Skvele obsadenie, kde chemia fungovala na sto percent. Romanticky Bruce, drsna Helen, roztomila Mary, sialeny John a Morgan, ktory s plezirom obdivuje zenske zadocky :D A vsetci dohromady hlaskuju jedna radost a je len tazko vybrat jednu scenu, ktora by vsetko charakterizovala, pretoze do konca filmu sa neprestanete uchechtavat :) naozaj vyborna zalezitost.(15.10.2010)

Čo sa obsadenia týka, tak trojica Bruce Willis, Morgan Freeman a John Malkovich nemala chybu. Páčil sa mi aj strih a prechody medzi scénami, tiež super hudba, dej celkom zaujímavý, no trochu prehnaný a miestami nezmyselný. Aj tak mi tam niečo chýbalo...(13.1.2011)

Čekal jsem trochu víc akce, ale asi s přibývajícím věkem akčních hvězd ubývá i švih. Neříkám, že ten film je špatný, to ne. Po dlouhé době zase "něco". Je tam ovšem těch několik "ale".(27.4.2011)

Těšil jsem se, těšil. Dostal jsem ale naprostý průměr. Bruce Willis se poslední dobou opět rozjíždí, zaslouží si to. Ale já se u jeho filmů tolik nebavím. Red je taková ta přesně typická americká akční komedie současnosti, která v sobě nijak závratné vtipné scény nemá, spíše pobaví absurdností. Kam se to hrabe na takového Policajta z Beverly Hills...V dnešní době už to ale tak nefunguje a ani to nepůjde. V dnešní době jsou potřeba hlášky, sympatické role a příjemný příběh. Taky právě proto budu preferovat jinou komedii, kde Bruce hraje a to jsou Poldové. Tý totiž nechybí nic k tomu, aby z ní byla skutečná akční komedie. Red je na půli cesty ke komedii, i k akci a ve výsledku je to pro mě naprosto průměrný film, který se mi v hlavě okamžitě rozplyne.(28.11.2010)

CIA, a snad ani žádná jiná dobročinná organizace, by neměla nechávat vraždit své veterány. Oni se totiž v důchodu trošku nudí, výbušného materiálu si uškudlili dostatek a do záchrany svého života jsou ochotni vložit víc, než agenti sloužící jednu osmičku za druhou. Jenže kdyby to CIA nečinila, tak by nevznikl tento zábavný film a to by byla velká škoda. Malkovichovy kreace jsou totiž neskutečně zábavné, Willisovo frajerské vystupování z roztočeného auta zase značně inspirativní a pohodový návrat důchodců na bojiště snad i dává zapomenout na to, že je to chvílemi hrozná hovadina.(1.1.2014)

• - Příprava Karla Urbana na roli agenta Williama Coopera byla úctyhodná. Vedle tréninku počínání se zbraní a zlepšení fyzické kondice přečetl i několik knih bývalého pracovníka CIA Boba Baera. [Zdroj: HCE] (oje)

• - Natáčení probíhalo v Torontu a New Orleans. [Zdroj: HCE] (oje)

• - Red je zkratka slov "Retired Extremely Dangerous", které by se daly přeložit jako "V důchodu, ale extrémně nebezpečný". (Olík)