V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 22x42 min

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Morena Baccarin, Joel Gretsch, Laura Vandervoort, Logan Huffman, Charles Mesure, Scott Wolf, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Reynolds Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson, Jeremy Jones, Darcy Laurie, Stephen Park
  • Pluhy

Zemi zaplavily mimozemské lodě a lidstvo s napětím očekává setkání s mimozemským životem. Jenže co kdyby emzáci nevypadali jak slizký vetřelci a nezačali sestřelovat jeden mrakodrap za druhým. Co kdyby vypadali stejně jako lidé, přicházeli by k nám v míru a pomáhali nám léčit nemoci, na který jsme krátký. Jenže všechno není, tak růžový jak se zdá a svět čelí té nejděsivější hrozbě. V vzkřísil prastarou scifi legendu a oblékl ji do nového kabátku. Naprosto mě strhl námětem a udržel si mojí přízeň. Bohužel jen na krátko. K dokonalosti má tenhle kousek daleko. Seriál se omezuje na zobrazení hlavních aktérů, nebuduje atmosféru a zpracování dost pokulhává.(25.3.2013)

Jednoho krásného rána se nad největšími metropolemi světa objeví mimozemské lodi a nikdo netuší, co se bude dít. Namísto brutálního frontálního útoku alá Den nezávislosti se však objeví sympatická mimozemšťanka v lidské podobě a pronese krásná slova o míru a vzájemné spolupráci. To by však nebylo ono, kdyby neměli návštěvníci nějaké vedlejší zlořádné úmysly… Na seriál jsem se dost těšil, protože má skvělý potenciál, ale ty čtyři díly byly celkem zklamání. Když pomineme pár záběrů na vesmírnou loď, v podstatě se to víc podobá české předvolební agitaci. Těch sci-fi prvků je tam žalostně málo a schopnosti návštěvníků také nejsou bůhví jak odlišné od lidských. Navíc hlavní mimozemšťance by podstatně víc slušely delší vlasy. Každopádně jsem pořád zvědavej na pokračování, které ten potenciál stále má. Jen by mě zajímalo, jestli se ho vůbec dočkáme. To přerušení je podle mě kvůli zjištění ohlasů diváků, než se pustí do dalších výdajů, a nejsem si jistý, že to při současné popularitě bude stačit. Přecijen sci-fi fanoušci už mají jiné seriály, které jsou víc sci-fi.(23.12.2009)

• KlárkaS

nezajímavé, klišovité, nezáživné, tuctové. jde vidět, že zrovna velký rozpočet tvůrci neměli, takže to působí dost béčkově. Elizabeth Mitchell aka Juliet z lost je okay, ale na hlavní postavu ještě nemá. další díl vidět nemusím, děkuji, stačilo.(18.11.2009)

První série mě naprosto nadchla, ale děj druhé série mě od poloviny doslova nudil, i přes "akčnější" scény, připadalo mi to příliš překombinované. Až úplný závěr druhé série mi dokázal spravit chuť, je jen škoda, že to byl úplně poslední díl. Mohlo se to vyvíjet zajímavě.(28.10.2011)

