Red

Red

RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 107 min

Proluky natahované slovní vaty bych klidně vynahradil ve prospěch akce, kterou Schwentke zvládá docela s přehledem. Za ty momenty, kdy se penzionovaní agenti baví nad tím, že za jejich mládí nebývala SS (Secret Service ;-)) taková banda sucharů, palce nahoru, protože herci si to užívají na plné obrátky. Absence silnějšího záporáka a hutnějšího děje mi ale nedovolí tu čtvrtou přihodit. 3 a ½.(17.10.2010)

Nač žádat zvýšení penzí, když si můžem zvýšit adrenalin aneb Rota Elitních Důchodců s Prostenalem v kapse jde do akce. I když, ruku na srdce, kdo z vás by v tramvaji pustil takového "penzistu" jako je Willis sednout.. Pěkná, místy až sebeparodická vzpomínka na loňské sněhy, ale scházela tomu lehkost a upřímnost těch časů. Snaha o efekt naopak přebývala a může si to královna Alžběta kropit z těžkého kulometu dle libosti, ale já si druhý den na Red ani nevzpomněl. Že by mi začínal Alzheimer? Avokádo mi už listy taky nahodilo..(18.12.2010)

7/10(3.11.2010)

Red je atypický jedině v tom, že si jinak výhradně neakční herci, snad s výjimkou Willise, zahráli hlavní roli ex speciálních agentů v akční komedii s příšerně děravým scénářem a hudbou, která na každém kroku svojí snahou nahodit uvolněný feeling vzdáleně připomíná lehkost a eleganci Dannyho parťáků. Někomu tenhle fakt může připadat cool, někdo může kroutit hlavou. Originalitu nápadu se senior agenty ale tvůrcům v tomhle nelze upřít. Bohužel kvalitativně se na špičku nedosáhne ne proto, že by to nebyl dostatečně uvědomělý, či pomalý snímek. Ale tím jak je sterilní a půlka filmu je v podstatě jen generické střídání lokací, které je završeno tou či onou akční scénou.(24.7.2015)

Skvelá filmová zábava, ktorá prekonala moje skromné očakávania. Po pomerne mdlej sci-fi romantike natočil Schwentke prekvapivo svižnú, herecky famóznu (Helen Mirren predsa nevidíme so samopalom v ruke každý deň :-) akčnú komédiu, ktorá je minimálne o úroveň lepšia než mierne kŕčovitý Knight and Day a chaoticky zostrihaný A-team. K tomu nekonečné hrdinské eskapády, McClaneov neodolateľný šarm, Malkovichove vraždiace chúťky či brilantná dvojica Brian Cox - Helen Mirren (,,můj zajíčku" :-) Scenár si neodpustil narážky na akčné thrilery 90. rokov a celé to má neskutočne príjemnú, nostalgickú atmosféru. Po druhom pozretí to u mňa, pravdepodobne, vytiahne aj na 5*.(10.7.2012)