JohnSmith

Na české poměry je to velice slušný thriller. Jákl mile překvapil a kamera se střihem je na velice slušné úrovni. Co mě docela zaráží, jak výprava naprosto přehlédla chyby, jako jsou výrobky,loga a druhy aut, které v době, kdy Kajínek utekl vůbec neexistovaly. Co člověka znalého prostředí zarazí dále je to, že příslušníci Vězeňské služby používají samopaly HK MP5. Kéž by tomu tak bylo, bohužel vězeňská služba používá samopaly vz.61 Škorpion. Scéna Kajínkova dopadení byla do tří čtvrtin velice zajímavá, dobře natočená a velice blízká skutečnosti, ale aby člověk, kterému hodí do pokoje zvukové a světelné granáty bez problémů vstal a začal se prát s příslušníky URNy je hodně velký blábol. Jinak celkem vzato, slušné pokoukání. ()

yeniczek

Vůbec ne špatný film, kterému paradoxně škodí jeho hlavní postava. Kdyby člověk neustále nebyl konfrontován s jasným rozhodnutím scénáristů, jestli to Kajínek provedl a nebo ne a film byl o vymyšleném zločinci, tak by se na to hned dívalo mnohem příjemněji. Vladimír Dlouhý si svojí roli vyloženě užíval! Kamera se snažila být Hollywoodská i když se to totálně nehodilo, ale po chvíli to člověk přestane vnímat a vše je Ok. Ale přesto tam chybí více nápadů, když už se snažili udělat akční thriller tohoto stylu. Doufám, že nás Jákl překvapí nějakým filmem ne podle skutečných událostí. Slušelo by mu to. ()

dANo

Netušil som, kto je Kajínek a aký je jeho príbeh... Takže som "vstupoval" do tohto filmu bez nejakých predsudkov a mohol som sa na to sústrediť ako na nejaký nový film. Priznávam, že po technickej stránke som bol uveličený, ale ten príbeh ma nepresvedčil. Následne som si prečítal nejaké fakty o tejto kauze a ostal som dosť zmätený, ako jednostranne je film postavený. Ale to už je asi na dlhšiu debatu... :o) ()

Brain-D

Film, který ukazuje že je kajínek nevinný, ale i tak není uzavřený protože není tolik důkazů nebo se režisérovi tolik informací neposkytlo. Ale i tak nám film odkrývá mnoho věcí o jednom z největších českých vězňů, který byl možná neprávem obviněn. Na české poměry dobrý film. ()

VasaX

Na české poměry dobrý akční krimifilm. S motivy ve skutečném případu. Bohužel si trochu hraje na "dramatizovanou rekonstrukci", ke které má bohužel velmi daleko. Po vzoru Hollywoodu potřeboval příběh trochu napumpovat steroidy, a taky pěkně ostříhat, učesat a dobarvit. Hlavními primy jsou Lavoněnko a Dlouhý, jež své role zvládli velmi mistrně a věrohodně. Bohužel pro výsledný efekt, pokud divákovi není prosti srsti "přibarvenost", tak se mu může vzpříčit přehnaně "na efekt" kamera či přílišné dramatizování a katalyzování děje/situace. Není to akční film, pokud v tom člověk nehledá nic víc, a už ne značku "případ Kájínek", tak dostane trošku připálený ale pořád (na naše poměry) dobrý akční-detektivní-thriller. Pro mě jsou to ale odřené tři hvězdičky, které od dvou dělí jen to, že jsem se v podstatě skoro celou dobu nenudil. ()

VanTom

Standardní česká kriminálka s nestandardním (západním) vizuálem, hudbou a střihem. Naroubování děje na reálnou osobu a kauzu beru pouze jako reklamní tah, při sledování filmu mě ani na okamžik nenapadlo, že by mohlo jít o skutečné události. ()

