Ještě před pár lety jsem to dokázal sjíždět na VHSce minimálně třikrát do roka. Teď už to tak žhavé není a chybičky jsou už patrnější, ale přesto zůstává Godzilla dobrou zábavou, při které německý režisér nechá japonskou příšeru poupravit panorama Manhattenu... Kdo by se nebavil? Akčních scén tu není tolik, kolik bych chtěl, ale celkově i na svou dobu je to oddechová zábava se vším všudy.(3.6.2004)

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je Jean Reno. To jeho rozdání žvejkaček a následné žvejkání je nezapomenutelný, a tím se taky liší odzbytku filmu. Vlastně tu nejlepší scénu z něj ukázali v tý reklamě na Ford Ka, pamatujete? Jak ta noha dopadne a jediný auto, který vydrží je právě to výše zméněné. Ale tak konečná honička v taxíku s godzillou je fakt nádherná, to mušíte prostě uznat, i kdyby ste nechtěli. Tak hodně jsem se nepousmával už hodně dlouho, protože potvora, která v pohodě obelstí a předežene bojový vrtulník Apache a s obyčejným žlutým taxíkem má co dělat, aby si nezakousla vlastní ocas, to už je odvaha nejen režiséra, ale i scénáristy. Ale vlastně mě tak napadá, že je oba dělal ten samej člověk, tak to nic. To je dobrý. To byl jen Emmerich. Pravda je, že přestože je to patetickej blábol plnej hrozných hovadin a kiksů, kouká se na to lehce. Ale nic víc. Prostě jen další drahá slátanina na vydělání peněz, a to, přiznejme si, umí Emmerich sakra dobře (a i tady se mu to povedlo, vydělal celých šest milionů dollarů oproti 130 milionovýmu rozpočtu).(13.2.2006)

Zpočátku svěží podíváná, která však postupem času ztrácí na atraktivitě a veškerý její půvab se ztrácí v monotónosti a nudě, která pramení ze zbytečného prodlužování některých situací. Naštěstí chytá film druhý dech ve chvíli, kdy na scénu nastupují mláďátka (což je ostatně nejlepší moment snímku)...(3.9.2002)

• Dudek

Tenhle film nemá vůbec čím zaujmout. Scény, které měly být vtipné jsou nudné, tam kde jsme se měli bát odcházíme od televizorů a v případě strašidelných scén...(27.5.2005)

• choze

Podobně jako Michael Bay po ARMAGEDDONU, i Roland Emmerich neměl po DNU NEZÁVISLOSTI kam stoupat a tak se musel vrátit z vesmíru zpátky na Zemi. A byl to ještě rozpačitější návrat než v případě Bayova PEARL HARBORU. Všechno, co na jeho opusu magnum fungovalo, tady nefunguje, je to krok zpátky snad ve všech směrech, hlavně ve výrazně nesympatických postavách, fatálně pomýleném obsazení a extrémně infantilním a trapném humoru. A ani ty triky a akční scény nejsou tak bombastické, i když závěrečná honička je zajímavá, vzhledem k tomu, že jejím aktérem je přerostlý ještěr. To vše navíc umocněné kvalitami zmíněného konkurenčního ARMAGEDDONU.(12.11.2007)

• - Philip Roche (Jean Reno) má ve filmu zbraň Heckler & Koch HK94A3 ráže 9x19mm. (dc125)

• - Spoiler: V 50. minutě filmu je zničen vrchol Chryslerova mrakodrapu, který se zřítí i ve snímku Armageddon (1998). (-bad-mad-wolf-)

• - Pozadí úvodních titulků ukazuje leguána mořského (Amblyrhynchus cristatus), jehož mládě zmutuje do podoby rybožravé Zilly, a podvodní výbuch 20kilotunové bomby v laguně atolu Bikini. Ale striktně býložravý ještěr žije pouze na Galapážských ostrovech – víc než 11 500 km vzdušnou čarou od jaderného testu, který proběhl uprostřed roku 1946. (Zdroj: scienceblogs.com) (Zdroj: ČSFD.cz)