Adamska

Říkejte si co chcete, ale už dlouho mě žádný film nedostal tolik, jako tenhle (myšleno "hororově" dostat)... Možná na tom má podíl to, že jsem si to pustil o půlnoci, ale tohle je můj první dojem. Teď si jdu lehnout (psáno cca. v 1:30 ráno), a jestli se probudím kolem třetí, tak se asi vážně po**ru.... ()

spawnxp

Úporná snaha přesvědčit diváka o autenticitě námětu je zde mimořádně, skoro až jehovisticky, otravná. Olatunde Osunsanmi od Within (2005) (bleeee) urazil kus cesty - zatim tedy v castingu - dva body za Millu Jovovich.... ()

HumanClay

Dávam 4* a aj vysvetlím prečo. Po zhliadnutí vo mne vznikol spor. Spor, ktorý prehlbovalo mnoho otázok prameniacich v logike. Veľmi ale veľmi mi v hlave rezonuje otázka: Stalo sa to naozaj? Všetky pochybnosti by opadli, keby som sa stretol a porozprával s ľuďmi, ktorým sa to stalo. Cítiť a vidieť strach v ich očiach. Ale teraz je stále mnoho otázok prečo tak a prečo hentak. A preto 4*. Spracované skvele, nemám čo vytknúť. Už je to len o tom kto verí a kto nie. Rozdiel medzi hodnotením odpad-*****. ()

Akyno

Jedine co bolo na filme zaujimave, boli letecke zabery Alijasky s modrym filtrom a Milla. Zvysok je prevarena zlatanina, ktora sa tvari ze je autenticka. Nesmierne hlupe, vsetky "akoze" prave zabery su naschval rozmazane a rotrasene tak aby nebolo nic vidiet a su to podla mna FAKY jak slak. Hlavna hrdinka je podla mna obycajna podvodnicka - a JA OSOBNE MAM VASTNU KONSPIRACNU TEORIU - drahej psychologicke ruplo v bedni, zabila svojho muza v spanku, alebo sa radsej zabil sam ako mal byt s nou, nasledne svojich pacientov nainfikovala hypnotickymi zvastami o mimozemstanoch a zabila vlastnu dceru. Vsetko pripisovala mimozemstanom, bud tomu sama verila, alebo je to skvela herecka. Vsetko zinscenovane. Pozitivum filmu hodnotim Millu Jovovich na ktoru sa mi prijemne pozeralo ale to je asi vsetko. ()

arcy666

Mystérium, kterému je snadné uvěřit a nechat se jím vystrašit. A přitom není jasné nakolik se děj opírá o realitu, přece jen sloučení starověkých prvků s mimozemšťany je podivná kombinace, která nakonec dá vyprávění nový rozměr. Překvapilo mě, že neumím zhodnotit pořádně herecké výkony. Dost možná to byl záměr. Přece jen "dokumentární" části vyhlížejí velmi reálně a dost by se asi bilo, kdyby nebylo poznat z umělejších hereckých výkonů, které scény nejsou autentické. Přestože zasahování roztřesené ruční kamery do filmu nemám rád, tak uděluji maximum bodů co můžu, víc z daného tématu vytěžit nešlo. ()

frankiiee

tak mne sa tento film skutočne páčil, o tom či je založený na skutočnosti, alebo nie by sme mohli viesť dlhé debaty a nikdy by to k ničomu neviedlo. Ale každému z nás sa pri tomto filme určite núkalo porovnanie s Paranormal activity a ja si myslím, že víťaz je jasný. Oproti PA o 3 triedy lepší žánrový kolega. ()

wesker

zajimave tema sice trochu zprofanovane ale podle me pravdive.. zasluhovalo by si vice kontaktu s entitami a ne jen psycho seance a hypnozy...do kina bych na to nesel ale na domaci zkouknuti fajn ()

huasca

No to je blbost. Zase jeden film z té propagandy, že ufoni jsou zlí a chtějí zničit náš svět. Co kdyby raději své oběti posadili od 3 do 3:33 do nějakého příjemného whirpoolu a pokecali s nimi, než aby z toho měl člověk hrůzou vykloubenou sanici. Není to moc vtipné, takové hrubé, to už Muži v černém, neřkuli Avatar - že už takový film srovnávám s tímhle-vykresluje ufony daleko zajímavějc. Dvě hvězdičky dávám, že jsem u toho přece jen vydržela. ()

