Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Michalsafr

Jako téměř u všech remaků (dobře, Carpenterovu Věc bych nechal stranou) starých hororů, i zde platí - NE - raději originál :). ()

90125

Ako vzdy. Zaciatok celkom dobry a postupom casu to ide stale viac do sraciek. Sice ocenujem snahu nesklznut do parodie a drzat sa "seriozneho" hororu, stipka cierneho humoru by ale mozno nezaskodila. Hlavne by som bol rad, keby sa ma tvorcovia aspon pokusili niecim prekvapit. To co sa tu udialo nebolo nic nez obviklé klisé. Okrem toho som presvedceny, ze aj v takomto filme sa da vymysliet dobra dejova zapletka. Krvave efekty by mali byt len doplnkom, len ceresnickou na mrtvole a nie zaklad filmu. Hoci aj v originale bol doraz kladeny na hektolitre krvi a mnozstvo odrezanych ruk, tam fungovala potrebna atmosfera stiesnenosti omnoho lepsie. Rovnako tak jednotlive figurky su tu znacne nepresvedcive, vacsinou im pri jednani chybal chochmes a bolo mi dost ukradnute co sa s nimi stane. Filmu vobec chybala hlavna, jasne zapamatovatelna postava. Fakt je, ze mi cca 20 minut pred koncom zacali klipkat oci. Asi tak ma bavilo nove Evil Dead. 50 % ()

jenspifa

Neni to remake originalu. Je to uplne jiny film a musi se tak brat. Jinak jako prvotina pana rezisera dobry. A pocta panu raimi hlavne gore efekty. Samozrejme na original to nema, avsak tahle verze vynika spinavym vizualem, surovosti a urcitymi odkazy na originalni filmy. Kdybych hodnotil jako remake, tak jdu o hodne niz. 60% ()

DannyBurino odpad!

OH MY GOD, WHAT THE FUCK IS THIS. Původně jsem si myslel že Wacoslav1 trochu přehání, ale on to do puntíku trefil, dokonce pár věcí schválně vynechal. Např. : V nekronomiconu je napsaný upalte děvku?!?! Kdo to kurva psal osmiletý harant? A i když byla kniha zakopaná, pokryta obalem, obvázána ostnatým drátem a plná poznámek aby to nikdo nečetl a nepřepisoval, tak ten brejlatej debil to z nějakýho nepopsatelnýho důvodu přečte nahlas. WTF?! Kdo si kurva myslel že je tohle dobrý nápad? Samotný film je nechutný, nudný, hloupý a bolestně nekoukatelný. Jo a cameo Bruce Cambella je jedno velký WTF. Je to jako by ho v tom filmu nechtěli nebo on tam být nechtěl? Já nevím. Celý tenhle remake je špatně, tvůrci si asi řekli: Srát na Ashe Williamse, srát na oživlou ruku, srát na hromady hlášek, srát na motorovku na ruce, srát na všechno ostatní. Jo a dialogy jsou vtip samá prdel, samý kurva atd. Tenhle film je Bullshit. ()

LL CoOl J 74

No té krve až moooc , ale neni tak dobre nalozena jako to umi použít Tarrantino... Šel bych i na 4hvezdy , ale takdwsive to nebylo .. ()

finkie

Velice solidní krvák, který i přes svou na můj vkus přílišnou brutalitu a špinavost dokázal být hlavně v poslední třetině také vcelku strašidelný. Jistě, postavy mohly být chytřejší, méně krvácející a spořeji oděné (třeba to veleslavné znásilnění stromem se asi dalo natočit sugestivněji, sprchovat se v kombiné je taky zajímavá inovace), i s příběhem si autoři mohli vyhrát víc, než jen čas od času ukázat obrázek strašidla z pohádkové knížky. Jako zástupce svého specifického subžánru ale snímek bez problému obstojí. Mám raději jiné typy hororů, ani originál mě kdysi dávno nijak neoslovil, ale ač je trapné to přiznat, tohle se mi nakonec docela líbilo. Dal bych spíše silné tři hvězdičky, ale protože se mi tady film zdá podhodnocený, tak mu trochu přidám. ()

BLStryker

K*NDA. Nevzpomínám si, v jakém hororu jsem naposled viděl tolik galonů krve a tak reálně provedené brutality (viděna unrated verze). Po technické stránce je to natočeno precizně, ale pocitově se mě to - stejně jako v případě remaku Poltergeista - moc nedotklo. ASTRATTA. Jsou tu nájezdy kamerou, sexuální hrátky se stromem, pěkně ponuře udělaná chata se sklepem a okolí, "je" tu, ehm i ten Bruce, ale přesto tomu něco tak nějak chybí. MONTOSSE. Možná víc napětí místo masakrování každých 5 minut? Nějaké pořádné lekačky, které údajně nemá režisér rád? Nebo špetka humoru ve stylu druhého/třetího dílu? Asi od každého trochu. CANDA. ()

Eric.Kosar

Jsem rád, že se Tarantino konečně odhodlal zkusit zabrousit do žánru "horor", bylo to poznat, že se vydováděl...... Jo počkat, on v tomhletom Tarantino prsty nemá, omlouvám se, nešlo to poznat přes ty všechny ty usekaný ruce, zvratky a potoky krve, on je na tohleto totiž expert a myslím si, že finále by si zamiloval. Film v pohodě, hlavní postavy vypatlaný, kamera nevim, žánrově spíš komedie a všude krev, bahno a nějaký černý cosi. ()

vinducha

Krve je tam dost , ale že by to bylo tak zábavné jako originál s panem Campbellem , to rozhodně ne. Ale za to tvůrčí nadšení dám o 1 víc než bych si myslel , že je třeba. ()

soukyd33

Nečekejte zázraky. Nic takového nedostanete. Celkově nuda. Příběh, o ničem. Herecké výkony, známé z jiným hororů. Zvuk, až zbytečně hlasitý. Herecké obsazení neznámé. Efekty nudné. Děsivé scény, žádné. (Možná snad ty zvuky.) Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

Skylwalker42

Docela dobrá horovka, jenže je zde velký kaz. Hlavní "hrdinové" se chovají tak moc pitomě , retardovaně, že jsem okamžitě změnil stranu a fandil zlu! A té omladině jsem přál jen velmi bolestivou smrt. A aby nikdo nepřežil. ()

Jirka.Arbter

Napříč celou svou délkou je tento film celkem standartním hororovým rebootem, jakých jsme v nultých a desátých letech viděli spoustu, ale jen za posledních 10 minut, kdy sledujeme jednu jedinou přežívající postavu, jak si to rozdává s posledním nemrtvým při doslovném krvavém dešti, zvedám skóre z 2,5 na 3*. No jo, když v tom není Campbell, není to prostě ono. ()

Holly_Molly

Horor atmosférickej jak prase, s brutálně nekompromisním tempem a navrch se štavnatým gore, který ale neni až tak moc nechutný a brutální jak se ze všech stran ozývalo..nechuťárny ala Hostel a jemu podobný jdou mnohem dál. Evil Dead se v rámci brutality drží hezky nahraně a ikdyž je místy nechutnej, nikdy nezajde tak moc za hranu, aby se na to nedalo koukat ;-) ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016