Trustme

Žánr akčního filmu se našim tvůrcům vyhýbá a nedaří. Jak taky pojmout a o čem točit, když v našich luzích a hájích se to moc nehemží urostlými černochy a hispánci, kteří třímají robustní zbraně těžkých kalibrů a nejdou si daleko pro možnost vyprázdnění jejich zásobníků. Ani naše armáda nemá dostatek místních příležitostí, aby mohla být námětem pro akčně laděné filmy made in Czech Republic. A tak český "akční" film využívá alespoň jako zdroj konfliktů Romy, s noži, popř. nějaké ty skinheads se sukovicí (Nahota na prodej, 1993). Velmi blízko k akčnímu stylu a spádu má mnou velebený armádní epos Copak je to za vojáka (1987). Skvělé jsou, co do preciznosti akce i některé díly 30 případů majora Zemana... S příchodem nových postupů a vlivů v podání vizuálu u akčního filmu, dochází v některých evropských "Matrixem nepolíbených" filmových produkcích k pokusům být též IN... Režisér-Kaskadér Jákl ml. se tak pokouší o jakýsi první český thriller s nečesky dobrou akcí. Chytře volí příběh okolo desperáta Kajínka, kde jedině lze využít jak akční scény, tak dostatečné přilákání diváka na téměř kultovní žijící postavu. Technická stránka filmu, tedy forma je takřka dokonalá a opravdu tá snaha o americký nádech se povedla (barevné ladění, design prostředí, střih, švenky, makro záběry, zpomalé scény, Brabcovo skvělé kamerování). Z pohledu akčního fanouška a diváka chci taky vyjádřit pochvalu za detaily jako je střelba, crash scéna s autem, realná barva krve (ne vždy), střih, provedení akce. Přesto musím konstatovat, že i přes západní styl a zřejmou snahu ukázat, že i u nás umíme to, co v Německu (Kobra 11), tak mě film často zbytečně připomněl, že pravý český akční film se u nás natočit nedá. ()

Mishqo

niektoré scény zbytočné ba až nelogické a niektoré dialógy dosť zlé, ale malo to aj pozitívne stránky...bol to celkom slušne pozeratelný film, ktorý určite neunudí ()

lucascus

Z filmového hlediska je to poměrně dobře odvedená práce, skvělá kamera, slušní herci, režie je taky víceméně dobrá. Scénář už trošku pokulhává, ale daly by se přivřít oči. Kdyby se film nejmenoval Kajínek, dal bych lepší hodnocení, tak bohužel pouze za tři, protože s autentickým příběhem vězně Kajínka a životem advokátky Slámové to nemá téměř nic společného, pouze útěk z vězení. ()

Guzo

Tak nakonec to nebyl tak hrozný film, jak jsem čekal, právě naopak - docela se povedl. Bohužel nemuhu soudit do jaké míry režisér se scénáristy přikrášlili příběh a jak moc se zakládá na pravdě, ale takhle uceleně to smysl dává. Rozhodně patří Kajínek k tomu lepšímu, co česká tvorba z posledních let nabídla. ()

D28

Film som pozrela nezaťažená znalosťou podrobností slávnej kauzy a bez potreby dozvedieť sa viac o drsnej stránke dneška / tvrdohlavo si zachovávam optimisticko-romanticko-naivný pohľad/.A bol to výborný film, prečo zasa tie výhrady?Slabé miesto som nenašla a ani raz som nepomyslela na to,že kvôli filmu nestihnem prvý polčas fotbalu Žilina :Sparta. Napriek super spádu som sa nestratila ani v deji,ani v postavách,Noid bol fajn aj ako autor hudby aj herecky, chvály na hercov celkovo vôbec nie sú prehnané.A verím,že sa za svoje repliky ani účasť v tejto dobrej akčnej dráme určite nehanbili. ()

Gallagher

Zbavil jsem se nálepky "poslední člověk planety, který neviděl Kajínka" a upřímně řečeno, čekal jsem to slabší. Vcelku napínavá atmosféra se zajímavým příběhem a perfektním Václavem Dlouhým, který mě utvrdil v tom, že je (byl) někde úplně jinde, než většina českých herců. Trošku mi vadila ta otravná účelovost snímku, která nutí věřit v Kajínkovo nevinu, ale jinak jsem moc rád, že takový film vznikl na našem území. ()

Ravi

Proč je Kajínek pro české obecenstvo tak zajímavý? Odpoví Vám film. Neodpoví ovšem na otázky zajímavější a podstatnější. Ale o odpovědích snímek zřejmě být ani nechtěl, a tak se nám do ruky dostává celkem povedený biografický epos. Někomu může překážet třesoucí se kamera, podle mě by se slušela jen tam, kde nemusíte sledovat detaily tváře ani důležité prvky prostředí, ale filmaři mají zatím jiný názor. Kajínek má skvělou hudbu, po dlouhé době se český snímek může pyšnit opravdu kvalitním soundtrackem i zvukem zárověň, za to pánům patří moje díky. O scénáři si myslím, že plní jen roli průvodce. Herci předvedli dobrý výkon. Celkově vzato se domnívám, že Kajínek je zdařilý odkaz hollywoodského dědictví v Petru Jáklovi ml., a pokud se u nás budou točit minimálně takovéhle filmy, bude stát za to na ně chodit do kina, možná i několikrát. 85% = 4/5 ()

cross

Kajínkovi se podařilo to, čeho u mě v kině naposledy dosáhl film Thin Red Line - a to sice, že jsem jistou část projekce nemylosrdně prodřímal:( ...neboli mám-li to říci jinak, už dlouho jsem neviděl TAAAAK hrozně nudný film... Jákl se snaží dosáhnout dramatičnosti kamerou a střihem, nikoli dějem - jenomže střihové eskapády za chvíli omrzí (či naopak začnou iritovat) a film tak prostě nemá co divákovi nabídnout... Jsme tedy svědky velké scénáristické tragédie, kterou navíc zdatně podporuje režisér rozkolísaným převyprávěním... Kajínek není ani akční, ani dramatický a co hůř, není ani napínavý - nemáte komu fandit, koho nenávidět - prostě emoční nula. Spousta záběrů je tak zařazena pouze "na efekt" a je to z nich cítit na sto honů. O nesmyslu, že by právnička mohla obhajovat kauzu do níž je osobně zainteresována ani nemluvě... A přesto dávám ** - za odvahu jít do tuzemsky neprobádaného formátu, za snahu o světové pojetí a za některé herecké výkony (skvostný Vladimír Dlouhý). Jinak je to ale jen nudný kalkul, který navíc neznatelně osciluje mezi reálnými a smyšlenými podklady bez toho, aby se je divákům alespoň pokusil oddělit - spousta lidí pak bude na základě filmu přistupovat k reálné kauze se zkreslenými náhledy.... ()

ghatos

Od začátku mi cukal koutek. Nemohl jsem si nevzpomenout na Nahotu na prodej :) . Jakmile češi začnou točit filmy americkým způsobem, nemá to daleko k parodii. Sexy Vilhelmová s cool účesem, plzenští cikáni a zlý Vladimír Dlouhý, to je povedena taškařice :) . Dívat se na to dá, jen si divák musí dát velkou rezervu. 60%, ()

R1CH1E

Neuvěřitelné. Petr Jákl předvedl něco, v co jsme už nevěřil. Natočil český film, který je svěží, zaujme a hlavně má i skvělé akční scény. Jediné, co zde vytknu je dobová nevychytanost (ano, mluvím o v roce 2000 neexistujících Hummerech, Microsft Officech 2007 a podobných detailech), ale to nekazí celkový dojem z filmu, který sice staví Kajínka do lepšího světla, než opravdu je, ale zároveň taky ukazuje na zkorumpovanost celého našeho právnického systému. ()

Warsheek

Kajínek se až příliš snaží být hollywoodský a to není zrovna směr, který bych českému filmu přál. Nicméně Jákl mě překvapil, já jsem se bavil a Kajínka doporučuji. Tohle vnímám jako koření české kinematografie. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý