Jaccobos

Je to 3,5 *. Začátek se mi vůbec nelíbil, bylo to až nepříjemné ten "trailerový" střih byl děsný. Jinak se to postupně rozvíjelo a organizovaný zločin je vždy velice tajemné a přitažlivé téma. Co se týče skutečnosti, jak to je doopravdy...myslím, že se velký důraz klade na to, že Kajínek střílel ještě s někým jiným, procesní chyby ! To je doopravdy důležité, stejně jako to, že každý má právo na spravedlivý proces - já si myslím, že i ve filmu, který ho má naprosto rehabilitovat je to nebezpečný sociopat! Samozřejmě skvělý výkon Vladimíra Dlouhého zahaluje výkony podřadnějších herců... ()

Pyth

Profláknutá a v unás velmi sledovaná a oblíbená kauza Kajínek, dostala imo skvělé filmové zpracovaní. Já celý Kajínkův příběh sledoval docela podrobně a to jeho kouzlo skvěle funguje i ve filmu. Za mě 4* a za Vilhelmovou v kostýmku další půlhvězda navíc. ()

simbaslon

Film ukazuje Kajínka jako sympatickýho Robina Hooda, který by neublížil ani mouše, zatímco všichni ostatní jsou grázlové nejhrubšího zrna - režisér tím nutí diváka Jirkovi fandit, což mi šlo hodně proti srsti. Kromě toho naprosto příšerná Bártova hudba, horší než drátem do ucha. Střih a kameru jsem taky moc nechápal, herci byli celkem fajn, ale dojem z nich kazil scénář a od začátku velká předvídatelnost jak postav, tak i děje. ()

Zagros

Vlastně ani nevím, proč jsem se na film díval. Téma mě nelákalo a ať už je Kajínek vrah, či je jen obětí, je ho poslední dobou moc a nemám potřebu s tímto nesympatickým člověkem nic vidět. Film mě proto nedokázat vtáhnout a to je velká chyba. Další chybou je, že mi z něj neutkvěla žádná silnější scéna, která by za to stála. No, a pokud se tohle spojí, je na průšvih zaděláno. Druhou hvězdu přidávám snad jen jako povzbuzení začínajícímu režisérovi Petru Jáklovi. Mimochodem mu velmi držím palce s Janem Žižkou. ()

klukluka

Jákl je absolutní vítěz kauzy Kajínek. Lavíroval tak opatrně, že není na přesdržku ani od Kajínka, ani od lidí, kteří mu nemohou přijít na jméno a jsou skálopevně přesvědčeni o jeho vině. Na tomhle bijáku tehdy určitě trhnul slušný prachy a ještě mu Jirku pustili z kriminálu, takže to má nakonec i happy end. Teda, jestli je to end..? Protože Jirka nám ještě ukáže svoji pravou tvář. Tomu věřím... ()

matthew.d odpad!

Blockbuster pro čtenáře Blesku, kteří nedokážou rozlišit mezi profesionalitou a amatérismem. Televizní inscenace nasnímaná jako kdyby si F.A.Brabec šlehnul před každým záběrem piko, a která měla být hlavně úplně o něčem jiném. Příšerný scénář, příšerné herecké výkony a celé to je hlavně příšerně převedené na plátno. Možná by se Kájínkovi dal ten sračkový odér odpustit, kdyby se člověk mohl té filmařské debilitě aspoň zasmát. Ale u tohohle si musí každý, kdo má trochu vkusu a rozumu, zakrývat oči s pocitem trapnosti. Možná časem, jako u Olmera... Kvalita projektu v kontextu jeho velkoleposti dělá z Kajínka jeden z nejstrašnějších kinematografických počinů od dob normalizace. ()

Roman Albach

Kauzou Kajínek jsem žil už před deseti lety, kdy jsem se zařadil do tábora těch, kteří byli přesvědčeni o jeho nevině v případu dvojnásobné vraždy. Proto jsem velmi uvítal, když jsem se dozvěděl, že jeho příběh bude zfilmovaný. Trailler sliboval akční thriller a já jsem doufal, že předem odepisovaný Petr Jákl ve stejném duchu natočil celý film. A dnes už můžu odpovědět, natočil ;-) Film Kajínek je postavený především na akci a diváky nezatěžuje nějakými složitými otázkami a nenutí je nad ničím dlouho hloubat. Odvíjí se před námi celkem jednoduchý příběh nespravedlivě odsouzeného vězně a jeho neúnavné obhájkyně, která je ochotná pro něj udělat téměř cokoli. Často jsem měl pocit, že je to film především o Kláře Slámové, než o Jiřím Kajínkovi, protože ve filmu dostala daleko větší prostor. A to je snad i pochopitelné, protože její postava byla daleko zajímavější, kdy narozdíl od Kajínka se mohla více vyvíjet. Suma sumárum, u filmu jsem se bavil, určitě mě nezklamal a jsem rád, že se o Jiřím Kajínkovi opět začíná mluvit. O pokud tento film nějakým dílem přispěje ke znovuobnovení procesu, začnu snad přemýšlet i o páté hvězdě :-) ()

