Starší muž si v koloně aut pustí v autorádiu starou kazetu. Nahrávka z ní mu připomene jeho dospívání. On, Miki, chtěl hrát v punk rockové kapele. Problém byl jen najít ty správné spoluhráče a místo, kde by mohli zkoušet. Nic však není tak jednoduché, jak se zdá, píše se rok 1983 a Miki stále chodí na střední školu. Kvůli jeho zanedbávání školy mu hrozí, že propadne u reparátu z chemie a bude ze školy vyhozen. Mikiho otec po něm chce, aby se celé léto věnoval škole. Miki ale právě řeší důležitější problém. S kamarádem Dejvidem, který si jako první v Praze nechal na hlavě udělat číro, dělají konkurz na ostatní členy kapely. Když se jim podaří skupinu založit, Miki zjistí, že škola a otec s matkou pro jeho hraní nemají pochopení. Proto se s otcem pohádá a odejde z domova. Spí v pronajaté garáži, kterou kluci získali od starého pána z Dejvidova domu. Tady také kluci zkoušejí a připravují se na první koncert. Mikiho podporuje i jeho dívka Pavla, která by ale ráda viděla, kdyby si Miki vedle muziky také vyřešil své problémy ve škole. První koncerty z Mikiho pohledu dopadnou dobře a kapela se snaží dál prorazit. Po koncertě ve venkovském kulturním domě, který se zvrhne ve rvačku s místními, se ale Dejvid začne kamarádit s recidivistou Kaličem. Kluci si ve skupině přestávají rozumět a Dejvid propadá stále víc alkoholu a drogám, do kterých ho zatáhl Kalič. Nakonec se Miki, který se pomalu rozešel kvůli klukům a jeho způsobu života s Pavlou, rozhodne od Dejvida odtrhnout. To už také Dejvid nemá moc zájem o hraní a kapelu. Mikimu tak nakonec sebere jeho iluze teprve zjištění, že jeho kamarádi až tak o muziku zase nestojí... (TV Prima)

cige

Příběh mi přijde docela primitivní, neuškodilo by tedy na něj nabalit mnohem více punkrocku a zabrousit třeba i k jiným punkovým kapelám, které v té době fungovaly. Československé punkové podhoubí je zmapované velmi dobře, stačilo by najít šikovného scénáristu, který by se obklopil lidmi, kteří to takříkajíc "zažili" a pojmout toto téma trochu šířeji. Představitel hlavní role byl trochu toporný, někteří další také, místy se film docela vlekl (tady by možná bylo vhodné, kdyby autoři použili více záběrů "z akcí"), ale na druhou stranu je to asi první podobný český film, který jsem viděl, a který mě (i proto, že jsem duší pankáč) celkem bavil. ()

Lazy87

Od toho filmu jsem čekal o dost víc. S punkem mám pár zkuřeností, i co se týče kapel. Ale tady jsem těžce zklamanej. KURVA co to jako mělo být. První půlka v klidu, ale ten zbytek fuck offf. Jo měl jsem i horší lidi v kapele, ale vždycky to jde udělat. nicméně NO FUTURE! ()

Plechovka95

Tento snímek mě překvapil, na české poměry, to bylo velice uspokojivé. Naposled jsem podobný pocit měla při sledování Občanského průkazu. Musím vyzvednout i soundtrack. Za mě **** ()

bonscott

2 body (hvězdy) za The Clash a archivní záběry. V 83 mi bylo taky 18 :-) ehm, mimochodem, ta spousta neautentických dialogů a hlášek.. schválně: punkeři v té době říkali: spoluúčast? (mi píchnout) kde máte nástroje? (aparát) , benga (esenbáci) ()

berows

punks not dead vy volové, ale trochu slabě natočené,hlavní hrdina je spíš plyšovej nebo nevím jestli rejža někdy ňákého punkejše vůbec potkal...bezva že tam nebylo moc okokukaných ksichtů,to má velký plus...a kluci ze Šumperka na soundtracku,yeah! ()

pravda1

Čakal som niečo viac ako takýto slabučký odvar.Ďalší z filmov pre teens ako sa vzbúriť a potom prísť pekne domov so stiahnutým chvostom - klasická schéma - nudný dej bez nejakého prekvapivého zvratu.Jediné pozitívum že sa podarilo vo filme navodiť atmosféru tých komunistických šialených rokov + noví fresh herci.Proste film na jedno pozretie....aspoň u mňa... ()

Wolf28

Punk je mrtvej pokud ne tak přijde hned exekutor jako v dnes už legendárním Trainspottingu by se tady asi nestalo že tam bude v bytě ležet feták sám v bytě jo rebelie je jinde prvně poplat všechny složenky a pak rebeluj co máš na hlavě nebo v ní a na sobě je už jedno to je sranda co jinak funguj v systému nebo tě vyflusne zmačká a zahodí né jak ve frašce komančů a bude hůř kdy se vedení společnosti snažilo ožralcům a fetákům pomoci jen byl problém když jsi je urážel hudbou ted je to jen o prachách..nemáš prachy tak rebeluj fetáku pankáči a prej klienti drop in ani korunu bych vám nedal ani za komančů a ani ted to skins to je jiná nefetujou a makaj ()

Zofan

Pokud to divák nebere jako dokument o historii punku v ČSR, tak to podle mého názoru není vůbec špatné. Nejsem si jistý, jestli šlo o režisérský záměr, ale z filmu mám dojem, jako by byl natočený před dvaceti lety. ()

ThePavla

Řekla bych, že tenhle film není ani trochu o punku, i když se o to hodně snaží, ale je to spíš o zkažené mládeži, o ztracených dětech, které se nacházejí v období vzdoru, drogy ani alkoholismus nemají s punkem nic společného, je to životní styl, ne žádný únik z reality pomocí omamných látek... Přijde mi, jakoby se film snažil o kritiku punku, ne jeho vyzdvihování, snaží se diváka přimět, aby se na punk díval negativně a úplně opomíjí jeho pravou tvář, pravé poslání... Hudba ve filmu docela ujde, hele kde je sakra Ramones? ()

Jan00

Po zhlédnutí filmu jsem byl tak trochu rozčarován. Vrátil jsem se do mladých let, kdy jsme si také stříkali trička západních kapel ( tady se totiž nedalo koupit vůbec nic ani toaletní papír, kromě obchůdku v parlamentě, kde si komunisté týdně dováželi vybrané potraviny a další zboží z německa ) a holdovali trochu punku, ale víc rocku... Kdyby to bylo natočeno za "totáče" byl by to ideální ideologický materiál pro komunisty, ve snaze zdokumentovat, zápory progresivní hudby, spojené s chováním muzikantů a a posluchačů na koncertech. Na druhou stranu nelze se, až tak moc divit této generaci. Byla to generace, která byla znechucena dobou temna, kterou nám komunisti tolik let servírovali. Této generaci komunisti ukradli nejlepší roky, aby se mohla realizovat v hudbě, umění a sportu. Dnes tu pakáž máme stále ve vládě a mám obavy, že nám budou jednou opět diktovat. Hanba nám a našemu národu! ()

Hrnek

Zasa film z čias komunizmu. Už ich bolo dosť veľa, ale tento hudobný film je celkom príjemný a rebelský. Hlavne hudba vás preberie z nudy. Počuť Clash je osviežujúce a riadne to buráca. Výhoda filmu sú neokukaní herci, ktorí to celkom zvládli. Rozuzlenie filmu mohlo byť lepšie. ()

bratr_jezek

Možná jste sami, nebo některý z vašich kamarádů, snili o tom, jak si založíte kapelu, vyprodáte stadiony a fanynky vás zahrnou obdivem. Nejlepší bude na tom to, že vy vlastně budete dělat jen to, co vás baví. Podobné hudební touhy má i student Miki. Se svým nejlepším kamarádem Dejvem začne budovat vysněnou kapelu hrající jeho milovaný PUNK, něco ještě lepšího než třeba THE CLASH nebo SEX PISTOLS. Jenže to vše se odehrává v normalizaci, která nějaké revoluci a revoltě moc nepřeje. Přináší to řadu problémů a osudy hlavních hrdinů to několikrát přetočí. Na zasazení děje však paradoxně film klopýtá. Neví, čím má být. Na hudební film má málo písní (v podobně koncipovaném Revivalu to ale nevadilo), na drama to nejde dost na dřeň, na popis punkové scény je to až komicky zjednodušené a na teenagerský film to není pro danou sortu dost cool (sice se tam zdemoluje šatna, ale třeba sex se odehrává zásadně hodně potmě). Film sice nenudí, ale nad průměr jiných podobných filmů neposkočí. ()

Drslw odpad!

Film akože z roku 1983, v ktorom ľudia hovoria, vyzerajú, konajú, obchodujú a najmä myslia ako v roku 2012. Prestaňte už s tým amatérskym prepisovaním dejín... ()