V (TV seriál)

V

Votrelci

Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2009, 22x42 min

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Morena Baccarin, Joel Gretsch, Laura Vandervoort, Logan Huffman, Charles Mesure, Scott Wolf, Christopher Shyer, Lourdes Benedicto, Alan Tudyk, Scott Hylands, Mark Hildreth, Zak Santiago, Nicholas Lea, Oded Fehr, Michelle Harrison, Barbara Tyson, Hrothgar Mathews, Ryan Kennedy, Jane Badler, Martin Cummins, Lucie Borhyová, Reynolds Koranteng, Kyle Labine, Kacey Rohl, Brittney Irvin, David Richmond-Peck, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Terry Chen, Jim Byrnes, Philip Granger, Jessica Parker Kennedy, Tyler Johnston, Roark Critchlow, Ona Grauer, Sarah-Jane Redmond, Michael Trucco, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Derek Hamilton, Jodi Balfour, Crystal Balint, Erica Carroll, Douglas Chapman, Rob Carpenter, Charlie Carrick, Peter Bryant, Lexa Doig, Ingrid Kavelaars, Kennedi Clements, Jacob Blair, Alison Araya, Reese Alexander, Jarod Joseph, Chilton Crane, Teach Grant, Dejan Loyola, Jesse Wheeler, Josh Blacker, Carmen Aguirre, Omari Newton, D. Harlan Cutshall, Jackie Blackmore, Beverley Elliott, Tom Pickett, Amos Stern, Lucas Wolf, Ian Butcher, Chris Shields, Victor Formosa, Ki Yurij, Fane Tse, Chad Riley, Paul Lazenby, Ben Wilkinson, Rob Hayter, Kal Weber, Rekha Sharma, Christopher Rosamond, Sean Tyson, Craig March, Stefan Arngrim, Devielle Johnson

Kathy Gilroy

Po 5-ti dílech jsem nucen zvednout hodnocení ze 3 na 4 *..děj se začíná rozvíjet konečně tim správnym směrem a těžit něco ze svýho potenciálu(akčně-dramatickýho)..(8.11.2009)

Cely: Hmm. Nebyt Elizabeth "Juliet" Mitchell, asi to vzdam uz pri prvych epizodach. Ked si ale odmyslim otravneho Taylora, serial sa vcelku rozbehol a aj ked to nebola pecka, sledoval sa prijemne. Keby ho po S2 nezrusili, pravdepodobne by som sledovala dalej... ale neplacem za nim.(30.11.2009)

První série mě naprosto nadchla, ale děj druhé série mě od poloviny doslova nudil, i přes "akčnější" scény, připadalo mi to příliš překombinované. Až úplný závěr druhé série mi dokázal spravit chuť, je jen škoda, že to byl úplně poslední díl. Mohlo se to vyvíjet zajímavě.(28.10.2011)

• Toj

Po osmi dílech: Hrůza, chvílema se zdá, že seriál by v sobě něco mohl mít. Ve zbytku času se jedná o absolutně příšernou zpatlaninu, která se ke všemu bere příliš vážně. Ze všech stran teče ubohý patos posílený španými hereckými výkony. Herci jsou ze seriálových propadáků (the 4400) (hl. postava je sice z Lostu, ale asi nic moc nepředvede) Scénář je prapodivný, postavy jednají absurdně a některé promluvy působí ve své účelnosti neuvěřitelně lacině. Ve své špatnosti nakonec zklamou i efekty, které bych nevyčítal, kdyby zbytek byl v pohodě... Ovšem stále se to drží na hranici koukatelnosti.. EDIT: Takže po shlédnutí první série a prvních dvou dílů série druhé jsem se rozhodl ještě snížit hodnocení... Tohle už není ani roztomilý, zábavně špatný, tohle je už jenom smutný... Neříkám, že realističnost a pravděpodobnost by měly být měřítka kvality (v tomhle jsem na jedné lodi s Hitchcockem), ale tohle nezáměrně dosahuje absurdity. Seriál je tak odporně nelogickej a nesoudržnej, že je prakticky nekoukatelnej. Herci jenom opakují fráze umístěni v odporném CGI pozadí, charaktery jsou napsaný asi prvňákama.. Stavba jednotlivých epizod je banálně schématická, neustále se opakuje a otravuje. Naprosto nefunguje nějaké dramaturgické hledisko scénáře, koukáte na epizodu a každou chvíli máte dojem, že sledujete vyústění, ale zároveň je atmosféra úplně mrtvá... Tohle z mého hlediska není žádná pseudo-intelektuálně-elitářská snaha se vymezit... Podle mě je to nejhorší seriál, který jsem viděl, točený v tomhle miléniu... Konceptem patří uplně pryč a lidé, kteří dávají vysoké hodnocení snad nemohou mít zdraví rozum.... Dal bych všechno, abych mohl strávit jeden den rozhovoru s tvůrci, mám tolik otázek... BTW. Jo a kdyby vás zajímalo tajemství lidských emocí, ta děsivá složka, která nás odlišuje od mimozemšťanů, tak je to ....duše(24.4.2010)

Na varaní návštěvníky, co byli málokdy vidět ve své plné kráse -ČT to uváděla jako sci-fi horror někde kolem neuvěřitelných jednonočních hodin- si z polo devadesátých let matně pamatuji - tedy na ten originál z osmdesátých let. Zásadní myšlenky zůstaly nezměněny i v tomto novodobém remaku - dobří emzáci pomáhají lidem, zlý emzáci chtějí Zemi se vším všudy. Je to hodně o odboji, taky o politikaření, pletichaření, manipulaci a falši, což dobře naznačil už úvodní pilot. Provedení by možná zasloužilo víc - tedy to technické a trikové, herecky je to obsazeno fajnově, i když mě některé jino-seriálově-kultovní tváře trochu matou a musím jim dát čas si mě získat. Uvidíme, co se z toho vyloupne - zatím - 60%.(5.1.2010)