mirodevil

Velmi stručně: Tvůrcům zjevně nevadilo, že ty dvě planety by musely být přinejmenším placky,říkám přinejmenším, protože jako 2 koule to opravdu nemůže fungovat. Skvělý nápad a zprvu dokonalou vizuální stránku totálně zazdila věta: " jsem těhotná" 60% ()

Kumbula

No tak já nevim.. Zezačátku ten kýč, co se snaží mermomocí upoutat, ten dloooouhej monolog o dvojí gravitaci (kde se už člověk začíná ztrácet), nakonec splnil svůj účel a fakt mě donutil se do filmu zažrat. Velkou část filmu to bylo super, herci fajn, to krásný prostředí dvou světů.. Jenže potom přicházely ty naprosto nelogický bomby, který mě dost rušily od sledování filmu a nedělala jsem nic jinýho, než že jsem přemýšlela, proč vlastně tyhle kapky nepadají nahoru, když by měly - podle zákonu dvojí gravitace, kterej si režisér vymyslel - tak co to sakra je? Když už nastavim nějaký pravidla, tak je přece dodržuju. To byl fakt rušivej prvek, pořád jen přemýšlet nad tím, jakou hovadinu to tam zase vyplodili. Ale největším zklamáním je konec. Pořád jsem čekala, kdy přijde rozuzlení a vysvětlení toho, jak vlastně funguje ten růžový prášek (nebo co to bylo). Co se děje, když spojíš tuhle hmotu s touhle apod. Čekala jsem (spoiler), kdy Eden Adamovi v poslední scéně vysvětlí, jak to, že už najednou není vzhůru nohama - pravděpodobně to má vysvětlovat fakt, že čekají dvojčata (které mimochodem netuším, jak zplodili, protože veškerá jejich setkání spočívala v pití vínka a utíkání před nepřáteli). Takže buďto jsem úplně blbá, nebo tam to vysvětlení, proč to najednou funguje takhle, chybí. To mě dost mrzí, ten konec byl neskutečně uchvátaný, hrozný, fuj. Nicméně, 3 hvězdičky za skvělej nápad, ze kterýho mohl být TAK DOBREJ film, za krásný prostředí a za bombastickou hudbu, ale to je vše. Tenhle film mě neskutečně na*ral, těch nelogičností tam bylo nespočetně. ()

Faldicek

Nápad jako takový je opravdu zajímavý, ale myslím, že by se z toho dalo vytěžit mnohem více. Film nijak extra nenadchne ani neurazí, je to taková příjemná oddychová podívaná... ()

NSN

Atraktivní kovový schéma se zajímavým nápadem, kterej je až příliš napěchovanej romantikou a pohádkovostí. ()

vlk++

Geniální sci-fi nápad, parádní filmová realizace, krom toho "vašeho" světa, je ještě jeden nad vámi, na obloze, nebo spíše proti vám, protože tam platí opačná gravitace, jenže ne tím způsobem, že by se ty světy přetahovaly... jsou to spíše anti-světy, vše, co je z jednoho světa, padá vždy na tento svět. Přesto je možné stavět proti sobě budovy a pracovat v jedné firmě. Už vidíte ten potenciál? Když se do sebe zamilují mladík z "dolního" světa a okouzlující Kirsten Dunst z horního světa? Shlédnuto v 3D a po delší době dávám filmu 5* :) ()

Lailath

Fuuu, no hneď na začiatok musím povedať, že ja som milovník sci-fi, fantasy a mystérie. Čiže všetkého, čo je mimo realitu. Tento film, ale podľa môjho názoru so sci-fi nemá spoločné vôbec nič, skôr je to romantické fantasy, ale veľmi nepodarené. Film je jedna veľká nuda. Prvá tretina možno zaujme krásnym vizuálnym spracovaním, to však potom prestane diváka baviť, a začne hľadať nejaký ten príbeh, pointu, ktorej by sa chytil. Tá bohužiaľ chýba. A popri tom si začnete všímať tie nelogické hlúposti, ktoré sú asi ústrednou témou celého filmu. Jasné berem, je to fantasy, ale aj to má svoje pravidlá. Mladí parik si tam len tak pobehuje po najvyšších vrcholkoch oboch svetou, len tak kedy sa im zachce, a hoci je všade sneh stačí im sačko s mokasínami a tenký svetrík s balerínkami. Len tak si posedávajú na studenej skale a je im dobre... To len jedna z takých hlúpostí, čo ma na filme ozaj iritovali, a bolo ich tam viac. Keby aspoň hudba za niečo stála, ale aj tá je pod ,,bodom mrazu,, Takže zhrnutie : Vizuál krásny, príbeh je bezduché klišé, a jediné nad čím vás film núti sa zamýšlať, je neskutočné množstvo absurdít natlačených necelých dvoch hodín ,,filmového trápenia,, . Proste obrovské sklamanie. Možno keby to do rúk chytil iný režisér, dopadlo by to úplne inak, lebo v konečnom dôsledku nápad, ako taký, nieje vôbec zlý... ()

camomilla

No ale tohle ja opravdu muzu! Podvedome tuhle pohadku pro dospele zarazuji mezi Tim-Burtonovky nebo Buz-Luhrmanovky. Teto krasne vizualni podivane uskodila pouze jedna vec - videno jen na 10" monitoru. Edit po deseti minutach: Menim ctyri hvezdicky na plny pocet. Po shlednuti traileru jsem se zase nejak rozneznela a vtahlo me to zpatky k pocitu, kdy jsem se divala poprve. ()

teseth odpad!

