• choze

Komiks je de facto vážná thrillerová one man show, film komediální týmovka. Slušná otočka o 180 stupňů po vzoru Toma Cruise, který zase udělal z týmovky MISSION: IMPOSSIBLE vlastní one man show. Po akční stránce pro mě tahle luxusně obsazená špiónská srandička šlape dobře, po stránce komediální mě úplně míjí až docela irituje. Kolem a kolem si z toho budu pamatovat jen Helen Mirren, která vystřihla tak stylovou zabijákyni, že by si zasloužila by si spin-off.(30.10.2010)

Proluky natahované slovní vaty bych klidně vynahradil ve prospěch akce, kterou Schwentke zvládá docela s přehledem. Za ty momenty, kdy se penzionovaní agenti baví nad tím, že za jejich mládí nebývala SS (Secret Service ;-)) taková banda sucharů, palce nahoru, protože herci si to užívají na plné obrátky. Absence silnějšího záporáka a hutnějšího děje mi ale nedovolí tu čtvrtou přihodit. 3 a ½.(17.10.2010)

Jak to ten Wilda dělá ? On je snad starší než naše republika a pořád je to frajer největší, kterýmu nemám problém uvěřit libovolnou akční scénu. Malkovich byl totální ! Jeho běhu s bombou se budu smát i ze spaní. Trošku mě tam sral Morgan Freeman a ten jeho připitomělej úsměv. Jsem si z toho jeho úsměvu připadal jak Freemanův vnouček. Už chybělo jenom aby vytáhnul přesnídavku a řekl papej. Oproti tomu třeba holčíčí skvadra byla super, hlavně teda Helen Mirren, kdo by to ní řek, že se z ní vyvine takováhle akční babča. Film má ve svém menu akci, humor i romantiku, a především větší než malé množství nadhledu. V mém hodnocení se odráží skvělej pocit, který jsem z filmu měl a pocity jsou v mém případě rozhodující faktory při mém hodnocení.(11.11.2010)

Zpočátku osobitý, později utahaný road movie kousek, který nakonec vede jen k myšlence, zda tyhle neustálé filmové oslavy stárnoucích hrdinů neznamenají jen to, že žádné nové nemáme... a nepotřebujeme?(19.2.2015)

Až pri scéne kedy Helen Mirren v nočnej košielke stojí pred rambovým guľometom a drtí prezidentskú ochranku som si uvedomil, že Red má oveľa bližšie k Leslie Nielsenovkám ako k Donnerovkám (v čase najväčšej slávy). Príjemne sledovanie, Bruce určite ešte nie je grandpa, Mary-Louise Parker rozhodne nevyzerá na 47 rokov(!) a Karl Urban charizmou hviezdným starcom bez problémov sekunduje. 75%(17.1.2011)

• - Ve scéně, kde Victoria vyjímá Frankovi kulku z ramene, si můžeme všimnout polské vodky s názvem „Sobieski's Vodka“, která je podporována Brucem Willisem. (MeanWhile)

• - Datum narození Franka Mosese, které měl napsané ve svých dokumentech, bylo odhaleno jako 19. 3. 1955, což je opravdové datum narození Bruce Willise. (MeanWhile)

• - Roli Victorie (Helen Mirren) měla původně hrát Meryl Streep. (Elwanelyn)