Red

Red

RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 107 min

Red je „kostýmová šaškáreň“ so senilnou zápletkou, v ktorej ide viacej o jednotlivé atrakcie ako o hutnosť celku. Dobre sa pobavíte, užijete si Willisa hrajúceho Willisa, Malkovicha spomínajúceho na lepšie časy z Po prečítaní spáľte a kráľovnú Helen Mirren v bielych šatách, páliacu z ťažkotonážneho guľometu. Lepší scenár mohol zabezpečiť jeden z najlepších filmov roku, ale bohužiaľ. Karl Urban má nakročené do výrazných úloh v áčkových trhákoch. Schwentke, krúžiaci okolo neho na križovatke, povýšil bayovskú otočku okolo borca s búchačkou v ruke na balet. Presne medzi 3* a 4*, a k štyrom sa prikláňam preto, lebo tri som dal Resident Evil: Afterlife :)(29.10.2010)

CIA, a snad ani žádná jiná dobročinná organizace, by neměla nechávat vraždit své veterány. Oni se totiž v důchodu trošku nudí, výbušného materiálu si uškudlili dostatek a do záchrany svého života jsou ochotni vložit víc, než agenti sloužící jednu osmičku za druhou. Jenže kdyby to CIA nečinila, tak by nevznikl tento zábavný film a to by byla velká škoda. Malkovichovy kreace jsou totiž neskutečně zábavné, Willisovo frajerské vystupování z roztočeného auta zase značně inspirativní a pohodový návrat důchodců na bojiště snad i dává zapomenout na to, že je to chvílemi hrozná hovadina.(1.1.2014)

Skvele obsadenie, kde chemia fungovala na sto percent. Romanticky Bruce, drsna Helen, roztomila Mary, sialeny John a Morgan, ktory s plezirom obdivuje zenske zadocky :D A vsetci dohromady hlaskuju jedna radost a je len tazko vybrat jednu scenu, ktora by vsetko charakterizovala, pretoze do konca filmu sa neprestanete uchechtavat :) naozaj vyborna zalezitost.(15.10.2010)

Na tomhle filmu je nejsympatičtější, že si na nic nehraje. Nesnaží se o mega velkolepé akční scény (závěrečné zlikvidování hlavního padoucha nechť mi dá za pravdu), ani o úžasně dokonale pohledné hrdiny (byť u Willise by se s tím dalo nesouhlasit :-). Nejsem zastáncem žánru akčních komedií a od tohoto filmu jsem nečekala vůbec nic (neviděla jsem ani trailery), bavila jsem se ale výborně. Pro tentokrát zkrátka kašlu na poučky o tom, jak by šel vymyslet lepší scénář nebo drsnější záporák, tihle staří hoší zkrátka s přehledem a nadhledem válcují všechny jejich následovníky z 21. století. A i když možná na druhý pokus R(etired) E(xtremely) D(angerous) tak výborné nebude, za ten první dojem si plné hodnocení zaslouží.(4.11.2010)

[imdb: 7.4/10] | me: Je radosť vidieť tento herecký výber. Takéto zloženie pri tomto žánre býva čoraz viac raritou a o to viac poteší. Nie je to síce film, ktorý sa zapíše do análov, ale o to nejde. Je to pohodová funny comedy, ktorá využíva všetok herecký potenciál vo svoj prospech. Akčná komédia správne odľahčená a vyvážená tak, aby sa ku každému dostala dávka dobrej akcie a zábavy. Ja proste fajn vidieť ich všetkých pokope ako borcov, ktorí sú stále the best.(22.10.2010)