BlackHood

Jen 3* proto, protože mi nesedlo dokumentární zpracování filmů. Ale u čtvrtého druhu jsem se vážně bál, jak už dlouho ne, tak za to musím ohodnotit. Brutalita 0/4 Strašidelnost 4/4(není to strašidelný extrém, ale který film byl extrém?) ()

ddf76

Povedeny rezijni debut, ktery ma ale par scenaristickej a logickejch bot. Asi daleko povedenejsi nez Paranormal activity (sice jsem ho nevidel, ale hodnoceni ma hodne spatny). ()

Money_too

Solidní hraný dokument podložený ,,skutečnými" policejními a lékařskými záběry a nahrávkami. Režisér nahrávky skvěle zakomponoval do příběhu a vše vypadá skutečně reálně. Ale je to pravda?! Film nabádá k silnému zamyšlení a já si ted připadám jako Fox Mulder. The truth is out there. I want to belive ! Bohužel na žánrové handcam trháky [Rec],Paranormal activity,Cloverfield to opravdu nemá! ()

Aluminium

Už dlho sa mi nestalo, že by som sa pri nejakom horore bála. Bála je nesprávne slovo, skôr ma mrazilo a mala som dosť nepríjemný pocit. Celé som to videla v podstate cez šál, ktorý som si pridržiavala v spodnej časti tváre a v prípade vypätej situácie som si ho rýchlo dala pred oči (čo je dosť nepraktické, lebo sa mi zachytával do okuliarov a stále mi ich posúval). Na takéto filmy treba dobrú atmosféru. Večer. Prázdny byt. A potom celú noc sledovať okno, či tam nie je sova. ()

jorgus

Prvni polovinu i pres zdanlivou nudu jsem pozorne sledoval az to zacne, druhou polovinu jsem netrpelive cekal kdy uz to bude..a nebylo..prvni hodina celkem o nicem..a kdyz se to rozjede tak je konec..ne jako u Paranormal ci Blair ..tady neni nic jen naznaky a neslany nemastny konec..:( ()

xxSmoldaxx

Atmosférou rozhodně poutavý film. Je jen na divákovi, jestli přistoupí na jejich hru nebo bude prostě sledovat béčkový film o "UFO". Proto také chápu tak rozdílné hodnocení. U mě film fungoval a rozhodně jsem se nenudil. Není důležité jestli je to pravda či ne. Důležité je , že mě to pobavilo. 74% ()

ashtangi

Mrazivý a znepokojový film. Dobrý film se pozná tak, že nad ním musíte přemýšlet a nezapomenete na něj hned po tom, co vyjdete z kina. Jednak jsem se nemohl v kině zvednout, protože jsem byl naprosto ohromen a navíc jsem o celém filmu přemýšlel ještě několik hodin a dní ... ()

Luqi

Film sa tvári ako podľa skutočnej udalosti, vlastne je to niečo medzi rekonštrukciou skutočných udalostí a dokumentom. Preto ten úvod, preto tie všetky homevideá a preto ten záver. Avšak rozhodne je lepšie to všetko hodiť za hlavu a pozerať sa na to ako vymyslený sci-fi horor. Lebo natočené je to dosť dobre, hororová atmosféra nechýba, desivé to veru je a dosť, aj rôzne tie koláže video nahrávok a hraného filmu to oživili, ale vďaka spomínanej snahe urobiť z filmu senzáciu sa z toho paradoxne stala tak trochu fraška........... Napriek tomu z odretými ušami dávam 4, lebo po dlhej dobe som mal z hororu opäť zimomriavky ........... ()

Ulrich

Celý film mě neskutečně rušily a vytrhávaly z příběhu úryvky rozhovorů s "pravou" doktorkou a nutily mě říkat si, že by autoři udělali lépe, kdyby tento film natočili regulérně. Na druhou stranu by Fourth Kind nebylo pak už zajímavé opravdu ničím. Dvě scény, které díky "dokumentárním" záběrům fungují tak, jak mají je na kvalitní horor opravdu málo. ()