..............................V - PRVNÍ ŘADA.............................. ......................1 - ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Kde jste byli, když byl zavražděn JFK?.......... Mám jednu výhradu (možná dvě), proč nevěřící po zahlédnutí mimozemšťana najednou začnou houfně navštěvovat kostel a dají se na náboženství? To je divné, právě viděli důkaz, který mluví spíš proti Bohu, než aby to evokovalo myšlenku - najednou budu v Něho věřit, když jsem uzřel mimozemšťana - divné. Tady mi to hlava nebere. CITÁT - Máte i nějakého ošklivého velvyslance?.......... Přicházíme v míru........... A další věc, ke které mám výhradu - Všechny naše války, extremismus, hladomory, ekonomické nestability a tak dále jsou tu svedeny na mimozemskou aktivitu na naší Planetě - Až moc populistické. Vede to k myšlence, že vlastně chudinky lidé za nic nemůžou - BLBOST!!! Lidé vlastně za nic nemůžou - to někdo jiný!!! ....................2 - NORMÁLNÍ UŽ NENÍ NIC......................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Další odpor je nepřijatelný.......... Spolknul jsem ten nesmysl o tom, že za vše na naší planetě můžou mimozemšťani a dal jsem tomu seriálu ještě šanci. ..................3 - ZÁŘIVÝ NOVÝ DEN........................ REŽIE - Frederick E. O. Toye. CITÁT - Proč to dělají? Proč se infiltrují, Proč ty mrtvé buňky?.......... V tomto příběhu se to začíná pěkně zamotávat (rozmotávat?) Špioni, vyslanci, zrádci, přeběhlíci, sympatizanti s lidma i mimozemšťanama - prostě pěkná změť všeho možného. CITÁT - Zdraví tě Pátá kolona............ .........................4 - TO JE JEN ZAČÁTEK....................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Jste jeden z nich??!!.......... CITÁT - Neboj se, ona nekouše............ Zakončení tohoto příběhu je velmi mrazivé. ...................5 - VÍTEJ VE VÁLCE..................... REŽIE - Yves Simoneau. CITÁT - Bolí to, ale srdce máme na druhé straně............ Zde je použit můj oblíbený kamerový záběr. Kamera se zde, okolo 12 minuty, točí nad rozmlouvající dvojicí. Velmi povedené. Na tom ujíždím. CITÁT - Je z něj jen pár ještěrčích bot............ Tento příběh má špičkový konec. CITÁT - Má vajíčka. Potřebují nakrmit.......... ......................6 - LIBRA MASA..................... REŽIE - Jonathen Frakes. CITÁT - První rozumný slovo, který slyším, a od blondýny................ .......................7 - JOHN MAY ŽIJE....................... REŽIE - Dean White. CITÁT - Kněz, civilista, ještěrka a federál, co bude dál?........... ..................8 - NEMŮŽEME VYHRÁT...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Tvoje holka má v "teráriu" (těhotná) malou ještěrku?......... ....................9 - KACÍŘOVA VIDLIČKA....................... REŽIE - Frederick E. O. Toy. CITÁT - Čeká dítě. Napůl člověka napůl V........... Hezky se to dramatizuje a začíná jít do tuhého. .....................10 - ODVAHA A SVĚDOMÍ.................... REŽIE - Bobby Roth. CITÁT - Má víre se otřásá........... ......................11 - ODLÉTÁME...................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Viděla jsi, co udělal své dceři? Coi pak asi udělá tvému synovi?.............. V tomto příběhu je velice zajímavý, mrazivý a zároveň velmi znepokojující záběr. Kosmická loď tu okolo 26 minuty opouští trávník před Bílým domem - UPS. CITÁT - ......a Vall právě praskla plodová voda......... ....................12 - POMSTA......................... REŽIE - Robert Duncan McNeill. CITÁT - Láska pohání lidi............. A je to ještěrka jako buk. Jo a John May žije. REKAPITULACE PRVNÍ SÉRIE - Dobrá hudba, pěkné záběry, výborná dramatizace a příjemní herci. Přiznávám, mám to nahrané z TV a viděl jsem to pěkně za sebou. Tři dny jsem se bavil sledováním Véček. CITÁT - Už žádné trápení, už žádná bolest srdce.............žádné lidské emoce.......jen MÍR.............můj MÍR............. Už jsem zvědav na druhou řadu. Ale na co čekat, vždyť ji mám celou nahranou. Jdu na to. Pomsta bude sladká. ................................V - DRUHÁ ŘADA................................ ......................1 - RUDÝ DÉŠŤ.......................... REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Přišli jsme k vám v míru a nezradíme vás............ CITÁT - Takže nás nejdřív napadnou a pak opíchaj?......... ......................2 - JEŠTĚRČÍ ZUB................... REŽIE - Steve Sttill. Anna zde ukazuje svou druhou, krutou tvář. CITÁT - Není většího pouta, než matka kojící dítě.......... .....................3 - NADŘEŇ...................... REŽIE - David Barrett. Mučící scény jsou celkem brutální, jako by jsem ani nepatřily. CITÁT - Stáhněte ji z kůže......... Toto byl zatím nejbrutálnější příběh. ......................4 - NESVATÁ ALIANCE........................ REŽIE - Dean White. CITÁT - Raději tomu začněte věřit, otče............ ....................5 - KONKORDIA..................... REŽIE - Jesse Warn. CITÁT - Vítejte v budoucnosti. Zítra začne renesance celé Planety.......... .....................6 - V OBLEŽENÍ...................... REŽIE - John Behring. CITÁT -Tady jde o budoucnost všech lidí......... Tady už se začíná opakovat jedna (klišé) věc. Véčka vždycky někoho drží, vězní, zadržují a tím mají pod kontrolou vydíranou osobu Tady je to syn, tady zase dcera, tuhle zase něčí manželka - už se to moc opakuje - chce to nový nápad. .......................7 - URYCHLENÝ VÝVOJ...................... REŽIE - David Barrett. CITÁT - Žádné otázky........... ........................8 - NEÚSPĚŠNÝ POKUS..................... REŽIE - Jeff Woolnought. CITÁT - Vloupeme se a šlohnem ho!.......... ........................9 - ĎÁBEL V MODRÉM HÁVU................. REŽIE - Ralph Hemecker. CITÁT - A můžeme začít vyhlazovat lidstvo......... ....................10 - DEN MATEK.................. REŽIE - Bryan Spicer. CITÁT - Celý život vidím na nebi Boha. Teď tam vidím 29 kosmických lodí a stovky možných dalších. Chci zase vidět Boha!!.............. Lisa, dcera velitelky Anny, stojí před obrovským rozhodnutím. Jak se rozhodne? CITÁT - ANNA - A ten Bůh ve kterého tak věříte - doufám, že Ho potkám......... Poslední díl druhé série místo aby děj ukončil, je naopak rozvede do dalších několika příběhů, aby vše mohlo pokračovat. TŘETÍ ŘADU této série ještě nemám celou nahranou. Počkám nějaký čas, až budu mít všechny příběhy. Zatím se budu věnovat jiným filmům a seriálům. CITÁT - Tohle je poslední naděje lidstva na budoucnost..........(6.4.2013)

• - Famke Janssen odmítla roli Anny. (TomikZlesa)

• - Jane Badler v seriálu hraje opět postavu mimozemšťanky Diany, kterou hrála už v původní televizní sérii V (od r. 1984). (GigaPudding)

• - Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)