V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

gustaw

Bože proč? Proč to skončilo tak blbě v nejlepším??????????? Kdyby dali ještě jeden díl ve kterým to vyřešej ale nééééééééééé onui musej sérii utnout takhle hloupě.. ()

Jose...

Tenhle seriál měl zatím nejlépe propracovanou myšlenku podrobení si lidstva "ufony". Takový netradiční pohled na věc, jako třeba v District 9... Věčná škoda, že ho stáhli tak brzo :-/ ()

RADX1

Těžko hodnotit seriál který byl ukončen v samotném rozjezdu. Námět byl slibný, scénář dobrý sic u posledních dílů trochu váznul - možná to byl záměr směřující k něčemu v druhé sérii. Ale to už se hold nedozvíme. ()

yponiko

V (TV seriál) Remake stejnojmenné sci-fi série z roku 1983 a navazujícího seriálu se ubírá trochu odlišným směrem. Ještěří tvář mimozemšťanů vidíme opravdu vyjímečně akce také není mnoho.(ale když už nastane tak je parádní) Hodně prostoru dostali vnitřní pocity hlavních postav a vztah matka-syn, pastor-věřící,muž ještěrka -žena člověk atd. Několik silných scén např. vydírání biskupa, zásah Marcuse do hrudi během presentace Concordie, bitva páté kolony s FBI a smrt Eli Cohna. Morena Baccarin v roli Anny je božská (nebo v tomto případě ďábelská) Seriálu by prospělo dřívější odhalení skutečných cílů Anny s Tylerem Evansem v půlce druhé (poslední) serie je to už opravdu pozdě. ()

Havran007

Za Moreenu Baccarin a za sondu do řízení tohoto světa (i když tak trochu alegorickou, našimi EMZÁKY jsou finanční domy) Třetí sérii už nevidím reálně, ten závěr druhé vypadal dost definitivně, to už by dál nefungovalo, ledaže by přiletěli další EMZÁCI... ()

cachanell

Skvělý seriál, doporučuji ke shlédnutí. Jen velká škoda, že třetí série není. Jako vždy závěr se spoustou otazníků, na které bych chtěla znát odpověď. ()

MaroCR

Pardon, ale nahradit můj oblíbený "večerníček" Třetí hlídka, tímto "veledílem", to je zločin proti lidskosti :-) ()

kazimirovic

Líbilo, jo, dost.... Pamatovat si budu Annu, dobrá role, její "vnitřní" já občas jakoby vystupovalo na povrch. :) Nevim kolik scifi seriálů mělo v hlavních rolích na ose padouch x klaďas dvě ženy. Tady to je, a funguje to. Samozřejmě se od toho odvíjí charakter show, ne moc akce, spíše intriky, ne otevřený boj, ale zákulisní. Jednotlivé výhry Anny nejsou rámovány detonacemi a akcí, ale liščími pohledy do kamery těsně poté, co vysvětlila slepicím v kurníku, jak moc je má ráda. ()

tiwanaku

Chytlavý námět pro fanoušky sci-fi. Ústřední téma je nicméně ždímané jak hadr na podlahu při sobotním úklidu a zanedlouho stejně tak zapáchá. Děj se vůbec nikam nevyvíjí. Náznaky zvratů jsou záhy utnuty. Dá dost práce přijít na to, co za návštěvou sexy Vetřelců stojí, a když už jsou karty na stole, nezbývá než slovy klasika dodat, "všichni jsou mrtví, Dejve". Kdo by se ale divil, druhá série znenadání přišla o 3 díly a skončila předčasně. ()

MichalCZ30

Na začátku jsem k seriálu přistupoval s velikou nedůvěrou. Nakonec jsem ale zkusil ochutnat první díl a ten mě jak se říká chytil. Seriál jsem nakonec dokoukal bez vynechání jediné scény. Je až podivuhodné, kolik náznaků (zdůrazňuji NÁZNAKŮ) situací, se po natočení a odvysílání v podstatě stalo. Ten pocit nemám jenom já, ale zatím každý, kdo pozorně sledoval a s kým jsem tento seriál hodnotil. Scény se prolínají mezi živými herci a počítačovou dokonalou grafikou opět tak, aby nastínily otázku, jestli jsme stále ještě schopni rozlišit virtualitu od reality. Kdo má rád rychlý děj, toho některé díly unudí. Naopak příznivci rozvleklých telenovel se stálou ospalou dynamikou budou zklamáni, protože například závěrečný díl se semele tak rychle, jakoby už někoho přestalo bavit točit dál. Morena Baccarin svou roli ztvárnila dokonale - v prvním díle další sezóny ji prý v její roli zabijí, možná se právě tato talentovaná brazilská herečka, žijící v NY, nepohodla s týmem. A tak mohu jen konstatovat, že se upřímně těším na pokračování. Jen mě zaráží, že opět hlavní vetřelecká loď visí nad New-Yorkem a ostatní jsou podružné. Buď je to národní mentalita američanů, nebo je to jen kvůli tomu, aby to Morena neměla daleko do práce? ()

Baal_Volturi

Za mne je to hodně povedený remake starého véčka. Škoda snahy co nejvíce vměstnat do prvního a posledního dílu a také toho fakt hnusně useknutého konce... PS: Nevíte někdo jestli existuje, či se plánuje nějaké rozseknutí? Podobně useknutý byl seriál Firefly, který ale dostal pokračování v podobě filmu Serenity. ()

ezop1012 odpad!

Začína to veľmi sľubne, pričom špeciálne efekty ignorujem, v takomto prípade nie sú dôležité, majú veľmi dobre prepracované dialógy a dokonca tie dialógy davaju logiku, čo na ameriku je značne netypické. Toto bol opis prvých asi troch častí, ďalej tu už z pre mňa neznámych dôvodov kleslo až k odpadu. Nezisťoval som či scenár písali po cely čas (až po 11. časť) tí istí ľudia, to už nie je teraz podstatné. ()