí chlapci, s výrazem padlých andělů. Takhle má vypadat film o drogách a prostituci. Místní honorace, která tady Mandragoru kritizuje a vyzdvihuje např. Requiem za sen, ano máte recht, Requiem je opravdu oku lahodící a všichni jsou tam ti krásní milí mladí lidé s vizáží modelů, se kterými by jste se chtěli i kamarádit a i když tam týpkovi ufiknou ruku, tak pořád vypadá tak nějak neskutečně hezky. Tedy je to jinačí kafíčko, hnusné prostředí, chlapci, kteří opravdu vypadají,jako trosky je to surové, je to jadrné, takhle má prostě podle mě vypadat film s tímto tématem. Navíc nevím proč, místy mi to připomínalo takovou Nemocnici na kraji města ty staré silné díly. Jak dialogy, tak takovou tou komunistickou omšelou vizáží města. Pro mě je to naprosto dokonalý film s úžasně zvoleným hudebním podkladem. ()

ghatos

Bráno ze zpětného pohledu je to v českém prostředí unikátní snímek, který těžko bude hledat srovnání. Námět i způsob natáčení uchoval v sobě těžko popsatelné devadesátá léta v ČR. Peníze, perverznost, dekadence, drogy, špína a zkaženost společnosti, která se poptávala po všem, co bylo zakázané a mohla si to snadno koupit na ulici nebo před Hlavním nádražím v Sherwoodu vysublimovala v Mandragoře. Hnusný postkomunistický hlavák a v něm odpad společnosti nabízející servis "slušným" tátům od rodin. To přetrvalo dodnes, jen je to trošku míň vidět a bahnhof se spravil. V parku svého času nebyl problém zahlédnout známé herce či politiky. Zanedbaný zfetovaný kluk na rychlovku...jo to (bylo) je jen pro fajnšmekry. Ve filmu se objevují i známé figurky pražské sexuální žumpy. Třeba Krysa, ta si u některých mých známých vydobyla kultovní status ;) . 78%. ()

navorski

Musím reagovat na příspěvky typu "režijně nezvládnutý" nebo "kýč jak Brno" apod. Než Wiktor Grodecki natočil Mandragoru, natočil dva dokumenty, které jsem viděl až několik let po Mandragoře. Na ně se podívejte. A uvidíte, že Mandragora je sice inscenovaná, ale podle výpovědí skutečných prostitutů z těch dokumentů, realitě k nerozeznání podobná.... Zvlášť ten pornorežisér, myslím že mu říkali Krysa, jako kdyby z oka vypadl tomu, co vystupuje v dokumentu Tělo bez duše. ()

KingObscene

I přes mizerné herecké výkony velmi působivý český snímek, po jehož shlédnutí budete pravděpodobně stejně deprimovaní, jako jsem byl já.. obzvlášť proto, že takové věci se prostě opravdu dějí.. ()

venca163

"Jak všechno? Necháš se prcat do prdele nebo co? Ne? Tak to neni všechno kurva!" | "Nemoh bys mi říct něco kolem šlapání, prosimtě?" | "Jaký kecy? Vždyť jsou to pražský košťata, tam kouří vocasy, tady si hrajou na heteráky, šlapky buzerantský, já je znam. Póď, dokopem je." | "Vemte si tyhle časáky, komu nebude stát nedostane ani korunu. Potřebuje někdo z vás perník? Jó? Tak tady ho máte. Postavte si čuráky a jdeme rovnou na tu mrdačku, ještě dneska to musíme poslat do Německa." Strašně to tlačí na pilu, otřesný dialogy, příšernej Miroslav Čáslavka, ale kurevská zábava =). #nebojíšSeAIDS? (75%) ()

blackkocour

je to velký bojkot sledovat, jak asi pro Marka Vašuta, když se mu nakládá do úzavěru, nu což, Mandragora a jejich postavy nemají Shakespearovské vyjadřovací schopnosti, a ani špetku inteligentní hmoty mozkové šedé kůry, a nulová lítost diváka osudu hlavního hrdiny, ale takový menší ohled na divoké devadesátky v Práglu, je to asi osvěžující raritka. Mandragora jako český Rekviem za sen nebo děti ze stanice Zoo, se svým zevnějškem vypadá jak rozšlápnuté hovno na botě, ale režisér si neupletl tak velký bič z hovna, jak třeba Troska a Vít Olmer. Čáslavka je hrozný herec, ale oceňuji Řezníka, že ho v Párty Harderu pronikavě využil do minulé profese. Karim be like.. Zvedněte prdele a do terénu.. ()

Smileface

Na můj styl trošku moc drastické,špatně natočené ale hlvně nerealistické.Když se jdete projít kdy na vás někdo zautočí ???Hlavnímu hrdinovi se děje nerealisticky stále jen to nejhorší,toto rozhodně není nezávislé líčení reality,nejhorší je že se tak snaží tvářit.Pro DDT:Nechápu o co víc je Brno kýčovitější než jakékoliv jiné město ČR. ()

lskala

Tohle je hodně nedoceněný Český film. Takovou atmosféru, kterou se režisérovi podařilo ztvárnit, může závidět leckterý Hollywoodský film. Chápu, že někoho ten film může znechutit, ale nelze mu upřít kvalita. 75% - 4**** ()

Kejdlo

Jedna z nejlepších českých komedií porevoluční éry s neuvěřitelně trefnou hudbou, herci a hláškami, kterým se filmy jako Kouř, Samotáři či Gympl opravdu nevyrovná. A že to má být spíše thriller? věřím, že pro některé i je, ale pro mě spíše velmi zábavnou prevencí, abych se náhodou neuchýlil jednoho dne stejnou cestou jako Marek. Pokud by to někomu nestačilo, doporučuji i dva dokumenty od stejného režiséra na toto téma. https://www.youtube.com/watch?v=dEWwa60rjGY ()

Lisabellla

Tak pro mne ty byl neuvěřitelně emocionální zážitek! Lidé se na to nemohou dívat s chladnou hlavou a nic při tom necítit. Překvapuje mne, jak nízké hodnocení zde má a říkám si, jestli není něco špatně. Zastavte se, udělejte si čas, zaposlouchejte se, vžijte se do atmosféry a valte oči, protože tak to bylo. Ono to na tom našem světě přesně takhle skutečně chodilo a mnohdy ještě chodí. Je to smutné, ale je to tak. Zamyslete se nad tím, jestli odsouzením tohoto filmu nezavíráme oči před realitou. . A abych nezapomněla ... "A nebojíš se AIDS?" "Vždyť ho stejně všichni máme." ()

bari68

Filmov s podobnou tématikou, ktoré som mal možnosť zhliadnuť boli takmer všetky na lepšej úrovni, čo sa týka deja, patosu, ucelenosti, či celkovej kvality. Cez toto všetko je to ale stále veľmi pôsobivé. V neposlednej rade netreba zabúdať na rok vzniku filmu, ktorý mal pred takmer dvomi desiatkami rokov väčší vplyv na diváka. Tým myslím dnešnú skúsenosť s filmami ako Trainsotting, Requiem for Dream, Candy..... a s týmto problémom sme už akosi oboznámení. Druhý zásadný faktor je, že doba po komančoch mala iný sociálny dopad a svet sa už trochu ,,zmenil,,. ()