Skupina přátel na cestě do Jakarty pomůže osamělé dívce, která je poprosí, aby ji svezli domů. V odlehlém sídle dívčina rodina v čele s přízračnou matkou pro hrdiny připraví lahodné občerstvení, po kterém ale upadnou do bezvědomí. Když se proberou, čeká je osud polotovaru v obchodu s lidským masem. (JFL)

HonzysKISS

Já bych řekl, že je to takový ten klasický průměrný čínský (prostě šikmooký :D) krvák. Je to hezky natočený, ale kdo je zvyklý na takové věci, tak si myslím, že ho to zase tak tolik neohromí. Přece jenom nic jiného se tam v celku neděje než řezání končetin a hlav. Nic nechutnějšího, nebo zvrácenějšího tam bohužel nenajdete. ()

ondrula

No, to jsem teda dost čuměl, indonéskej horor člověk nevidí každej den. Bohužel jsem se nechal získat vysokým hodnocením fanoušků žánru a věnoval tomu páteční večer. Nějak to ale na mě moc nezapůsobilo, přišlo mi, že týpci ze Singapuru jsou tak nějak z jiný planety. Když tam pak na závěr nakráčeli policajti s květákem v čele, začal jsem už jednotlivý scény přeskakovat a konec mě tedy logicky příliš neuchvátil. Zaujalo mě akorát to, že matku a dceru tu hrajou holky, co jsou v reálu stejně starý. ()

iampatrik

55% Po stránce akční a hororové se filmu moc vytknout nedá, plní svůj účel - brutální, napínavý, dobře podaný. Co však nemůžu překousnout, ani když jsem "přihmouřil obě oči". Tolik dějových nesrovnalostí, podivného a nelogického chování, to mi kazí pocit z dobré podívané. Přesto je pro mě Macabre raritním snímek - v životě mi nevadil všudypřítomný jekot, křik, vřískání postav jako tady, ale tady je toho tolik a ke konci tako otravné, to jsem ještě nezažil. Druhou nezapomenutelnou věcí je paní domu, nevím jestli ji mám obdivovat, že odvedla dobrou hereckou práci nebo si říkat, co to bylo zač (jak mluvila, jak se tvářila). ()

J*A*M*A*L

Po včerejším krátkém filmečku Dara jsem si dnes rozhodl vychutnat tenhle celovečerák. Musím říct, že asiati jsou fakt pěkně zvrhlí a tenhle masakr tomu jen dokazuje a navíc se jim i celkem povedl. Vlastně není to nic úplně úžasnýho, samotnýmu filmu bych dal tak trojku ale ta brutalita a ty krvavé momenty, těch se tam nešetří a za to přidávám ještě jednu hvězdičku. Po několikahodinovém hledání jsem to konečně našel a nemusel jsem toho ani litovat. Zase jednou super horor. ()

Perverz

No jo, asiati, ti se s tím nepářou. Dialogy, a nebo originalitu tady sice neřeší, a podle toho to i vypadá, ale co se krve týče, tak se tenhle film dost stydí, a myslím to tak, že je celý červený.. Kdyby měl být tenhle film o něco krvavější, tak vidíte už jen červenou obrazovku. Ze začátku se kecá, ale to se dá, no a pak jedem na červenou. Chvílemi mi to přišlo dost zmatečné, na plátně se objevuje totiž strašně moc postav, a říkal jsem si, co kurna dělají ti ostatní?, kde jsou, a tak :) A nechtěl jsem dát více než tři, moje hodnocení změnil závěr, kdy se to ještě krásně začervená jako třešnička na motorové pile. Nože, krev, zbraně, asijské ksichty, někteří se tváří děsivě, někteří komicky, a jeden barák potopený v krvi. U toho se fajně najíte. Dobrou Chuť, přeje Perverz. ()

Mírouš

Gore scény výborný, potoky krve, kusy těl kam se podíváš, utrpení, uřvaný čubky, atd. Ale nad nelogickým počínáním postav (zvlášť těch poldů) zhruba ve třičtvrtě filmu, jsem si málem ukroutil hlavu...Proto hodnotím jen průměrem. Zvláštní pochvalu uděluji "nesmrtelný" mámě, co mluvila jak robot a vypadala jak Michael Jackson po 85 plastikách :-))) ()

wampire23

K tomuto filmu sa výstižne hodí to, čo ma napadlo po skončení: ,,Kurva to bol mazec!" Do filmu som nešiel s veľkými očakávaniami, exploitation mám napozeraný takmer na 100 percent a predsa len ma tento ďalší ,,braček" dostal. A to úplne. Áno, samozrejme, že je príbeh hlúpučký a jednoduchý, ako v takmer každom podobnom horore, jasné, že sa tú nájde veľa podobností s horormi z USA či Európy (Texas Chainsaw Massacre, Frontieres, Hostel, Inside,...), ale že to bude až takýto masaker, to som vôbec neočakával a o to som bol po zhliadnutí viac potešený. Krvi si tu užijete nadmieru, gore scény sú veľmi dobre spracované a je ich tu nespočet. Dom je na konci sfarbený krvou viac ako podlaha v Kill Bill po súboji Umy Thurman s 88Ball. Najlepšie na tom všetkom je, že sa tu nie je ani kedy nudiť, pretože jatká začínajú po cca. 20-minútovej predstavovačke hlavných postáv. A keď si niekde za polovicou filmu poviete, že už ostalo málo jedincov na zabitie, réžia ochotne pridá jednu policajnú jednotku, aby sme sa mohli dlhšie kochať ich likvidáciou. Pre fanúšikov exploitation a splatter hororu môžem doporučiť všetkými desiatimi. A vôbec sa nebojte, že by na Východe nevedeli točiť:D. ()

Silviaxx

Zn. : hlavy bez tiel, VEĽA hláv bez tiel, veľa krvy, veľa sadizmu, veľa kriku, veľa pošmyknutí sa na dotyčnej krvy! Takúto maminku by som teda rozhodne nechcela stretnúť, nie to ešte nedajbože nasrať.. Masaker motorovou pílou tu pre mňa nabral trošku iný rozmer. Mňam, mňam. Miestami to bolo síce slabšie, ale gore, gore, gore to vykompenzoval do výšin. Fakt kvalitný kúsok, čo sa týka sadizmu, aj keď pointa mi buď nejak ušla alebo nebola dotiahnutá. To je ale jedno ja som aj tak spokojná vykompenzovali to drastické scény :) ()

cskomando

Nesmírná škoda, že se ještě nějaký SCHOPNÝ režisér nechopil příležitosti a neudělal nějaký krvavě lázeňský remake ! Toho je opravdu velká škoda ! Dokážu si plně představit, že za pomocí dnešních CGi efektů, nějakého obstojného rozpočtu a zručného schopného scénáristy, který by z postav neudělal úplně demen*y bychom tu měli horor roku ! Jedná se o rok 2009, jednoduchý děj, žádné klišé mezi postavami... všechno směřuje jen k jednomu, zabij nebo budeš zabit ! Těhle brutálních vyvražďovaček jsem zase tolik neviděl a svým způsobem se nejedná určitě o žádné kopírování novějších filmů ale originálního předchůdce. Najdeme zde různé nářadí na řezání lidí, orgánů, částí těl, hlav atd. Dokonce se to obohatí kromě asi 6 nebo 7 původních návštěvníků, ještě zmasakrováním dalších 4 policistů. Lahůdka, která byla stvořena v Singapuru, klobouk dolů... ()

Hernycztek

Rumah Dara mě definitivně utvrdilo v mém dlouhodobém pocitu, že filmy z Asie nejsou nic pro mě, bez ohledu na žánr, protože jinak na tyhle brutality nedám dopustit. Mimo ,,invincible Daru'' z původního kraťasu a jejího syna tu je příšerné herecké obsazení, na které se mi vyloženě hnusilo dívat. Jestli mě z dvaceti postav zaujmou dvě a ještě k tomu záporné, tak to moc dobrá vizitka není. Pak bych se pozastavil právě nad počtem postav. Za každého mrtvého z první poloviny stopáže, byla ve druhé polovině přidána nová ,,oběť,'' v podobě tupé policejní skupiny. Takže ačkoli není nouze o pořádný bodycount, těch postav je tolik, že jsem se v tom nezvládal orientovat. O promyšlený děj nebo temnější atmosféru se tvůrci vůbec nepokoušeli a všechno je to tak postavené na tratolištích krve a celkovém gore. To bylo většinou velmi povedené, takže po vizuální stránce to u mě bodíky nahnalo. Nic to však nemění na faktu, že jsem se většinu filmu nudil. Fanouškům splatterových záležitostí, kteří nepotřebují logický příběh, vřele doporučuji. No všichni ostatní by se tomu měli vyhnout. ()

Flopik

Dlho som rozmýšľal či to pustiť. Nakoniec to bolo presne také ako sa tu píše a to riadne krvavé.Na konci je vlastne krv všade.Čo sa deja trvá tak po 20 min sa to rozbehne a už je len gore zábava. Popravde som ale čakal film o dosť brutálnejší po prečítaní komentárov.Na Singapur však veľká poklona.Koniec ma bavil u mňa v pohode za 4*. ()

Warhorr

Rumah Dara, Macabre, anebo taky MASAKRE ! Tak se na to podívejme, máme tady zase jednu krvelačnou rodinku z Indonésie, která Vás ráda rozřeže a rozmrdá na tisíc kousků. Ani nevím, kdy jsem naposled viděl ve filmu tolik krve. Měl jsem pocit, že ta moje stará herka, která už se televizí ani nedá nazývat, nevydrží, praskne a promění se v tratoliště krve a já se budu moct rovnou i vykoupat a připadat si jak podříznuté podsvinče v tom největším zakrvaveném a zabordelovaném chlívku. Pro všechny nadšence pořádnýho gore naprostá povinnost. ()

drankeryth

Mile prekvapenie od azijskych hororov. Vacsinou stade pochadzaju ducharske filmy, ale tento je svetlou vynimkou. A to som velmi rad, konecne z Azie nejaky poriadny krvavy horor podobny filmu Inside od Francuzov. Partia priatelov po ceste vezmu na ceste jednu zenu, ktoru odvezu rovno domov. Jej matka je im za ich pomoc vdacna a preto ich pohosti svojim jedlom a pitim. Nakoniec sa z celej rodinky vyliahne poriadne uchylni jedinci, ktori ich chceju za kazdu cenu sprovodit zo sveta. Vo filme neni nudza o krv a usekanie hlav spolu s koncatinami. Su v nom dobre zabery na prepichovanie tela dlhym nozom a aj delenie tela motorovou pilou. Jednemu aj usetria ranu do oka ceruzkou, ci co to bolo. Aj policajti vo filme mali s nimi velke problemy ich zneskodnit, ved vsetci aj na to doplatili. Ich hlavnemu velitelovi sa podarilo zabit dceru hlavnej uchylacky, ktora bola velmi stara, ale vyzorovo na to vobec nevypadala. Jej satanske praktiky ju udrzovali v mladistvom veku, ktore asi vykonavala v tom dome s obetami. Vo filme som nenatrafil na ziadne slabe miesto, pocas celeho filmu som nepocitil, ze sa nudim. Velmi podarene dielko od dalekeho vychodu. ()

Hapretor

Ze začátku dobré. Atmosféra houstne, příjemně graduje. Znalejší divák sice ví, co příde a třeba i odhadne pořadí mrtvol, ale příde si na své. Jen ta druhá půlka filmu, kde se jen řve a cáká krev, a přitom není nic vidět je dost přitažená za vlasy - dost nudná až trapná. Matka alias nesmrtelný upír či co je divná vsuvka do takovéhoto žánru a působí pro mě spíš rušivě, než zajímavě. Nejen že to učinilo film více nesmyslným, ale do určité míry i trapným. Ne nadarmo říkám (píši), že čím víc se asiaté snaží, tím víc jejich filmy sráží. ()

Pan_Dom

Singapurské krvavé lázně naprosto naplnily mé očekávání - strach, hnus, napětí a v neposlední řadě paní Darah, které jsem se bál víc, než své sousedky v plavkách. ()

Freeky06

Delikátna jednoduchá aj keď nie moc originálna (skupinka mladých nájde dom s rodinkou psychopatov) exploitation mňamka..Nejdem tu riešiť koľkými filmami sa autori inšpirovali, pre mňa to bola parádna porcia ázijskej brutalitky s hektolitrami krvi a veľkým potenciálom.. Charizmatická Shareefa Danish a jej stvárnenie Dary dodala filmu ten správny šmrnc a práve ona je tá, ktorá film ťahá dopredu...ten jej hlas a pohľad to je niečo neskutočné :) Fanúšikovia žánru si určite prídu na svoje. ()

kkarx

Bizarní, ujeté, černohumorné, napínavé, plus krvavej masakr navrch. Julie Estelle je neskutečně sympatická sexy kočka, takže bylo komu fandit a nenudil jsem se ani chvilku. :) ()