MaxQ69

Velmi věrohodné. Tedy alespoň pro mě. Čtvrtý druh je mi velmi sympatický. Odpoutává se totiž jakéhosi trendu nebo boomu s filmy natáčenými amatérskou kamerou. Obsahuje dokumentární obohacení či spíše podložení a to podle mě bohatě stačí. Ta profesionální část (z kinematografického hlediska) je důležitá, aby člověku nepřipadalo, že peníze za kino nebyly vyhozené. Aby si nepřipadal jako na přednášce, nýbrž na opravdovém filmu. Mimozemská existence je něco, které určitě mnoho z nás nepokládá za pouhou fikci. Ani já ne, a tento dokumentární horor je pro mne jen další důkaze, že ve vesmíru nejsme sami. Neodpustím si to srovnat s nedávný, ještě stále aktuálním "Paranormal Activity". Narozdíl od něj je PA skutečně celý hraný, "údajně" založen na skutečné události (netvrdím, že tomu nevěřím) a velmi nízkorozpočtový. Právě ten nízký rozpočet a minimum nápadů byl důvodem natočení PA, nikoli aby to přidalo na věrohodnosti. To Čtvrtý druh, ten se pohybuje v naprosto jiných sférách. Ve sférách věřte, nevěřte. To, co máme možná není usvědčující důkaz. Nebo snad ano? Možná přehnané, ale . . . 80% ()

EnneX

Naprosto znepokojující snímek, který mě opravdu dostal. Film je skvěle provedený a Milla je prostě skvělá a asi nejvíce řešení otázky jestli se jedná o skutečnost, nebo je to jen pouhá hra je pro mě prostě nejvíce zajímavá. Baví mě negativní reakce lidí který tento naprosto výtečný film hází mezi naprosto trapné snímky. Osobně navíc řešit jestli je to pravda nebo ne se jen tak nedozvíme, pokud se aspoň trošku zajímáte o otázku utajování skutečností, které je tak moc rozšířené, zjistíte, že pravda někdy může být lež a nebo naopak. Upřímně je mi jedno jestli jsou použity autentické záběry nebo je to jen hrané ( pokud by to bylo hrané myslím že doktorka svoji roli hraje naprosto dokonale ) hlavní je, že se opravdu ztráceli a ztrácí lidi na Aljašce, které řešila FBI. A jestli oficiální policejní zprávy tvrdí, že se jednalo hlavně o umrznutí a alkohol je podle mě naprosto nedostatečný, protože dobře znám jak se cokoliv co vybočuje ze standartu, hází ze stolu a vše se ututlá. Jasně je to vidět na šerifovi, který hraje ve filmu. Vždy, když se objeví jakékoliv video na kterém jsou natočené jakékoliv záhadné či paranormální věci, vždy většina lidí nevěří a vždy se najde spousta lidí, který záznamy označí jako fake. Upřímně si myslím, že přesně jak to bylo řečeno ve filmu je to jen na nás čemu věříme! Film si zaslouží 100% . Ve mě zanechal něco co se jen tak nedá popsat a na tento skvost jen tak nezapomenu a to je myslím to hlavní, že nás film donutí k diskuzi. ()

