Tučňáci odletěli do Monte Carla, aby zde vydělali peníze na návrat do New Yorku. Alex a přátelé však tuší, že už se pro ně nechtějí vrátit a tak se za nimi vydají. Najdou je v kasinu, ale bohužel se jim na stopu dostane kapitánka DuBoisová z oddělení pro odchyt zvířat. Je odchytem úplně posedlá, dá se říci, že tomu zasvětila svůj život. Na zdi jí visí mnoho trofejí, jen lva ještě nemá a tak se se vší vervou vydá na jeho lov. Alex s partou před ní prchají a zachrání je zvířata z cirkusového vlaku, která je schovají protože jim Alex namluví, že jsou také od cirkusu a cirkusáci si musí pomáhat. A tak se alespoň pro tuto chvíli zbaví DuBoisové. Cirkus je na cestě do Říma a později do Londýna, kde se mají setkat s americkým promotérem, který jim, pokud se mu budou líbit, zařídí americkou tour. Alex to vidí jako šanci dostat se zpět do New Yorku a tak se rozhodnou tento cirkus koupit. Majitelé jim cirkus velmi rádi prodají a dobře vědí proč. V Římě se představení totiž vůbec nepovede, dalo by se říci, že se jedná o naprostý propadák. Dojde to tak daleko, že musí utéct před rozčilenými diváky, kteří chtějí vrátit vstupné. Lachtan Stefano prozradí Alexovi, že tygr Vitalij byl kdysi jejich největší hvězdou. Dokázal proskočit i malinkou hořící obručí. Jednoho dne však na něm vzplála srst a od té doby už toto číslo nepředvádí, je podrážděný, zklamaný a otrávený životem a cirkus pomalu upadá. Z jeho bývalé slávy už nezbylo nic. Alexovi je jasné, že s tímto cirkusem musí nejdřív něco udělat než ho představí americkému promotérovi, jinak se domů nedostanou. A tak začnou trénovat. Trénovat však musí i Alex a jeho přátelé protože již dříve lhali o tom, že jsou cirkusáci se skvělými čísly. Teď nastala doba, kdy by měli tato čísla naučit své nové přátele. Kupodivu se jim to docela daří a vypadá to, že v Londýně by mohli mít velký úspěch. Jen je ještě potřeba přesvědčit Vitalije, který chce cirkus opustit, že by se měl vrátit ke svému starému číslu... (TV Prima)

Slarque

Klidně přiznávám, že první dva díly série se mi nelíbily. O to příjemněji mě překvapila tahle ztřeštěná animovaná groteska, ve které logika nemá co dělat, ale vůbec to nevadí. Promakané gagy, jejich závratné tempo i vizuálně parádní cirkusová čísla představují dvakrát tolik zábavy než první dva díly dohromady. Navíc je tu spousta svěžích nových postav, včetně nadlidsky výkonné kapitánky DuBoisové, díky které mají hrdinové konečně i pořádného protivníka. ()

klerik

Jednotku nejako extra nemusím, dvojka bola fajn a trojka je riadne zbytočný zlepenec. Cirkusové výstupy sú vizuálne osviežujúce, šialená žandárka tiež poteší. Príbeh sa však nikam nehýbe a odhaľovanie „tajomstva“ (ty si nás celú dobu klamal!!!) bolo vyslovene trápne... ()

korbitch22

Parádní překvápko.Zatímco předchozí dva díly nijak zvlášť nevybočovali z čistého průměru, 3tí díl i přes jednoduší scénář který občas bouchne neuvěřitelnou nelogičností do xichtu, tak neskonale baví, je plný trefných hlášek a je parádně svižný.Příběh je ucházející, přibylo postav a narozdíl třeba od doby ledové plno zajímavých postav.Je to barevné, akční, zábavné, nabité posledními popovými hity a 92 minut to prostě má co říct, což se o posledních animácích americké produkce říct nedá a třetí Madagaskar aspiruje na animák roku.Netušil jsem, že to v nejbližší době někdy řeknu, ale je to prostě skvělá prdel! Hey Mórte, už mě neba zařiď to :D 80%. ()