Proč ti největší magoři dostanou nejlepší myšlenku. To mi probíhalo hlavou celou tu dobu sledování takovéhle sračky. Ten nápad s dvěma světy je naprosto skvělý ale naprosto nevyužitý. Celý štáb se snažil pohrát si s detaily ale v globálu jim unikla celá hromada zásadních lapsů, které člověka hned napadnou. A tak film působí diletantsky a destruktivně, což při obsahu celého scénáře působí naprosto tristně, protože ten je plný růžové vaty která nijak nezaujme a hlavně totálně nudí. Dva hlavní hrdinové jsou natolik nezáživní a chemie mezi nimi naprosto bez jiskry, že vám to připadá jak kdyby jste viděli v televizi pokus o spáření tučňáka s pelikánem. ()

Ivuska71

Velké zklamání. Dvě hvězdy dávám pouze za námět, který mě moc bere. Ovšem zpracování....vůbec mě to nechytlo. Hloupé dialogy, všechno jakési strojené, neuvěřila jsem. Špatný film - samozřejmě moje subjektivní hodnocení. Každý si musí názor udělat sám. ()

doctor4war odpad!

Tak tohle jsem dlouho neviděl. Film popírá sám sebe. Fyzika popírá fyziku. Logika popírá logiku. Příběh je z 99% pln ohraných klišé. Takže vlastně nic. OK, vizuální stránku, jakožto milovník sci-fi, hodnotím 4 (ber jako známku ve škole) - takže suma sumárum bohužel ztráta času. Toto všechno jsem ochoten prominout za předpokladu, pokud si z toho film dělá legraci a je ochoten to tak i podávat (komedie, pohádka), nikoliv, pokud se snaží diváka přesvědčit, že to myslí vážně. ()

desnik

Skvělý nápad, skvělě provedený, vizuální podívaná.......dokonale promyšlené. Jedniné, s čím si tvůrci mohli dát víc záležet byl konec, který "odflákli" v patnácti minutách....ale odpuštěno = celkový dojem byl silnější.... ()

Maarty86

Originální nápad a moc pěkný vizuál drží tenhle film nad průměrem. Ono se těžko při tomhle typu filmu ubráníte absurditě a nesmyslům. Ale bohužel je to právě to, co tenhle film v mých očích sráží z vyššího hodnocení. Škoda uspěchaného konce a několika do očí bijícím nesmyslům, ve výsledku by to byli slušné 4*, nakonec po několikadenním zvažovaní to hodnotím jako velmi solidní 3*. Jo a Jim Sturgess mi připadal jako mladší verze Marka Ruffala, prostě sympaťák :) 70% ()

mister10

Tento film má skutočne nádherný vizuál ako to tu už bolo niekoľkokrát spomenuté. A na moje počudovanie som sa aj celkom dobre bavil. Mal som možnosť pochopiť tri zákony, ktoré v týchto rozdielnych svetoch platia. A na obranú filmu som si teda nevšimol žiadne logické nedokonalosti. Film bol nápaditý čo sa týka možnosti s gravitáciou, ako napríklad pád z mora do mora alebo z hľadiska vedeckého objavenie anti gravitácie. Škoda však toho, že sa väčšina filmu venuje tomu vizuálu ako k vykresľovaniu charakterov postáv. Ale kvôli týmto pár negatívám by som tento film určite nezavrhoval. Chápem že niektorým sa Paralelné svety nemusia pozdávať ale mne sa tento film páčil takže sa k nemu určite vrátim. ()

T3NK

Myšlenka dvou světů vzdálených od sebe vlastně jen několik desítek metrů je velice poutavá a nabízí spoustu prostoru pro nejrůznorodější filmové variace. Naneštěstí to napadlo někoho kdo nemá moc smyslu pro detail. Vyvádí mě z míry, když jsou ve scénáři díry velikosti Mexika a divák tak například musí zkousnout záhadu, jak se Adam dostane po pádu z moře do moře zpátky do společnosti s tak obrovským zabezpečením. Proč nikdo neřešil, že z práce vůbec neodešel. Dále mi stále vrtá hlavou, jak je sakra možné, že lidi courající se po opačném světě netrpí samovznícením. Všechno ovšem vyvrcholí ve chvíli, kdy Adam přijede lanovkou z horního světa do kavárny a při následném úprku zahodí všechno závaží a skočí opět na lanovku mířící do horního světa, to vše ztvárněno trikem na úrovni 80. let minulého století. Tak takhle teda ne. Na základě těchto skutečností i přes výborný nápad a standardní příběh nemůžu ohodnotit lépe jak dvěma hvězdami. ()

Grid

Hezké provedení - hlavně scenérie s hory (koukáno v 3D blueray kvalitě), ale tolik nudy jsem dlouho nezažil. Bohužel schází akce!! Nápad se dvěma světy to nezachrání. ()

NeverEver

Predvidatelny dej, zadny humor, miziva kreativita, nulova invence. Producent a reziser by meli jit zpatky do skoly. Tak zajimavy scenar a tak promrhana sance. 2** jsou jeste moc. ()

Tanulin

Na film mě přitáhnou herci, to především a pak hned příběh - někdy naopak, každopádně neoblíbená K.Dunst a milovaný J.Sturgess mě bavili a příběh byl zvláštní a vůbec ne špatný! Krásné sci-fi které bych byla ráda viděla ve 3D ! Hezký film. ()