Těšil jsem se, těšil. Dostal jsem ale naprostý průměr. Bruce Willis se poslední dobou opět rozjíždí, zaslouží si to. Ale já se u jeho filmů tolik nebavím. Red je taková ta přesně typická americká akční komedie současnosti, která v sobě nijak závratné vtipné scény nemá, spíše pobaví absurdností. Kam se to hrabe na takového Policajta z Beverly Hills...V dnešní době už to ale tak nefunguje a ani to nepůjde. V dnešní době jsou potřeba hlášky, sympatické role a příjemný příběh. Taky právě proto budu preferovat jinou komedii, kde Bruce hraje a to jsou Poldové. Tý totiž nechybí nic k tomu, aby z ní byla skutečná akční komedie. Red je na půli cesty ke komedii, i k akci a ve výsledku je to pro mě naprosto průměrný film, který se mi v hlavě okamžitě rozplyne.(28.11.2010)

Schwentke by musel být něco víc než jen učenlivý rutinér, aby RED byl něco víc než jen solidní záležitost. Poskládané je to pěkně dynamicky, ale styl to má odkoukaný odjinud, čili rozhodně ne konzistentní. Příběh je komiksově nadsazený a ve filmové naraci vyhlíží banálně až hrůza. Jenže staré páky jsou žůžové a práce jim jde od ruky. A tak jsem se nakonec výborně bavil a odcházel s přesvědčením, že kdyby to dostal do rukou vynalézavý kormidelník, mohla by tahle plavba setsakra dávat. Takhle "jenom" dobře zabaví.(1.11.2010)

Zpočátku osobitý, později utahaný road movie kousek, který nakonec vede jen k myšlence, zda tyhle neustálé filmové oslavy stárnoucích hrdinů neznamenají jen to, že žádné nové nemáme... a nepotřebujeme?(19.2.2015)

Čo sa obsadenia týka, tak trojica Bruce Willis, Morgan Freeman a John Malkovich nemala chybu. Páčil sa mi aj strih a prechody medzi scénami, tiež super hudba, dej celkom zaujímavý, no trochu prehnaný a miestami nezmyselný. Aj tak mi tam niečo chýbalo...(13.1.2011)

Přiznám se, že jsem k Red jako k akční komedii přistupoval s určitým despektem, protože akčním ptákovinám obvykle moc neholduju a při vyslovení termínu "akční herec" mi už s předstihem naskakuje vyrážka, a ejhle - tenhle snímeček u mě zabodoval. Ono stačí obsadit herce, kteří mají mimiku a herecký talent, místo zoufalců, kteří tráví celý život v posilovně, stačí vystupovat s příslušnou dávkou nadhledu, vtipu a noblesy a hlavněse držet trošku při zemi při masakrování zástupů nepřátel. Red je proti svým žánrovým sourozencům poněkud komornější, větší prostor v něm mají dialogy a hlášky a hlavní tahouni, což jsou za starší generaci Bruce Willis a za tu mladší Karl Urban, jsou vedle špičkové tělesné kondice velmi slušní charakterní herci. Bruce Willis navíc na jedničku zvládá umění sebeironie, které brousí už od dob Měsíčního svitu. Fanoušek, který má v oboru už něco nakoukáno, si při jeho ksichtech, povytažených obočích a suchých hláškách vybaví zcela konkrétní scény a snímky z jeho filmografie. Ve vedlejších rolích fungují rovněž skvělí charakterní herci, které byste v akčňáku rozhodně nečekali, v čele s Helen Mirren, která neohroženě pálí z těžkého kulometu. Když k tomu připočtu ještě Marry-Louise Parker, pro kterou mám slabost a která táhne romantickou linku filmu, a především šíleného Johna Malkoviche, jehož paranoia a růžové prasátko, které všude vláčí s sebou, mě vedlo k nutkání udělit Redu pátou hvězdičku, mám tady velice příjemný oddechový snímek, který mi nadlouho utkví v paměti. Celkový dojem: 75 %.(29.4.2011)

• - Joe Matheson (Morgan Freeman) nosí hodinky značky IWC Portuguese Chronograph a Sarah Ross (Mary-Louise Parker) nosí hodinky Chanel. (dyfur)

• - Čierna limuzína, ktorú šoféruje Ivan (Brian Cox), je GAZ-M14, známy pod ľudovým názvom Čajka. (m.a.t.o.)

• - Jedná sa o prvý film natočený podľa DC Comics, ktorý neprodukoval Warner Bros. (Greenpeacak)