Chrustyn

Madagaskar je jedna z těch megaúspěšných ale veskrze průměrných sérií, kde stejná parta kamarádů (v tomto případě zvěř ze Zoo) zažívá nová dobrodružství (tentokrát v kulicáh cirkusu) ale vše ostatní je stejné (humor, stavba příběhu). Naštěstí stále snesitelné ale u takového pátého dílu už to určitě začne klesat. ()

VenDulin85

Madakaskar trojka (byť už se parta zvířat dostala až do Evropy a tak je název matoucí) si pořád udržuje svoji úroveň, mně se tam nelíbilo jen pár věcí, které ale zase ocení dětské publikum, takže určitě není nad čím reptat. Líbí se mi, že snímek obsahuje poselství (tak jsme konečně tady... to je ono??), což je přidaná hodnota, protože hlavní gró Madagaskaru je bavit, bavit, bavit. Pro mě jeho úspěch tkví v dobře vybraném soundtracku, skvělém českém dabingu a hláškách, které jsem si přehrávala i několikrát za sebou, viz žirafák Melman ("tanec... nesmyslný pohyb, při kterém se nikam nedostaneš.."), po uši zamilovaný opičí král Jelimán ("Příliš jsem se staral o to, kdo jsem, kdo jsi ty, jak páchneš, a přitom je důležité jen jedno- jak páchneme společně...") nebo jako vždy fantastičtí tučňáci ("vypusťte tuleně!" Stefano: "Já jsem lachtan!" - "hmm, a odkdy??" :-)). Přesto přese všechno bych nerada, kdyby chtěli točit další pokračování, protože, jak ví všichni cirkusáci- v nejlepším se má přestat. ()

mcb

Komu nevadí přílišná infantilita a naivita, užije si hodinu a půl dlouhý vodopád absurdních gagů a vtipných scének, které v celkovém kontextu vůbec nedávají smysl. Na druhou stranu je zase potěšující vidět, že tvůrci absolutně rezignují na vyprávění, moralizování a rodinné hodnoty a nezastavitelně dávkují nekonečný příval skečů, které by dokázaly obstát i samy o sobě. To se v době animáků "podle šablony" jen tak nevidí. ()

Stanislaus

Po velice průměrném druhém Madagaskaru jsem ke třetímu pokračování přistupoval s jistou mírou nedůvěry. Nicméně všechny obavy byly zbytečné. Madagaskar 3 byla opravdu svižná, zábavná a pestrobarevná jízda. Je sice pravda, že třetí díl, co se týká místa, už nemá moc společného s původním názvem, ale budiž. Moc se mi líbily skladby, které byly vybrány do soundtracku - Non je ne regrette rien, Time to Say Goodbye a zejména Firework. Absolutně nejnezapomenutelnější scénou bylo cirkusové představení doprovázené právě Firework od Katy Perry, které ve mně probudilo to malé a nadšené dítě, které je v každém z nás. Romantická linie Jelimán-Sonya mě kupodivu fakt pobavila. Solidní pokračování (a snad i zakončení) jedné z nejvýraznějších animovaných sérií posledních let, ve kterém mi vadilo snad jen to okaté poučování (které sem ale holt patří) a občas kapitánka Chantel DuBois - jinak to ale bylo pěkné. ()

honajz

Francouzská policistka je skvělá, scény v Monte Carlu dokonalé. Ale střední pasáž s cirkusem je poněkud klišoidní a nudná, nenabízí moc nápadů. Navíc mě poněkud štvaly určité nedomšlenosti (jak se dostali pod vodou jen se šnorchl do Monte Carla?) Ale celkově svěží, vtipné, i když chvílemi unavené. ()