Martyr

Kde zacat...? Sam seba nepovazujem za ufologa ani cloveka, ktory sa o podobne temy zaujima dlhsie ako 5 minut mozno niekde vo wikipedii. Treba podotknut, ze vacsina uzivatelov si bud neuvedouje alebo nechce pripustit, ze hodnotia film a nie svedectvo, ktore sa stava pravdou na zaklade ich pocitu pravdivosti. Osobe volim strednu cestu a ta ma dve strany. Tou prvou strankou je filmarska zrucnost, ktora ma za ciel dostat divaka emocne do deja s umyslom aspon na chvilu „uverit alebo aspon pochybovat“ a druhou racionalna uvaha, ci na tom vsetkom moze byt aspon kusok pravdy. Prvu ulohu zvladne aj totalny imbecil a vysledkom je pocet hviezdiciek, ktorymi zavrsi svoj pocit z vykonaneho diela. Nad druhou stranou sa vsak treba hlbsie zamysliet a to ako to uz byva zvykom robi vacsine populacie „ludskej rasy“ znacne problemy, obzvlast ak mu ET nepristal prave na balkone. Priznavam sa, ze film na mna zaposobil z obidvoch hladisk velmi dobre. Milli Jovovich hra tu skaredu pani velmi presvedcivo, striedanie „realnych“ zaberov s „rekonstrukciou“ je podla mna tiez vyvazene celkom presne a neposobi vobec rusivo. Mixovanie obrazoveho napatia spateho s dobrym hudobnym doprovodom nic nekazi, naopak dodava pribehu vaznost, ktora je pri tak malom pocte „realnych zaberov“ pripominajucich, ze ide o „true story“ velmi dolezita. Po filmarskej stranke je velmi malo co vytknut, pribeh divaka dostava do deja postupne a napatie graduje tam kam ma. Gradacia sa konci presne na urovni kde konci ludske poznanie o nadpozemskych silach. Teda nikde. Tou diskutovanejsou strankou filmu ako je kvalita zazitku je ale uveritelnost. S tou nemam tak isto vacsie problemy, tu vsak priznavam ze to moze byt sposobene nedostatkom informacii, ktore zaiste vacsina uzivatelov na CSFD ma, a ak nahodou nie, urcite sa staci na par sekund zamysliet, zabudnut na svoje ego a mame vyhrane  Najvacsim negativom aj pozitivom celeho snimku su prave „realne zabery“. Cloveku z nich naskakuje husia koza aby sa na chvilku zamyslel a zacal pochybovat. Predsa len, nic konkretne na nich nie je vidiet, dokazy o niecom „nad“ su vinou nadpozemskej sily skoro neviditelne a skareda pani s vypuklymi ocami je mozno blazon, ktora si sposobila vsetko sama svojou psychickou labilnostou. Ale...kladiem si otazky. Preco by malo byt vsetko comu nerozumieme viditelne, pocutelne, citelne a racionalne? Len preto aby sme my, pani sveta a celeho tvorstva v celej galaxii dokazali uverit a dokazali zasnut, ze nie sme sami? Naozaj si vacsina ludi mysli, ze ulohou mimozemskej civilizacie je strasit, skryvat sa a davat nam ludom otazky, na ktore su pre nas relevantne odpovede? Na podobne otazky nepozna nikto odpoved, nikto nevie nic spochybnit, vyvratit ani potvrdit a preto sa pohybujeme stale na tom isto mieste. Mozeme si vybrat. Verit alebo nie. Ja som tentoraz uveril :-) ()

fixaman

Velmi příjemné překvapení a zároveň počin, u kterého jsem neměl čas se nudit byť třeba jen na minutu.. Milla skvělá jako obvykle a "skutečná" psycholožka ještě o třídu lepší.. V podstatě zápletku vůbec nevnímám jako dilema, zda existuje UFO a únosy, nýbrž jako problematiku toho, že na světě existuje spousta jevů, jež nejsou objasněny fyzikálními zákony.. A pokud trváte na tom, že jste nějaké takové zažili či pozorovali, na 99% Vás okolí označí za blázna.. Děsivá představa.. Paranormal Activity byl shit bez nápadu, bez obsahu, bez morálního přesahu a bez jakýchkoliv jiných kvalit.. Tohle je "true story" pecka a nejlepší film svého žánru.. ()

Morico

Musim dát plnej počet ... od hororů očekávam, že se budu bát nebo budu aspoň jako přikovanej koukat před sebe a cítit mrazení po těle ... a přesně tak to na mě fungovalo, několikrát za film sem dostal husí kůži a celej film sem nepromluvil. Mnohem lepší než poslední "móda" slasherů, exploitationů atd. Má to svoje mouchy, ale když se od toho člověk odprostí, odprostí se od toho řešit zda je to pravda nebo ne, když už to tam na začátku tvrdí, tak je to filmovej zážitek! ()

ViktorEl

Neviem, prečo to natočili tak ako to natočili. V tom je asi najväčšia chyba filmu. Buď to mali natočiť dokumentárnym spôsobom, alebo ako normálny film, ale zmiešať to dokoby to podľa mňa nebol najlepší nápad. Neviem čo z toho je pravda, a čo fikcia, ale pri pozeraní som sa celkom bál, takéto filmy ma vedia dobre vystrašiť. Čo sa týka hercov všetci hrajú dobrý priemer. Film sa dá dopozerať do konca, ale nečakajte, že uvidíte ufo, alebo E.T-ho. Budete sa báť nepoznaného, a keď tomu uveríte tak sa už sovám budete vyhýbať celý život. 60% ()

CROWee

Kdyby nebyl film promován větou: "Podle skutečné události" dostal by ode mě daleko víc. Bohužel jsem filmu neuvěřil ani nos mezi očima. Nejhorší byly asi ty pseudopoškozené pásky přímo v tom nejlepším... ()

chelsea17

Prostě nemůžu ohodnotit jinak, než 5 ti hvězdičkami. Tomuhle filmu neschází nic. Dokonalost podtrhuje skvělá atmosféra a hudba.Navíc, když se jedná o UFO. Samozřejmě se ukázalo, že to není založené na skutečnosti, jak tvůrci tvrdili, ale stát se to může...Jen doufám, že se v 3:33 nikdy neprobudím :) ()

Mallyyy

Otázka: Věřit nebo Nevěřit? No nevím. Je to více uvěřitelné než třeba Paranormal activity, ale zas tam není skoro nic kromě nahrávek (údajně skutečné). Nemám moc tyhle typy ''hororů'' rád, ale sem tam se na to mrknu. Film na jedno podívání. Trošku tomu hodnocení pomohla Milla.:) ()

Viperine

Bylo poněkud náročné, to dokoukat... obrazový binec, nevěrohodné "autentické záběry", scénáristický guláš, mizerné herecké výkony... ale asi to vydělalo... ()

Chundys odpad!

Tohle byla ukrutná nuda od začátku do konce! Nic to se mnou nedělalo! A sakra totálně mně to nebavilo, ale vůbec! Ničemu jsem nevěřil a celkově si myslim, že to prostě a jednoduše byla sračka s přehráváním! Pardon ale je to tak prostě!!! ()

Trener83

Nejvíc znepokojivá je z celého filmu jednoznačně představitelka "původní" doktorky Tylerové. Tu bych za oknem vidět nechtěl ani za prase. Natož v noci!!! ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje