Paranormal Entity

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 88 min

Shane Van Dyke

Shane Van Dyke

Už zprvu je více než jasné, že tenhle film budou mnozí z vás zatracovat. Není se čemu divit, celý obsah filmu k tomu vyloženě svádí. Jenže když jsem sebral odvahu a podíval se na něj, zjistil jsem, že to s ním zas tak špatné kupodivu není. Dalo by se říct, že v některých ohledech je dokonce lepší, než Paranormal Activity. Tak například noční sekvence. Nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že dobrá půlka filmu se odehrává právě v noci. V PA se dlouho čekalo na výraznější bubu scénu, a tak byly noční záběry opravdu zajímavé až ty dvě, možná tři poslední. Tady se to rozbíhá už celkem brzo, pokud se nepletu, čtvrtá nebo pátá natáčená noc už docela nabírá na obrátkách. Plus vidím i v tom, že oproti milenecké dvojici z Aktivity, se tato rodinka pokusí z domu zdrhnout. Duch dává o sobě vědět docela často, což je taky jenom dobře. Zpočátku jim shazuje kříže ze zdi, zapíná a vypíná televizi, odkrývá jim deky a prochází se po stropě se špinavýma bosýma nohama. Pak ale začne viditelně přitvrzovat a dojde i na fyzický teror. Škoda, že vyvrcholí ve zbytečně vysvětlujícím a přesto dosti nedomyšleném závěru. Film ale nezavrhnu a přes některá noční pekla ho slušně ohodnotím.(18.3.2011)

• chaometic

Začíná být trapné, když píšou podle skutečných událostí, autentická kamera... Paranormal activity, dá se říct, povedený, ale tento film byla blbost. Stejné lekačky, naprosto o ničem. Ztráta času, jak jsem jednou řekl, nemám rád moc duchařské filmy. Ve Paranormal entity, jsem viděl spíš, že ten film není reálný, ne ve své podstatě, ale v ději, který nám předložili. Slabé, vemi ducha slabé.(11.12.2010)

• JohnRambo

Zo začiatku som PE nevedel nájsť chuť. Vlastne to tak bolo po celý film. Tá posledná polhoďka bola trochu záživnejšia, i keď koniec bol rýchly a chaotický. PE dopláca na kvality Paranormal activity pretože práve PA bolo skvelé kvôli originalite, atmosfére apod. No a tento film je len drahšia kópia PA, dokonca oveľa oveľa horšia,nudnejšia. Neviem či je pravda že sú to real nahrávky, síce na konci neboli žiadne titulky, takže neviem, neviem... Podľa môjho názoru si PARANORMAL ENTITY zaslúži tak jednu hviezdu ale musím podotknúť že tie úžasné Samanthyne kozy sa len tak nevidia, takže všetky ,,nahaté scény,, si odomňa získali pre film ďalšiu hviezdu. Už len kvôli Sam sa oplatí pozrieť tento horúrek.(24.2.2010)

• corpsy

Je opodstatnené, že tento snímok sa bude naveky zrovnávať s PA. The Asylum je tvorca mockbusterov a tento snímok mal za úlohu PA všemožne napodobovať. To bol cieľ. Lenže tvorcom sa podarilo stvoriť snímok, ktorý ak by existoval vo svete kde nevznikol PA, mal by veľké šance aby sa stal malým veľkým zázrakom. Aj keď je viditeľné, že formálna ( triková ) stránka nieje na veľmi vysokej úrovni a filmári si to uvedomujú, pričom si pomáhajú všemožnými špekulantstvami ( scéna, pri ktorej sa zatvoria dvere od skrine a zakryje sa tým pádom kamere výhľad a mi automaticky nič nevidíme, ale počujeme ), má to v mnohých scénach atmošku a niekoľko obstojných nápadov.(13.4.2016)

O dva roky mladší nevlastný "brat" ani z ďaleka neponúka to čo prvorodený - Paranormal Activity. Presto všetko nejaví žiadne známky retardácie. Kto obľubuje ducha za chrbtom, svoje si nájde.(24.8.2012)