Paranormal Entity

USA, 2009, 88 min

Shane Van Dyke

Shane Van Dyke
  • Pilda17

Naprosto zbytečné napodobení Paranormal Activity. Tento film je bez šťávy a v závěru je vidět, že ženská je celá od krve a v dalším nemá krev nikde, což bylo dost divné a nepropracované. Amatérsky natočený film co nemá cenu ani zapínat.. 1/10 = 5%(3.7.2010)

Paranormal Entity pochopiteľne nie je nič iné, len ďalší mockbuster spoločnosti The Asylum, tváriaci sa ako avizované pokračovanie prekvapivo úspešného Paranormal Activity. Okrem očakávaného vykrádania utranízkorozpočtového hororu Orena Peliho sa však Asyláci predsa len pokúsili o nejaké menšie inovácie, trochu sa inšpirovali aj skvelým The Entity z roku 1981 a nakrútili tak v podstate regulárny príspevok do rozrastajúcej sa rodinky handycam hororov. Paranormal Entity je asi najpozerateľnejší a najserióznejší asylácky počin, čo som mal doteraz možnosť vidieť (aj keď na amatérsky sa tváriacom ručnokamerovom horore toho pokaziť veľa nejde) a mňa osobne zaujal o čosi viac, než neskorší oficiálny prequel Paranormal Activity, čo je vzhľadom k tomu, že ide o produkt spoločnosti Asylum prekvapenie...(18.9.2011)

Pivnica rodinného domu nie je cintorín, popol zosnulého patrí do urnového hája - presvedčia sa aktéri cam-hororu Paranormal Entity, ktorý kráča v šľapajách o dva roky staršieho brata Paranormal Activity (2007). Pritom mal všetky predpoklady prekročiť ho. Sympatickí herci vytvárajú dojem normálnej rodinky, ktorá sa v jednej chvíli svojho všedného života stretne s nadprirodzenom, Záhadných, strašidelných a démonických podnetov bolo vo filme viac než dosť, mnohé z nich však zostali nevyužité. Atmosféra bola miestami veľmi mrazivá a stopy bosých nôh v rozsypanom popole mŕtveho otca zase najlepším nápadom tohto hororu. Veľa vecí z filmu som už mal možnosť vidieť niekde inde. Takže: priemer.(24.10.2010)

• chaometic

Začíná být trapné, když píšou podle skutečných událostí, autentická kamera... Paranormal activity, dá se říct, povedený, ale tento film byla blbost. Stejné lekačky, naprosto o ničem. Ztráta času, jak jsem jednou řekl, nemám rád moc duchařské filmy. Ve Paranormal entity, jsem viděl spíš, že ten film není reálný, ne ve své podstatě, ale v ději, který nám předložili. Slabé, vemi ducha slabé.(11.12.2010)

Jelikož jsem viděl PA které mě maximálně dostalo tak jsem koukal na PE pouze z toho důvodu do jaké míry bude kopírovat právě PA. Kdo neviděl Paranormal Activity bude tento snímek hodnotit jinak, než ty co ho viděly. Já musím dát 4* ( kozy, lepší konec než u PA) Jinak samozřejmě lepší je originál :))(28.3.2010)