pOne

Film, u kterého se dost diametrálně rozchází forma s obsahem. Audivizuál - akční thriller. Obsah filmu - prakticky komorní drama. To nemůže fungovat. Používání střihu a kamerových filtrů je pak samoúčelné, vyznívá do ztracena a postupem času i docela otravuje. Herci nevýrazní, místy strašně studiově nadabovaní. ()

Ltblue

Báchorina ktorá (ne)stojí za pozeranie.Kokajínek sa celú dobu hrá na nejaký akčni film z USA ktorý hrá zo seba tvrdasa.Lacne céčko ktore u mna stálo za dobrý a pohodový spánok. ()

Gortyna

Při sledování filmu je asi třeba hodit za hlavu všechno to, co se v Čechách o Kajínkovi napsalo, natočilo a řeklo (úplně to samozřejmě nejde). A když se to povede, zbyde lehce nadprůměrný triller s výborným výkonem Vladimíra Dlouhého, na který se dá koukat. Nic víc, nic míň. Kdyby ten film neměl živoucí předlohu, samozřejmě by kolem něj nebylo tolik povyku. ()

sunjata

Kájínek, přezdívaný v dětství kamarády Kája Mařík, že by byl sprostý vrah? Ale pojďme k věci. Tento snímek má své klady a také svoje velké slabiny. Překvapila mě docela dobře řemeslně zvládnutá stránka toho akčního, co bylo k vidění - pěkná choreografie soubojů, útěky z vězení, ... Herecké výkony byly rovněž velmi slušné. No, ale ten scénář ... Vše má vypadat konspiračně a zašmodrchaně, nicméně tvůrci to podávají nesmírně polopaticky, aby pochopil opravdu každý. Řada dějových trapností zařazených jen a jen na efekt. Zbytečné brutální scéna mučení unesené ženy, světe div se hlavní hrdinka má sex se svým přítelem, nakonec vyjde najevo, že umučená žena byla její sestra, vězenští dozorci jsou všichni brutální hovada, ... V tomto ohledu film pro jednoduchého diváka. ()

x_ander

Co lze ještě říct ke Kajínkovi? Konzumním dívákem nekriticky opěvovaný, filmovými kritiky většinou na cáry roztrhaný. Musím říct, že já od Kajínka dostal přesně to, co jsem očekával. A totiž že jde o technicky jeden z nejvyspělejších českých filmů vůbec, a v tomto směru má parametry takřka světové. Jákl prostě během své účasti na hollywoodských trhácích pochytil opravdu hodně, a když si k tomu za kameru posadil F.A.Brabce, udělal nejlepší možnou volbu. Jediné, co mě skutečně dost naštvalo, jsou naprosto zkopané postsynchrony! Proč, proboha proč? Takto moderně natočený film a přitom "dabing" některých postav ho snižuje na úroveň amatérismu. Škoda. Postsynchrony kazí i herecké výkony, z nichž některé jsou velice nadstandartní (Vladimír Dlouhý), některé lehce nadprůměrné (Lavroněnko, ačkoliv charismatu má na rozdávání - chci ho vidět v další podobné roli), a některé dost zavánějící zbytečným přehráváním (Vilhelmová). No a to nejhorší - scénář. Pokud pomineme některé naprosto stupidní dialogy, tak mě na Kajínkovi mrzí to, co jsem předpokládal - snaha za každou cenu jednoduchý příběh podat tak, aby se zdál mnohem důmyslnější, než ve skutečnosti je, a konzumní divák to bude žrát i s navijákem. A stalo se. Popravdě mi přijdou k smíchu všechny ty výkřiky lidí, kteří jdou do kina jednou za rok, jak neviděli nic lepšího, jaký je Kajínek hrdina a jaká je všude špína mafie. No účel byl splněn - Kajínek vydělal. Suma sumárum je u mě Kajínek na slabých třech hvězdičkách. Jákl ukázal proud, který český film ještě neprobádal, příště se jen prosím nedržet profláklého případu, najmout si šikovného scénáristu a bude z toho velice povedený thriller. Kajínek by to u mě měl za 60%, ale otravné postsynchrony (ano, opravdu mě dost namíchly) hodnocení sráží o 10%. ()

Lewaso

Blesko-novácká masáž (Isherwood) se mi líbí - a je to výstižné samo o sobě. Nemyslím tím ovšem prezentaci značek, ale způsob podání příběhu. Je to ostré, rychlé a plné výbušných otazníků. Na druhé straně mám problém s obsazením. Je mi líto bratrů Dlouhých, kteří své šuplíkové postavy hráli vlastně už poněkolikáté. ()

Doncek

Myslel jsem si, že to bude pecka, takovej životopis o Kájinkovi, hrůza. Tolik povyku kolem toho a skutek utek. Co očekávat od české produkce... ()

IQ.89

Zabil? Nezabil? Je mi to jedno, protože je jenom zmrd, kterýmu patrně napařili ranec za něco jinýho, než za co měli. Hlavně, že spravedlnosti bylo učiněno za dost a mně se tenhle film dost líbil. ()

Mikakel

Dobrý "životopis" Kajínka. Jen mě ve skutečnosti mrzí, že sedí za něco co nespáchal, a ví to skoro každý.Ukazujou to neustále v TV,vydávají se i knihy,nejsou důkazy, a když už důkaz je,tak na jiného pachatele, a ne na Kajínka. Událost která se stala byla i popisována svědky, a Kajínek v ní roli vraha vůbec nehrál, tak proč je v base? Bohužel toto je asi jen možné u nás.... ()

swinevenca

Po druhym zhlídnutí srážim hodnocení. Akční scény má Jákl jako chlap z povolání docela zmáklý, ale film mě kazí až přílišné nahrávání Kajínkovi - nikdo kloudně neví, jak to bylo, autoři na to maj právo, ale mně to nevonělo - a spousta scén jakoby na vložení, např. pětiminutovej záběr ze společnýho večera Vilhelmový a Lindy, kde se porád jen tleměj nebo to, že Kajínek przní Křížkovu manželku zatimco on dostává zlatejma stránkama po hubě. ()

Kazisvet III.

