Tučňáci odletěli do Monte Carla, aby zde vydělali peníze na návrat do New Yorku. Alex a přátelé však tuší, že už se pro ně nechtějí vrátit a tak se za nimi vydají. Najdou je v kasinu, ale bohužel se jim na stopu dostane kapitánka DuBoisová z oddělení pro odchyt zvířat. Je odchytem úplně posedlá, dá se říci, že tomu zasvětila svůj život. Na zdi jí visí mnoho trofejí, jen lva ještě nemá a tak se se vší vervou vydá na jeho lov. Alex s partou před ní prchají a zachrání je zvířata z cirkusového vlaku, která je schovají protože jim Alex namluví, že jsou také od cirkusu a cirkusáci si musí pomáhat. A tak se alespoň pro tuto chvíli zbaví DuBoisové. Cirkus je na cestě do Říma a později do Londýna, kde se mají setkat s americkým promotérem, který jim, pokud se mu budou líbit, zařídí americkou tour. Alex to vidí jako šanci dostat se zpět do New Yorku a tak se rozhodnou tento cirkus koupit. Majitelé jim cirkus velmi rádi prodají a dobře vědí proč. V Římě se představení totiž vůbec nepovede, dalo by se říci, že se jedná o naprostý propadák. Dojde to tak daleko, že musí utéct před rozčilenými diváky, kteří chtějí vrátit vstupné. Lachtan Stefano prozradí Alexovi, že tygr Vitalij byl kdysi jejich největší hvězdou. Dokázal proskočit i malinkou hořící obručí. Jednoho dne však na něm vzplála srst a od té doby už toto číslo nepředvádí, je podrážděný, zklamaný a otrávený životem a cirkus pomalu upadá. Z jeho bývalé slávy už nezbylo nic. Alexovi je jasné, že s tímto cirkusem musí nejdřív něco udělat než ho představí americkému promotérovi, jinak se domů nedostanou. A tak začnou trénovat. Trénovat však musí i Alex a jeho přátelé protože již dříve lhali o tom, že jsou cirkusáci se skvělými čísly. Teď nastala doba, kdy by měli tato čísla naučit své nové přátele. Kupodivu se jim to docela daří a vypadá to, že v Londýně by mohli mít velký úspěch. Jen je ještě potřeba přesvědčit Vitalije, který chce cirkus opustit, že by se měl vrátit ke svému starému číslu... (TV Prima)

Rosaviva

Trošku jsem se bála, protože na druhý díl se dalo dívat, ale nebyla to žádná bomba. To ovšem neplatí o tomhle pokračování. Skvělý, skoro jako jednička. Dobrý příběh, spousta vtipných scén (a i spoustu nesmyslných, třeba to co tam předváděl ten lev, tygr či co to bylo, při proskakování klíčovou dírkou, ale co už :D) a naprosto výborný soundtrack. Tenhle díl se vážně povedl. 4* "Dadadadadadadada Cirkus afro, cirkus afro, puntiky puntiky puntiky. Afroooooo!" ()

Foox

Konečně série animáku, která neztrácí dalšími díly kvality, když opomenu Toy story... Více akce, barev, humoru, jak pro děti tak i pro dospělé, ale pořád to drží pohromadě. Klobouk dolů DreamWorks. ()

S.Quentin QUALE

Pro koho se taková přeplácáná sračka točí, to teda nechápu. Pro děcka určitě ne, protože jaderný reaktory a uran 235 určitě nebude něco, co jim rozškubne huby od ucha k uchu. Vypnul jsem to po té úvodní honičce, nemohl jsem se na to dívat. Animace je taky příšerná, jako fakt špatný. Ty animáky už nejsou, co bývaly. Jedna hvězda za námahu dabérů. 25% ()

Allien.9

Tak už i "Madagaskar"... Vím, že to jednou přijít muselo, ale po nadprůměrné jedničce a téměř jednou tak dobré dvojce jsem stále tak trochu doufala v zázrak (respektive v oddálení onoho smutného osudu, který už potkal snad každý vícedílný animák). "Madagaskar 3" se tváří, jakoby druhý díl vůbec neexistoval. Ústřední čtveřice je opět v depresi, i když na konci předchozího dílu zářila štěstím, znovunalezení rodiče už Alexe pravděpodobně omrzeli, neboť mu nestojí za jediné slovo či jedinou vzpomínku, po tučňákově (novo)manželce není ani vidu, ani slechu, nehledě na to, že - po oba díly poměrně nemotorná - zvířata najednou zvládají vše, co lidé. A to je jen špička ledovce (zbytek komentáře obsahuje cynicky znevážený popis děje). Fantastic Four + Jelimán a spol. doplavou z africké savany do Monte Carla, kde se zcela nepozorovaně dostanou až do kasina, v němž prakticky okamžitě najdou opice a tučňáky. Odhalí jejich převlek, rozpoutají nechtěný povyk a poštvou na sebe francouzskou verzi T-X. A pak už jen utíkají a utíkají, během čehož stačí zničit půlku Monaka, odkoupit multikulturní cirkus (a udělat z něho barevnou, nereálnou pakárnu), uvědomit si, že newyorská ZOO byla vlastně jen betonem a ploty obehnané vězení a zjistit, že jejich skutečný "domov" není ani v ZOO na Manhattanu, ani na Madagaskaru, ani v Africe, nýbrž u cirkusu. Že je to z bláta do louže? Podle našich hrdinů nejspíš ne. Další "detaily" jako Jelimánův románek (proč musí ta medvědice jen slintat, čumět do blba a kravit na motorce?!?), zbytečné používání zrovna-letících-songů apod., raději ani nebudu rozmazávat... Hnus, velebnosti aneb když suprová animace fakt nestačí. ()

