Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

EastWicka

Kolik je ti? - Patnáct. - A co děláš? - Co si zaplatíš... Brutální výlet do devadesátek za pány ze dna jezera, k trochu jinému hotelu, než před kterým tenkrát šlapali Keanu s Riverem v Mém soukromém Idahu. Tenhle krutý film mě kdysi dost vyděsil - a to i přes řadu temně komických momentů, třeba kolem toho, jak se v Krysím doupěti mezi gulášovkou a bičíky točí kovbojky... ()

fannah

Neohodnotitelný film. A z jakého důvodu? Neřadím ho mezi klasické filmy, protože je s ostatní českou tvorbou neporovnatelný. Film, který si na nic nehraje a snaží se co nejrealističtěji a možná i proto velmi amatérským způsobem popsat bohužel často velmi pravdivou skutečnost, nebude mezi publikem nikdy oblíbený a uznávaný. Přesně o tom konvence jsou. ()

Cimr

S hodnocením Mandragory je to těžké. Asi se všichni shodneme, že po formální stránce ten film není dobrý. Je špatně natočený, herci nehrají dobře, navíc zlá kamera, scénář.. Nejvíce se to projevuje v emočně vypjatých scénách, které jsou občas až směšné tím, jak lacině se snaží šokovat. Přesto není úplně jednoduché Mandragoru odepsat, protože něco na ní je. Ač má přes dvě hodiny, v žádném okamžiku nenudí. Je svéráznou upřímnou výpovědí své doby. Sám jsem se párkrát zatoulal do podobných podniků, kde se po špinavých stolech válejí zfetované existence, takže si nedovolím brát ji na lehkou váhu. Souhlasím se zdejší většinou - natočit remake s profi štábem a může to být filmová událost. ()

NinonL

Poláky skoro vždy zajímá realita, na nic si nehrají (na rozdíl od ...). Asi dost nepříjemné ke koukání, zvláště pro (mladé) muže. Zjištění, že mužská-chlapecká prostituce je dnes stejně frekventovaná jako ženská, docela děsí. Aspoň v tak syrové podobě, jak je podána v tomto filmu. Já "neumětelský" a špinavý dojem chválím. Pokud někdo byl na hlaváku a v přilehlých putykách, ví, že to žádný Hilton nebyl. V 90. letech minulého století. Drogy, točení porna nejhorší kategorie atd. Takže za mě hodně dobrý film. ()

ivishka

No celkově to na působilo dosti tak jakoby bez okolků se teď budeme bavit o drogách a prostituci...Líbí se mi,že se filmaři s ničím nes**li a podali to tak jak to doopravdy je. Náctiletý Marek pohledný a hlavně naivní jede do hlavního města za "zábavou" a vůbec netuší jak si dokáže zpackat život. Nejen,že je krásně vidět ten moment, kdy si Marek uvědomil, že zašel příliš daleko, ale taky ten kdy vlastně ani ty peníze nejsou všechno a ta honba za nimi je někdy dost zbytečná. Vynechala bych dlouhatánský úvod a tolik těch záběrů na transky. Dost mě teda dostal konec, když otec stojí na záchodcích pár centimetrů od syna, který asi vykrvácí..Škoda mluvit nad zbytečně zmařenými mladými životy - je to jen věc volby. ()

Praxis

To se vážně natočilo v devadesátkách? No, vlastně že mě to překvapuje. Drsný syrový pohled na pražskou galerku v moderním pojetí nalajnovanou na prostituci a věci kolem ní. Nijak zábavné to není, film tratí na chudinkém rozpočtu, naprosto tragických hereckých výkonech a i když se na něj odkazuje řada recenzentů Párty Hard,že tenhle film je hodně filthy, tak ve výsledku je to dost nuda... 20% ()

pevico

Jsem hodně zklamaný, hercům se nedá bohužel věřit ani jediné slovo a to posílá tenhle snímek ke dnu :( jinak příběh je celkem zajímavý (trochu jsem vzpomínal na Lilja 4-ever), ale spousta scén by se dala vynechat a nebyl bych tak znuděnej.. ()

vanadium

Paní prodavačka, která mi DVD prodávala, mi snad čtyřikrát řekla, že je to hodně drsné. Známá, která u mě DVD následně viděla, mi řekla, že je to prý drsné. Tak jsem se na to podíval - ano, je to drsné. A taky dosti depresivní. Film myslím si dobře zobrazuje téma, kterým se zabývá, bohužel provedení je dost špatné - pofidérní herecké výkony, slabý scénář, režie taky nic moc. ()

ja.rebel

Je zajímavé sledovat rozdílná hodnocení a tím i rozdílné názory na drama Wiktora Grodeckeho. Musím souhlasit s tím, ze herecké výkony jsou víc než slabé, ale na druhé straně stojí téma. Téma o kterém se se většinou mlčí. Jenže pokud o něčem mlčíme, neznamená to, že problém neexistuje. Jen se o něm méně ví. O to víc šokující tento film je. Není točen s citem a s ohledy na diváka. Tvrdě a realisticky otevírá dveře do světa dětí, které utíkají z domova před neshodami s rodiči, problémy ve škole...... Musím říct, že toto drama na mne opravdu zapůsobilo svou děsivou syrovostí a realitou. Vzhledem k tomu, že není natočeno podle skutečné události mi nezbývá než doufat, že děti v této republice nekončí tímto způsobem. ()

FilmFan24

Možná trochu amatérsky zahrané, ale o to víc upřímné a autentické o věcech o kterých mnozí nechtějí vědět natož je vidět ve filmu. Je až s podivem, že zrovna takový film u nás vznikl. Bohužel tak nějak prošel minimem kin bez povšimnutí a i následné vydání na VHS spousta, spíš většina videopůjčoven v republice odmítla. V roce 1998 David Švec získal Cenu města Setúbal ( Festróia - Tróia International Film Festival), Wiktor Grodecki nominaci "Zlatý delfín" ( Festróia - Tróia International Film Festival) a na Palm Springs International Film Festival v sekci Audience Award získal Wiktor Grodecki cenu "Nejlepší film"! V zahraničí je film dostupný na DVD v e-shopech, u nás do dnešního dne (21.3.2009) žádný z distributorů nenašel zřejmě odvahu film vydat. PS: Tak zásluhou DVD edice přece jenom film se nakonec v září 2009 objevil na pultech obchodů. ()

hygienik odpad!

Nechcem znieť ako kacír, ale mne sa z toho zdvíhal žalúdok. Bezútešná situácia mladíka umocnená otrasnými silenými dialógmi, zlými hereckými výkonmi a odstrašujúcou kamerou, ktorá sníma vo veľkých detailoch odporné ksichty, hnus na druhú. A na čo to všetko, aby režisér upozornil na problém prostitúcie? No dobre, ale film plný beznádeje nič nezmení a nikoho nezachráni. ()

Trevor

6969 hodnotenie na čsfd. Už iba kvôli takýmto číslam si to doslova pýtalo film, ktorý by sa točil okolo sexu. Nakoľko však pornografické filmy nesledujem, chcelo to niečo kontroverzné. Film Mandragora takým rozhodne je. Je vidieť že film vznikol v časoch, keď sa pod tvorbu autorov ešte podpisovali roky normalizácie a komunistického režimu, nakoľko od jeho pádu ešte v časoch natáčania neubehlo príliš veľa rokov.Zároveň výnimočne hodnotím film po pozretí jeho polovice, pretože aj napriek tomu že je to iba film a že herec bol v tom čase už dospelý a za 15 ročného chlapca iba vystupoval mnohé scény boli pomerne znepokojivé, pretože boli reálne. Pád komunizmu využili "obchodníci" s bielym mäsom dokonale a netýkal sa iba žien ale bohužiaľ aj detí.Sadistické zneužívanie malého chlapca vo Švédsku známe ako Bjornov záznam, ktorý bol nakoniec chlapcom z bývalého ZSSR ktorého progresívny obyvatelia Západnej Európy pre potešenie svojich klientov po zneužití aj vykastrovali a nakoniec zabili bolo nepochybným znakom toho že sa otvárajú brány nového trhu. To by však bolo na dlhšiu úvahu. Niektoré konverzácie a momenty vo filme sú pomerne trápne a nedosahujú úroveň podobných filmov Swinki či Lilja4ever, avšak na rok vzniku sú na naše pomery rozhodne vydareným kontroverzným filmom. Uvidím či po druhej hodine zmením názor, ale v tej prvej Marekov ošiaľ a túžba po bohatstve narazia na krutú realitu tohto priemyslu.Avšak na jedno sústo som tento film nedal a to som zvládol na posedenie aj Srpski film či 120 dní Sodomy. Aktualizácia komentára po dorazení druhej hodiny filmu - nechýbalo veľa a filmu by som dal plný počet, najm§ vďaka skvelému záveru, ale niektoré momenty boli predsa len o niečo slabšie. Napriek tomu vďaka odvážnej téme je spolu s Perníkovou vežou Mandragora jedným z najlepších českých filmov natočených po rozdelení Československa. ()

Fanucci

Špatně zahraný, ale velice působivý film. S nesmrtelnými hláškami:-) (tak to sjeď nee, nepoužívejte moje voňavky na ty vaše prašivý kokoty, táta točí kovbojku, "I prefr Kabát" atd.). Takhle to vidim já... ()

Petroff

Velmi sugestivní, nechutný, amatérský... špinavý, teplý ... a ohromně silný... Kdysi jsem jen zmáčkl [REC] na videu, a že jdu jako spát... Nešel jsem a s otevřenou hubou zíral, až jsem se prozíral do konce. Film mě rozšvihal, nemůžu jinak. Viděl jsem to několikrát. Hodně nedoceněný. ()

Eldrick

Takové české DĚTI ZE STANICE ZOO. Věrně natočená reflexe špinavých 90. let, konkrétně českých neduhů jako je pervitin a gayporno. Nic, co bych si chtěl pustit 2x. ()

kapsomut

Tak velkej potenciál a nakonec.... Velká škoda. Hodně špatná režie, výkony (kromě hlavních postav) byly zoufalé, scénář byl zhruba kvalitní, ale když by se to muselo probrat do hloubky, tak nic moc. Opravdu mě docela mrzí nevyužití takhle zajímavého tématu. 65% ()

j.bena

Tak a je to tady, nejhrůznější film jaký jsem do posud viděla, a jaký rozhodně už dlouhou dobu nechci vidět a přesto musím říct, že byl film natočený velmi dobře a za mě hodnotím 4 hvězdami. ()