Ve franklinské zoologické zahradě pracuje všeobecně oblíbený ošetřovatel Griffin Keyes. Je bláznivě zamilovaný do dívky Stefanie, a tak ji jednoho dne požádá o ruku. Je však drsně odmítnut. Stefanii vadí, že je pouhým ošetřovatelem a nevydělává dost peněz. Po pěti letech se Griffinův bratr žení a Griffin se se Stefanií znovu potká. Má pocit, že by ji chtěl zpět, ale se svou profesí nemá nejmenší šanci. Zvířata v zoo ho mají velmi ráda, a tak mu prozradí své největší tajemství. Umějí mluvit a snaží se mu po svém poradit, jak Stefanii získat zpět. Jenže jejich rady platí jen ve zvířecí říši, a tak se Griffin rozhodne přijmout nabídku svého bratra a stane se prodejcem luxusních automobilů. Je dobrý a peníze se mu jen sypou. Stefanie je zpět a je velmi spokojená, ale Griffinovi začíná docházet, že dívka jeho snů je jen povrchní, sobecká a sebestředná osoba, která ho vlastně vůbec nemiluje, protože jí nezáleží na tom, že je Griffin nešťastný. A navíc mu velmi chybí zvířata a také krásná kolegyně Kate. Uvědomí si, že Kate je ta pravá... (TV Prima)

Terva

Film o životě. CITÁT - Grifin má v sobě velký potenciál........... Film o zvířatech. CITÁT - Hoď na ní lejno, to zabere......... Film o svatbě a odmítnutí. CITÁT - Ne, já nemůžu........... Prostě a jednoduše povedená komedie. ()

Ajinka126

Už je takovým nepsaným pravidlem, že když chce někdo natočit kravinku, kterou by normálně přemýšlející divák odsoudil, tak se natočí pro děti. A co je tedy tím pravidlem? Zvířátka. Takže příběh 0 z 10, herci 1 z 10, ale roztomilost zvířátek, ať je i 10 z 10, to už nezachrání :)) Možná tak u těch dětí to projde ()

ConanVJ

Tento filmek se mi hodně líbí. Je to sice klasická americká komedie s mlucvícími zvířaty (třeba jako Dr. Dolittle, kterého moc nemusím), ale mě prostě hodně chytla. Kevin James se do hlavní role opravdu hodí. Za mě 85%. ()

Marsik

No teda povím vám, že tohle byl hodně zvláštní film :) Dr. Doolittla jsem nikdy neměl rád, takže když se v této variaci objevil srandista James, byl to jediný důvod proč jsem si řekl, že jdu do toho. Navíc jsem se těšil na přítomnost Sandlera a Stallona, ale bohužel jsem se dočkal pouze jejich hlasů. Po prvních 30-ti minutách jsem už měl sto chutí to vypnout. Protože sledovat celý film rozhovory ošetřovatele se zvířaty, to bych fakt nedal. Nakonec tomu tak nebylo a film začínal mít romantický nádech, což bylo docela příjemné. Navíc James, coby balič a svůdník mě při pár scénách dost pobavil, takže jsem ve finále tak naštvaný nebyl, jako na začátku. Na ženské postavy v podání dam Rosario Dawson a Leslie Bibb se atraktivně koukalo. Ovšem závěrem musí člověk uznat, že to byla blbost :) Ale na ten čistý průměr to film nakonec u mě uhrál. 50% ()

hous.enka

Spise podprumerna americka komedie s mluvicimi zviraty. Snad krome gorilaka a zaverecnyho songu je to sice usmevna komedie, ale nijak originalni, mila nebo dokonce zabavna. Na jedno zhlednuti to staci, ale dvakrat bych to opravdu videt nechtela. ()

Kryton

Opice! Opice! Opice! a pak dál NUDA! NUDA! NUDA!...Absolutně tupý Kevin James poslouchá zvířata v radách jak balit ženskou. Od první minuty je jasné jak to celé dopadne. Další z řady zbytečných amerických komedií pro americké buranské rodiny. ()

FFilipCZ

Má to sice předvídatelný, ohraný a pro někoho možná i trapný děj. Ale já si prostě nemůžu pomoct, skvěle jsem se bavil a při scéně s ledem jsem skoro brečel smíchy. Film jsem viděl s českým dabingem a musím se přiznat, že jak nejsem jeho zastáncem, tak v tomhle případě byla zvířata nadabována opravdu nadmíru obstojně a jejich hlášky, jak vystřihnutý z "Na kus řeči se zvířaty" od BBC, mě fakt bavily. Není to sice film, ze kterýho byste si sedli na prdel a byli z něho odvaření ještě půl roku po shlédnutí. Ale pokud máte rádi komedie, rádi se smějete - určitě stojí za shlédnutí. // btw: Rosario Dawson na plese je fakt HOT!!! ()

Krt.Ek

Dr. Dolittle mně tedy bavil mnohem mnohem víc, má pro mě nádech jisté kultovnosti; že jsem viděl Ošetřovatele, toho si naopak už do týdne nebudu vědom. Ano, je možno spekulovat, že za to může to, že jsem ho viděl, když mě bylo deset, či jedenáct, či dvanáct, či třináct... to jsou však spekulace, do kterých se nechci pouštět; abych mohl rozčísnout, jak že to skutečně je, musel bych si zopakovat Dr. Dolittla, do čehož se mně upřimně řečeno zas tak moc nechce - mluvících zvířátek bylo pro tento rok ažaž. ___ Griffin je bezpochyby slušný člověk, nejsem si však jist, zda si zaslouží svůj happyend. Vždyť ten chlap bral vážně i ty nejhloupější rady: pro mě nepochopitelně uspěl s radou, že tu, kterou miluješ, musíš střídavě ponižovat a střídavě chválit (cukr a bič?); lví láska (alespoň ta hollywoodská) se možná odehrává v pohybu od extrému k extrému, ta opravdová však musí být jinde... 40% ()

SaNcHeZ_cz

Kevin James je kouzelník. Když už jste si říkali, že to nemůže být horší, dostane vás to ještě dvakrát tolik. Ukázkový výběr stupidních rolí, kterými se pokouší napodobit Roba Schneidera už začíná být více než otravný. Ošetřovatel je debilní rádoby komedie, která nejen, že je plná klišé, jede přesně podle klasické šablony a nemá co nabídnout. Těžce zbytečný film nepodrží ani mluvící zvířata, která spíše než zábavně působí otravně a taky trochu divně. Nemohu najít jiné plus na celém filmu než jedině sexy Rosario Dawson. ()

MartinezZ odpad!

Za poslední dobu si nevzpomínám na nic trapnějšího, blbějšího, obehranějšího, naprosto bez humoru, bez jediné alespoň trošku zajímavé postavy a věřím, že i ty vtipné (!!!???) záběry z natáčení v závěrečných titulcích byly nahrané a smích přidán zvukařem. A TOHLE SE UVÁDÍ I DO KIN! ()

Paxxx.cz

Ošetřovatel mě nepobavil tak moc jak jsem čekal, že by mohl. Z filmu si podle mě odnesete hlavně myšlenku, že není dobré měnit způsob života pro toho, kdo o Vás stejně nestojí... 50%. ()

Rosana odpad!

Nééééé! Hlavně né mluvící zvířátka! Proč?! Komu se tohle líbí? I děti z toho musí mít trauma, když se mluvící lvi a medvědi a vlci a gorily snaží dostat svého ošetřovatele do kalhotek nějaké blbky. ()

ArsenalEagle

Film jako film :) V tomto případě komedie, u které jsem se párkrát řehtal smíchy :D Zvířata se opravdu povedli, dabing je jak v angličtině, tak i v češtině výborný, a kdo to viděl od začátku, tak by to měl pochopit :) 70% ()

Riddick77

Mám rád zvířátka, mám rád Kevina Jamese, mám rád zvířecí humor už od dob Dr.Dolittlea 1,2 a mám rád romantické-komedie. A ačkoliv je zde občas humor opravdu jednoduchý a příběh lineárně směřuje k předvídatelnému konci, tak jsem se bavil od začátku do konce. Nutno poznamenat, že některé fórky mě dostaly :-) Možná dětinské, ale i tak zábavné a vtipné. 6/10! ()

Tony.cs

Tenhle film má klasické schéma, ale obrovskou výhodu v Kevinu Jamesovi, Rosario Dawson a spoustě slavných hlasů. Příjemně se na to dívá a není to vtíravé. Mě se líbilo moc. ()

kaylin

Kevin James je hercem, který se asi nejvíce proslavil jako přicmrndávač vedle větších hereckých es jako například Will Smith, ale především se uchytil vedle kamaráda z dětství Adama Sandlera. Poslední dobou se z něj ale stává člověk, který nechce být uvedený až na druhém nebo ještě pozdějším místě v titulcích. "Ošetřovatel" mohl být tím filmem, který ho dostane do popředí. Ono se to asi i docela povedlo, ale zase nemůžeme mluvit o tom, že by nějak zazářil. "Ošetřovatel" je klasicky místy trapnou komedií, která si hraje hlavně na to, že chce být docela cool, což vcelku i je. Zvířátka jsou přece super, navíc budou ještě víc super, když je budou mluvit známí herci, včetně Jamesova parťáka Sandlera. Příběh ale nijak nevyniká a je v podstatě o tom, že James dostává rady - od zvířat - o tom, jak by měl sbalit lidskou samici. Trochu jako "Hitch", jen tu chybí ten cool borec v podání zmiňovaného Smithe. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/jumper-babel-kung-fu-divocina-miami.html ()

Mikita

Začátek nic moc, ale sliboval odlehčenou romantickou komedii. A byla jsem i docela smířená s tím, že to dokoukám.........do té doby, než začla mluvit zvířata. To pak bylo to pravé WTF a přemýšlení, jak slušně zmizet. Když jsem ale přijala, že jde spíš o rodinný film, pohodlně jsem se usadila a užívala si pohled na nádhernou Rosario Dawson a pár vtipů (asi 3 byly opravdu vtipné). Pokud máte rádi rodinné filmy s mluvícíma zvířátkama, Ošetřovatel není špatná volba. Já díky Rosarii a scénce s mytím vlka dávám nadmíru štědré hodnocení. ()

Thomassi

Zvířecí komedie o zaměstnanci zoologické zahrady, který dokáže mluvit se zvířaty. Zní to jako ohrané téma pro rodinné komedie. Konec konců to tak je, ale celý film je pojatý modernějším způsobem, proto se mně místami stávalo, že jsem se docela bavil. Nebylo to sice na úkor herců, ale samotných zvířat. Opice byla suverénní, ti dva medvědi tvořili skvělou dvojku stále se hecujících bratrů, ale kdo vyhrál na plný čáře, byla gorila, která brutálním způsobem dokázala zapařil v baru :-) Prostě ty zvířata mě dokázaly bavit po celou dobu, proto jsem v podstatě spokojenej. Kdo ale nemá rád filmy tohoto typu, raději, ať se mu vyhne. ()