HAL

Překvapivě u mě dobrý - druhý díl je pěkná srágora, ale třetí svou nápaditostí a zábavností snad překoná i jedničku. 7/10 ()

Vančura

Klasická řemeslně rutinérská esence vší komerčnosti, obehraných animačních postupů a instantního humoru, jakých se urodilo za poslední léta tuny. Nejsem cílovka, ale pár fórkům jsem se přesto zasmál. Člověk ani nemusí vidět tu trojku v názvu, aby mu došlo, že tahle podívaná není nic víc než komerční oddychovka pro dětského diváka, kterého spolehlivě na hodinu a půl zabaví. Je to samozřejmě hloupé, povrchní, uřvané a schematické, ale přesně taková je poptávka cílovky, která mimo jiné udržuje v chodu celý ten doprovodný merchandisingový byznys. Kolik dětiček asi vyrazí v září do školy s novou taškou potištěnou postavičkami tučňáků, lva, tlusté hrošice... Škoda mizerného českého dabingu, 3D efekt je zde naopak využit vcelku slušně. Madagaskar 3 je klasická maistreamová produkce do multikin, která neurazí ani nenadchne, a po pár dnech se spolehlivě vykouří z hlavy; další 3D animák už jistě nedočkavě čeká za rohem na svých nových 15 minut slávy. ()

Payushka

V USA měl třetí Madagaskar premiéru ve stejný den jako Prometheus (ať už si o něm myslíte cokoli, minimálně jeho kampaň byla výborná). Ovšem po týdnu je na tom ve výdělcích animovaný blábol bez příběhu o 10 milionů dolarů lépe. Dokazuje to dvě věci: 1. natočí se i čtvrtý díl, kde bude ještě více postav, bude to ještě barevnější a infantilnější. 2. Madagaskar je tak zažitá značka, že je vlastně úplně jedno, o čem další díl je. I když bude prznit Edith Piaf a drtit mozkové buňky stylem "z Afriky se do Evropy dostaneme pomocí šnorchlů, protože do Ameriky se tak dostat neumíme". Teď už se jen těšte na čtvrtou Dobu ledovou. ()

dr.horrible

Najlepšia časť a mimochodom úprimne ľutujem všetkých, ktorí to nepozerali v pôvodnom znení. Dve tretiny mojich sympatií stoja na hlase Jessicy Chastain s prízvukom. ()

Carol Pifková

Pre mňa určite najlepší diel série. Síce som Madagaskar nemala dáko extra v láske, nikdy som ním ale nepohŕdla a keď išiel v telke nebránila som sa mu. Tomuto dielu však dávam najvyššie hodnotenie. Pre mňa osobne bol najzábavnejší. Ňuchajúca Francúzska s pavúčimi nohami a s riťou ako lodný kufor, medvedica Soňa na motorke Ducati s jej pribrzdeným pohľadom a kopa iných postáv a scén ma dokázala neskutočne dobre pobaviť. Samozrejme nesklamali tučniaci (i keď v jednotke určite pobavili viac, pretože to bolo samozrejme niečo nové), veľmi dobrá hudba ako i v predošlých dieloch a samozrejme, že nesklamal ani môj najobľúbenejší kráľ Julien. Tejto postave proste nikdy neviem odolať. 4*, nečakala som tak dobré pokračovanie.. ()

Anderton

Štúdiové animáky okrem pixaroviek musia byť pre ľudí nad 30 nočnou morou. Podľa hodnotení však tomu tak nie je a možno je to dobre. Nonstop slapstick bláznivú komédiu u mňa zráža dabing tigra s ruským prízvukom a Katty Perry je už čisté peklo. Za zamyslenie stoja vznikajúce milostné vzťahy medzi rôznymi druhmi zvierat. Možno sa jedná o podprahovú antirasistickú agitku, ale skôr nie. V robote v nedeľu doobeda ok. ()

Dzeyna

Hodně velké zklamání, už to není to co dřív. O srandu je nouze a ani klasiky to nezachrání. Rozhodně to vidím ještě na další díl, tak doufám, že bude lepší, nebo aspoň tak dobrý, jako předchozí díly. Pro mě takový průměr, bohužel. Čekala jsem mnohem víc. ()