Eraserhead

V USA by to byla výborná látka pro Olivera Stona nebo Michaela Moora. Oba by se jistě v problematice (ne)fungování justice a korupce porýpali velmi důkladně. Režisér Jákl se ovšem za vydatné podpory kameramana a střihače vydal spíše po cestě akčního mastera Tonyho Scotta na jejímž konci je z Kajínka mučedník. O celé kauze jsem toho moc nevěděl a film mi ji rozhodně nijak nepřiblížil. Kdyby se film natočil až poté co by Kajínka buď pusitli nebo by spáchal sebevraždu, pak by to dostalo o něco hlubší rozměr. ()

Balu...

Jen pár postřehů a to, že miluju Alici Bendovou s jejím verbálním projevem, že elita má, co se druhu tabáku, stejnej vkus jak já a že mě to místy i bavilo; s čímž jsem nepočítal. ()

Mičl

Ta Kajínkova kauza mě vždycky celkem zajímala a rád jsem spolu s českým Michaelem Moorem Pepou Klímou objevoval nová a nová fakta. Jinak je film docela povedený. Jde o rekonstrukci verze, že je spíš nevinný. Já si nejsem úplně jistý jeho nevinou, ale pokud to bylo skutečně tak jak to filmaři předvedli a Kajínek sedí neprávem snad film donutí někoho přemýšlet a víc v tom šťourat. Srovnání s druhově podobnými Sametovými vrahy se nabízí, ale ty mě přišly o chlup lepší. ()

Holina

Přestože to má spoustu much, říkám hurá - konečně se naše mizerná kinematografie hnula z místa (Mirka Spáčilová samozřejmě trpí). Hollywoodský face ještě není dokonalý, ale máme nakročeno dobrým směrem, zdá se, že Jákl je tím pravým pro takovou obrodu. Herecké výkony jsou vesměs mizerné, moderní divoký střih občas překáží, nesmyslné chování některých postav nemůže kopírovat realitu (nebo je vytrženo z kontextu), vadí mi i heroizování některých kriminálníků, přesto dávám bez jedné hvězdy plnej knedlik. Je to jednoduché - po dlouhé době jsem se dokázal se zaujetím dívat na český film. A ten útěk z Mírova je prostě Prison Break. ()

thorewi

Opět se dostavil efekt, kdy jsem po přečtení zdejších komentářů čekal menší propadák a vyklubal se z toho celkem pohodový film. Povedená fantasmagorie s nepodařeným začátkem "Kajínek ala Herkules utržený ze řetězu" a nepodařeným koncem ala "Hlavní záporák je v podstatě v celé hře jen malý bobek na dně talíře", ale jinak celý film (až na pár dalších slabých momentů) dokázal udržet divákovu pozornost a v některých pasážích opravdu zaujmout. ()

Fary

Na ceske pomery velmi zajimavy film a velmi netradicne pojaty. Nevim, jak dalece pravdivy nebo nepravdivy, ale kazdopadne dost surovy. Na muj vkus az zbytecne moc. Lavronenko je ve sve roli prakticky dokonaly - jeho Kajinka si divak proste musi zamilovat, protoze z nej charisma primo srsi. Z hereckeho obsazeni mi trochu vadil Vladimir Dlouhy (budiz mu zeme lehka) - ne proto, ze by byla jeho postava spatne zahrana (naopak), ale proto, ze ho mam zafixovaneho v rolich kladasu a zaporaka jsem mu proste nemohl uverit. Vaham mezi *** a ****. Davam zatim ***, treba se mi to jeste casem rozlezi a zmenim to. ()

MTHRFCKR

Mýty nebo spíš plky a reklama okolo mě to dokázala a dotáhla mě do kina na ten legendární snímek o legendárním vězni. Popravdě jsem překvapen a pátou hvězdu nedám jen kvůli né zrovna dobře zvolenému dabingu pro Konstantina Lavroněnka a místy příšernému střihu. ()

Ripley

Film,který se za hranicemi ČR stává pouze průměrným thrillerem.Plus za Lavroněnka a Vladimíra Dlouhého.Smekám taktéž před solidní prvotní režií Patra Jákla. ()

Hanys_

Tušil jsem, že tohle žádná scénaristická perla nebude, ale v podstatě tenhle film drží nad vodou pouze ten západní look, Lavroněnko a oba "Dlouzí" a zajímavá leč po čase nudící Noidova hudba. Děj je jednoduše šílenou slátaninou a popravdě to, že všichni alespoň okrajově známe případ Kajínek, filmu spíše škodí. Možná bych uvítal přesnou rekonstrukci případu, než tuhle pohádku, která míchá kupu filmů dohromady (ikdyž zručně). 5/10 ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý