Motinski

Na české pomery prekvapivo kvalitné. Technicky aj príbehovo. Akčné sekvencie na aké nie som moc zvyknutý v Československej produkcií a ani herci mi nevadili. Kajínek sa snaží pôsobiť americky, moderne a aj s chybami mu to vlastne celkom svedčí. ()

st.jim

Průser? Ne! Úspěch? V žádném případě. První půlka filmu je dlouhá, nezáživná a zbytečně rozkouskovaná. Chtělo to větší přímočarost a jít tvrdě za svým cílem. Celková vleklost příběhu byla bezúčelná a spíše škodila. Po herecké stránce se až na Taťánu (která mi tam moc nesedla) nedá nikomu nic vytknout. Asi největší poklonu má pan Vladimír Dlouhý. Když vezmu v potaz, za jaké těžké životní situaci chodil na plac, tak má velké uznání. Hltal jsem každou chvilku, při které se ukázal na před kamerou. Celkový dojem z filmu je ale průměrný. ()

Sonnik

Chce se pomstít nebo se chce očistit. Lavroněnko je víc Kajínek než samotný Jiří Kajínek. Spolu s Jáklem našeho alfavězně možná až moc glorifikujou, ale koho to zajímá. Má to šťávu, historie dneská málokoho zajímá a stejně se tom už málokdo vyzná. Každopádně jak Lavroněnko tak Dlouzí opravdu válejí, samozřejmě v čele s Vladimírem. Dal bych tři, ale k filmu trochu patří i ty prachy a za takhle přesně komerčně trefený projekt si to Jákl a spol. rozhodně zaslouží. A to ani nepočítám opravdu vymazlený konec. Chuťovka v letňáku !!! "Dneska už kouří skoro každý." ()

DaUr

Vykoupení z věznice Mírov po česku, které vám přináší hlavní partneři Nova, Blesk, a Svět ženy. Podle toho si udělejte obrázek, nechce se mi to tady vypisovat. ()

andriy

Jákl není žádný velký myslitel a výsledek tomu odpovídá. Téma nabízelo obrovský potenciál, ale bohužel zůstal nevyužit. Zbyla jen efektní podívaná. Z českých filmů poslední doby ten lepší, ale do nejlepších mu chybí kilometry. Škoda. ()

Mrkvič

Tohle si může Jákl fakt nechat. Hlavní postava Kajínek je ještě v pořádku, i když propůjčené Lavroněnkovo charisma si nezaslouží. Všechno ostatní je ale totální blábol. Všechna jména změněná? No ještě budiž. Ale tak nám je někdo může vysvětlit nebo popsat, ne? Člověk neznalý všech podrobných detajlů se zaručeně ztratí. Potom ty plky, co musíme poslouchat. Když se objeví něco zajímavého, je to hned utnuto. Místo toho dlouhé minuty sledujeme nějakou utrápenou advokátku. Potom jde hlavně o útěk, když předtím byl Kajínek spíše křovím. Ono se toho asi zase až tolik nestalo, aby z toho nezkušený režisér mohl natočit strhující akčnas, který by tak rád pustil do tupých českých vod. ()

arbitr

Na české poměry lepší průměr. Slušně obsazené i zahrané, střih a kamera taky zaujmou, jen těm vyšším motivům je pro mne těžké uvěřit. A ta nováckost tomu čouhá bohužel z bot. ()

Jizni Tlapa

Petr Jákl vytáhl do boje s kontroverzním námětem a postavou Jirky Kajínka a rozhodl se tak zkusit nakopnout zapomenutou a umírající scénu českého akčňáku. Trochu mi to asocijuje Nahotu na prodej a podobnou snahu Víta Olmera. Film se vleče a místy jsou táhle zbytečné scény. Na druhou stranu mě překvapil Venca Noid Bárta, který svoji muzikou k filmu dokazuje, že skládat umí rozhodně vic než hrát!! T.Vilhelmová ve špatně padnoucí paruce prostě hrát takhle vážné role neumí (určitě né zde) a nevěřím jí ani slovo. Na druhou stranu chápu Jáklův tah (její obsazení) ve prospěch PR. Konstantin zahrál určitě dobře, ale nejlepší výkon přisuzuji bratrům Dlouhým, kteří byli příjemným oživením a vybojovali Kajínkovi zasloužené tři hvězdy! ()

Sfinkter

Chvílemi slabší herecké chvilky, chvílemi slabší scénář. Ale v tomto filmu převažuje kvalita mnohem větší vahou, takže tady není o čem. Akce výborná a začátek s prostřílenými hlavami to jasně naznačil. Jediná podobná scéna, která by se tomuto brutálně akčnímu antré v českých filmech mohla alespoň vzdáleně přiblížit, je prostřelení hlavy recidivistovi ve Smrti stopařek. Ale ty jsou staré přes 30 let. Jáklovi tleskám a těším se na další film. A doufám, že všichni zdejší škarohlídi jednou zkusí něco natočit. ()

Gothar

Pre mňa príjemné prekvapenie. Slušne zahrané, po technickej stránke veľmi dobré, hudba je tiež fajn, ako chybu vnímam trochu nevyrovnaný spád deja. Taktiež sa mi zdalo akoby boli niektoré scény dabované dodatočne, keďže zvuk bol občas až príliš štúdiový, bez prirodzeneho dozvuku miestnosti a tiež akoby ani nesedel k pohybu pier hercov. Ale to je v podstate iba detail. ()

Homer Simpson

"televizní film", kterého do kina protlačil pravděpodobně jen námět Kajínka. Být to o někom jiném, tak tu bude hodnocení asi ještě nižší. Každopádně vyhozený peníze za vznik tohoto snímku. Kvalita českých filmů klesá čím dál tím níž, a proto se vůbec nedivím, že je čím dál větší problém sehnat na český film vůbec nějaký peníze... ()

Kamkon

Pár akčních scén, těkavá kamera a jednolitý výraz hlavního představitele dobrý film neudělá. Příběh je dosti jednoduchý a slabý a Pan Vladimír Dlouhý sám všechno neutáhne, takže smůla. ()

Jennifer.S

Už jsem pouze čekala, kdy si Kájinek někde ukradne iPod. Nové zamyšlení k známé kauze, někdy až příliš uměle vygradované scény. Jenom nechápu proč si kameraman hrál se zoomem kamery (nebo to snad byl malý Kristián?) ()

oveckaoa

V rámci českové sračkové filmové tvorby a řady tupých komedií se jedná o nadprůměrný film. P.s. Spoiler ten ,,slavný´´ sex za moc nestojí jelikož je sestříhán pohledem ještě na několik událostí navíc. ()

sallyann

Trochu jsem se bála, že to kaskadér Jákl zničí, ale stal se přesný opak! Konečně český akčňák, který má koule! Vladimír Dlouhý ve své poslední roli předvedl tak skvělého sviňáka, že jsem měla až strach (neberte tuhle melodramatickou vsuvku doslova, jen jsem nevěděla, jak to lépe napsat). Konstantin Lavronenko má neskutečné charisma! No a nebyl by to akční film, aby se v něm neobjevil Marek Vašut :D :D :D (jsem na něj poslední dobou trochu alergická). Za kamerou F. A. Brabec - to nemůže dopadnout špatně! ()

anli

Akcni drama Petra Jakla,inspirovane pribehem nejproslulejsiho ceskeho vezne.Nakolik je pravdivy,nema cenu diskutovat,nebot krome Kajinka to vi jen par vyvolenych.Fakticky jde o kriminalni thriller,svizne napsany,profesionalne natoceny,se skvelou kamerou a hudbou a perfektnimi hereckymi vykony a to zejmena Tatiany Vilhelmove,Vladimira Dlouheho,ktery natacel ve velmi spatnem zdravotnim stavu a o to je jeho vykon pozoruhodnejsi!,Michala Dlouheho i Konstantina Lavronenka.Svou roli dobre zvladla i Alice Bendova a skvele sem zapadla.Stylizace filmu a jeho tempo je na ceske pomery uctyhodne a zasluhuje tu nejvetsi pochvalu.Skvely kriminalni pribeh,s tajemnym pozadim a spoustou akcnich momentu je rozhodne,vice nez jen prumerny,i kdyz par veci mu vytknout lze.Zejmena priserny dabing,tak spatne postsynchrony uz jsem dlouho nevidel.Ze to je v zemi,ktera je vyhlasena svym dabingem je jeste horsi.Dale pak,podle me,zbytecne obsazeni Boguslawa Lindy,ktery sve roli vubec nic neprinesl.Pak je tu nekolik zbytecnych scen-zejmena opakujici se plivajici dozorce,ktera je pak uz vylozene trapna.Pokud film beru,jako akcni krimi-a ja ho tak beru,bez ohledu na skutecnou a filmovou pravdu,je to u me jasnych 75%. ()

Jazzzz

České akční, proč ne... Jediné co mi trochu nesedí je jméno Kájinek... Tento případ je až moc medializovaný a myslím si, že tento film a tento případ jsou dvě odlišné věci. Člověk, který se od toho dokáže odprostit si film dokáže užít. Je akční? Je... Je napínavý? Je! Má jistou myšlenku a spád a tudíž je nad průměrným akčním filmem nadprůměrný. Nemám rád akční filmy, ale u tohoto filmu jsem se rozhodně nenudil... ()

BS

Nečekaně dobrý thriller s dobrými hereckými výkony, bohužel mě ale zklamalo přílišné černobílé vidění postav. Vladimír Dlouhý zahrál svého slizouna skvěle, čest jeho památce... Kamera F.A. Brabce tomu dodala šmrnc. Kino jsem opuštěl příjemně překvapen. ()

Triny

Ani nevím, jestli komentovat.. Tenhle filmek je tak kontroverzní, teda ono spíše celé tohle Kajínkovské téma je kontroverzní.. Kdybych na to měla koukat čistě jen jako na film z české produkce a o Kajínkovi nevědět nic, tak bych musela říct: "Páni!!" Přiznám se, že mi to trochu vyrazilo dech, asi jsem nečekala, že by se český film mohl jednou takhle podobat americkým akčňákům.. A ač by právě tohle někoho mohlo odradit nebo by to mohl někdo označit jako trapné, tak mě to naopak úplně dostalo!! Fakt se mi to líbilo, no a když k tomu ještě přidám určité pravdivé prvky plus myšlenka, že se to takhle fakt možná stalo a nebo naopak, že je to všecko úplně jinak a Kajínek nás v těch svých výpovědích, kde tvrdí, že je nevinný, jen tahá za nos.. Hmm, no určitě jsem to neviděla naposledy:) ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý