Skupina přátel na cestě do Jakarty pomůže osamělé dívce, která je poprosí, aby ji svezli domů. V odlehlém sídle dívčina rodina v čele s přízračnou matkou pro hrdiny připraví lahodné občerstvení, po kterém ale upadnou do bezvědomí. Když se proberou, čeká je osud polotovaru v obchodu s lidským masem. (JFL)

PavelVanekArt

Bože můj, to zas byly jatka pro změnu. K Macabre jsem se dostal až teď a vůbec mi to nevadí. Nijak mě to neoslnilo, ale indonéská filmografie mě baví, umí si skvěle vyhrát s násilím, bolestí a smrtí. Příběh mi byl úplně ukradenej, hlavně jsem čekal pořádný jatka. A dostal jsem je. Za mě spokojenost 4* ()

Sludger

Pokiaľ máš chuť na poriadky krvák, kde sa krvou nozaj nešetrí, napätie sa dá krájať, násilie sa predvádza v každej scéne a vraždí sa jedna radosť. Daj si debut od Tima Tjahjantoa. Tento kúsok by zapadol aj medzi New French Extremity, len je navarený na indonézsky spôsob. ()

URBAN

Tyto Gore filmy mám rád, ale tento mi dvakrát nesedl. Chování hlavních protadonistů bylo stupidní a ikdyž se mi na tomto filmu prvky gore líbily tak jsem to díky tomuto nemohl ocenit. ( 15.3.17/PC ) ()

Sfinkter

Singapurský exploit, který má nesmrtelné záporáky a prolévá neskutečné množství krve. Jeden z nejbrutálnějších nátěrů, které se na obrazovkách objevily. ()

Yoshimitsu

Do rodinného podniku s bílým masem v odlehlém domě uprostřed lesa,zavítá parta kamarádů kvůli pomoci mladé dívčiny, ale co je čeká potom nemohl nikdo z nich očekávat. Na každé návštěvě by se mělo vše vypít, nebo aspoň ochutnat ze slušnosti, ale po téhle ukázce už si u cizích nic nenabídnu a nebudu, brát žádné stopaře a dívky v nesnázích. Řezničina, jak má být, dávám 80% ()

PetrPan2

Macabre (Darah) je butální horor, který si (jak už popsal např. Flipnic a Slasher) hodně půjčuje z u nás známějších snímků jako sou Texaský masakr, Dům 1000 mrtvol, Hranice smrti což sice samo o sobě není ještě na závadu (tyhle snímky jsou si stejně často podobné jako vejce vejci a více či méně se vzájemně kopírují), ale když se to přežene vyjde z toho rezignace na vlastní děj a myšlenku... a to mě osobně přišlo jako největší slabina snímku. Hlavní padouchové zpacifikují hlavní hrdiny... ty ať už více či méně zranění povstanou a zraní padouchy... padouši opět zmlatí, prostřelí, probodnou... hlavní hrdiny... ti opět povstanou a zraní padouchy... padouši zraní hlavní hrdiny a pořád dokola, dokola a dokola až do konce... ()

bizz_mjc

Macabre je sice explicitní, ale to je tak vše. Kvůli tématu vás při sledování napadne Chainsaw, Grotesque a spousta dalších, což vlastně vůbec nevadí, ale absence příběhu, napětí i atmosféry je stěžejní problém, ačkoli jako exploitation film pozici ustává bez debat. ()

ghatos

Tohle se s francouzskými hnusotami (Martyrs, Frontiers) i jinými nedá srovnávat. Není to ani tak brutální, nepříjemné a postrádá to vnitřní náboj nebo myšlenku. Celá ta rodinka působí dost prkeným dojmem. Matka se svým psychopatickým výrazem se spíše sebeparoduje. Rozteklá plastová maska na tváři jednoho z aktérů také zrovna nevyvolává ten správný pocit děsu. To co by se evropské nebo americké produkci omlátilo o hlavu se tady velkoryse přehlíží. 39%. ()

headcrab

Hoho, docela solidní jatkařina tohle. Kostra příběhu klasická, film nepřináší absolutně nic novýho, ale čeho přinese nadmíru, je gore. Jatka, uřezaný/usekaný hlavy, spousta krve, a tohle všechno graduje přímo úměrně s postupem filmu. Na konci už snad neni jedinej záběr bez odstínu červené. ()

Skeksis

Nejakí podivní robotickí kanibali, ktorí sú schopní naporcovať humanoidné karé, pliecko, bôčik, panenku, stehno, či rebierka. Všetko za výhodnú cenu, a ako bonus dostanete fotografiu obete. Najmä mamička - dokonalý zabijácky ksicht, aký som naposledy videla na výstave ROBOTICA 2025. ()

manonfire

Shareefa Danish to celé jednoznačně táhla, matriarchát jako prase a její hlas při permanentním "Astrid" zněl natolik hnusně, že bych šel radši s pugétem na návštěvu k Jeffrey Dahmerovi, než poslouchat tuhle hrůzu. Co říci k filmu?No malinovkou se zrovna nešetřilo. Kdyby se u téhle psychorodinky zastavili cestou z Jakarty do Třeskoprsk hrdinové Čtyřlístku, nepřežije ani Bobík. A ten se uměl ohánět. 60% ()

zolo23

Hm, deň po vianociach takýto krvavý masaker... ale čo, pretože takéto môžem. Po amerických, španielskych alebo francúzskych hororoch som potreboval jednoducho zmenu. Stačilo však skrátiť o nejakých 15 minút a pridal by som asi aj štvrtú. Priemerný snímok, ktorý mi miestami (hlavne matkou) pripomínal francúzsky geniálny kúsok Uvnitř. ()

Forsberg11

Krvi jak z prasaťa. Ale prečo to všetko musí potopiť zase to hlúpe, nelogické chovanie postáv. Veď keď už idem robiť áčkový exploiťák z reálneho prostredia, tak sa snažím dej čo najviac prispôsobiť realite, nie? A tým pádom aj to ako jednotlivé postavy reagujú na jednotlivé situácie. Keď sa však postavy správajú ako absolútni hlupáci a na situácie reagujú úplne inak ako to káže zdravý rozum, dokáže to značne pokaziť celkový dojem z inak veľmi kvalitného filmu. A to je škoda. Pretože inak nie je Macabre čo vyčítať. Čo tam po neoriginalite. Takto nás to baví a preto sa Tjahjanto a Stamboel rozhodli, že natočia exploiter podľa typickej šablóny. Veľmi podobnej exploiterom z Európy a USA. Máme tu nepríjemnú rodinku plnú podivných, nekompromisných sadistov, množstvo postáv (takže bodycount bude vysoký), veľa mučiacich nástrojov všetkého druhu (niektoré veľmi zaujímavé), hektolitre krvi (pri tomto filme to platí doslova) a nekompromisne brutálny záver (čo je skutočne jedná veľká gore jazda). Takí ázijskí Frontiere(s) ale v omnoho omnoho brutálnejšom a krvavejšom poňatí. 65 %! ()

The Viper

Vítejte v domě, ve kterém vás bodnutí 15ti centimetrovou jehlicí do trapézu nijak neochromí, vaše těhotná přítelkyně vyprdne děcko za 1 minutu, kam zavítá policejní tým z nejznámnějších vtipů o policistech, kteří se nechají oblbnoust i tou nejpitomnější historkou, byť mají v autě polorozsekanýho chlapa, který tvrdí, že se v domě něco dějě, kde můžete hořet tak hodně a neumřít, že konat se zde poprava Jana Husa, je stále mezi námi (heh), kde se křičí a krvácí tak moc, až je to prostě komické, nemluvě o hlavní 'modrmamá' která má tak stupidní panenkovský výraz i hlas, až vás nechtěně otravuje a nudí, než aby poděsila. ()

Schizeus

Z počátku jsem si myslel, že půjde o klasickou ''béčkovou'' podívanou, kdy během 95 minut zmizí 5 lidí za, řekněme poněkud drastičtějších okolností, a vše přežije (jak už u tohoto žánru bývá pravidlem, jde o tu nejsympatičtější slečnu celého snímku) ta nejsilnější. Avšak po 15 minutách se rozjíždí solidní gore drastická, krví nasáklá podívaná, kde vám budou společnost dělat odřezané části těl, litry rajského protlaku a sladký zvuk vřískání, když se do těla boří motorová pila. Určité scény vypadají opravdu luxusně, naopak najde se i několik klopýtnutí, které se dají přehlédnout. 4*/5*... ()

klukluka

Rafťákům jsem dal nedávno 4 pecky za to, že je to komedie, u které jsem se smál - což dle mého mínění potvrdilo její žánrové kvality. Macabre je horor, u kterého mi nebylo dobře po těle (ne že bych se bál), přesto mu dávám jen jednu hvězdičku. Sám to vnímám jako jistý protimluv. Mám pro to ale zdůvodnění. Macabre se sice svému žánru nezpronevěřil, ctí ho, nectím ho ale já. Horory jsou pro mě v drtivé většině bláboly, logicky děravé jak cedník. Tohle byl typický případ. Hlavní hrdinové se chovají jako kreténi, jenom aby se mohlo stát to, co se stát musí, aby se u toho lidi "báli". Takže partička má hrozně na spěch, ale dohodnou se, že úplně cizí děvče odvezou domů. Zajížďka je rozladí, nechají se ale pozvat na večeři...atd. atp. Na podobných filmech mi ale vadí taky ta bezbřehá krutost. Nechat trýznivě zemřít čerstvou rodičku, to už chce nemálo cynismu. Nejen od scénáristy, ale i od režiséra, od herců, od producenta... Jedno pořekadlo říká, že nemáme druhým dělat to, co nechceme, aby dělali druzí nám. Tvůrci podobně nelítostných, zvrácených filmů by to měli mít na mysli. Ano, podobné filmy by pak nevznikaly. A někomu by to snad vadilo? ()