Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

AYIN

Jeden z nejlepších gangsterských seriálů, který jsem viděl. Skvěle promyšlený příběh z doby prohibice ve 20 století. Výborně zvolený herci, hlavního hrdinu ztvárnil skvěle Steve Buscemi v roli Enocha “Nuckyho” Thompsona, neskutečně mu sedla. Doporučuji shlédnout :) ()

ato_boss

Prvá sezóna úchvatná, následne to však upadá. Síce je seriál stále vynikajúci, avšak pri niektorých neskorších častiach som sa značne nudil. ()

Nanuk1

Musím uznať že zo začiatku ma to dosť bavilo. Lenže...keď som s odstupom času dopozeral 5. sériu prišlo mi to zbytočne natiahnuté. Zopár dialógov, ktoré ma strašne nudili a niektoré scénky si mohli tvorcovia odpustiť. Celkový dojem mám však príjemný. ()

DonStefano

Vedle seriálu ŘÍM je to nejlepší počin poslední doby. Je zde znát nezanedbatelný vliv Martina Scorseseho, herecké výkony daleko převyšují i některé filmové trháky. Zejména pak Buscemi jako Thopmson a Graham jako Capone jsou naprosto skvělí. Jediné co se dá seriálu vytknout je, že do role mladých Irských přistěhovalců se obsadili herci s americkým přízvukem. ()

bilder

Dokonalé! Snad jen 5. série prokládaná vzpomínkami nebyla nutná. Jinak čistých pět hvězdiček. Steve Buscemi je můj oblíbenec z filmů bratří Coenů a ani tentokrát nezklamal. Jeho zásluhou člověk fandí i hajzlům. Musím zmínit i skvělý dabing. Až na Lindu Rybovou, která v podstatě jen deklamovala. Děkuji za nezapomenutelných 50 hodin, které jsem u tohoto seriálu strávila. ()

Dobry_clovek

Ackoli ne vse je historicky spravne a presne, jedna se o pravy klenot v serialove tvorbe z posledni doby. Atmosfera je chytlava a hutna jako nekolik hodin tazeny hovezi vyvar, vyprava, na serial, fenomenalni. Charaktery postav jsou velmi dobre vystavene a vsichni hraji vyborne. Obcas se nepozorny divak ztraci v deji, ktery je prekotny a neda vydechnout, ale s kazdym koncem jednoho dilu nasleduje touha pustit si dil nasledujici a hltat dal, stejne jako pivo, ktere ma "spravny riz". ()

daetoxx

Velmi složitý projekt, který tvůrci zvládli bravurně. Myslím, že každý musí především obdivovat úchvatnou výpravu, která zdobí seriál po celých pět sérií. Další velmi významný element úspěchu čpí ve výběru kvalitních herců - Nucky, Eli, Chalky, Capone, Luciano, Muller, Harrow, Margaret atd.. Když už jsem tady vypíchl jména těchto postav, tak je důležité napsat, že příběh se netočí pouze kolem Nuckyho, ale kolem všech těchto mužů a žen a ještě mnoha jiných; díky tomu můžeme vidět dech-beroucí vývoje, vzestupy a pády hrdinů a vzájemné propletení jejich příběhů do 52 hodin; když vezmeme v potaz fakt (můj názor), že je to natočený opravdu perfektně a že tvůrci skutečně zachytili atmosféru té doby, tak se můžete těšit na neuvěřitelnou jízdu, která vás strhne, ale nakonec, jako všechny ostatní - skončí... 1. Série - Nasedáme! BANG! 90%, 2. Série - Vysedáme! BANG BANG!! 95%, 3. Série - Gyp! Kurwa NG! 90%, 4. Série - Tma jak v pytli! 90%, 5. Série - Smrt a chlapectví.. 90% ()

Docktor

Po prvej sérií hodnotím slabo. Oproti "konkurenčnému" Peaky Blinders je B.Empire krok dozadu. Nedostatok akcie a prostredia mafie zo začiatku 20. storočia je vyplnený nudnými politickými hrami a vedľajšími aférami. Situáciu zachraňujú world war mates a.k.a Jimmy and Richard. Po prvej sérii slabých 60%. ()

Milan-K

Miluju gangsterky a miluju gangsterky z doby prohibice. Hlavní role Buscemiho je nepopsatelně kvalitní. Miluju výpravu, zápletky, dlouhodobý vývoj seriálu po dobu celé prohibice v "zapádokově" Atlantic City, miluju i znělku. Postupem času však seriál znatelně ztrácí jas a atraktivitu. Doporučuji všem, co mají rádi kvalitní gangsterky, ale pokud tě začne seriál nudit, klidně ho přestaň sledovat... Už to lepší nebude. Prostě to pozvolna upadá. Když nedokoukáš všechny série, nic se nestane. Do konce to dá jen oddaný divák Buscemiho. ()

stuj

Konečně zhlédnuto až do konce. Poslední série už sice lehce zaostávala za těmi předchozími, ale i tak to šlo. Tvůrcům (a s nimi i postavám) trochu došla šťáva. Njn., nějak se seriál musel ukončit. Prosto ti, co dříve dokázali vybruslit z nemožného, najednou už tak dobře bruslit neumějí. Každopádně celkový dojem hodně silné 4 hvězdy. A ty první série byly možná i na pět. ()

JanniV

Nebýt pro mě otravných flashbacků ke konci předposlední a v poslední sérii, dám 5*. Mě tyhle dlouhý poohledy do minulosti hrdinů fakt otravují. Ale jinak supr: atmoška, kostýmy, výprava, podivná spravedlnost, a tak dál.... Paráda. Tak nějak to asi i mohlo být. ()

galaxy84

Po shlédnutí všech sérií jsem se odhodlal ke komentáři. Jako celek se mi to líbilo hodně. Občas slabší místo, někdy mi něco nedávalo tak úplně smysl, ale asi si za to můžu sám, že jsem se lépe nesoustředil a to, co jsem nepochopil, tak jsem si už nevracel. Hlavní příběhová linka ale není složitá. Dobová atmosféra byla vylíčena perfektně. Co se mi také velmi líbilo byl vývoj jednotlivých postav. Trochu mi přišlo, že 5. série byla nějaká uspěchaná, přičemž měla společně s 1.,2. sérií podle mě největší potenciál. Ale i tak, je to seriál, ve kterém se občas stane něco, z čeho vás až zamrazí a nějakou dobu na to vzpomínáte. A pro mě to dost znamená. ()

Fonnel

Skvělá záležitost navíc mé oblíbené téma. Škoda, že Pitta zlikvidovali už v druhé serii, ten kluk má potenciál. Buscemi jako vždy špička. ()

Battlekingx

naprosto uzasny serial.. nejspis se na nej znova nepodivam, jelikoz mi vadilo, jak to skoncilo, ale bude mi rezonovat v hlave hodne dlouho.. Skvely dej, skvele postavy, prace s jejich charaktery a jejich pribeh.. 90% si to zaslouzi.. jen skoda toho konce, i kdyz to asi bylo natoceno podle skutecnych udalosti.. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)