Pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t'aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg byl provokatér a skandalista stejně jako skvělý hudebník a umělec. V porovnání s jeho životem jsou všichni pověstní rebelové 20. století jen vzteklé děti. Koho urazil a svedl, jaké hity nesou jeho rukopis a kam až sahalo jeho charizma ukáže film Gainsbourg, který je stejně zábavný a bouřlivý jako celý Gainsbourgův život. (oficiální text distributora)

GabikaHarmen

Výborne podchytená nátura Sergea Gainsbourga. Skvelo zakomponovaná hudba do jeho významných životných etáp (napríklad nástup Bridget Bardot do deja a v pozadí pieseň Initial BB - dokonalosť!!). Chválim výber propagonistu hlavnej postavy, hlavne čo sa vizuálnej stránky týka. Dala by som 5*, ale miestami to režisér Joann Sfar trochu neodhadol a až príliš niektoré scény pritiahol za vlasy, až sa zdali zbytočne smiešne a absurdné.. Ale atmosféra filmu u mňa zatienila všetky jeho nedostatky, preto odporúčam vidieť :) ()

Ashka

Serga jsem nikdy zvlast neposlouchala, ani nejsem nejak zainteresovana do jeho zivota (jeho nejznamejsi a nejzamilovanejsi pisen smaozrejme znam). I presto me film zaujal, za zacatku protkan skvelymu grafikami, urcite vas nemohl nudit, protoze to rozhodne nebyl nudny zivot. Druhe ja ve forme obri figurky byl primo excelentni tah. Moc biografickych snimku jsem zatim nezhledla, ale i pres to si myslim, ze je tato velmi povedena. ()

elgreco

Nemám žánr filmové boigrafie v přílišné úctě – většinou je za tím cítit merchandising a nedostatek nápadů – o čem točit? Co třeba o XY? Na to lidi půjdou. Navíc realita svazuje příběh, a kdo to ve filmu potřebuje… Popis místo vypravování. Nebo prolhaná hra na pravdu. Nakonec jde jen o to – hlavně nic nepokazit, moc neriskovat a je vyhráno; o zbytek se postará osud a tvorba zobrazované osobnosti. Vzpomínám na ty v „poslední době“ viděné – třeba Ray a Walk the line byly fajn… nepokažené, konvenční (narozdíl od Im not there o B. Dylanovi, nebo fascinujícího Božský) a s hudbou Raye Charlese a Johny Cashe, máte vyhráno… Cigaretovým kouřem prouzený životopis SG, není horší (snad jen ta hudba není tak silná, nebo spíš není jí věnováno příliš času, i když reggae verze Marseillaisa je naprosto neodolatelná! - http://www.youtube.com/watch?v=gcH85MVzH_o&feature=related). Možným plusem je (oproti zmíněným nebo Edit Piaf) i civilní neoscarové herectví Erica Elmosnino. I nosatý Sergův stín byl skvělý nápad a mohl se filmem mihnout i častěji a mohl být třeba i sarkastičtější a dětstější zároveň – Joann Sfar, holt není M. Gondry, jehož styl ten papundeklový dvojník připomíná. Na druhou stranu: některé scény – např. „učitel v hudební škole“, nebo „poslední partnerka“ působily trochu nadbytečně, ale budiž… alespoň byly kratičké a on je vlastně možná celý ten film nadbytečný, ale zatraceně příjemný. Každopádně když jsem z kina odcházel, o SG jsem toho nevěděl o moc víc, neznal jsem o moc víc jeho písniček, záviděl mu nejen Jane Birkin (ty ženy!) a cítil jsem se tak nějak prima. Je to prostě zábavný film a zajímavém chlápkovi, který vřele doporučuju zejména jako součást rande a předmilostnou předehru. Na čtyři body to stačí, když nečekáte víc. Co na tom, že jen klouže po povrchu – povrch to je přeci podstata francouzské galantnosti a espritu. Film nekončí žádným velkým finále, jen se tak vytratí jako dobrá návštěva a vy můžete jít na víno a pak třeba… Dobrou chuť. A užijte si to rande. A nakonec nám ošklivák Serge a nezpěvačka Brigitte Bardot zapějí Bonie and Clyde: http://www.youtube.com/watch?v=QKfBJMIANsM&feature=related (Každopádně jsem si uvědomil, že tuhle písničku před časem vykradli Renegate Soudwave) ()

brtko

Veľmi rozpačité dojmy. Začiatok filmu je skvelý, no zvyšok mi príde až príliš obyčajný. Musím sa priznať, že meno Serge Gainsbourg mi naozaj nič nehovorilo, a vďaka tomuto stvárneniu sa ani nebudem namáhať zisťovať detaily, kto to skutočne bol. Ono je to veľmi ťažké, keď hercovi neveríte čo i len jedno vydýchnutie cigaretového dymu z úst. Ak bol Gainsbourg naozaj taký rebel ako tu čítam a ak je jeho stvárnenie vo filme čo i len trochu blízke skutočnosti, tak naozaj nechápem, čím mohol byť zaujímavý pre svoje okolie. ()

pafka

Hlavni predstavitel byl skutecne skvely. Ale dejem me to nejak nenaplnilo ani nezasahlo. Dokonce me to i trosku nudilo. Skoda. Ale fakt, je, ze treba skutecnost zabavnejsi nebyla. ()

solisoli

Projekt Francúzskej kinematografie v Art štýle o nejakom Gainsbourgovi, ktorý zviedol sex symbol BB. Celý dej síce mal svoje momenty, ale tých bolo príliš málo na to, ako sa to celé vlieklo niekam do neznáma. Gainsbourg bol síce intrigán a extravagantný primitív, so snahou upútať okolie cez pravú francúzsku pompéznu smotánku, lenže úboho málo kreatívnou. Už aby bol koniec, i keď to bolo ešte len v polovici. Táto životopisná dráma dopadla pod očakávanie s lajnom na konci. ()

feefoo

Výborná kombinácia snovosti a reality, aj ked tých snových častí, výtvarne skvele urobených mohlo byť pokojne ešte viac. Inak film to nie je svetoborný, ale užíval som si každú jednu minútu z neho. ()

terka_v

Filmový debut Joanna Sfara rozhodně nenechal klidné milovníky francouzského šansonu. Působivá a poměrně věrná biografie tohoto francouzského umělce však musela oslovit i milovníky filmu Je otázkou, zda za to mohl scénář či spíše umělcův život sám. Protože takový život si přímo říká o to, aby byl převeden na filmové plátno. Velice kladně hodnotím výběr představitelů známých osobností – téměř ve všech případech jakoby svým předlohám z oka vypadli, a to nejen co se týká vzhledu, ale tak třeba i kostýmů a pohybů. Velkou roli pak sehrálo zpracování Gainsbourgovi fantazie, představivosti a podvědomí. Jeho alter ego v podobě obrovské nosaté loutky skvěle dokreslovalo myšlenkové pochody toho výstředního umělce. Velký aplaus pak patří Ericu Elmosninovi. Ten dokázal zahrát Gainsbourga takového, jaký pravděpodobně byl – žádný fešák, ale s obrovskou dávkou charismatu, díky kterému si Gainsbourga (ale i Elmosnina) zamilovalo stovky až tisíce žen na celém světě. ()

Maudi

francouzsky s polskyma titulkama. za ty pisnicky a gainsbourga, jinak ta loutka dost desna, BB trapna, mohlo to byt o moc lepsi ()

Delmondo

Velmi dobrý životopis skvělého, leč kontroverzního hudebníka Serge Gainsbourga. Frantíci ještě stále umějí točit zajímavé filmy a ne že ne. Z počátku jsem si sice nemohl zvyknout na ten "jeho xicht", ale Eric Elmosnino zcela zgainsbourgovatěl a předvedla tak parádní výkon. A nesmím samozřejmě zapomenout na Laetitiu Castu jako Bardotku. ()

ste

Jediné, co mi na filmu vadilo, byla dlouhá stopáž. Přitom příběh zde nebyl prakticky žádný, takže krátit se určitě dalo. Jinak musím jen chválit. Eric Elmosnino byl správně uličnicky rebelující, hudba příjemná, ale hlavně neotřelé zpracování hrdinova Ksichtu působilo jak démonicky, tak vtipně. ()

Gabri-ela

Přirovnávat Joanna Sfara k Jeunetovi mi přijde trochu scestné... Narozdíl od Sfara, Jeunet totiž začne svým jistým groteskním kouzlem a taky jím skončí, dokáže ho udržet po celou dobu filmu aniž by nudil, což se v mých očích Sfarovi tedy nepodařilo. Prvních 30 minut filmu jsem si neskutečně užívala - Gainsbourgh jako malý kluk měl své kouzlo. Výtvarná složka zde našla uplatnění v dokonalém propojení se skvělou hudbou a vším ostatním - obří židovská hlava pronásledující a doprovázející malého Luciena byla skvělá a vtipná a zárveň smutná... Očekávála jsem, že tahle protikladnost pocitů bude provázet celý film, ale kamsi se vytratila a pak už to bylo opravdu jen o pár povedených scénách, které bezesporu měly nápad, a mezi tím vše vyplňující nudě... Dávám 3 hvězdičky, že jsem se asi 5krát v kině podívala na hodinky, což by se mi u dobrého filmu stát nemělo...Možná 3,5 za scénu u klavíru a za Laetitiu Castu v roli Brigitte, podoba tam tedy byla ;) ()

Eliszk.a

Překvapuje mě, jak málo lidí má v sobě uměleckého ducha. Pro mě byl tento film nepopsatelným zážitkem a dlouhou dobu mi ležel v hlavě. Musím proto vyjádřit obdiv Joannu Sfarovi, který dokázal do svého debutu vložit tolik zajímavých myšlenek a námětů k přemýšlení a udělat z něj takhle silný film... Dokázal taky s takovým uměleckým nadhledem spojit realitu s představivostí, až mě to okouzlilo, ale zároveň pobavilo. No a Laetittia Casta... asi jsem se zamilovala do Francouzů :) Sebam pow blop wiiiiz! ()

dennuska

Film bych rozdělila na dvě části: 1. Serge a jeho představy, 2. Serge a jeho ženy. První část byla sice originální, ale na tu druhou se dalo spíš koukat. Zdlouhavé scény, kde se umělec rozpravuje se svým "ksichtem" mi po chvíli přišli otravné a vlezlé. Zato jeho zhýralý život mě bavil o to víc. 4* už jenom za Brigitte a Baby pop. ()

Dupac

Filmu by se dalo leccos vytknout (epizodní postavy a milenky se vynoří a po epizodě zase zmizí), ale jako pocta, která se snaží nedehonestovat svůj objekt, je to silné. A některé scény jsou strhující. O hvězdičku lepší než zmatečný životopis Edith Piaf. ()

Mates Hradecky

Je jasné, že dvouhodinový film nemůže obsáhnout celou šíři života takové osobnosti. Teda ten ale uměl žít naplno! Ale jednu věc jsem se stejně nedozvěděl a že mi to vrtá hlavou již drahně let -jak vlastně nahrávali ženský part v megahitu Je t´aime...Třeba o tom ještě někdo někdy něco natočí... ()

Neubauten

V prípade SG som rád, že sa nejednalo o klasické rozprávanie od A po Z. Vkusne zachytené dôležité momenty v živote tohto zaujímavého chlapíka. ()

skok01

Zajímavý snímek, dobře natočený, výborné herecké výkony. Celkově velmi dobrý film. Jen to jeho "alterego" - některé "přehnané" momenty si mohl autor odpustit, na tom trošku ujel. Docela to kazí celý film. ()

JAzzeURo

Velmi umělecký životopisný film o velké francouzské ikoně. Rozhodně stojí za to vydržet do konce. Pravdou je, že vzhledem ke stylu, jakým je film natočen, se budete chvílemi docela nudit. ()