Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

rasto87

Pôvodný snímok je niečo iné, ale toto sa mi páčilo rapídne. Zvuk a strach tu fungujú vynikajúco a vykreslenie ducha v abstinujúcej drogistke je perfektné. Prišlo mi to lepšie ako keď som prvý krát videl Samaru. Je pravda, že prvá polhodina je zabijak filmu, pretože je dosť nudná, ale to sme videli už pri viacerých filmoch či nie ? Scény v Evil dead nie sú ani tak strašidelné ako miestami skôr nechutné a správanie postáv mi príde ako keby to boli ľudia s IQ 80. Inač krájanie ruky mi strašne pripomenulo film Živý mŕtvy. Aj tak musím povedať, že to bol veľmi pekný remake. ()

chrustie

Něco tak trapně blbého, sem nečekal a osobně lituju toho, že sem téhle slátanině věnoval hodinu a půl, svého mrzského života. Pokud možno, nedělejte tu samou chybu! ()

darth_swan

Nic objevného nečekejte, obdobný námět tady byl už několikrát. Každopádně krev stříká na všechny strany a s přibývajícími minutami je jí čím dál tím víc a ve finále dokonce začne i pršet. V možnostech utrpení hlavních hrdinů si pak taky každý najde něco. Škoda, že celkový slušný hororový zážitek sráží poměrně "blbé" postavy. // Co mě zaujalo: Asi všechny ty scény s trhající se/odřezávanou/ustřelenou rukou. ()

Aywes

Pro mě nečekaný gore nářez! S původními díly to má pár věcí společných. Hlavně hodně odkazů. Násilné scény však dominovaly celému filmu. Sam Raimi umí udělat opravdu hnusný scény. Musel jsem s napětím sledovat celý film. Ne že by měl nějak extra překvapivý děj nebo filozofické kecy, ale ty gore scény byly prostě perfektní. Dlouho jsem se tak nebavil. Jednoduchý děj v kterém figuruje perfektní "kunda" vám dá prostor pro odpočinek a vypnutí mozku. Dokonce i hudba k závěru filmu byla do scén padnoucí a pomáhala s postupným gradováním děje. Milovníci gore filmů budou mlaskat jako prasata na líbankách. Přesto původní filmy vedou. A pak, že film nedopadne dobře, ha? "who's laughing now?" ()

ajaju

Na origoš to nemá,to je bez debat. ALE nová doba nové efekty,líbačka alá břitva,trhačky údů,hřebík sem hřebík tam hřebík všude kam se podívám. Mrkněte stojí to za to:). ()

Don Maty

Totálny BRAINWASH...Takúto doneba volajúcu hlúposť som už dlho nevidel. Strašne by som nadával ale sem sa to nehodí. Katastrofálne efekty, katastrofálni herci a všetko je to tak stupídne, že má človek pocit, či nepozerá scary movie. Už aj scary movie 5, ktorý z tohto robí paródiu je vážnejší čož je dosť smutné. A mimochodom, stačí scéna s grcaním hektolitrov krvi a pochopíte o čo ide. Vtedy som mal chuť ogrcať režíséra. Megadebilina...1* ()

djbarrel

Abych řekl pravdu, v podstatě jsem dostal přesně tolik, kolik jsem očekával. Dost značnou část filmu jsem měl na tváři úsměv, protože ač se film nedrží předlohy nijak věrně, věděl jsem co se kdy stane a herci mi pomáhali hlavně svou naivitou a nízkým IQ . Logické chyby hlavních představitelů a klišovité chování, mě tak ještě v polovině filmu nutilo dát maximálně dvě hvězdy, možná jen jednu. Po shlédnutí celku musím konstatovat, že zas takový průser to nebyl. Hektlitry krve, některé opravdu povedené gore scény, pár obstojných triků a nakonec i to ,že film se nedržel tupě originálu, to vše patří mezi pozitiva. Plný počet ani v nejmenším, ale na 4 hvězdy skoro dosáhl ... skoro. Kdyby opravdu postavy nebyli tak dětinsky infantilní, bylo by to lepší, ale nakonec tedy za 3 hvězdy. Rozhodně to nebyl propadák, ale potenciál byl větší. 65 % ()

VanBradley89

V rámci předělávek slavných hororových sérií je to jedna z těch lepších. Jako samostatná jednotka už je to slabší. Palec nahoru za brutalitu a nechutnosti. Obojího je tu dostatek. A krve není nikdy dost. Stěžovat si na absenci vtipu nebudu, u ruky to teda trošku zamrzelo, ale ani originál z 81. nebyl nijak zvlášť humorný. Na co si, ale stěžovat budu je absence jakékoliv atmosféry a totálně nesympatické postavy ( každá, žádná vyjímka) Nejvíc ten brejloun. Jeho utrpení jsem si hodně užil. Bratr hlavní hrdinky se tváří jako Ash, ale postrádá jeho kouzlo a hlavně je to úplnej idiot, který několikrát skočil na starý trik: Ahoj já nejsem démon, to že sem tě chtěl před chvílí zabít a mluvil jsem divným hlasem bylo způsobeno únavou. Teď jsem v pohodě. Pojď se obejmout" "Vyléčení" asi taky jen tak nepřekousnu. Trailer sliboval gore, to bylo a to je asi tak všechno. ()

PamelaJJK

Starý známý Lesní duch oblékl nový kabát, ale jinak v podstatě zůstalo vše při starém. Pro nostalgiky je děj snadno předvídatelný, což není přímo chyba, ale chtělo by to nějaké dechberoucí překvápko. Obsazení v podstatě nic moc. Jessica Lucas a Shiloh Fernandez (mi) jsou od pohledu nesympatičtí a dost mě iritovali. Hvězdou pro mě nebyla ani hlavní hrdinka Jane Levy. Naopak mě nadchnul Lou Taylor Pucci v roli Erika. Jediný sympaťák z celé party. Po slibném začátku to zklouzlo k hranici průměrnosti a dost dlouho se v podstatě nic extra nedělo. Ani hudební doprovod mě nijak neomráčil. Celé to působilo dost tuctově a já se vstříc závěru rozhodl pro tři hvězdy. Takový standard. Ale finále mé rozhodnutí změnilo. Bylo úchvatné. Nechci nic prozrazovat, ale scéna, kdy je hlavní hrdinka schovaná pod autem stojí za to. A když k tomu přičtu tu nostalgii, tak jsou to čtyři hvězdy jak vymalované. ()

toomm

Není remake jako remake. Některé jsou zbytečné, jiné nechtěné a jiné mají svůj smysl. A přesně tím posledním je nový Evil Dead. Stará Raimiho klasika má vše co mohl řežisér v dané době z filmu vyždímat. Dnes už ale jsou možnosti někde jinde a právě Evil Dead trpí v zastaralých efektech a laciném zpracování. A proto měl remake velikou šanci zapůsobit už právě zrekonstruováním starých scén. A jsem rád, že jsem se těch nejdůležitějších dočkal (znásilnění stromem). To že se pár věcí mění (poslední přeživší, důvod návštěvy chaty apod.) mi vůbec nevadilo, právě naopak, člověk aspoň nezná dopodrobna průběh celého filmu a právě proto není tento film filmem zbytečným. Přesto jsem se ale nijak zvlášť královsky nebavil a ač chápu nadšení některých lidí z filmu, chápu i skepsi. Hodnocení průměrné, film ale průměrem není. 65% ()

wallax

Na pôvodnom Evil Dead som sa skôr bavil ako bál, predsa len, má už svoje roky (máme rovnaký rok narodenia :) a pozerať ho po 30tke v dobe kedy vládne filmu CGI a počítačová animácia bola viac povinnosť z nostalgie k umeniu hororu 80tých rokov ako "chuť posrať sa strachom". Remake tohto historického kúsku priniesol pre mňa dve hlavné poznania: 1. Na absolútne špičkové kamerové zábery nepotrebujete stomilionové rozpočty ani Áčkový žáner. Kamera tu robí z filmu kus umenia (niečo ako kamera v http://www.csfd.cz/film/275420-gravitace/), pohyby s kamerou sú prepracované a nápadité, neopozerané a nádnerné. Som veľmi rád, že som si tento film pozrel, lebo by som prišiel o celkom slušný kus umenia (s kamerou). 2. Hrdinovia hororov za 30 rokov nespravili žiaden pokrok smerom k inteligencii. Čistá katastrofa, ich premýšlanie bolo na úrovni 5 ročného decka, nepoučili sa nie že z cudzých ale ani len zo svojich chýb a že ich bolo ako maku (zopár krát mi prišla na um scénka zo Simpsonovcov kedy Líza pripravovala vedeckú prácu do školy z názvom: "Je můj brácha blbější než můj křeček?". Ani po tak dlhom čase nie sú scenáristi schopní priniesť dobre napísané postavy, pravda, možno by nás to nebavilo pozerať, ale mohli by to aspoň skúsiť a možno je to preto, že im to diváci stále žerú (nie je motivácia niečo meniť). Záver? Dalo sa na to pozerať vďaka kamere ale už sa na to asi nepozriem. Som rád, že v žánre sú kúsky ako: v moci Diabla, Tí Druhí, Sirota alebo séria Saw či Nezvratný osud... ...ale tie hororové postavy nie a nie rozmýšľať ()

CrazymanM

Nechápu tak špatné hodnocení tohohle snímku,mě se to velmi líbilo,i přes ten poněkud podivný (zpackaný) konec!Tento film nelze srovnávat s kultovním dílem Sama Raimiho,i když z něj vychází,nějaké věci i opisuje,musíte se na něj dívat jako na každý jiný horor!P.S.Čekal jsem,jestli se tam aspoň na chvíli mihne Bruce Campbell a nezklamal,i když jsem musel shlédnout až do konce titulky!!! ()

aknamor

Nic moc jsem nečekala a nakonec jsem moc spokojená, tomuhle říkám povedený remake, a to je celkově nijak nemusím. Gore naprosto parádní. Zdejší hodnocení radši nebudu komentovat. ()

lobo87

Bez znalosti originálu (moja hanba) musím povedať, že Evil Dead je na dnešné pomery (!) nadpriemerný horor. Výživné gore efekty, hudba, vizuálne spracovanie filmu (krvavý dážď...), však mierne ubíja scenár, ktorý robí z postáv podpriemerne inteligentných jedincov. Preto som zostal pri troch hviezdach... 65% ()

waltosin

S Lesním duchem se teda vyřádili. Žádný jak,proč,odkud s tímhle si režisér vůbec nelámal hlavu a hned nám naservíroval neskutečnej masakr hned o začátku. Mě to teda docela bralo, ale možná by bylo ještě víc stašidelnější kdyby se zaobíral těmi otázkami co jsem napsal hned na začátku, protože on nám opravdu nenechal ani čas na odpočinek a chrlil to na nás jak na stádo volů aby jsme si nadělali do kalhot! Proto nechávám rezervu na Evil Dead 2 a dávám 70% ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016