• Lima

Emmerichu, jdi se zahrabat. Já si raději pustím japonský originál.(2.6.2002)

Ještě před pár lety jsem to dokázal sjíždět na VHSce minimálně třikrát do roka. Teď už to tak žhavé není a chybičky jsou už patrnější, ale přesto zůstává Godzilla dobrou zábavou, při které německý režisér nechá japonskou příšeru poupravit panorama Manhattenu... Kdo by se nebavil? Akčních scén tu není tolik, kolik bych chtěl, ale celkově i na svou dobu je to oddechová zábava se vším všudy.(3.6.2004)

• Rogue

Nebýt velikosti Godzilli a množství triků nešlo by u tohoto filmu ani spát, což je jediné, čeho jsem při sledování tohoto filmu byla schopná. I na popcornovou zábavu moc nudné a nezáživné.(12.11.2002)

Nadprůměrná hollywoodská zábava, která mě nenudila ani sebemenší chvilku. Vždycky bylo na co koukat. V čele celého filmu stojí dva nezpochybnitelní sympataci Jean Reno a Matthew Broderick, kteří film dostávají i do civilně osobní roviny. Blockbuster scény jsou udělány s největší láskou k tomuto žánru. Plus když k tomu přidáme svěží humor a milé detaily, nemohu hodnotit jinak. Já opravdu nevím co bych tomu vytknul, snad jen pár děr ve scénáři a jistou schématičnost děje.(18.4.2006)

• Galadriel

Upřímně řečeno, s americkými katastrofickými filmy to jde hodně z rychle kopce (a to nemluvím o výchozím bodu) a s Rolandem Emmerichem taky tak. Oproti Goddzile (a to nemluvím o Dnu poté) je Den nezávislosti filmovou perlou.(19.9.2005)

• - Natáčení filmu v New Jersey přerušilo tornádu, které se prohnalo městem 6. května 1997. Hank Azaria, jenž ztvárňuje Victora Palottiho, podal řečnickou otázku: „Kde byla moje přítelkyně,“ herečka Helen Hunt ze snímku Twister (1996), „když jsme ji potřebovali?“ (Zdroj: variety.com) (HellFire)

• - Tvůrci použili jako návnadu 2 000 umělých ryb. A k vytvoření konstantního deště bylo třeba 2 400 000 galonů vody. (Karlos80)

• - Při honičce Godzilly s taxíkem bylo použito 16 různých vozů. (-bad-mad-wolf-)