Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Psema

Schwentke pořád točí sterilně a nevyhne se několika tempovým karambolům, ale vždy když zaškobrtne, nabídne mu partička excelentních důchodců pomocnou ruku a utáhne film na svých zádech. Willis má po Cop Out zase šťávu a chuť házet na lidi kartotéky, Malkovich si napravuje reputaci po Jonahu Hexovi, Mirrenka je jako obvykle k sežrání (a s Coxem jí to šlape jedna báseň) a Freeman s Parkerovou nezkazí žádnou legraci. Není to dokonalé a ani zdaleka to nesedne každému, ale Schwentkemu se povedlo najít rovnováhu mezi seriózním akčňákem a přepálenou komiksovou komedií, což ruku v ruce s nápaditým scénářem, který je v podstatě protikladem k Knight and Day (situaci sledujeme z pohledu službou zmagořených agentů), zaručuje velmi dobrou zábavu. ()

robbiee

[imdb: 7.4/10] | me: Je radosť vidieť tento herecký výber. Takéto zloženie pri tomto žánre býva čoraz viac raritou a o to viac poteší. Nie je to síce film, ktorý sa zapíše do análov, ale o to nejde. Je to pohodová funny comedy, ktorá využíva všetok herecký potenciál vo svoj prospech. Akčná komédia správne odľahčená a vyvážená tak, aby sa ku každému dostala dávka dobrej akcie a zábavy. Ja proste fajn vidieť ich všetkých pokope ako borcov, ktorí sú stále the best. ()

TeeAge

|| Scenár: Joe Hoeber, Erich Hoeber / Based on Warren Ellis, Cully Hammer | Hudba: Christophe Beck | Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahraidan | Distribúcia: Summit Entertainment | Štúdio: di Bonaventura Pictures, DC Comics | Rozpočet: 58 miliónov $ | Tržby: 199,006,387 $ || Nadmerné množstvo bláznivosti mi celkový zážitok trochu skosil, a tak musím označiť RED len ako 70%-ný ako-tak nadpriemer, i to len vďaka skvostným hercom, ktorý si svoje role berú smrťeľne vážne a lahodia si vnich, jak v starých "dobrých" časoch... ()

genetique

Willis sa asi trošku naštval, keď mu Stallone vo svojom akčnom megaprojekte vyhradil len roličku agenta, ktorý so založenými rukami ťahá za nitky, a ukázal, že dokonca aj s o generáciu staršími parťákmi sa dá predviesť megavýbušná akčná show. 85%. ()

Madison

Skvelá filmová zábava, ktorá prekonala moje skromné očakávania. Po pomerne mdlej sci-fi romantike natočil Schwentke prekvapivo svižnú, herecky famóznu (Helen Mirren predsa nevidíme so samopalom v ruke každý deň :-) akčnú komédiu, ktorá je minimálne o úroveň lepšia než mierne kŕčovitý Knight and Day a chaoticky zostrihaný A-team. K tomu nekonečné hrdinské eskapády, McClaneov neodolateľný šarm, Malkovichove vraždiace chúťky či brilantná dvojica Brian Cox - Helen Mirren (,,můj zajíčku" :-) Scenár si neodpustil narážky na akčné thrilery 90. rokov a celé to má neskutočne príjemnú, nostalgickú atmosféru. Po druhom pozretí to u mňa, pravdepodobne, vytiahne aj na 5*. ()

StarsFan

Na tomhle filmu je nejsympatičtější, že si na nic nehraje. Nesnaží se o mega velkolepé akční scény (závěrečné zlikvidování hlavního padoucha nechť mi dá za pravdu), ani o úžasně dokonale pohledné hrdiny (byť u Willise by se s tím dalo nesouhlasit :-). Nejsem zastáncem žánru akčních komedií a od tohoto filmu jsem nečekala vůbec nic (neviděla jsem ani trailery), bavila jsem se ale výborně. Pro tentokrát zkrátka kašlu na poučky o tom, jak by šel vymyslet lepší scénář nebo drsnější záporák, tihle staří hoší zkrátka s přehledem a nadhledem válcují všechny jejich následovníky z 21. století. A i když možná na druhý pokus R(etired) E(xtremely) D(angerous) tak výborné nebude, za ten první dojem si plné hodnocení zaslouží. ()

LihO

Čo sa obsadenia týka, tak trojica Bruce Willis, Morgan Freeman a John Malkovich nemala chybu. Páčil sa mi aj strih a prechody medzi scénami, tiež super hudba, dej celkom zaujímavý, no trochu prehnaný a miestami nezmyselný. Aj tak mi tam niečo chýbalo... ()

Hellboy

Podle stejnojmenné komiksové minisérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera (moje věta, kterou úspěšně převzal i distributor) vznikl nesmírně zábavný akční film, který má s komiksovou předlohou společný název, jména dvou postav, a asi 5 minut děje. Pak se cesty obou děl nenávratně rozcházejí, drsný komiksový Frank Moses jde vystřílet Langley, filmový Frank Moses (Bruce Willis) se vydává na mnohem komičtější a složitější cestu, na které ho doprovází samé herecké superstars. A je to teda jízda. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že od filmu můžu očekávat úplně cokoliv - stalo se tak ve chvíli, kdy se na scéně objevila babča s RPG - ale pak už jsem si jen a jen užíval:) ()

Botič

Láska kvete v každém věku, i když Vám táhne na šedesát a jste agentem ve výslužbě. RED obsazené těmi nejlepšími all-star staříky ( jaké si lze představit ), tak natrhává všem letošním týmovkám pytlíky a je jedním z těch poctivých filmových překvapení, které baví i dojímají s výbuchy v pozadí. Old man my ass! Helen Mirren s kulometem je proklatě sexy! ()

3DD!3

Konečně Bruce hraje! v pořádém filmu. RED je vysloveně rodinný film u kterého si najde svoje babička, děda, máma, táta i malý(á)/velký(á) dítě. Zápletka je stará jako žánr sám a vlastně i většina osazenstva, ale vystačí pro sérii sympatických eskapád jednoho zaprášeného týmu agentů. O nejlepší porci gagů se postaral John Malkovich, který má tyhle paranoidní magory v malíku... tenhle je mimochodem jeden z nejlepších. Rostomilý Karl Urban je tu využit primárně pro akčnější/bitkařské pasáže a Schwentkeho, už nyní jistě patentovaný, 720° záběr je moc povedený. Rozhodně moc příjemné překvapení. ()

Le_Chuck

Až pri scéne kedy Helen Mirren v nočnej košielke stojí pred rambovým guľometom a drtí prezidentskú ochranku som si uvedomil, že Red má oveľa bližšie k Leslie Nielsenovkám ako k Donnerovkám (v čase najväčšej slávy). Príjemne sledovanie, Bruce určite ešte nie je grandpa, Mary-Louise Parker rozhodne nevyzerá na 47 rokov(!) a Karl Urban charizmou hviezdným starcom bez problémov sekunduje. 75% ()

Kaka

Red je atypický jedině v tom, že si jinak výhradně neakční herci, snad s výjimkou Willise, zahráli hlavní roli ex speciálních agentů v akční komedii s příšerně děravým scénářem a hudbou, která na každém kroku svojí snahou nahodit uvolněný feeling vzdáleně připomíná lehkost a eleganci Dannyho parťáků. Někomu tenhle fakt může připadat cool, někdo může kroutit hlavou. Originalitu nápadu se senior agenty ale tvůrcům v tomhle nelze upřít. Bohužel kvalitativně se na špičku nedosáhne ne proto, že by to nebyl dostatečně uvědomělý, či pomalý snímek. Ale tím jak je sterilní a půlka filmu je v podstatě jen generické střídání lokací, které je završeno tou či onou akční scénou. ()

Spiker01

Neměl jsem žádná očekávání a dostal jsem perfektní akční film. Už jsem si myslel, že Bruce Willis patří do starého železa, ale tím, co předvedl v tomto filmu, mě naprosto uchvátil. Kromě něj jsou výborní takřka všichni hlavní představitelé (John Malkovich, Karl Urban, Helen Mirren), možná kromě Mary-Louise Parker, ale dá se na ní zvyknout. Jediné, co mě trošku zamrzelo byl nedostatek prostoru pro Morgana Freemana, toho mi bylo líto. Akční pasáže byly dechberoucí (nejvíc borecký ta scéna, jak Frank lehounce vystoupí z točícího se auta) a užíval jsem si to opravdu hodně. Fakt se těšim na druhý díl, který přijde už letos...90% ()

Krouťák

Jedna hollywoodská ikona vedle druhý, solidní hlášky a vymazlený akčně / komediální scény - takhle bych charakterizoval tento výtvor. Ani si neumim si představit, jaká musela být při natáčení sranda. Malkovich ? To byla opravdu trefa do černého! Rovněž jsem velice rád, že se Bruce po méně povedených filmech (Surrogates & Cop Out ) taky ukázal v kvalitním snímku a doufám, že se loňský rok nebude na starý kolena opakovat :-). Retired Extremely Dangerous za 80%. ()

Radko

...a to som si myslel, že akčný film u mňa nedokáže zarezonovať. Žáner totiž nepustí a tak kvôli návratnosti a súčasnej limitovanej možnosti festivalových úspechov podbiehajú akčniaky zväčša masovému vkusu (t. j. štatistickému priemeru). RED sa trochu líši. Predovšetkým stavia do popredia nie mladosť a krásu, ale vyslúžilých veteránov. S nadhľadom servírujú humor zabalený do tuctového deja. Ukazujúceho, čo dávno všetci tušíme - zločincami nie sú ani zďaleka len tí, proti ktorým systém bojuje navonok s celým svojim bezpečnostným aparátom a médiami, ale že bezpečnostný aparát často len slúži zakrytiu trestnej činnosti veľkoformátových zločincov, zabývaných v najvyšších mocenských poschodiach štátu. ()

Falko

Myslim si, ze tato akcna pecka sa vydarila a to nielen vdaka hviezdnemu obsadeniu, ale aj vdaka tomu, ze ak tento film o par rokov objavim v telke na nejakom programe, urcite si ho rad znovu zopakujem. Bruce Willis je pre tieto ulohy uz niekolko rokov stvoreny, Malkovichove grimasy typu: ,,Mozem ho konecne odbachnut?" ma vzdy pobavili, Morgana Freemana mam rad v kazdom filme, ale dost ma z traileru zaujimala aj Helen Mirren a la Rambo v zenskom prevedeni, ktoru mam este stale v pamäti ako kralovnu Alzbetu II. z roku 2006 :-) Paradne rozdielne ulohy, nie? Prekvapil ma aj Richard Dreyfuss, ktoreho som skoro ani nespoznal, kedze ho mam stale v pamäti ako dobrackeho ucitela z dramy OPUS PANA HOLLANDA (1995) a v tomto filme si s chutou zahral zaporaka. Skutocne som premyslal aj nad 5*, ale nieco mi tu ku piatej hviezdicke chybalo, ale aj tak sa oplati tuto zabavnu akcnu komediu vidiet... 04.11.2010 _______ Bruce Willis - (Frank Moses) +++ John Malkovich - (Marvin Boggs) +++ Morgan Freeman - (Joe Matheson) +++ Helen Mirren - (Victoria) +++ Mary-Louise Parker - (Sarah Ross) +++ Karl Urban - (William Cooper) +++ Ernest Borgnine - (Henry) +++ Richard Dreyfuss - (Alexander Dunning) +++ Brian Cox - (Ivan Simanov) +++ Hudba: Christophe Beck +++ (Videl v kine 02.11.2010) +++ ()

viperblade

Nemůžu si pomoct, ale IMHO ty nejlepší scény z celého filmu obsahují oba trailery, které zde najdete. Tím sice Red nechci nijak srážet, ale zrovna u filmu s takovýmhle obsazení a námětem bych čekal o trochu víc. Nicméně je fajn vidět, že si to (většinou) stará parta náležitě užívá (John Malkovich a Helen Mirren jsou špičky tohoto vtipného ledovce) a že Schwentke zvládne i akční komedii, protože speciálně na tenhle žánr jsou lidi potřeba jako sůl. Jednoznačný plus je i to, že zde nenajdete prakticky žádné hluché, či zbytečné místo. Film běží stejně rychle, jako byste Usaina Bolta nadopovali adrenalinem a řekli mu "chlapče, teď tu stovku musíš zvládnout pod pět vteřin". Zkrátka a dobře - pokud jste neviděli trailery, tak říkám s chutí do toho, budete se bavit! Pokud trailery máte nakoukané, tak říkám, abyste si tento film rozhodně nenechali ujít, ale nesmíte být pak zklamaní z toho, že prakticky lepších vtípků se vám nedostane. Jsem zvědavý, jak to bude po druhé projekci. 70 %. ()

castor

Já vlastně ani nevím, co se mi na tom (ne)líbilo. Prostě jednohubka, která mnou tak nějak projela, něco zanechala, připomněla dobu, kdy měl Bruce Willis ještě formu, ale spíš to bylo o tom „viděno, splněno“. Protože jsem se na tenhle špionážní guláš roky chystal. Robert Schwentke měl mnohé scény lépe jistit, zápletka je děravá a předvídatelná, ale výsledek pobaví, o tom žádná. Každopádně film, který se bude vyjímat v DVD sbírce mé mámy, na mé poličce jej ale nenajdete. ()

Rex Mundi

Každých pár rôčkov príde film, v ktorom dostanú šancu zahrať si hollywoodsky veteráni pokope, a bývajú z toho celkom vydarené komédie. Táto je z nich zatiaľ asi najlepšia. Akčná, nadupaná zábava, ktorú si herci užívajú a divák sa ani minútu nenudí. Špeciálne sympatie získava od mňa dvojka Brian Cox a Helen Mirren - neskutočne im to seklo: "Zajčik!" :-) ()

D.Moore

Za Willisovo vystoupení z točícího se auta, za šíleného Malkoviche a jeho prase, za Helen Mirren stojící ve večerních šatech a v kanadách za kulometem, za Freemana v domově důchodců a v uniformě generála, za oči Mary-Louise Parker, za Bruceovu krvavou rvačku s Karlem Urbanem, za Ernesta Borgninea, za výborné akční scény, jako byla například ta na letišti, které jsou napínavé i zábavné, za vtipné hlášky a pohodový scénář, za postavičku Richarda Dreyfusse, za Beckovu hudbu a za rozjezd závěrečných titulků... Za to všechno dávám čtyři a půl hvězdy. Red je vážně skvělá zábava s mnoha zapamatovatelnými momenty, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanda akce odlehčené humorem. Pět hvězd nedávám pouze kvůli občasné "až moc komiksovosti", která byla vidět hlavně na jednání příslušníků komand a zvláštních jednotek - chovali se zkrátka jako hovada (začátek v Mosesově domě, přestřelky v garážích). ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)