Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

FFilipCZ

Evidentně nejsem jediný, kdo si myslí, že xichty i hlasy želvám propůjčili černoši? Za mě teda pořád vedou TMNT z roku 1991. Tohle na mě bylo až moc předigitalizované, partička renesančních umělců s krunýřema nebyla moc šikovně zpracována, Megan Fox byla otravná a těch pár dobrých akčních scén a dva tři džouky to nezachrání, celkem zklamání. ()

agentmiky

Jako menší jsem seriál Želvy Ninja sledoval a velmi se mi líbil,proto mě docela zajímalo,jak se tvůrcům povede další remake.Podle mě se film povedl,ale nijak mě neoslnil.Ono celkově ty nové filmy jsou na jedno brdo a málokterý z nich nějak zásadně vyčnívá z průměru(tím nechci říci,že by dnešní filmy byly tragické).Tyto Želvy Ninja jsou udělány spíše pro dnešní generaci.To znamená hodně akce a tím pádem příběh už není tak důležitý.Byly tam vtipné scénky,u kterých jsem se zasmál,ale celkově nic moc.Ale lidi takové filmy chtějí,a proto se budou točit dál a dál.Hodnocení:60% ()

VojinRyan

Prečo musí holywood ničiť starí klasiky, na ktorých sme vyrastali. Je pravda, že už od začiatku som nečakal nič extra (stačilo sa pozrieť na režiséra a producenta Baya ). Bay síce opäť ukázal, že vie robiť vizuálne efekty a akciu ale podobne ako u TF série, príbeh je akosi stále niekde v kanáli. Megan Fox nie je čo uprieť, na ňu keď sa pozeráte, tak Vám je jedno, či niečo hrá alebo nie. Stále je to kosť. Žiaľ ani 3 scenáristi nedokázali vykúzliť žiadnu prevratnú scénu či zasiahnuť fanúšikov tak ako som čakal. Ďalší remake, reboot alebo celkový remaster klasiky z 90tych rokov, ktorá len dokazuje ako opät holywood chce zarobiť na remakoch filmov, ktoré nás bavili od malička. Hudba od Tylera bola jediná vec, ktorá dokázala zaujať už do začiatku. Inak nič prevratné sa nedeje. 55%-3*. ()

nigga

Podobně jako u předchozích dvou filmů Liebesmana (Světová Invaze, Hněv Titánů) mě i želváci zas tolik nenasrali. Prostě jednoduše taková plytká jednohubka, která v ničem moc extra nefunguje, ale na ty necelé 2 hodinky v pohodě zabaví, sice po skončení v hlavě nic moc nezůstane, ale ono je to vlastně úplně jedno. 60% ()

maddy

Teenage Mental Nigga Transformturtles. Už trailerová kampaň nijako nepresvedčila, že sa o Ninja Korytnačky oplatí po 20 rokoch zaujímať, ale nostalgia robí svoje a tak som bol nakoniec predsa len zvedavý ako sa starú značku podarilo oživiť. V prvej polovici 90. rokoch sme Korytnačkám predsa fandili všetci (teda hlavne tí ktorí sa narodili v 80. rokoch), no v tom detskom veku a v tej dobe tesne po páde komunizmu keď sa k nám ešte len postupne dostávali produkty zo zahraničia sme fandili všetkému čo vysielala televízia alebo sa už dalo zohnať na VHSkách a bolo úplne jedno čo to bolo. Ninja korytnačky boli takým tým naivným, detinským, oddychovým animákom (neskôr aj C-éčkovým filmom) s cool „živými“ korytnačkami. A cool by chcela byť aj aktuálna verzia z roku 2014, ale pod producentským dohľadom Baya je akurát tak otravná, hlučná, preplácaná a samozrejme predigitalizovaná. V podstate klasický Bay, ktorý ako vždy nepozná mieru a je úplne jedno, že tento krát ani nesedí na režisérskej stoličke. A tak rovnako ako v jeho posledných Transformers: Age of Extinction (niežeby tí predošlí bolí iní) je úplne jedno čo sa vlastne deje, hlavne, že to neustále trieska, hučí a/alebo vybuchuje (vrátane televíznej antény). Nadmieru preafektovaná blbosť stratená v neustálom prívale „digitálneho bahna“. Chýba tomu všetko to kvôli čomu sme ako deti sadali k seriálu. Z Leonarda, Michelangela, Raphaela, Donatella robí otravných rapujúcich pubertiakov, ktorých pravdepodobne majster Splitner dopoval od mala steroidmi a Megan Fox je snáď ta najväčšia tohtoročná castingová chyba, ktorá sa do úlohy April O'Neil vôbec nehodí, čo je navyše podporené aj tupo napísanou postavou, kde reportérka ide svojej šéfke v druhej scéne so všetkou vážnosťou vysvetľovať, že videla „živé korytnačky“. Tie samé o sebe sú dosť nechutne nadesignované, nefunguje pri nich ani jedna hláška (tie s pizzou sú vyslovene silené) a vtip konči zhruba v tretej minúte pri parodovaní Batmana. Akcia je síce štandardná, no každý aj sebemenší pokus o väčšiu scénu sa utápa v odporne predigitalizovanom vizuále (viď celá scéna na snehu). Uznávam, že som sa na to ani v najmenšom netešil a pozeral to skôr z povinnosti, avšak na druhej strane som k tomu ani nepristupoval s výraznými predsudkami, no nestačilo. Mohol to byť celkom príjemne infantilný úlet, ale nie! Toto tu je len ďalší Bayov blockbuster v tej najhoršej možnej podobe, ktorý nepozná mieru a svojou hlučnosťou sa snaží prebiť všetko ostatné, avšak vo výsledku to nie je ani vtipné, ani zábavné, ale akurát tak otravné, afektované a zbytočné až beda. Chýba tomu jeden jediný nápad, nemá to cit pre dynamiku (aj tých skromných 90 minút sa mi zdalo nekonečných) a čo je najhoršie ani na sekundu pri sledovaní nefungovala nostalgia a nejaké to „kúzlo“ ktoré by ma aspoň na moment vrátilo do detských čias. Nové Ninja korytnačky ma len utvrdili v tom, že sa k nim nemá zmysel vracať. Rozhodne nie pod vedením Baya, ktorý do toho bez rozmyslu otravne búši ako pri tohtoročných Transformers. Síce som nečakal, že to bude ktovieako dobré, ale až takáto mizéria? Raz a nikdy viac. Keby som mal max. päť rokov asi sa z toho poskladám, inak však neviem komu bola táto novodobá verzia určená. Pamätníkom asi ťažko, keďže nejaký odkaz na pôvodnú sériu (tobôž aby sa jednalo o poctu) chýba a nových priaznivcov si v ére komixoviek hovoriace korytnačky asi ťažko nájdu. Ono je to v podstate samé o sebe tak prihlúply nápad, že mohol fungovať snáď iba v 80/90. rokoch. Dnes je podobnú značku radšej lepšie nechať ležať ľaďom. CELKOVO: 1,5* (3/10) - tých pár bodov za tých pár akčných scén a tento krát ani sám poriadne netuším prečo vlastne zaokrúhľujem smerom na hor. Asi mi to úplne odstreliť nedovolí spomienka na detské časy, aj keď mi k nej samotnej tento film nijako nedopomohol. PS: a trocha ma desí fakt, že niečo podobné dokáže v dnešnej dobe zarobiť, aj keď na pomery blockbusterov striedmejších, ale predsa tých tristo miliónov. () (méně) (více)

wikked

Čekal jsem, že mi poteče mozek ušima, ale nakonec to až taková tragédie kupodivu nebyla. Je to opravdu infantilní a vcelku debilní, ale má to i sem tam fungující fóry a neměl jsem vyložene nutkaní hned utéct z kina. Akorát netuším, proč tak strašně zprznili Trhače. A taky díky bohu za relativně soudnou stopáž. ()

SaNcHeZ_cz

Želvy ninja v moderním striktně digitálním akcí napěchovaném balení. Je jedno kdo je na režijní sesli, tohle je zkrátka lehce podvyživená Bayovka se vším, co k filmům tohoto tvůrce patří. Snad jen to množství patosu a akcentů na chlapáctví hlavních hrdinů tu není. K tomu hromada místy až nepřehledné akce, tuna digitálních triků pochybných kvalit a lehce zapomenutelní záporáci kteří jsou konec konců jen bezduché figurky. I přesto vše to není úplná kravina ale jen průměrná variace na jinak příjemnou klasiku z dětství, pokud patříte mezi nenáročné diváctvo, stačí se podívat na trailer, ve výsledku totiž dostanete přesně to, co je vám propagováno. Nic víc nic míň. Zkrátka jednoduchý a přímočarý blockbuster který příliš nezklame ale rozhodně nenadchne. [55%] ()

MartinezZ

Nechápu, proč jim stále říkali "Teenage", protože krom scénáristy by "náctileté" u těchle hnusných postav nikdo nehledal. Ale proč se nad tím vůbec pozastavuji. Zbytečnější a blbější film, dokonce i na tuhle látku a tenhle námět, rok 2014 snad nezažil. Teda hned vedle Transformerů. Stejně jako ty se to ale bohužel zaplatí i vydělá a pokračování na 2016 už se blíží... ()

Wysch

Ke svý nelibosti za tři, a to asi jen proto, že želvy miluju, páč jsem na nich vyrůstal. Jinak bych ze sentimentu tu průměrnou 55% hvězdu asi nedal. Želvám to nesluší tolik jako v roce 2007, over-the-top bullshit akce taky moc ne a Megan Fox je zoufale nepříjemná April. Pozitivní tak je, že se aspoň díky želvám do filmu pořádně koukne v jejich pokračování Stephen "Arrow" Amell. Hm. Jinak tedy želví origin zaplaťpámbu není mimozemskej, jak první nástřely scénáře slibovaly, ačkoliv je to pořád stejně blbě napsaný. Poctou želvám je tak znovu a jen seriál z roku 2012 a příjemný trojprostor želvy poprvé a naposledy dostaly v roce 2007 v animáku, jehož příběh vymyslel stejně chorobomyslnej scénárista jako tenhle z roku 2014. Chjo. ()

Ellmariachi

Chcete se u tohoto podání žeklváků bavit? Vážně? Ono to totiž jde a né že ne. Jen musíte udělat jednu věc. Otevřete hlavu a srdce změnám. Zapomeňte na seriál z 80tých let. Zapomeňte na filmy z let 90tých. Zapomeňte téměř na vše. Jediné co vlastně zůstalo jsou povahy hlavních hrdinů. Místo zvláštní zrzky s mikrofónem je tu sexy Megan Fox. Rozhodně nejsem jejím fanouškem a nejsem z ní vyplesklej jako moji kamarádi. Ale na druhou stranu jsem jen zdravej chlap a ona je prostě pěkná ženská. Zapomeňte na unaveného dědu Třísku a užívejte přísného taťku, který pří výchově svých ratolestí umí být pěkně zákeřný. A nakonec zapomeňte na 4 kluky v krunýři, kteří rok zpět přestali mutovat a mají první pupínky. Jsou tu 4 našlapaní hrdinové, kterým aspoň budeme věřit to, že si poradí s přesilou fooďáků a silným soupeřem. Ale jak jsem již psal. April se stále honí za senzací, Tříska neustále své syny poučuje a s klukama je furt sranda. Majky je stále Majky, Rapf se umí vytočit a Donie je koumák. Jen Leonardo doufám dostane v dalším díle více prostoru. O druhé straně síly nechci nic prozrazovat. Každopádně já to dokázal a bavil se. Jen doufám, že další díly rozehrají daleko větší divadlo. 70 procent. ()

Praxis

Ehm, proč tomu vlastně dávám tři hvězdičky, když tam v tom filmu bylo všechno špatně? Protože i když to byla docela hovadina, celkem jsem se nestihl nudit a akční scény alá CGI na sto a jeden způsob, byly docela vychytané. Megan Fox už zdaleka není to (šukna), co byla v prvních transformátorech, a záporáckej slizoun Fichtner si to (záporácké slizení) zase celkem užil. Hlášky dětinské, ale příjemná nostalgie, kdy jsem tyhle zelený obludy sledoval na OK3 (ano, to byl televizní kanál, na kterym po revoluci dávali americký seriály, vnoučku) mi navodila celkem dětinský úsměv. 60% za DJ Majkýho :-)) ()

ArsenalEagle

Na seroši jsem vyrost v době, kdy jsem ho měl u babičky na VH kazetách, ale uznávám, že si pamatuju jen střípky, takže vlastně pro mě něco nového. A výsledný remake kultu? Není to zlé. Má to rychlost a akci (Bay je Bay), velmi dobrou hudební stránku, čas od času je i slušná hláška (Arnett, korytnačky) a na Megan se moc hezky dívá, ostatně jako vždy. Nenáročná zábava na jeden večer. Když přivřu obě oči, můžu dát s klidem 7/10 ()

JJ.Gibson

Želvy Ninja byli kritiky nemilosrdně rozcupovány, naštěstí jsem na jejich názory nedal, protože se vždy snažím zaujmout můj vlastní úhel pohledu. A vyplatilo se i tentokrát!!! Na TMNT jsem se těšil a ony se mi odvděčily příjemnou zábavou. Strašně moc mě bavilo, jako jsou želvy "vyhypovaný"!!! Byly prostě zlý!!! A normální smrtelníci proti nim neměli ani tu nejmenší šanci. To až Trhač se svým obludným robotickým oblekem se jim mohl postavit. Na druhou stranu mi k němu ten oblek až tolik neseděl, i když plnil svoji funkci dokonale! Přitom sám Trhač působil jako záporák naprosto skvěle a nepotřeboval k tomu již vůbec nic dalšího!!! Želváci byli v pohodě, jejich charaktery byly zachovány na výbornou a zasazení do novodobé přítomnosti se povedlo. Co mě, ale zaráží je vznik Mistra Třísky, protože jeho klasický původ mnohem lepší než jak nám bylo prezentováno zde. Původně Mistr Tříska vznikl, tak že díky lsti Oroku Sakiho byl vyhnán z Japonska a připraven o čest, jelikož se tehdy ještě jako Mistr Yoshi, nepoklonil nejvyššímu z řádu, když procházel okolo. Odcestoval do New Yorku a po kontaktu s mutagenem se z něho stal teprve Mistr Tříska, který již měl svůj kodex a vědomosti a toto vše mohl předat svým synům. Kdežto tady si všechno přečetl z knížky?? No nevim... Btw. jeho animační zobrazení mě trochu děsilo :) Bál jsem se obsazení Megan Fox jako April, ale nakonec to vcelku ustála, nic hroznýho ani skvělýho. Co jsem, ale nepochopil, bylo obsazení Whoopi Goldbergové, proč proboha?? A taky mi úplně nesedělo vyobrazení Vernona, protože to měl být vždycky jenom strašpytel bez zbytku sebeúcty. Ale máme rok 2014 a chápu, že pár věcí se muselo změnit a vyvinout atd. Myslím si, že kdyby byly Želvy o něco temnější příběhově a zároveň by byla naše čtyřka o něco vtipnější, tak by tento větší kontrast filmu lépe slušel! Ale jinak jsem byl spokojen a těším se na pokračování! ()

filmsim

Digitální bordel. Příběh je prostoduchý, jak by se u takového popcorňáku dalo očekávat, ale co se nedá překousnout je odporná animace jak želv, tak Třísky. Co se týče akce, tak ta je většinou spíše průměrná, avšak akce na sněhu či závěrečná část je vcelku povedená, ale i když se to hezky hýbe a bortí, tak to nenapraví pachuť z toho odporného vizuálu. Navíc tu máme pekelně přehrávající Megan Fox a otravného Willa Arnetta, kteří výslednému dojmu opravdu nepomáhají. Po celý film je velmi znát rukopis Michaela Baye, který film produkoval a zdá, že si ho ohlídal k pohledu svému a to hlavně, co se kamery a triků týče. Zkrátka se jedná o pouhopouhou nudnou blbinu, která může nadchnout opravdu jen ty nejmenší. 3/10 ()

GodComplex

Takze takhle se v dnesnim Hollywoodu topi miliony. Jsem k tomu schovivavy, protoze Zelvy Ninja jsou moje srdcova zalezitost z detstvi, ty kreslene, zelvy v tomhle filmu nemaji zadny charakter a jsou otravne. Vlastne cely ten film je otravny. 3/10 ()

zipper111

Tak hele, želvy ninja byl můj nejoblíbenější komix, staré filmy jsem taky měl rád, hrál jsem i hry na Segu, zkrátka je to pro mně součást dětství a srdcovka. Předně se mi nelíbily nové vzhledy želv, jedinej v pohodě je Leo, jinak je to bída, hlavně Donnie co má brejle a bordel na hlavě... chápu, že se snažili každému dát jeho osobitý look, ale to se podle mě fakt nepovedlo. Tříska je vyloženě odpornej, i krysa může být pěkná, tady vypadá jak největší slizák. Celkově je film pěkně přepálanej, dějove mu to moc netáhne a ty dialogy, hlavně začátek s April a její problémy v práci... fakt bída. Teda na Megan se kouká prostě parádně, ale to její hraní nesnese moc přísná měřítka. Když se ve filmu objeví Fichtner, hraje vždycky bastardy, takže toho hodnýho mecenáše jsem mu nežral od první chvíle a to mi taky celkem vadilo, i když ne tak moc jako Arnett, kterýho jsem měl po celou dobu chuť strašně praštit. Akční scény jsou dost přepálený a hlavně jsou mizerně natočený, Liebesman není dobrý režisér a zrovna TMNT by si dobrého režiséra zasloužili. Třeba Nolana, ale to je reálný asi jako scéna na útesu s kamionem. Ne, ne, ne... prostě ne, nezlobte se na mě, ale ne. 2* ()

erased

Cowabonga, tak takový blast from the past jsem nečekal! Nové CGI želvy sice nežerou tolik pizzy a v těch přehnaných efektech se docela ztrácela i ta rodinná pohoda filmu, na kterém jsem vyrůstal, ale i tak mě jejich hláškovací maraton zastihl nepřipraveného a mě nezbylo, než se po slabším úvodu naprosto nekriticky bavit jak nostalgickým vzpomínáním na málem zapomenutý klenot, tak i skvělou akcí ne nepodobnou Transformers, jen přehlednější a hlavně zelenější. Navíc je fajn, že i když je mezi mnou a želvami stále věková mezera, konečně to jsou teenageři, kteří vyrůstali na podobné popkultuře jako já. A tak jsem se nenechal rušit ani nemístným soundtrackem, protože kdo by hleděl na nějakou přepálenost když jsou hned za New Yorkem Himálaje, když jakýsi mrakodrap ve městě má dle délky pádu z něj zhruba stejnou výšku jako nejvyšší vrchol tohoto pohoří, když Tříska konečně nevypadá jako spláchnutý chuchvalec vlasů (naopak má asi nejlepší akční scénu ve filmu), když je tu Megan Fox zezadu, a v neposlední řadě když G.O.B. Do příště jen víc té zmíněné pizzy. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)