poster

Red

 • USA

  Red

 • Slovensko

  RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ***

  Zpočátku osobitý, později utahaný road movie kousek, který nakonec vede jen k myšlence, zda tyhle neustálé filmové oslavy stárnoucích hrdinů neznamenají jen to, že žádné nové nemáme... a nepotřebujeme?(19.2.2015)

 • Djkoma
  ****

  Důchodci opět v akci a mají nabito. Trocha té nostalgie rozhodně neuškodila, stejně jako Brucovo vystoupení z policejního auta uprostřed hodin. Najít v dnešní době podařenou akční jízdu s nadsázkou a dobrými herci v opravdu zvláštních rolích je skoro nemožné, takže RED prostě nejde hodnotit pod 4*. Dát si souboj mezi nastupující a odcházející generací bych si poprosil ještě jednou, ale už to určitě nebude ono. Bruce už si těžko s pomalu, ale jistě stoupajícím Karlem Urbanem příště prohodí dveře... Ovšem královna královen Hellen Mirren s "little friend" M16A4 nebo Browning M2HB? To se neodmítá.(6.2.2011)

 • Marigold
  ****

  Schwentke by musel být něco víc než jen učenlivý rutinér, aby RED byl něco víc než jen solidní záležitost. Poskládané je to pěkně dynamicky, ale styl to má odkoukaný odjinud, čili rozhodně ne konzistentní. Příběh je komiksově nadsazený a ve filmové naraci vyhlíží banálně až hrůza. Jenže staré páky jsou žůžové a práce jim jde od ruky. A tak jsem se nakonec výborně bavil a odcházel s přesvědčením, že kdyby to dostal do rukou vynalézavý kormidelník, mohla by tahle plavba setsakra dávat. Takhle "jenom" dobře zabaví.(1.11.2010)

 • larelay
  ****

  Skvele obsadenie, kde chemia fungovala na sto percent. Romanticky Bruce, drsna Helen, roztomila Mary, sialeny John a Morgan, ktory s plezirom obdivuje zenske zadocky :D A vsetci dohromady hlaskuju jedna radost a je len tazko vybrat jednu scenu, ktora by vsetko charakterizovala, pretoze do konca filmu sa neprestanete uchechtavat :) naozaj vyborna zalezitost.(15.10.2010)

 • Cival
  **

  50%. Utahané jak pobyt v domově důchodců. Je sympatické sledovat, jak si stárnoucí pánové hrají a utahují si ze sebe. Ale tenhle žánrový příspěvek má sám artrózu, jíž je usedlý, sterilní a celkově dost rozbředlý styl, proto je utrpení jej sledovat. Malý plus za přesnou Mary-Louise Parker, minus za kompletně rozkradenou hudbu. Několikanásobně slabší než tady výrazně hůře hodnocená oddychovka Mr. and Mrs. Smith - osobně jen za přítomnost oblíbených hereckých tváří body přičítat nehodlám.(6.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace