Starší muž si v koloně aut pustí v autorádiu starou kazetu. Nahrávka z ní mu připomene jeho dospívání. On, Miki, chtěl hrát v punk rockové kapele. Problém byl jen najít ty správné spoluhráče a místo, kde by mohli zkoušet. Nic však není tak jednoduché, jak se zdá, píše se rok 1983 a Miki stále chodí na střední školu. Kvůli jeho zanedbávání školy mu hrozí, že propadne u reparátu z chemie a bude ze školy vyhozen. Mikiho otec po něm chce, aby se celé léto věnoval škole. Miki ale právě řeší důležitější problém. S kamarádem Dejvidem, který si jako první v Praze nechal na hlavě udělat číro, dělají konkurz na ostatní členy kapely. Když se jim podaří skupinu založit, Miki zjistí, že škola a otec s matkou pro jeho hraní nemají pochopení. Proto se s otcem pohádá a odejde z domova. Spí v pronajaté garáži, kterou kluci získali od starého pána z Dejvidova domu. Tady také kluci zkoušejí a připravují se na první koncert. Mikiho podporuje i jeho dívka Pavla, která by ale ráda viděla, kdyby si Miki vedle muziky také vyřešil své problémy ve škole. První koncerty z Mikiho pohledu dopadnou dobře a kapela se snaží dál prorazit. Po koncertě ve venkovském kulturním domě, který se zvrhne ve rvačku s místními, se ale Dejvid začne kamarádit s recidivistou Kaličem. Kluci si ve skupině přestávají rozumět a Dejvid propadá stále víc alkoholu a drogám, do kterých ho zatáhl Kalič. Nakonec se Miki, který se pomalu rozešel kvůli klukům a jeho způsobu života s Pavlou, rozhodne od Dejvida odtrhnout. To už také Dejvid nemá moc zájem o hraní a kapelu. Mikimu tak nakonec sebere jeho iluze teprve zjištění, že jeho kamarádi až tak o muziku zase nestojí... (TV Prima)

Limetka_M

Vím proč nemám ráda punkovou tématiku ve filmu... vždycky po shlédnutí jsem na*raná! Takhle vypadá "punk" očima pubescentního diskanta rebelujícího proti rodičům. Nicméně z filmařského hlediska mě to mile překvapilo. Výprava supr, scénář relativně dobrý a v některých momentech je výborná i kamera. A ještě jedno plus za hudbu. :) ()

lobo87

Očakával som, že príbeh pôjde trošku vtipnejšou cestou, ale Don´t Stop je vo svojej podstate silná dráma o punku, rebélii a dobe nedávno minulej. Ústredné duo potešilo výkonom, Řeřicha zvládol svoj režisérsky debut obstojne. Čo mi však chýbalo, bolo trošku toho britského punkového feelingu, ktorý by film pre milovníkov hudby pozdvihol ešte o úroveň vyššie... 60% ()

pimp

Sterilní, povrchní, nepřesvědčivý. Nedostatek financí a nezkušenost tvůrců je patrná v každém záběru. Srovnání například s "...a bude hůř " je nemilosrný. Kdo to zažil, musí se jen ironicky ušklíbnout. Tři hvězdičky z milosti za snahu. Jo, a popina The Clash v době kdy už jeli naplno The Exploited a Dead Kennedys? Dvojnásobný ironický úsměv..... ()

PamelaJJK

Velice příjemný film, který u mě nasbíral body i díky tomu, že do děje nijak nemontoval politiku a boj s establishmentem. Hlavní hrdinové přece byli obyčejní kluci, kterým se líbila punková hudba (hlavně The Clash) a punková vizáž. Něčím podobným si v různých variantách prochází puberťáci i dnes. V DonT Stop nešlo o boj proti nesvobodě, politickému establishmentu a podobným honosným myšlenkám. Šlo hlavně o vzpouru proti rodičům a o touhu se odlišovat a být svůj a někam patřit a užít si mladá léta... Je asi hodně možností, jak se na film dívat. Pokud zvolíte tuto optiku, tak se budete královsky bavit. Skvělá hudba a skvělé neokoukané tváře. Hlavně trio Patrik Děrgel, Lukáš Reichl a Jakub Zedníček (synovec slavného strýce Pavla Zedníčka). Punk´s not dead! ()

honzic

Celkem dobře vymyšlený film, který zaujme, žel se nepovedl moc závěr a chtělo to lépe propracovat. Hodnocení: 60 % ()

Parabot

Přišlo mě, že spíš než o třaskavé kombinaci normalizace + punk, jde o příjemný comming out of age film. Konfliktů vyplývajících se z nastavení tehdejší doby proti závadové mládeži tam totiž moc není, hlavní protagonisté se víceméně jen nudí. Underground měl větší problémy. Filmu by možná prospělo, kdyby nebyl situován do osmdesátých let, ale o dekádu později. V devadesátkách sice policajti/veřejná bezpečnost řešila spíš sama sebe ale mladíci stále ještě museli chodit na vojnu a tolerance subkultur či odlišností veřejností se zase až tak nezlepšila. To ostatně platí do dnešní doby. ()

Alden_Larson

Skvělý film, velmi mile mě překvapil. Jeho děj ze začátku vypadá trochu ohraně, ale musím říct, že se mi jeho průběh opravdu moc líbil, začne optimisticky, ale postupem mu všechen optimismus vyprachá a konec je nádherně melancholický. Postavy byly všechy krásně rozvinuté a archa protagonisty byla velmi působivá. Herecké výkony byly všechny skvělé, tedy a na Patrika Děrgela, nebyl špatný, ale v několika scénách mu to moc nešlo, bylo ale vidět, že se snažil. Prezentace byla skvělá, je chaotická a velmi energická, což se pro tento film perfektně hodí. Hudba byla taky velmi dobrá, punk rock osobně moc nemusím, ale určitě se mi líbilo jeho zpracování a zakomponování do filmu. 9/10 ()

BarVo

Ako dobrý pankáč k šťastiu prišiel... Sľubný potenciál bol tvrdo udupaný, no punk je v tom nevinne. ()

rigby

Punk's not dead, vy volové! Všichni sme někdy bejvali mladý, rozbouřený, chtěli sme změnit svět. A dělali sme voloviny, nad kterejma se dneska už jen červenáme. A vo tom to je, ne? Výborný kluci, fakt. I holky ujdou. Jen kdyby to v půlce neztratilo dech a vzpouru a nezačalo se to utápět v nějaký psýše, na to neni nikdo zvědavej. A ten hepáč, ten to vopravdu voddělal. Vo čem to vlastně bylo? A tak dobrej biják to moh bejt, fakt. Škoda. Někdy příště? No future! ()

amundseen

Scenáristicky a herecky úplne v pohode, akurát ta kamera a celková vizualizácia (najmä kostýmy) bola ako z televízneho filmu. A to je čudné najmä preto, že pán režisér je pôvodne kameraman. ()

DonFrolimo

Oceňuju snahu konečně natočit film o normalizaci bez nějakýho poučnýho poselství nebo laskavýho humoru, na druhou stranu, tohle je o normalizaci maximálně vyumělkovanou reklamní výpravou. I když se Řeřicha zbavuje úmyslně stereotypů o tlaku doby, přeci jen se nás snaží o něm přesvědčit - marně. Dobře, pak ocenim film o mladejch punkovejch rebelech, ale tohle je rozpačitej pokus o něco podobnýho, protože chybí jakákoliv uvěřitelná motivace postav a příběh se vlastně omezuje jen na opakovaný plácání o tom, jak se na všechno vysrat, nějakej ten bordel a trošku muziky. Chvílema to má sice drive, jenže prostě není co vyprávět, chybí jakejkoliv náznak dramatickýho oblouku - teda něco tam je, ale tak nepřesvědčivý, že to nefunguje. I kdyby byl normalizační punk nastokrát o ničem a opravdu se nic nedělo, nemůžu na tom postavit příběh. Nejhorší je, že to nejvíc připomíná nějakou současnou pohádku o klucích z kapely - co hrajou něco spíš jako ty buzny z čárlí strejt. ()

MrFarmer

Víc takových filmů prosím. Není to zdaleka dokonalý počin, ale já jako starej punkáč co začínal kdysi taky v garáži jsem uronil slzu. Suprově natočený filmek ;) ()

Ondrew

V ramci zanru ide paradne natocenu snimku, ktora viac ci menej presne poodhaluje dianie v ramci ceskoslovenskej punkovej sceny za cias komunizmu. Chalani zahrali svoje role na jednotku a rozhodne ma potesil i celkovy feeling, ktory z filmu sala. Okrem toho, da sa povedat, ze takmer rovnako, ak nie staby "cez kopirak" to v danej dobe vyzeralo napr. i s metalovou scenou, o ktoru sa tvorcovia mohli aspon trochu "obtriet". Tak ci onak, dielo sa vskutku vydarilo a urcite by som nevahal a pozrel si ho znova. 80%. ()

Saxos

Strašně nudně kolem mě celkem dlouhá stopáž prošuměla bez jakékoliv zanechané stopy. Dokonce i ta pankáčská scéna za soudruhů byla o hodně zajímavější. Závěr: nedoporučuji. ()

Buxholka

Shlédnutí tohoto filmu hned po filmu RUDE BOY bylo celkem utrpení. Nevím, jestli byl záměr natočit český Rude Boy, ale spíš si měl scénárista načíst skutečné příběhy český punkových kapel 80. let, tak jak jsou třeba popsány v knize Punk not dead ()

Pametnik80

Povedene retro z 80. let. Velmi autenticky pohled cloveka, ktery byl u toho. Nektere situace i postavy maji realny zaklad, pametnici prazske punkove sceny tech casu to potvrzuji.A pribeh je verohodny.Tak to vazne bylo. ()

Anďa

Punks not dead! Heslo které vždycky platilo a platit bude... Je jedno, ve které žijete době, mladí mají vždycky tendenci těm starším a usazenějším otevírat oči. Některé scény mohly být o něco víc šokující a nepříjemné, aby podpořily celkové vyznění filmu... Protože když se rozhodnete jít proti společnosti, od určitého okamžiku není cesty zpět... Hodnotím zasazení do časů nedávno minulých, které jistě provokovaly podobné "recidivní" aktivity ještě výrazněji, než se do daří těm dnešním. Celkově dávám 3,5* především za nasazení a uvěřitelnost herců v hlavních rolích, odvahu a grafické prvky. Přidala bych o něco víc provokace, existencialismu, sexu a drog, které podle mě k životu řadového punkáče prostě patří... ()