Hollywoodsky uletený dinosaurí komplot obalený v emmerichovskom kabáte bez tvorcovskej originality, naplnený odpustiteľnými vizuálnymi či obsahovými chybičkami, ktorý je ale na druhej strane tak zábavný a uvoľňujúci, že nejde nepriasť blahom :-) Emmerich nie je režisér, ktorý by vedel akčné segmenty nejak príťažlivo ,,naštylizovať" (2012 o konci sveta je výnimka), no Godzilla patrí v jeho béčkovej tvorbe medzi tie vydarenejšie kúsky. A nech mi nikto netvrdí, že sa pritom nudil :) Americká "no sense" zábava pre celú rodinu.(14.8.2011)

„Čo to robíte? Práve ste napáchali viac škody, ako tá obluda!“ – „Upokojte sa, pane. Dajte si cukríky.“ Svojho času ešte väčšie kino-sklamanie, ako STRATENÝ SVET: JURSKÝ PARK. Roland Emmerich si svojim a Devlinovým ID4 nastavil latku privysoko. Nie je to však len v očakávaniach; i po rokoch je americká GODZILLA priemerným katastrofickým monster trilerom za rovných 60%, hoci spravodlivejších by bolo 40%. Na jeden-dva klady (počítačové triky, Jean "francúzsky John Wayne" Reno) pripadá zbytočne dlhá minutáž, biedny scenár (plus nelogické kotrmelce) a matné herecké obsadenie. Neviem, komu napadlo obsadiť do titulných úloh Mariu Pitilloovú a Matthewa Brodericka, ale možno to nedomyslel do konca. GODZILLA je fádna rutina, ktora zriedka lapí stratený dych (napríklad v scéne s godzillačatami). Kino Považan 1998(5.12.2004)

• Gilmour93

Vagon popcornu, cisterna coly a bolestivé zašlápnutí gigantickým zmutovaným varanem v teráriu Manhattan. U východu z kina by měl stát Emmerich se zažehnutým zapalovačem a ptát se: “Co jste viděl, pane?“ Odpovídejte prosím verbálně, nikoliv pěstí..(30.9.2008)

• flanker.27

Tak tady soudruzi, tady totiž přestává veškerá legrace. Ohromná Godzilla uhýbající před raketami, to už je trochu moc. A to provrtávání podzemí a baráků bez jakéhokoli narušení statiky, toho jsem měl být ušetřen. Navíc to ani technicky není nic moc, takže ani coby akční film to nefunguje. Update po letech Nevím, zda je to dáno předvečerem silvestra 2010, leč nějak jsem si řekl proč to házet do odpadu, když je to tak převesele blbé.(11.4.2006)

Pokud bych do žánrů u tohohle filmu přidal ještě "Komedie", tak jsem se docela bavil. Z Rolanda Emmericha se stal režisér parodií a to je dobře :-)(3.3.2003)