Dost mi vadila snaha autorů podsouvat mi jejich pohled na věc. Více nestrannosti by zrovna v tomto případě neškodilo, ba naopak. 2,5/5 s odřenýma ušima. ()

route60

Chápu na Kajínka byl udělán podraz, někteří policajti a politici v tomto případě hrají špinavou hru ale za všechno si může hovado Kajínek sám ale v Čechách je to novináři a hlavně Tv nova heroizovaná ikona a celebrita mezi vězni, teď film Konstantin Lavroněnko je v roli Kajínka výborný tovéž platí o Vladimíru Dlohém ale to je tak celkem vše, zbytečná šukací scéna z Alicí Bendovou která se do filmu vůbec nehodí a vykreslení vedlejších postav je doslova trapas za každou cenu drsní a zlí bachaři atd. prostě film pro mě osobně vůbec nefuguje jak Petr Jakl ml. asi chtěl ale je to jen můj dojem možná že po čase změním názor a my nikdy nenapodobíme Hollywood co se týče akčnosti a proč se za každou cenu o to též snažit. ()

Oudis

Opravdu stojí za to film shlédnout, už jen proto aby si člověk udělal obrázek jak to vlastně MOHLO být. Pokud by to člověk bral jako klasickou zamotanou kriminálku, tak mu autor nechává na konci otevřené okno pro další myšlenky, což je si myslím dobré. Ale jelikož většina lidí to vnímá opravdu jako zfilmování skutečného příběhu možná prvního českého nájemného vraha, tak je to něco jiného. Řekl bych, že se jedná o zdařilou inscenaci tohoto příběhu, s dobrými hereckými výkony. Možná mi tam chybělo víc těch kamerových záběrů co byly na začátku filmu, dodalo by to filmu na šťávě. Jak se tady již psalo film opravdu až moc nahrává Kajínkovi, neříkám že je to špatně, ale myslím si, že tvůrci měli podat divákovi nezaujatý pohled na věc. Samozřejmě je pravda, že si s tím režisér může vlastně dělat co chce... Pár dní zpátky uběhlo přesně 20 let od této vraždy a psalo se, že tento trestní čin je vlastně už promlčen. Tím jsem si vzpomněl, že mám tento film ve své filmotéce a mohl bych se k tomuto výročí na něho konečně podívat. Určitě nelituji, není to špatný akčňák na české poměry, ale přece jenom tomu něco chybělo.... ()

elanista1

Nechcem povedat ze na nase pomery, lebo tento film by splnal aj prisnejsie hollywoodske kriteria. Herci su taktiez nadpriemerni, najviac sa mi pacila Tana Vilhelmova. ()

kubilov

Ano, Kajínek je velmi povedený film, dokonce bych řekl, že jeden z nejlepších akčních filmů u nás, i je nutno říci, že zde v tomto žánru příliš velká konkurence není. Jestli je opravdový Jiří Kajínek vinen nebo ne, není otázka tohoto filmu, avšak docela mě překvapilo, jak moc kladně zde byl vykreslen. Jako prvotina je to velmi dobrý kousek, i když se zatím zdá, že se Petr Jákl mladší nechystá na další film, doufat můžeme, protože potenciál rozhodně má. No a kdyby nebyly některé postavy až příliš otravné, a kdyby z celého filmu nebyla cítit potřeba být za každou cenu prokajínkovský, tak díky třeba perfektně natočenému útěku z Mírova bych dal 4*, takhle jsou to pouze velmi nadprůměrné 3* ()

Max Q.

Rád bych upozornil české tvůrce, že vzít americké postupy a přesunout je do našeho filmu nebude nikdy fungovat. Važme si toho, co je na českém filmu českého a možná někam prorazíme. A ještě jedna - metrosexuál Bárta jako zavilý recidivista opravdu nepůsobí. ()

DR.SZ

Téměř přebytečná symbióza Poláků a Čechů v neostražité konstrukci jednoho slavného soudního procesu zaujme zejména technikou: střih, zvuk, kamera a zvukovými efekty. Respektive byla kauza podaná až nehorázně surově. Až moc drsné a erotické scény nepřidávají na oblibě a líbivosti, možná jen pro některé fajnšmekry. Konstantin Lavroněnko sice odehrál svoji roli velice dobře, ovšem u ostatních velmi nevýrazných rolích s neohrabaně napsaným scénářem se to říci nedá. Hlavním vodítkem k oblíbenosti je zřejmě akce a různé útěky a bitky mezi vězni a policisty. Po psychologické stránce je snímek velmi slabý. 51% ()

papuchalk

Ta kamera je příšerná. Brabec klesnul tam, kam už to snad ani nešlo. Lavroněnko sice hrál dobře, ale zahrál uplně jinýho člověka. Těšil jsem se na sviňáka prospěcháře, s prasečíma očkama, co se dá do řeči s každým bachařem a hned se s ním skámoší. Tohle je až příliš uvědomělej a zásadovej týpek. Což je prostě špatně. O celým vyznění filmu se nemá cenu bavit. Je to fikce a chce být kontroverzní. Ale to se nedá uplně vyčítat jako chyba ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý