Red

Red

RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2010, 107 min

Old man my ass!!! Príjemné prekvapenie so slušnými akčnými scénami a bandou baviacich sa (polo)dôchodcov. Trochu prepracovať zápletku, zľahka skrátiť, zhutniť a mohla to byť akčná pecka roka. Ale už aj takto je to zábavnejšie ako A-Team a Knigh & Day dokopy. Navyše si môžete predstavovať, že Willis tu hrá tú istú postavu ako v Expendables. 7/10(14.10.2010)

Retired Extremely Dangerous - thriller jak má být. Akce, plno hvězd a ještě kupa srandy. Jen ta logika jde občas stranou, ale po opětovném zvážení hodnotím plným počtem střel. Trailer: http://www.csfd.cz/film/263907-red/videa/(8.6.2013)

Kdo vyrazí na RED s tím, že chce komiksový akční nářez, bude zklamán. RED je výrazně komornější, než jak stanoví moderní trendy a to zcela úmyslně. Po Predátorech, Expendables, A-Teamu a Zatím spolu, zatím živí přichází další oldschool týmovka, která je sice méně efektní, než výše zmínění, na druhou stranu funguje lépe coby celek. Ani na minutu totiž nesleví ze zvoleného stylu, neztrácí tempo a co je nejdůležitější, všichni herci si své postavy opravdu „dávají“. Je to podobným způsobem opojné blbnutí celebrit, jako v Dannyho parťácích. Více zde.(25.10.2010)

[imdb: 7.4/10] | me: Je radosť vidieť tento herecký výber. Takéto zloženie pri tomto žánre býva čoraz viac raritou a o to viac poteší. Nie je to síce film, ktorý sa zapíše do análov, ale o to nejde. Je to pohodová funny comedy, ktorá využíva všetok herecký potenciál vo svoj prospech. Akčná komédia správne odľahčená a vyvážená tak, aby sa ku každému dostala dávka dobrej akcie a zábavy. Ja proste fajn vidieť ich všetkých pokope ako borcov, ktorí sú stále the best.(22.10.2010)

Nač žádat zvýšení penzí, když si můžem zvýšit adrenalin aneb Rota Elitních Důchodců s Prostenalem v kapse jde do akce. I když, ruku na srdce, kdo z vás by v tramvaji pustil takového "penzistu" jako je Willis sednout.. Pěkná, místy až sebeparodická vzpomínka na loňské sněhy, ale scházela tomu lehkost a upřímnost těch časů. Snaha o efekt naopak přebývala a může si to královna Alžběta kropit z těžkého kulometu dle libosti, ale já si druhý den na Red ani nevzpomněl. Že by mi začínal Alzheimer? Avokádo mi už listy taky nahodilo..(18.12.2010)