Skupina přátel na cestě do Jakarty pomůže osamělé dívce, která je poprosí, aby ji svezli domů. V odlehlém sídle dívčina rodina v čele s přízračnou matkou pro hrdiny připraví lahodné občerstvení, po kterém ale upadnou do bezvědomí. Když se proberou, čeká je osud polotovaru v obchodu s lidským masem. (JFL)

Cechyno4

Na Darah(Macabre) jsem se těšil, slyšel jsem o něm hodně. Můžu říct, že ačkoliv jsem tomu moc nepřicházel na chuť, poslední půl hodina byla bravurní ! Opravdu jedinečné záběry jako např. useknuté hlavy, podpatkem vypíchnuté oko atd. Scény s motorovkou byly také dobré. Akorát konec filmu mě trochu štval. Nesmrtelný Adam, tak to bylo něco. Jen tímhle mi mohli tvůrci znechutit celý film. Adam, jímž projela mačeta, rozbili mu o hlavu několik velkých nádob, spokojeně skáče, vší silou kope do budoucích obětí atd. Až jsem se bál, že i když mu usekli hlavu, bude tam zabíjet stejně dál. Nakonec však ne. Tuhle hlavní chybu jsem ochoten odpustit. Vždyť Macabre je opravdu vyjímečný horor. V procentech 79%. ()

maldoror16

Velmi solidní vyvražďovačka - nijak originální, zato silně vykrádací - ale co...to mi rozhodně nevadí, občas čpí trochu amatéřinou a herci se taky nijak nepředvedli, ale má to celkem spád a gradaci, prostě je to drsná brutální, násilná a krvavá jízda a v tomhle směru se to dost povedlo, gore je tu fakt hutný, našlapaný a vymakaný a při závěrečné řežbě už se snad celý interiér domu zbarví po krvavé břečce a kaši z lidských zbytků...takže sumasumárum velmi povedená, příjemná a nařachaná gore oddechovka, která si na nic nehraje. Rozhodně nenudí a stojí za shlédnutí. Potěšilo. 60% ()

Sticks odpad!

Môj druhý výlet do Indonézie bohužiaľ nevyšiel podľa plánu. Prekazil ho dážď a hostina so skalnou mamuškou. Ani neviem čo sa mi nepáčilo viac; kamera, zvuk, strih, herci, scenár? Zlaté Mati Suri.... ()

muti

mam pocit ze Dara bude suvisiet s kratkometraznym hororom Dara od rovnakych reziserov http://www.csfd.cz/film/288204-dara/ co sa Macabre tyka tak som cakal ze to bdue nejaky masaker, zial nebolo to take drsne ako podobny francuzsky Interier. ako fajn, pribeh dobry, vedeli sme co nas resp ich caka, ale hlavne postavy sa chovaju rovnako ako v 1990's. Ak je dievca na rade aby ju chlapik rozrezal a ona ho pichne a uteka, to je na moj vkus velmi lacne. prva vec co by som urobil - dorazil by som ho a bol by som si isty ze bude o jedneho maniaka menej. vo filme sa akoby snazili ukazat rozne temy, ktore nerozvinuli. obchod s organmi? (skor so stejkami...) a naco vlastne ked hlavnej matke ide o dlhovekost? preco sa Adam na konci s obetami hra ked ich ma dorazit? Preco davat francuzaka obeti, ktora ma mozno aj pohryzne? nad takymito "chybami" sa v tomoto zanri vzdy pozastavujem a cakam kedy sa postavy zacnu spravat zodpovednejsie k svojmu poslaniu (zabit alebo prezit). suhlas s: tombac. Flipnic ()

kalysta odpad!

Nepůvodní, špatní herci, neskutečně neumětelsky natočené akční scény, bez napětí, bez atmosféry, samozřejmě bez děje ( což by jediné nevadilo, kdyby bylo všechno ostatní ), o nepochopitelném jednání hlavních hrdinů ani nemluvě, prostě další asijská podivnost, která se svým západním příbuzným jako Á ´LInterieur , Frontier(s), Timber Falls nebo Martyrs a dokonce ani Hostel zdaleka, zdaleka nevyrovná. Není to poprvé co mám pocit, že jsem viděl jiný film, než zbytek userů. ()

Ondrew

Skvely exploitation horor made in Singapore. Snimka ma spravne nenapadny rozbeh, kedy si clovek hovori, ze z toho vsetkeho snad ani nemoze vzist totalny masaker. Avsak, chyba lavky. Coskoro sa totiz obsah pomaly, ale isto meni, do hry vstupuje vyrazne znepokojiva atmosfera a napokon dojde na hektolitre krvi, motorovu pilu, pripadne akekolvek secne, ci bodne zbrane. Snad jedine, co lutujem, je premrhany potencial, ktory by film nabral, ak by sa do hry zapojilo viac mystiky. Takto sa o nu skor len "obtrie", divaka este trochu vyhecuje, ale nijak zvlast danu tematiku nerozvinie. V kazdom pripade, "Darah" patri k dobremu azijskemu standardu, obcas snad az s prvkami pouzivanymi v zahranicnej produkcii. 80%. ()

Naghavi

I když je film asijský, řadím ho do kategorie ''Top Exploitation'', kde směle může konkurovat těm známým francouzským chut'ovkám... Plné hodnocení nedávám pro přemrštěný děj a taky pro tu zkurvenou matku, kterou ale ta herečka zahrála dost přesvědčivě :-) ()

Easykill

Výživný a Šťavňaťoučký! Ačkoli béčkovitostí se nešetří, v tomto případě odpuštěno. Tím myslím například pár nepovedených záběrů a pár nesmyslů. Akce začíná pomalu "nahned" což se mi líbí, proč se s tím párat. Povedený atmo, solidní gore a ultra cáklá pizda ala matka dvěstěletá, která byla tak moc naspeedovaná, že ji málem vypadly oči. Dost creepy výkon! Prostě řežba! A vyzdvihnout musím ještě kameru a některé záběry, respektive úhly, paráda. ()

Fill16

Tak tohle je, přátelé, vážně velmi příjemné překvapení. Indonéské (!!!) Macabre obsahuje přesně to, co mám na těchto filmech nejraději. Pořádně krutá atmosféra s trochou nadpřirozena, nějaký ten cool moment (motorovka s příjemnou muzikou) a naprosto pořádný masakr. Jo. Tak to má být, s ničím se nemazat. Co na tom, že to připomíná snad všechny vyvražďovačky západní produkce na které si vzpomenete. Má to pořádnou šťávu. Postava matky je úžasná, skoro až děsivě úžasná. A neodpustím si - když to jde v takové Indonésii, proč by něco podobného nešlo natočit u nás? Filmaři, chtělo by to tu naší kinematografii konečně rozproudit a neplýtvat penězi na nějakých nevtipných komediích/dramatech "ze života". Být vámi, točím už nějaké české Macabre :) Doporučuji! ()

Ajfist odpad!

Neuvěřitelná hovadina s naprosto nelogickým a nepravděpodobným chováním budoucích obětí zvrácené rodiny. Je vidět, že tyto země se mají ještě hodně co učit jak by měl vypadat aspoň trochu koukatelný horor. Naprosta absence hudby, mizerný děj a doslova amatérské výkony herců, kteří šíleně přehrávali, z tohoto filmu dělá naprostý odpad. ()

ScoRPy

Stupidní chování herců, téměř absence příběhu. To jakože jedli lidi, aby žili dlouho? Pravda, že od filmu sem čekal jen tady vyzdvihované gore, ale Adam a paní Darah mě nenechali si vychutnat ani to gore :D Ze začátku mě Darah přijde strašidelná a tajemná, ale později její dialogy uplně rvou za uši a taky než něco řekne, tak jistě nejeden usnul. Adam je zase neohrožený zabiják s kamennou tváří. A nakonec ta ELITNÍ policejní jednotka....nemám slov. Slabší 2 hvězdy a to pouze za ty krvavé scény, které občas ušly. ()

wrong3

Temné,krvavé,brutální-po tomhle snímku bych si asi kus krkovičky nedal...Doporučuji se napapat před filmem...Pro mne obrovské překvapení z Indonésie.Jen více takových kousků... ()

morbido

Ladies and gentlemen!Let me introduce you the most gayest stare in Indonesiaaaa!!!!Ano nekteré veci v temto filme byli na slušnej úrovni(gore) ale(velké ALE) teploško s hypergay pohledem, nadludskú silú a schpnostama chucka norrisa začali v momente zrážat tento film smerem ke kanalizácii.Ne nemam to rád je to trapné.Dobre dajme temu že žijez ludkého masa dlúhoale to hned musí byt schopnostama mimo ludské možnosti?Keby tam byl vyrisovaný borec typu MMA fighterú alebo obrovská korba pochopil by sem to,ale toto je jednoducho výsmech.Asi nechápem mentalitu tychto ludí.Možno sem byl zaujatý proti temtuto filmu od začátku ale čekal sem fakt víc vzhledem k hodnotení.Vim nemožem čekat nejakú realitu u tehoto žánru ale jednoducho mna to vytáčá a kvúli takymto chujovinam si film nevychutnam.Navíc tá stára(v reáli mladá) kunda je na chuckovej úrovni též a nvíc disponuje najotravnejším a najdebilnejšim hlasem co sem za poslednú dobu počul.Ostatný prehrávajú jak zákon káže a celkovo čim víc ubéhá stopáž tym víc s ipreju aby film už skončil.Zopakovat si to určite nezopakujem a horrorovej exotike sa pro istotu též budem vyhybat. ()

Snakefinger

Tohle je zásah do černého. Při zdejších srovnání jsem čekal zvrácen Inside jsem byl totálně natěšen. Ovšem to co se servírovalo naprosto přesáhlo mé nejčernější obavy. Neuvěřitelný názeř a jenom hloubám kde hoši šikmoocí sehnali tolik kýblů červené barvy. Nic originálního i přesto že některé záběry byly fakt jako přes kopírák z Inside ale takových fláků není nikdy dost. Tady přímo deset krvavých ne kapek ale právě těch kýblů. ()

Shay

Příjemná jednohubka, která neurazí. Naopak je to podle mě více hororů v jednom. Hostel a Texaský masakr. Ale i přesto je to na zahnání nudného večeru i celkem fajn. Originalitu jsem nenašla žádnou, ale je to krvavé a brutální, což jistě potěší fanoušky tohoto žánru. Nekteré herecké výkony se mi opravdu nelíbily, občas i přehrávání. Ale i tak jsem to dokoukala do konce a dala filmu šanci. ()

Richie4422

Musím povedať, nikdy som neinklinoval k ázijským filmom a hlavne hororom. Dal som však "predsudky" bokom, pustil si tento film... a zostal nesmierne prekvapený. Nebyť pár typický ázijsky prehnaných momentov, išlo by o dokonalú ódu na nepríjemný temný masaker. Na pohľad tej čiernovlasej ženy nikdy nezabudnem, snívalo sa mi o ňom. Brrrr... ()