Red

Red

RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 107 min

CIA, a snad ani žádná jiná dobročinná organizace, by neměla nechávat vraždit své veterány. Oni se totiž v důchodu trošku nudí, výbušného materiálu si uškudlili dostatek a do záchrany svého života jsou ochotni vložit víc, než agenti sloužící jednu osmičku za druhou. Jenže kdyby to CIA nečinila, tak by nevznikl tento zábavný film a to by byla velká škoda. Malkovichovy kreace jsou totiž neskutečně zábavné, Willisovo frajerské vystupování z roztočeného auta zase značně inspirativní a pohodový návrat důchodců na bojiště snad i dává zapomenout na to, že je to chvílemi hrozná hovadina.(1.1.2014)

Kdo vyrazí na RED s tím, že chce komiksový akční nářez, bude zklamán. RED je výrazně komornější, než jak stanoví moderní trendy a to zcela úmyslně. Po Predátorech, Expendables, A-Teamu a Zatím spolu, zatím živí přichází další oldschool týmovka, která je sice méně efektní, než výše zmínění, na druhou stranu funguje lépe coby celek. Ani na minutu totiž nesleví ze zvoleného stylu, neztrácí tempo a co je nejdůležitější, všichni herci si své postavy opravdu „dávají“. Je to podobným způsobem opojné blbnutí celebrit, jako v Dannyho parťácích. Více zde.(25.10.2010)

Čekal jsem trochu víc akce, ale asi s přibývajícím věkem akčních hvězd ubývá i švih. Neříkám, že ten film je špatný, to ne. Po dlouhé době zase "něco". Je tam ovšem těch několik "ale".(27.4.2011)

Těšil jsem se, těšil. Dostal jsem ale naprostý průměr. Bruce Willis se poslední dobou opět rozjíždí, zaslouží si to. Ale já se u jeho filmů tolik nebavím. Red je taková ta přesně typická americká akční komedie současnosti, která v sobě nijak závratné vtipné scény nemá, spíše pobaví absurdností. Kam se to hrabe na takového Policajta z Beverly Hills...V dnešní době už to ale tak nefunguje a ani to nepůjde. V dnešní době jsou potřeba hlášky, sympatické role a příjemný příběh. Taky právě proto budu preferovat jinou komedii, kde Bruce hraje a to jsou Poldové. Tý totiž nechybí nic k tomu, aby z ní byla skutečná akční komedie. Red je na půli cesty ke komedii, i k akci a ve výsledku je to pro mě naprosto průměrný film, který se mi v hlavě okamžitě rozplyne.(28.11.2010)

Oddychová kriminálka, která nelpí na zápletce ani smysluplném průběhu dění, nýbrž pouze na zábavě plynoucí z přepálených situací a vzájemném šibalském pomrkávání slavných jmen. Ani schopní herci však nedokáží uplést z hovna bič, obzvlášť když mají jednat podle naprosto standardního scénáře a naplňovat nikterak inovativní šablony. Přesto bych nerad sklouzl k přehnané kritice, neboť Red stále obstojně baví, ba co víc, i při své nekompaktnosti, tolik netrpí nudnějšími pasážemi. Také akční scény jsou velmi slušně natočeny, jen jich není zrovna mnoho... 6/10(2.1.2011)