Epizody(3)

zekon

Ty jo, český konspirační mystery film? No toto? Ve srovnání s většinou rádobyuměleckýma výtvorama velmi dívatelné. Jediná vada na kráse, zbytečně dlouhé. První díl měl tempo ale pak to začalo táhnout. Nicméně dobrá práce. ()

Jevablo

Snad jediná původní tvorba ČT, na kterou se dá dívat, a to i opakovaně. Důvodem je zejména postava mírně potrhlého, ale odborně zdatného Michala Runy (Trojan), který pronáší neuvěřitelně pseudonáboženská tvrzení takovým způsobem, že i Tom Hanks v Šifře by musel zezelenat závistí. Navíc je to celé odlehčené nestrojeným humorem. ()

Bohdy67

Jelikož jsem viděl pro mě daleko lepší pokračování ztracená brána, je mé hodnocení možná trochu zkreslené. Nicméně faktem zůstává, že na české poměry ojedinělá série jak svým dějem tak obsazením. Plejáda skvělých herců v čele s Trojanem a Dvořákem... A ta SPZ na konci dokázala i skvěle rozesmát, nebo že by opravdu symbolika?... 77% ()

kojot.name

Nebylo to špatné, ale coby člověk zabývající se okultismem jsem byl prakticky pořád dva až tři kroky napřed. Občas jsem si zase pomyslně ťukal na čelo. Ale jako odpočinková záležitost se to dá - slušně zahrané, dobrá atmosféra a za tím vším pochopitelně konzervativní katolík Strach se svou zálibou v hříšnících a sakrálních stavbách. ()

solver

Spoiler! Zmíním jen co mi fakt vadilo: Rocker s piercingem, který slušně ovládá historii, k tomu hackuje přes html a ještě vypadá jako model - nic proti tobě Vojto, ale nikoho takového druhého prostě neznám. Občasné drmolení, že ani Čech nerozumí - to je bolest všech českých filmů dnešní doby a závěreční pohřebáci - tím to trochu položili. Jinak slušný, pane Strachu. ()

R.E.M.

Příjemná detektivka. Jiří Dvořák a Ivan Trojan umí. Překousla jsem i Aňu Geislerovou, ve dvojici s J. Dvořákem byla snesitelná. Příběh mě udržel po celé dobu u obrazovky. Ale neodpustím si kritiku závěru, ten nebyl 100procentní - jak dějově, tak vizuálně - asi nejhorší byly ty laserové pohledy andělů. Naproti tomu hříčka s SPZ mě neurazila. Proč si nerýpnout do diváka, zda primitivní vtípek vydýchá. ()

raru

Prvé dva diely celkom dobre našlápnuté,tretí to trochu pokazil.Naivitou,paródiou a tie efekty......Ale na televíznu produkciu celkom fajn. ()

Lukkyn

Skvělá mysteriozní detektivka , která v Čechách hledá těžko oboby. Kvalitativně je na velmi vysoké úrovni ostatně stejně jako většina Straochvých projektů. Je to talent a plně svého daru využívá. A je vidět , že i u nás můžeme natočit dobrý film bez opičení. Ano nevyhne se to nějakým těm klišé, ale přesto je to perfektní. I herecky je to slušné zvládnuté. Tímhle čtéčko boduje a budu se opakovat , ale těším se na nějaký pořádný celovečerák od Stracha!!! ()

lepinla792

Nebyl to zadnej trhak a mistama ta snaha o dumyslnost nebo vtip byla desiva, a to neni pochvala. Ale nenudil sem se a to je hvezda navic. Takze konecny 3 ()

camomilla

Vubec nevim, jak mam tenhle mini serial hodnotit. Atmosfera, napeti, vse funguje. Ale ty do oci bijici nesmysly (hackovani, strilecka v podzemi, prechytralej vyhulenec...) a velmi spatne efekty to cele hodne srazi. Da se to ignorovat, ale posledni dil tomu dal korunu. Horsi prumer, ale jestli premyslite zda pustit nebo ne, tak si to klidne pustte. ()

Hombre8

Namíchejme pohádku, náboženské a fantasmagorické blouznění (kdo jiný by to měl točit, že) s krimi klišé a dobrodružným filmem, obšlehněme pár motivů od manipulátora Browna (to mají mazlíčci rádi), něco málo erotiky a trapné srandy a máme megakoktejl pro infanty, který určo zabere. Nu... Zabral. Bohužel až po zhlédnutí jsem si všiml, kdo psal scénář. Příště si už na tuhle dvojku dám bacha. Jedna hvězda za herce a kameru. ()

Nick321

Já si nemohu pomoct, ale celé mi to připadá, jak kdyby někdo vzal Anděla Páně, Strážce duší a Maharal, narval to všechno do jedné sklenice, pevně ji uzavřel, brutálně s ní zatřásl a výsledná emulze je toto "záhado-krimi" nebo jak to mám nazvat. ()

Peddro

Za mě vynikající práce herců a pana Stacha. Mysteriózní krimi mě velmi baví. Nicméně nějak nezvládli ten obal DVD, kde je vrah vidět :-D. ()

Bránolog

Po prvním díle...Mám z toho pocit nevtíravosti, Dvořák s Trojanem mi sedí víceméně ve všem a kostel v Podlažicích je skvost. ()