Tak jsem si po Postradatelných pěkně zpravila žáhu. Pobavila jsem se, Bruce je pořád sympaťák a akce byla krásná. Pekelně dobré 4*. A na dvojku jdu do kina.(8.6.2013)

Schwentke by musel být něco víc než jen učenlivý rutinér, aby RED byl něco víc než jen solidní záležitost. Poskládané je to pěkně dynamicky, ale styl to má odkoukaný odjinud, čili rozhodně ne konzistentní. Příběh je komiksově nadsazený a ve filmové naraci vyhlíží banálně až hrůza. Jenže staré páky jsou žůžové a práce jim jde od ruky. A tak jsem se nakonec výborně bavil a odcházel s přesvědčením, že kdyby to dostal do rukou vynalézavý kormidelník, mohla by tahle plavba setsakra dávat. Takhle "jenom" dobře zabaví.(1.11.2010)

Na tohle jsem se fakt tesil a ve vysledku drobet zklamani. Cely se to totiz zacne prezentovat jako akcni komedie, ktera si nema problem delat z postav srandu, navic akce neni zadna zbesila rubacka s hromadou zpomalovacek, ale spis v takovym pohodovym duchu, ale presto pusobi dynamicky a prehledne. Navic jednotlivy postavy fakt bavi, cely to tahne Willis, kterej si to vylozene uziva, Parker je takova spravne vyplasena naivka, Malkovich perfektni posuk a Mirren me fakt prekvapila, v takovymhle filmu bych ji necekal. Nezminuju tu jen Morgana, kterej tu je naprosto zbytecnej a ani nedostane zadnej prostor neco predvest. K tomu par perfektnich vedlejsich postav typu Coxe nebo Borgninea. No a do tohohle se rozjede docela zajimavej pribeh, takze je to sem tam akce, sem tam nakej vtipek, super sympaticky obsazeni a dej v pohodovym, i kdyz ne buhvijak sviznym tempu odsejpa. Problem je, ze zhruba po hodine me to bavit krapet prestalo. Misty se to zacne brat moc vazne, obcas se zacne vytracet ta pohodova atmosfera a i kdyz tezko rict, v cem je nakej zasadni problem, proste uz me to ke konci moc nebralo. Proste je to zbytecne dlouhy no. Ale jinak to je vcelku zabavna akcni komedie za lepsi 3* a nektery sceny typu pistole-raketomet, Bruceovo vystup z auta a dalsi jsou fakt spicka.(18.10.2010)

Podle stejnojmenné komiksové minisérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera (moje věta, kterou úspěšně převzal i distributor) vznikl nesmírně zábavný akční film, který má s komiksovou předlohou společný název, jména dvou postav, a asi 5 minut děje. Pak se cesty obou děl nenávratně rozcházejí, drsný komiksový Frank Moses jde vystřílet Langley, filmový Frank Moses (Bruce Willis) se vydává na mnohem komičtější a složitější cestu, na které ho doprovází samé herecké superstars. A je to teda jízda. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že od filmu můžu očekávat úplně cokoliv - stalo se tak ve chvíli, kdy se na scéně objevila babča s RPG - ale pak už jsem si jen a jen užíval:)(14.12.2010)

Schwentke pořád točí sterilně a nevyhne se několika tempovým karambolům, ale vždy když zaškobrtne, nabídne mu partička excelentních důchodců pomocnou ruku a utáhne film na svých zádech. Willis má po Cop Out zase šťávu a chuť házet na lidi kartotéky, Malkovich si napravuje reputaci po Jonahu Hexovi, Mirrenka je jako obvykle k sežrání (a s Coxem jí to šlape jedna báseň) a Freeman s Parkerovou nezkazí žádnou legraci. Není to dokonalé a ani zdaleka to nesedne každému, ale Schwentkemu se povedlo najít rovnováhu mezi seriózním akčňákem a přepálenou komiksovou komedií, což ruku v ruce s nápaditým scénářem, který je v podstatě protikladem k Knight and Day (situaci sledujeme z pohledu službou zmagořených agentů), zaručuje velmi dobrou zábavu.(1.11.2010)

• - Ve scéně, kde Victoria vyjímá Frankovi kulku z ramene, si můžeme všimnout polské vodky s názvem „Sobieski's Vodka“, která je podporována Brucem Willisem. (MeanWhile)

• - Brian Cox (Ivan) hral aj v rovnomennom filme Red (2008). (m.a.t.o.)

• - V úvodnej scéne vidíme na budíku 6:00, keď však Willis príde do kuchyne, na hodinách je 7:00. (Johnny.ARN)