• movie

Snad ještě nikdy jsem se tak nenudil u "popcornové zábavy" jako tady...Fuj!(26.8.2002)

Dávám téměř plné hodnocení pouze za efekty a zvuk. Jinak jde samozřejmě o sračku největšího kalibru. Velkou sračku. Hloupost zde nezná mezí. Nejhloupější film, jaký jsem kdy viděl. A to prosím mám poctivě odkoukanou celou čtvrthodinu z Rodinných Pout. I přes neuvěřitelnou hloupost jsem se bavil. Ano, lví podíl na tom má Jean Reno, který je kouzelný. Hvězdy tedy za efekty a zvuk, a sympatickou Mariu Pitillo.(28.12.2005)

• choze

Podobně jako Michael Bay po ARMAGEDDONU, i Roland Emmerich neměl po DNU NEZÁVISLOSTI kam stoupat a tak se musel vrátit z vesmíru zpátky na Zemi. A byl to ještě rozpačitější návrat než v případě Bayova PEARL HARBORU. Všechno, co na jeho opusu magnum fungovalo, tady nefunguje, je to krok zpátky snad ve všech směrech, hlavně ve výrazně nesympatických postavách, fatálně pomýleném obsazení a extrémně infantilním a trapném humoru. A ani ty triky a akční scény nejsou tak bombastické, i když závěrečná honička je zajímavá, vzhledem k tomu, že jejím aktérem je přerostlý ještěr. To vše navíc umocněné kvalitami zmíněného konkurenčního ARMAGEDDONU.(12.11.2007)

Nadprůměrná hollywoodská zábava, která mě nenudila ani sebemenší chvilku. Vždycky bylo na co koukat. V čele celého filmu stojí dva nezpochybnitelní sympataci Jean Reno a Matthew Broderick, kteří film dostávají i do civilně osobní roviny. Blockbuster scény jsou udělány s největší láskou k tomuto žánru. Plus když k tomu přidáme svěží humor a milé detaily, nemohu hodnotit jinak. Já opravdu nevím co bych tomu vytknul, snad jen pár děr ve scénáři a jistou schématičnost děje.(18.4.2006)

• woody

I když v některých případech by byla i Gappa lepší musím dát čtyři.Jsem popcornový divák.PROMIŇTE mi to.(9.2.2003)

• - Dr. Niko Tatopoulos (Matthew Broderick) je částečně pojmenován po designérovi Patricku Tatopoulosovi, který stvořil onu tak nenáviděnou Zillu, jež má nohy pštrosa, hrudník a paže člověka, krk leguána, hlavu a zuby krokodýla. (Zdroj: centropoholics.com) (-bad-mad-wolf-)

• - Jedna stíhačka F/A-18 Hornet nese dohromady 4 střely – 2 AMRAAM a 2 protilodní AGM-84 Harpoon, ale tři „Sršni“ jich vystřelí celkem 14, což pochopitelně nesouhlasí. (Zdroj: www.moviemistakes.com) (Mr.Hudson)

• - Diváci – v anketě People's Choice Awards – zvolili Rolanda Emmericha jako nejlepšího režiséra roku 1998. Designéři Clay Pinney, Karen Goulekas, Patrick Tatopoulos a Volker Engel si odnesli cenu Saturn za nejlepší speciální efekty. (Terva)