Ohraná šablona, zajímavá pouze tím nadhledem a ruku v ruce s ním jdoucím obsazením (Ernest Borgnine!), každopádně, pro mě je to málo.(13.3.2011)

Brúska Wílis a jeho odkaz na Expandables v odľahčenejšom tempe, kde úsmev ostáva aj keď sa ide na poľovačku na prezidenta (pradon vice prezidenta... whatever). Štýl je kombináciou rozprávok "išlo vajce na vandrovku" (Bruce chodí a zbiera dôchodkových priateľov) a ako princ išiel poraziť draka (Vice prezident) a rozdrbal pritom jeho jaskyňu (CIA) a zachránil svoju (tele)princeznu. Nezabúda sa na dávku dobre mierených cynických hlášok a pár odkazov. Brzdou sú azda len pretiahnuté dialógy ani lacné dievča po týždňovke. Tu však treba zachovať pokoj, lebo dôchodcovia to majú vo zvyku a stačí len prikyvovať a milo sa usmievať.(17.10.2010)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $90,380,162Tržby Celosvetovo $199,006,387Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,134,164 //počet predaných kusov 861,361Tržby za predaj DVD v USA $36,180,654 //počet predaných kusov 2,946,605║ Tento rok 2010 vyšiel slušne aj po akčnej stránke(Parchanti, A-Team), uletenosť tomuto akčnému nárezu samozrejme nechýba a od Smrtonosnej pasce 4 si Bruce Willis konečne našiel opäť úlohu ktorá mu najviac sedí, pekne sa ukázali aj Freeman, Malkovich a Helen Mirren, fakt zaujímavý tím. A režisér Schwentke celkom slušne režisérsky obstál. bžunda /videl v kine: 80%/(10.12.2010)

Na tomhle filmu je nejsympatičtější, že si na nic nehraje. Nesnaží se o mega velkolepé akční scény (závěrečné zlikvidování hlavního padoucha nechť mi dá za pravdu), ani o úžasně dokonale pohledné hrdiny (byť u Willise by se s tím dalo nesouhlasit :-). Nejsem zastáncem žánru akčních komedií a od tohoto filmu jsem nečekala vůbec nic (neviděla jsem ani trailery), bavila jsem se ale výborně. Pro tentokrát zkrátka kašlu na poučky o tom, jak by šel vymyslet lepší scénář nebo drsnější záporák, tihle staří hoší zkrátka s přehledem a nadhledem válcují všechny jejich následovníky z 21. století. A i když možná na druhý pokus R(etired) E(xtremely) D(angerous) tak výborné nebude, za ten první dojem si plné hodnocení zaslouží.(4.11.2010)

• Cival

50%. Utahané jak pobyt v domově důchodců. Je sympatické sledovat, jak si stárnoucí pánové hrají a utahují si ze sebe. Ale tenhle žánrový příspěvek má sám artrózu, jíž je usedlý, sterilní a celkově dost rozbředlý styl, proto je utrpení jej sledovat. Malý plus za přesnou Mary-Louise Parker, minus za kompletně rozkradenou hudbu. Několikanásobně slabší než tady výrazně hůře hodnocená oddychovka Mr. and Mrs. Smith - osobně jen za přítomnost oblíbených hereckých tváří body přičítat nehodlám.(6.11.2010)