Starší muž si v koloně aut pustí v autorádiu starou kazetu. Nahrávka z ní mu připomene jeho dospívání. On, Miki, chtěl hrát v punk rockové kapele. Problém byl jen najít ty správné spoluhráče a místo, kde by mohli zkoušet. Nic však není tak jednoduché, jak se zdá, píše se rok 1983 a Miki stále chodí na střední školu. Kvůli jeho zanedbávání školy mu hrozí, že propadne u reparátu z chemie a bude ze školy vyhozen. Mikiho otec po něm chce, aby se celé léto věnoval škole. Miki ale právě řeší důležitější problém. S kamarádem Dejvidem, který si jako první v Praze nechal na hlavě udělat číro, dělají konkurz na ostatní členy kapely. Když se jim podaří skupinu založit, Miki zjistí, že škola a otec s matkou pro jeho hraní nemají pochopení. Proto se s otcem pohádá a odejde z domova. Spí v pronajaté garáži, kterou kluci získali od starého pána z Dejvidova domu. Tady také kluci zkoušejí a připravují se na první koncert. Mikiho podporuje i jeho dívka Pavla, která by ale ráda viděla, kdyby si Miki vedle muziky také vyřešil své problémy ve škole. První koncerty z Mikiho pohledu dopadnou dobře a kapela se snaží dál prorazit. Po koncertě ve venkovském kulturním domě, který se zvrhne ve rvačku s místními, se ale Dejvid začne kamarádit s recidivistou Kaličem. Kluci si ve skupině přestávají rozumět a Dejvid propadá stále víc alkoholu a drogám, do kterých ho zatáhl Kalič. Nakonec se Miki, který se pomalu rozešel kvůli klukům a jeho způsobu života s Pavlou, rozhodne od Dejvida odtrhnout. To už také Dejvid nemá moc zájem o hraní a kapelu. Mikimu tak nakonec sebere jeho iluze teprve zjištění, že jeho kamarádi až tak o muziku zase nestojí... (TV Prima)

kristynca

Pokud bych hodnotila jen od Aše po Jablunkov, tak by si to v tý naší bídě těch pět hvězd i zasloužilo. Navíc plus za neokoukané tváře. Czech Film's Not Dead. Not yet. ()

Santino7

Čo si z filmu zapamätám asi najviac, sú tie rušivé vsuvky pri zoznamovaní s postavami (meno a k tomu niečo "vtipné"). Ono je to možno vcelku fajn, pozrieť si tie informácie okolo, lenže všetko má svoje hranice a keď sa to istý čas (hlavne v prvej polovici) objavovalo viackrát chvíľu po sebe, mal som už trošku nervy, vážne to bolo rušivé... A k filmu? Treba hlavne podotknúť, že Řeřichova režijná prvotina profitoval najmä na príťažlivej téme, ktorá proste musela zaujať. Punk, No Future, rebélia, odpor k autoritám... a to všetko uprostred všetkými "milovaného" socíku. Keď nad tým tak rozmýšľam, z tejto témy sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viac ako iba toto. Hodnotné to nie je prakticky vôbec a po skončení mi film aj so všetkými prítomnými punkáčmi okamžite vyšumeli z hlavy. Oceniť ale treba prítomnosť autentických záberov z čias socializmu (tie boli do filmu doplnené štýlovo, uznávam), zopár náznakov o vtipné scény, množstvo neokukaných hercov (z mladých som poznal iba Kiku Svarinskú), ktorí vôbec nezahrali zle a šance sa chopili dôstojne. Don´t Stop je podľa môjho názoru záležitosť čisto na jedno pozretie, aby si človek mohol zaspomínať... A potom to okamžite pustil z hlavy. 2/5 ()

kdosizrosy

Na bijáku DonT Stop jsem měla možnost podílet se jakožto tančící křoví na zahradní diskošce. Paní kostymérky mě navlékly do šíleného mundúru z osmdesátek a nikdo ze štábu mi nebyl schopný říct, o čem ten film pořádně je, což nebylo zrovna dobré znamení. Při sledování jsem byla tedy v napjatém očekávání, co se z toho vyklube - bude to fajn, slátanina, nuda? Nakonec z toho vylezlo to třetí - lehce podprůměrná nuda, kde jsou rozhovory a události takřka jen vatou, kterou obstojně dokresluje celkem pěkná kamera a prostředí. ()

Fairbanks

Umělé herecké výkony, předvídatelný děj, škoda. Ale jinak zajímavá dynamická režie, mezititulky, hudba. Celkem osvěžující dílko. ()

gonga

Jestli takový byl český punk (a všichni víme, že nebyl), tak by mi ho bylo líto. A je mi lito i energie vložené do tohoto filmu ()

Wewerush

Dávám hodně dobré tři hvězdičky. Super náboj, super téma, jenom tak nějak nedotažené charaktery a dialogy hlavních postav. A ten konec taky nebyl zrovna vydařený, ale na režírní celovečerní debut dost dobré. ()

finn

Před projekcí se diváci dozvěděli, že punk počátku 80. let v podstatě neuslyší. Tzn. točíme film o něčem, co považujeme za sračky. Don't Stop se tvářil jako další díl ze skládačky "Jak se nám žilo za totáče", výjimečný zacílením na počátky punkový kultury u nás. Ve výsledku je to stupidní pohádka o pár pankáčích, co založili kapelu a nějak se jim to nepovedlo. Scénáristická tupost krásně vygraduje v závěru při setkání, kdy hlavní " "herec" " (!) pronese, že se "na ty estrády nemohl dívat" a přitom i v těch estrádách byly kolikrát hodnotnější výstupy. Bohužel film nestojí za nic ani po audio-vizuální stránce, ze který je vidět snaha nacpat toho do filmu co nejvíc pro efekt bez většího smyslu. [LFŠ 2012] ()

sadlokan

Takhle nějak sem to zažil.Akorát se ulítávalo spíš na Exploited a chodilo se,alespoň v Plzni,ve větších partách.Tvůrci též mohli zařadit mou oblíbenou kratochvíli-kontrolu OP,to bejvaly obzvlášť veselé chvíle.Půlka soundtracku je úplně mimo mísu.Tedy sračka. ()

Rokle

Jsem rád, že se v Česku dokáží natáčet i jiné typy filmů za doby komunismu. A že hlavní představitele hrají (přesvědčivě) neokoukané tváře, které dokáží mluvit a ne pouze číst text ze scénáře. Shoda okolností - den před tímhle filmem jsem viděl film Povídka o policajtovi, kde vystupuje postava Emila Buissona, podle kterého se jmenuje punková kapela...náhoda? :) ()

Lyžař

Don't stop! Nestandardní a překvapující název pro český film. No a vlastně přesně takový je i film sám. Don't stop je snímek o punku, jeho začátcích v českých zemích. Kdo ví, jestli je příběh pravdivý. Ani mě to vlastně nezajímá. Každý, kdo se dokáže na punk dívat nezaujatě z obou stran, má u mě hodně kladných bodů. A zde tomu tak je. Pozitiva, negativa, chování lidí, rodina, drogy..jako kdyby kolem tohohle všeho běžela kamera ze všech světových stran. No a hlavní teze filmu? Je pravdivá. Ale tu si najděte sami :-) Závěrem bych chtěl složit ještě poklonu kameře. Ta je neskutečná. Kamera, režie......super.. ()

smeeky

Mohl to být skvělý film a mrzí mě, že se to nepovedlo. Já chtěl vidět film, ze kterýho bych si sedl na prdel, protože punkovej film si nic jinýho ani nezaslouží. ()

Olík

Kdybych měl přirovnat punk k mrkvy, tak tohle byla hodně baby karotka. Necítil jsem z toho rok devatenátsetosmdesátněco, necítil jsem z toho revoltu, necítil jsem z toho London Calling a hlavně jsem z toho necítil vůbec žádný punk. Více než Johny Rottena mi to evokovalo Pány kluky Věry Šimkové-Plívové. Zajímal by mne fundovaný názor těch, jimž ve zmiňovaných letech hlavu zdobilo pěkně červené pádlo, ale za mne „no future for donť stop“. ()

Rockerman

Punk vznikl z naštvanosti a odporu proti většině společnosti. Je to "nejrebelštější" odnož rockové muziky, přímočará, rychlá a jednoduchá. A právě takový film bych čekal, když je natočen o lidech, který tento styl vyznává. Pravda, je to nelehkém životě prvních punkerů v totalitním Československu. Je to tedy spíše o tom nadšení ze založení kapely a o těžkostech a hozených klaccích pod nohy ze strany, komunisty zmanipulované společnosti. Škoda, že některé debaty mezi punkery byly dost škrobené a nevěrohodné. Takže ta divokost tam většinou je, jen ten závěr se mi moc nezdál. Místo toho, aby se semkli a bojovali proti komunistickému "nepříteli", tak se rozhádají a končí. Vím, byla to těžká doba, člověku se nesměly vlasy ani dotknout límce nebo mít na bundě nějakou "zápaďáckou" nášivku, protože to byla propagace Západu a tudíž neslučitelné ze životem v socialistickém státě (osobní zkušenost). Je to dívatelné 3 a půl * = 70%. ()