MikeCool

Opět kvalitní film po humorné stránce, ale malinko mi vadilo, že zde snad nefungovali žádné zákony fyziky. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

3 se celkem povedla. V cirkusu je sranda. Opět většinu fórů zajišťují tučňáci. Naše parta se během útěku před obávanou lovkyní zvířat přidá k evropskému cirkusu. A začnou s nimi nacvičovat nové čísla. I když je to občas dost přitažené za vlasy, celkem to funguje. Ale konec už byl hodně ujetý. ()

boshke

Barvičky, barvičky. Jo, věřím, že dětem to stačí. Je to pěkný, je to barevný, celkem i vtipný, ale já z toho prostě už cítím křeč. Křeč, jak udržet značku v chodu. Kam poslat postavičky tentokrát, abychom z rodičů vytřískali alespoň tolik, jako z našeho posledního filmu. A to se mi prostě moc nezamlouvá... 60% ()

Mia...

Jednička a dvojka byly naprosto super a počůrávala jsem se smíchy ... tady byly vtipné scény, vtipné momenty ... ale tím to hasne. Taky mi moc nedává smysl, proč chtějí opouštět Afriku, když jim bylo přeci tak dobře, Alex našel rodiče a byly v prostředí, kam patří .. skončit u cirkusu ... no nic moc teda .. Takže příběh je na prd. Smysl ještě horší. Občas jsem se zasmála. Jen prostě nechápu, proč tak vysoké hodnocení ... neříkám však, že to bylo nejhorší, to určitě ne .. ()

swamp

Rozhodl jsem se nešetřit hvězdičkami, protože třetí díl Madagascaru stojí za to. Svěží, vtipné, s výbornými nápady - zkrátka originální dobrodružství plné ohňostrojů, akce a nevtíravých ponaučení. ()

Dalda

Slabé, velmi slabé... S Madagaskarem to jde s kopce. Třetí díl už mě vůbec nebavil. Vtip je na nulové úrovni. Zklamání... ()

predators

Určitě větší zábava a větší "WOW!", než v případě 4. Doby ledové! Ohromné množství zajímavých nápadů, vtipných hlášek a zvířátek, vynikající (i když již klasická) animace a...a tučňáci! Má to šmrnc a ten DL4 postrádala nejvíce. Bohužel, postupem času se stával příběh únavným... 55% ()

cukorek

Eric Darnell a Hans Zimmer sa dali zase do kopy a oživili zohratú partiu zvieratiek s typickým a výrazným štýlom hudby, ktoré ma dokázali pobaviť v minulosti a inak nebolo tomu ani teraz. Vtipne a zábavne riešili takmer každú situáciu, ktorú podporovali svojim "divokým" slovníkom. Tvorcovia akciou nešetrili a tento rozprávkový balón ňou poriadne naplnili. Jasne si spomínam na divokú jazda autom, organizovane vniknutie do kasína ako aj použitie mena slávneho pilota F1 Niky Laudu, ktoré prišpendlili divokému šoférovi Martimu, takže bol z neho Marti Lauda. Partia akčných tučniakov trocha dostala červenú, ale za to vtiahnutie ruského tigra Vitaliho to cele napravilo. Niekomu sa môže zdať opakované a nezmenené obsadenie hlavnej skupinky hrdinov menej zaujímavé, čo trocha zapôsobilo aj na mňa a ešte malou záhadou pre mňa ostáva prečo medvedica jazdiaca na motorke nerozprávala. Takže za tuto dávku zábavy dávam 80%. ()

nash.

Jeden z mála animáků, který se poučil z chyb a po nevýrazné dvojce se do toho do třetice pořádně opřel. Vzal každý prvek, každý detail a tvrdě ho vytůroval na hranici mezního přetížení. Výsledkem je extrémně barevná, rychlá, ztřeštěná až absurdní blbina, plná vtípků, hlášek, odkazů, gagů a parodických momentů, které si utahují snad ze všech klišé animovaného filmu, aniž by přitom samy přestaly být dokonalými příklady těchto klišé. Jedna parta zvířecích ztroskotanců potká jinou partu zvířecích ztroskotanců a společně se pokusí najít ztracenou slávu, podporováni partou geniálních tučnáků a pronásledování lovkyní, která v sobě má nezničitelnost Jackieho Chana, schopnosti Jamese Bonda a hlas Edith Piaf. A jako bonus traumatizovaný ruský tygr proskakující místo kruhem kroužkem o velkosti prstýnku. Už dlouho jsem se u animáku tak dobře nebavil. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Bacha na zlé holky!

Bacha na zlé holky!

16.01.2011

Lena Headey (foto), Frances McDormand a Charlize Theron si ve svých následujících filmech zahrají hlavní záporačky. První z nich se připojila k obsazení akční sci-fi Dredd, kterou v Jižní Africe… (více)