Roman.Ticka

Začátek mi z časových důvodů poněkud utekl, těžko to někdy doženu, zas taková sláva na třetí to nebyla. Animáky mám všeobecně ráda, ale když je něčeho moc...hudby, barviček, hlášek, odkazů, dějových zvratů, šílených obratů a především zrychleného kmitání střihů jako v traileru nebo trapných reklamách, jež chtějí říct v pár sekundách co nejvíc a nakonec neřeknou nic. Ještě k tomu místy špatně zřetelný překlad, takže příště raději původní znění, jestli nějaké příště bude. Pár vtípků typu jak se (ne)opřít bez kolapsu o papírovou stěnu, případně jí projít s nulovým narušením, mě sice rozesmály, ale jak říkám, moc jsem nestíhala. Asi je současný trend cílit výhradně k bystrým digitálně odkojeným dětem. "Až mě budeš někde hledat, tak tam nebudu." ()

eraserhead666

"Moje bříško ti chce něco říct." Už ne tak třeskutě komické jako výborný první a ještě lepší druhý Madagaskar, spíše dojemné, za srdce beroucí a vizuálně podlézavé. Jako nijak si nestěžuji, ale případné čtyřky bych se možná už obával. ()

Beastmaster4 odpad!

Větší zoufalost nám trojka ani přinést nemohla. Není to ani vtipné, ani výtvarně okouzlující a příběhově dost kýčovité. Některé scény mají nádech úchylnosti. Rozhodně v tom nevidím dobrý pokus a animák udělaný pro děti. Trojka mě naprosto ničím neoslovila a jen s vypětím všech sil jsem jí dokoukal do konce...snad se další díl nechystá, protože tohle už není o zábavě, ale o tahání peněz z našich peněženek (v mém případě kapes). ()

Chickenka

Čekala jsem všechno, ale tohle rozhodně ne! Po skvělé jedničce, slabší dvojce jsem nevěděla, má-li cenu jít na další díl do kina, či jestli vůbec se na něm mám kouknout. Madagaskar překvapil! Byl to dle mého názoru jeden z nejvtipnějších dílů, kde padlo spoustu nezapomenutelných hlášek ( především z úst krále Jelimána ). Ale bohužel celý film byl na mě místy až moc, moc barevný-především scéna z Londýna a i samotná finální. Tvůrci mohli trochu ubrat na kýčovitosti a neonových barvách! Jinak i volba hudby k jednotlivým scénám se povedla na výbornou. Líbil se mi i ruský tygr-leč pro menší děti to mohlo znamenat, že mu nemusely kolikrát dobře rozumět...I přesto se jedná o dost lepší film než byla dvojka, ale svou přeplácaností na jedničku to u mě nemá... ()

TheJokerCZ

Moc hezká podívaná pro oči a dokonce jsem se i párkrát zasmál. Tučňáci se mi opět líbili asi nejvíce, mám pro ně prostě slabost. Místy je to moc nepřehledné a moc akční (kupříkladu hlavní záporačka, která se svými schopnostmi podobá spíše Hulkovi), což je u tohoto typu filmu mínus. 5/10 ()

ScarPoul

Musím sa priznať že som prekvapený. Niečo tak úžasné a farebné som naozaj nečakal. Po prvej dvojici filmov, ktoré som pretrpel ma tento nadchol hádam všetkým čím mohol. Všetky chyby vyčítané v predchádzajúcich dieloch zostávajú. Jediným zlepšením je funkčnosť hlavnej zápletky, ktorú film tentokrát má a ktorá ho vďaka svojej pútavosti posúva do nadpriemerných vôd. Neuveriteľne som sa bavil a nevedel som z plátna oči odtrhnúť. Zimmer mal tentokrát dostatok priestoru a krásne ho doplňoval Bocelli alebo Kate Perry, ktorej Fireworks pri predstavený v Londýne prezentoval asi najfarebnejšiu a najkrajšiu scénu na poli animovaného filmu vôbec. Pre mňa príjemné prekvapenie, ktoré doslova a do písmena schováva predchádzajúcu dvojicu filmových omylov do zabudnutia a týči sa na animovanom poli ako majestátny jedinec svojho žárnu, ktorého status zostane tentokrát nespochybniteľný. Výborná vec, ktorá zabaví hádam všetkých. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Bacha na zlé holky!

Bacha na zlé holky!

16.01.2011

Lena Headey (foto), Frances McDormand a Charlize Theron si ve svých následujících filmech zahrají hlavní záporačky. První z nich se připojila k obsazení akční sci-fi Dredd, kterou v Jižní Africe… (více)