bulawaio

Čtvrtý druh je takový film ve filmu. Mapuje příběh jednoho měšta na Alijašce, kde se objevují podivuhodné únosy místních obyvatel.. Horor je stavěn na neznámu a to, že toho divákům moc neukáže a to já prostě miluju. Od pradávna je dáno, že člověk má nejvetší strach z toho, co nezná. A to je tedy vykresleno výborně. Neběhají tu zelení mužíčci s anténkama. Napětí, které plyne z pro mě z velmi dobře natočených ,,autentických záběrů", je skvělé. Několik scén opravdu stálo za to. Samozřejmě je tu hodně velké inspirování z Akt-X, ale způsob točení tomu dodává originalitu a autentičnost. Každopádně tento film měl potenciál stát se kultovních snímkem, nebýt několika chyb. Kamera v dosti scénách nebyla dobře zpracovaná a Milla Jovovich byla tragická. Spíš bych jí uvěřil, že má šest prstů na levé noze, než že je psycholožka a ta barva vlasů jí taky vůbec nesedla. O hercích ve vedlejších rolí ani nemluvě. Škoda přeškoda, protože takhle film zapadá do diváckého průměru a bude zapomenut.Ke mě si však cestu našel a hodnotím ho velmi pozitivně. Tyto filmy mají jednoduchý problém. Buď vás vezmou od začátku za zadek, nebo se tomu akorát tak smějete. Ke mě přišla po delší době ta druhá možnost, i když jsem se trochu přemáhal, abych tomu uvěřil. ()

(=LIFTY=)

Hraná část je v té dokumentární značně rušivá a to hlavně díky otřesným hereckým výkonum. Navíc je film jen originálně natočená hloupost. ()

Davemix

Ať tomu věříte nebo ne, tak jde o skvělý film plný napětí a skvělých efektů. Samozřejmě opět Milla hraje výborně. Pokud se zařadíte ovšem mezi ty, co tomu uvěří, tak je to opravdu velmi intenzivní a nepříjemný pocit :-) paráda 80% ()

david666

Za solidní atmosféru * navíc. Ta mě od počátku pohltila - ale čekal jsem nějaké rozuzlení, které podle mě nepřišlo. Ale pro zamyšlení dobrý film. ()

veverysiak

Aj keby som bol prívržencom roztrasenej pseudodokumentárnej kamery a modelu Blair Witch Projekt, čo rozhodne nie som, pripadalo by mi to rozpačité až prekombinované, podľa mňa je to zbytočne premárnená šanca, lebo námet, hoc nie originálny, mal slušný potenciál na kvalitné spracovanie, je mi jasné, že scenár a réžia chcela stavať na divákovo ponorenie sa do ilúzie autenticity postáv a príbehov, ale tých otrlejších a pozornejších určite neoblbli, tí ostatní sa potom išli uklikať na nete, aby hľadali stopy po voľákej Abigail, ja osobne by som uvítal čisté filmové spracovanie neparkinsonovskou kamerou, bez dvoj až štvorexpozícií na akože reál a prepis, čo bolo síce zaujímavé, ale v celkovom kontexte preexponované, ale Milla sa mi celkom ľúbila, aj keď výkon a hlavne výber akožeskutočnej Abigail nemal chybu, na strane druhej urobila tvorcom medvediu službu, lebo takýto exot by ma v živote nepresvedčil, že sa stal obeťou blízkeho stretnutia štvrtého druhu, ale už po pár minútach by som bol uistený, že z neprekonateľnej fóbie k nočným operencom jej jednoducho začalo zahadzovať sviečky, takže 55%. ()

Skank

Moc teda těm autentickým záběrům nevěřím, ale když jsem se díval v noci v posteli, tak jsem do rána moc nepospal, s pocitem, že si pro mě taky přijdou. A to je ten typ hororů, které mě oslovují. ()

Rieux

Ano dalsi pseudo-dokument, ktory podava sokujuce odhalenie. Uz od zaciatku sa tvari tak vazne az je nadmieru jasne, ze ide iba o podvrh. Hroza sa nekona, zaciatok navnadi, stred pripravi na nieco velke, ale koniec to cele zmietne do kosa. Pri takychto filmoch mi vadi, ze urobia velke bububu a nakoniec nic neukazu. Takisto ako som sa pri Blair witch nebal kamienkov a konarikov v lese, pri Paranormal activity lustra a muky na zemi, tak sa ani tu nebojim statickeho sumu a pokazenej kamery. Ja na hrozu potrebujem zdroj, a ak nie tak aspon nervydrasajucu atmosferu. V Stvrtom druhu nie je nic z toho. Trocha bububu, trocha paniky, atd. Ocenujem vsak napad so sovami. Toto sa mi zdalo naozaj originalne, vytvorit z podobizne sovy pocit strachu a ocakavania. Prerobit koniec a bude lepsie... ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje