Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

markuc

Skoda te zaverecne sceny, jinak by to melo 4* - ale tady je videt vliv producentu (penez) na komercnejsi vyzneni filmu, at uz zkazi jeho vyzneni jakkoliv. Jinak dobra akcni komedie. ()

LordSnape

Film za dvě hvězdy, ale Willis opět válí, takže jednu jsem musel přidat. Nicméně mě to fakt nebavilo a ten konec je jedno velké LOL! ()

karlik4801

Nejsou to senioři, jsou to seriozní zabijáci ve všech směrech. S přítelkyní jsme se bavili hlavně díky představení Malkoviche a když Frank (Bruce Willis) vystoupil z auta měl jsem skoro orgasmus. Jen škoda že neobsadili Meryl Streep no, jinak skvělé obsazení a dobrá akce. ()

LiborGondek

Konečně zase jeden pořádnej akční snímek. Herecké obsazení je jak seznam držitelů hvězd na hollywoodském chodníku slávy. A vida jak jsou důchodci stále čilí. Ač naprosto k neuvěření, tak jednoduše jedním slovem výborné a navíc zábavné. Myslím si, že Willisovi tyhle napůl komediální a napůl akční drsňácké role jdou vůbec nejlépe. 85% ()

kinghome

Průměrnej film plnej hvězd. Tak to na mě působilo.. Žádná scéna, kterou bych si pamatoval, žádná hláška, prostě nula. Totální propadák a na dvojku se kouknu možná tak v TV. ()

Tyny

Willis prostě umí a Red to jen dokazuje. Role Franka na Willise jak ušitá, Hodně, hodně dobrá akční komedie, která se nevídá každý den. ()

rowdys

Nech si zaparafrázujem nedávny československý trend, tak RED je ako Leon, Nikita, Ronin a Alias po třiceti letech. Rozbieha sa to dosť chabo, no akonáhle sa začne dávať do kopy partia, tak je o zábavu postarané. Nemať to na začiatku logo DC, ani neviete, že pozeráte komiksovku. Film sa drží konceptu ako príbehovo, tak aj spracovaním - zostarnutá zostava a zostarnuté (rozumej 'po starom') akčné spracovanie so všetkým čo k tomu patrí, vrátane klišé, ktoré však tentoraz pôsobí skôr roztomilo než oči prevracajúco. Mimochodom buď Schwentkemu nezvyšili prachy alebo čas, pretože film recykluje polovicu OST z International a i ďalšie motívy mi boli odniekiaľ povedomé. ()

Javad

Svieža akčná vecička s ansámblom perfektných hercov a humorom, ktorý sa drží vo svojich hraniciach a nespadá do trápností. Takéto filmy (tak dobre natočené) môže človek sledovať neustále a neprestanú ho baviť. 4* a ½* ()

ivan bohatyr

Na takovou akční komedii, respektive komediální akčňák sem čekal. Přestřelky, výbuchy do toho fórky a mezi to super agenti v čele s Brucem Willisem, dále Morgan Freeman, John Malkovich atd. no radost pohledět. Sice ti agenti byli až příliš supr, měli devět životů a viděli do budoucnosti, ale stejně hodně dobré, něco mezi 4 a 5 hvězd. ()

ywo666

RED je jeden obrovský meeting veteránov filmu. A vcelku vydarený. Trochu ma sralo, že trailer zas vyzradil väčšinu vtipných scén, ale aj tak má film, čo ponúknuť. Scénar je dobrý, réžia dobrá. Starci si film užívajú. Asi najlepší je Malkovich. PS: Mery-Louise Parker vyzerá na svoj značne pokročilý vek super. ()

Cocacolix

Jednotlivý scény jsou vtipný dost, exceluje hlavně mistrná Hllen Mirren. Když pominu realistický kraviny u akčních scén a vysoce předvídatelnej děj, tak je to vážně dobře našlápnutý a celkem to odsýpá. To jsme ale jen u akce. Hlavním problémem filmu je návaznost scén, která je dost nešťastná. Skoky z jedný scény na druhou jsou tak drastický, že to zabíjí celej film. Neplynulý, křečovitý, jako celek rušivý. Hudba je jedno velký klišé a vážně mě štvala (Občas jsem si připadal jako u vykradenýho Mr. & Mrs. Smith)... A co je úplně nejsmutnější je to, že nejlepší scény jsme mohli (tradičně) vidětv traileru, a film pak už nemá čím zaujmout. Tři hvězdy je moc a dvě zase málo, tak holt musim přivřít voči ()

anli

Už herecké obsazení dává tušit ,že nejde jen o průměrný akční thriller s pár povedenými hláškami.A opravdu nejde.Sledovat totiž trio Willis(akční klasik-Malkovich(skvělý"psych")-Freeman ,kterému skvěle sekunduje duo Parker-Mirren(agentka,která strčí do kapsy celou MI-6) ,je totiž skvělá jízdfa od začátku do konce.Film má skvělý scénář,který je napsaný podle stejnojmenné comiksové mikrosérie Warrena Ellise ,perfektní tah na branku ,vynikající nápady ,rozeseté od začátku do konce a zručnou režii.Takže se nám vyklubalo jedno z nejpříjemnějších překvapení roku a jeden z nejlepších akčňáků poslední doby.Zkrátka stále je na co se dívat a navíc je to sakra zábavné.Spousta hlášek ,skvělí herci(včetně Kara Urbana) ,vynikajísí hudba a zvuk a svižná kamera.Co si vlastně člověk může víc přát?Vlastně skoro nic.Snad jen ,aby to takhle nebylo ve skurečnosti ,ale to jsou asi marné naděje,neb politika svinstvo je-to bylo je a bude.To nás tady ale nezajímá ,nás zajímá jen filmařina a ta je tu zatraceně dobrá.Občas bere trochu za své realita a moc se na ní neohlíží ,ale tím si vlastně dělá srandu sama ze sebe ,takže je to nádherně koukatelné a akceptovatelné.Prostě extrémně nebezpeční důchodci ukazují ,že na věku nazáleží.Tak hurá na dvojku ,už se těšíme.Dávám jasných 90% a teprve teď jsem pochopil ,co mě na tom sousedovi ,který je důchodce na plný úvazek ,připadalo divné. ()

Maki89

vyborna oddychova akcna komedia s necakane dobrym obsadenim, skvelou akciou, genialne hlaskujucim Malkovichom, Willisom zo starej skoly, bielou vdovou Mary-Louise Parker a mojim oblubencom Karlom Urbanom - ten herec by si uz zasluzil nejaku poriadnu ulohu.... plne hodnotenie tomu dat nemozem, ale tych 80% uplne zasluzene.... uz len za to Willisovo vystupenie z auta pocas otocky.... 8/10 ()

DonHUS

Mohlo by se zdát, že film o partě vysloužilých agentů CIA s Willisem v hlavní roli nemůže dopadnout špatně, ale je to tak. Red je oldschoolová záležitost, která postrádá spád, zápletka je nezajímavá a celou dobu mi bylo víceméně jedno, jak to dopadne. Všichni herci tu odehrávají svůj standard, ale paradoxně mě skoro víc bavil Karl Urban (který má od Bournea konečně dobrou akční roli) než Bruce Willis. Tomu totiž chybí hlášky a pořádná akce, výborná je pouze úvodní přestřelka a bitka s Urbanem. Ostatní akce, která je brána s nadsázkou, je taková... sterilní. Ani vtipy to nezachraňují, většina z nich jen tak vyšumí. Slabší tři hvězdičky a to jen díky Bruceovi. ()

uiu

Rozhodně si neplést se snímkem Red z roku 2008, který je úplně o něčem jiném :) (RED - Retired Extremely Dangerous). Tento film nám nabízí partu agentů v důchodu, kterých se chtějí ti mladší zbavit, ale důchodci v čele s Brucem Willisem jim natrhnou prdel. Je tu pár dost dobrých akčních scén, ale ty film nezachrání. Postavy neustále cestují z města do města a zjišťují informace, které jsou celkem k ničemu. Staří nakopou zadky mladým a jdou dál. Postup a děj příběhu mě místy nudil. Třetí hvězdička za plyšové prasátko. ()

terunka003

Vtipné, akční, důchodové, zkušené, herecké obsazení. Děj s tradiční zápletkou, hlavními hrdiny agenti v důchodu, kteří se snaží žít normální život. Kamera fajn, některé akční prvky super, třeba když Bruce vystupuje s toho jedoucího policejního auta a střílí, to bylo dost dobrý! Nejvíc se mi líbil pološílený John Malkovich. Naprosto pohodový film, u kterého se pobavíte a od kterého se nemůžete odtrhnout ani v jedenáct večer, kdy jste po celém dni učení zralí na spánek. "Můžu ho už zastřelit?" ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)