Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

COPolda

Výborná akční komedie :-) :-) taková nezávislá odnož pro Expendables. Ukázka toho čeho by byla schopna, skupinka CIA agentů udělat Stallonemu a jeho partě :-) :-) viz. Expendables - scéna v kostele. ( ještě s Arnoldem :-) :-) ) ()

dogzila

Willis vstal z popola a po dlhšom čase sa mu podarila vskutku úctihodná trochu akčná komédia . Po výborných výkonoch mojich obľúbených, ktorých tam je niekoľko som sa schuti a nenásilne zasmial. Samozrejme , že môžeme nájsť nelogickosti a chybičky, ale "plasticman" ma proste dostal!!! S pozdravom oldman my ass odporúčam vrelo!!! ()

misiacik

Neviem, zaspal som pri tom. Moc umelé, predvídateľné. Dievčina čakajúca na toho pravého.... je toho mnoho z čoho sa dá zaspať. ()

ghostwo

Nic moc. Neslané, nemastné.Od Willise čekám trochu jinou ligu. O Freemanovi ani mluvit nebudu, ten tam je opět pouze aby ho mohli dát na plakát a do trailerů. Prostě typická Freemanovo role posledních let. ()

redme

Tomu říkám užívat si důchod !! Po roztahaném začátku solidní akce. Willis je prostě Willis a pošuk jakého hraje Malkovich taky nemá chybu. ()

ppy

Od filmu RED jsem toho popravdě moc nečekal, ale velmi mě překvapil.Sledovat padesátiletého Willise při bitce s o 20 let mladším agentem a Freemana rozdávajícího facky je opravdu zážitek. ()

Vaughan

Velmi příjemné překvapení......rok 2010 by mohl být pojmenován jak rok týmovek a vítězem překvapivě neni Expendables, ale Retired and Extremely Dangerous. Film má prachobyčejnou zápletku, režisér je docela rutinér, ale to na čem tenhle film stojí a padá (škoda nevyužitýho Freemana) jsou herci. A sestava je to sakra parádní! Herci si tuhle akční jízdu řádně užívaj a je to znát. Jen škoda že film se vypaří z paměti tak rychle. Ale za ,,teroristu" Malkoviche by si film zasloužil 5* ()

Zahanator

Solidní old school akčňák s pohodovým tempem a vyváženým poměrem akce/humor/napětí. Herci si své party užívají, především John Malkovich se utrhl ze řetězu. Bezva oddychovka. Ale nic víc. ()

woltrak

Velmi zábavný snímek! Bude Vás bavit, jak starci válcují vše kolem sebe. Tomuhle říkám důstojně stárnout. Nejvíc mě bavil John Malkovich - tak trochu ujetej operativec. Nelepší gag si nechal na závěr "spoiler": Přišel k polomrtvému muži a prostě ho samopalem oddělal. A někdo se ho zeptal, jak se po tom cítí. Odvětil: "Skvěle, dal bych si palačinky" ()

InsideJob

Výborné spojení "seriózního" akčňáku a komedie. Smál jsem se od začátku do konce a přitom jsem byl stále napnutý. A John Malkovich je absolutní perla tohoto filmu. ()

jaja01k

Tohle mě nebavilo. Příběh je slátanina, která nemá hlavu a patu. Posatvy do děje v podstatě nijak nezapadají, jsou vesměs nesympatické a motivy jejich jednání jsou naprosto nepochopitelné. Zábavné a vzrušující akce jsem se taky nedočkala. Prostě nuda, kterou ani těch pár vtípků (a že těch povedených bylo opravdu pár) nezachrání. ()

pepicek444

Fakt to pobaví. Bruce jak se zdá, nikdy nezklame. Ten jeho lišáckej úsměv, a pak.. za plné jízdy vystoupí z auta, protože potřebuje roztřílet frajera v dodávce, co právě vyjíždí z vedlejší ulice. Pátou hvězdičku jsem vynechal, protože občas scénáristi připomínali, že hlavní hrdina je už "v důchodu." Za to by si měli dávat každý večer sedací koupele... ()

KAZISVĚT

Na to kolik hraje v tomto dobrých herců je snímek spíše podprůměrný, za dva dny budete přemýšlet, o čem že to vlastně bylo....aha, ty starý agenti, hmm. ()

P/\/EL

nic pro mě....stopadesát klišé, povrchní akce, pár efektních záběrů, připitomělý kecání.....a taky to neni vtipný...pořád se tam objímali a...prostě klasická overrated záležitost ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)