V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 22x42 min

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Morena Baccarin, Joel Gretsch, Laura Vandervoort, Logan Huffman, Charles Mesure, Scott Wolf, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Reynolds Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim

Kathy Gilroy

Jednoho krásného rána se nad největšími metropolemi světa objeví mimozemské lodi a nikdo netuší, co se bude dít. Namísto brutálního frontálního útoku alá Den nezávislosti se však objeví sympatická mimozemšťanka v lidské podobě a pronese krásná slova o míru a vzájemné spolupráci. To by však nebylo ono, kdyby neměli návštěvníci nějaké vedlejší zlořádné úmysly… Na seriál jsem se dost těšil, protože má skvělý potenciál, ale ty čtyři díly byly celkem zklamání. Když pomineme pár záběrů na vesmírnou loď, v podstatě se to víc podobá české předvolební agitaci. Těch sci-fi prvků je tam žalostně málo a schopnosti návštěvníků také nejsou bůhví jak odlišné od lidských. Navíc hlavní mimozemšťance by podstatně víc slušely delší vlasy. Každopádně jsem pořád zvědavej na pokračování, které ten potenciál stále má. Jen by mě zajímalo, jestli se ho vůbec dočkáme. To přerušení je podle mě kvůli zjištění ohlasů diváků, než se pustí do dalších výdajů, a nejsem si jistý, že to při současné popularitě bude stačit. Přecijen sci-fi fanoušci už mají jiné seriály, které jsou víc sci-fi.(23.12.2009)

• Pluhy

Zemi zaplavily mimozemské lodě a lidstvo s napětím očekává setkání s mimozemským životem. Jenže co kdyby emzáci nevypadali jak slizký vetřelci a nezačali sestřelovat jeden mrakodrap za druhým. Co kdyby vypadali stejně jako lidé, přicházeli by k nám v míru a pomáhali nám léčit nemoci, na který jsme krátký. Jenže všechno není, tak růžový jak se zdá a svět čelí té nejděsivější hrozbě. V vzkřísil prastarou scifi legendu a oblékl ji do nového kabátku. Naprosto mě strhl námětem a udržel si mojí přízeň. Bohužel jen na krátko. K dokonalosti má tenhle kousek daleko. Seriál se omezuje na zobrazení hlavních aktérů, nebuduje atmosféru a zpracování dost pokulhává.(25.3.2013)

Na "V" jsem čekal poměrně dlouho, od doby kdy měl premiéru první díl jsem zbystřil, a řekl jsem si, že bych to mohl zkouknout. Nebyl zrovna čas, a tak jsem se rozhodl mou premiéru lehce odsunout. No a to jsem pak zjistil, že kdybych shlédnul čtyři díly, musel bych čekat tři měsíce. No a tak jsem se k tomu konečně dostal, dnes, a shlédnul všech pět dílů. Zatím teda je to velice zajímavé. Herci hrajou skvěle, a většina z nich jsou mi i sympatičtí. Co mě však opravdu hodně překvapilo jsou efekty, jelikož takové vizuály jsem v seriálů asi opravdu neviděl. Pochopitelně jsem tedy nadšený co bude dál, a prozatím své hodnocení nechávám na čtyřech hvězdičkách...Jo, a Morena si měla nechat dlouhé vlasy, slušely ji, narozdíl od krátkých :/ TRAPNÉ KOMENTÁŘE: anderson ... EDIT: Po pár dílech se ubírá na kvalitě a je to těsně na hranici 3 a 4 hvězdiček. Že tenhle seriál dostal přednost před Flashforwardem opravdu nechápu.--EDIT2--Po posledních dílech ubírám na tři hvězdičky, a po pauze budu sledovat asi jen z principu...(1.4.2010)

Po 5-ti dílech jsem nucen zvednout hodnocení ze 3 na 4 *..děj se začíná rozvíjet konečně tim správnym směrem a těžit něco ze svýho potenciálu(akčně-dramatickýho)..(8.11.2009)

Pilot: Velmi slibný námět, nicméně trochu slabší a povrchní zpracování. V Pilotu se opravdu nijak do hloubky nejde, děj se sune kupředu nadzvukovou rychlostí. Dokázal bych si představit, že to co se stalo v první epizodě, by šlo odvyprávět třeba až v pěti dílech bez toho, aby působily vatovitě. Elizabeth a Joel, respektive Juliet a Tom dobří. Sledovat dál nejspíš budu, ale prosil bych mírně zvolnit... 7/10(6.11.2009)