Pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae, v přímém přenosu si zapaloval cigarety bankovkami, svedl sex-symbol Brigitte Bardot v dobách její největší slávy, jeho duet s Jane Birkin “Je t'aime... moi non plus“ odmítli hrát v několika zemích kvůli obscénnímu textu. Serge Gainsbourg byl provokatér a skandalista stejně jako skvělý hudebník a umělec. V porovnání s jeho životem jsou všichni pověstní rebelové 20. století jen vzteklé děti. Koho urazil a svedl, jaké hity nesou jeho rukopis a kam až sahalo jeho charizma ukáže film Gainsbourg, který je stejně zábavný a bouřlivý jako celý Gainsbourgův život. (oficiální text distributora)

Miloš

Současný francouzský filmový manýrismus Luca Bessona a J.-P.Jeuneta získal novou posilu v osobě Joanna Sfara, takže Serge Gainsbourg je v jeho podání postavou, kterou pronásleduje vlastní imaginace, hudba a ďábelská karikatura sebe sama, v niž se postupně promění... Rafinovaná a komiksovou estetikou políbená nadstavba filmu Spécial Bardot, kde je B.B. tentokrát opravdu jen křoví! ()

agassi68

Životopisné filmy mám rád a tento snímok nesklamal. Aj keď bol príliš dlhý, bolo sa na čo pozerať :). Áno, u mužov nie je krása to hlavné, čo priťahuje ženy. Dôkazom toho bol aj napr. Belmondo. ()

bubblebobble

Najväčšie osvieženie prišlo keď zazneli prvé tóny ""je taime....bla bla" a ja som zistil, že je to životopis. Občas zábavné, občas nudné a dosť dlhé. Neviem na čo bolo tých 130 minút. ()

Othellko

Zas sa mi podarilo naraziť na zaujímavý film. Chvíľami v šoku, chvíľami unesený úžasnou muzikou, chvíľami ohromený nekonečnou krásou žien... Takto nejako by som opísal svoje pocity, pri tomto príjemnom filme. Eric Elmosnino podal naozaj obdivuhodný výkon. Klobúk dole.. Toto príjemné dielo z francúzskej kuchyne treba oceniť. 90% ()

Los Losos

Velmi zajímavé ztvárnění biografického filmu. Přítomnost obří loutky jakožto "xichtu" mi přišla originální a divácky zajímavá. Vyzdvihnout musím rovněž herecký výkon E. Elmosnina, který je navíc Gainsbourgovi neskutečně podobný. Snímek bohužel ke konci ztrácí dech, možná bych tedy na úkor některých scén raději zkrátila stopáž, už tak je obsah místy nepřehledný, ale to mi vlastně vůbec nevadilo a klidně bych snesla větší dávku nepřehlednosti a o to víc si vychutnala množství dobrých scén a skvělé hudby. Pak bych si film s chutí pustila znovu, takhle si raději poslechnu CD už proto, že při filmu jsem vykouřila opravdu hodně cigaret.:-) ()

kwaicheng

Hele mě to zezačátko bavilo a líbilo se mi to, říkial jsem si no né, jakísi avantgardní pojetí. No a po hodině už mě ta karikatura začala srát, byla sice pořád nanejvýš elegantní a vystihující, ale prostě mě vadila. Splácané to bylo zřejmě záměrně páté přes deváté, Seržeho zase tolik neznám a tak jsem se trochu ztrácel, orientován jen dle atrapy Bardotky a Birkinové. Na žutón mon amúr jsem si musel počkat skoro hodinu a půl. Bylo to divné a nudné. Ano, chápu tu snahu tvůrců zachytit duševní rozpoložení slavného rebela ale víte co? Seru na něj. Uměl hrát na klavír, na kytaru, byl to dobrej muzikant. A co kurva? Ta omáčka kolem s mejdanama, chlastem, děvkama, gepardama, afghánskýma chrtama, kozama, čínkama, jamajčanama, prcáním všeho živého, drogama atd., o které se vytváří dojem, že je cool a že je super a že je drsná a kurva teď se zleju jak čuně, voprcám mámu tátu a su kurva roker jaksepatří, tak na to já vám seru. Vobyčejný zmrdi, už jsem na ty pseudohovna co produkoujou kolem sebe tihle umělci alergickej. ()

Joski

Napriek mnohým filmovým nedostatkom sa tento originálne natočený príbeh zo života rebelského bohéma vcelku vydaril. Jasný vplyv európskej kinematografie poeticky dopĺňa schizofrenické momenty s démonickým alter egom Gainsborga. Hybnou silou filmu je určite podmanivá hudba i zvodné femme fatale. 75% ()

vincchuppo

Výborné! Temné! silné! Zkažené, přec čisté. Myslím si, že je to výborný film. Myslím si, že je to výborný autobiografický snímek. A myslím si, že to, jak byl vyprávěn, je fantazie! ()

bono22vox

Nelze než vyjádřit obdiv herci Ericu Elmosinovi, že ve svých 44 letech zvládl Gainsbourga ztvárnit od jeho raných třiceti až do smrti - jde o výkon z rodu životních, pohlcujících a totálně přesvědčivých. Jen se trochu bojím, že mýtus jménem Serge Gainsbourg se tímto dílem pouze zdánlivě složitě rekonstruuje, ale ve skutečnosti se tu pořád podléhá všem základním klišé o umělci jako hříšníkovi, který hřeší tak moc proto, že to za nás ty běžné smrtelníky přece musí někdo oddřít... 75% ()

Akaja

Další Scala naslepo aneb další skvělý výběr kina, díky za tohle překvapení! Na začátku jsem se spíš vyděsila, protože jsem rozhodně neměla náladu na film o druhé světové a Židech, ale ukázalo se, že to byl jen úvod do života někoho, o kom jsem nikdy neslyšela. Ale dobrý, docela brzo mi doklaplo, po kom má jméno Charlotte Gainsbourg a že ta Britka, co si doma zapomněla sukni, bude asi Jane Birkin. Posledních dvacet minut už se táhlo jako sopel, ale stejně to za těch 5 hvězdiček stálo. ()

fantomas19

* hudba * charizma, celebrita, provokácie * umelecký svet * Francúzska dráma z tohto roka, ktorú režíroval Joann Sfar, je biografiou speváka Serge Gainsbourga. Sebavedomý židovský chlapec Lucien Gainsbourg, žijúci v predstavách s obrovskou hlavou a komplexom škaredej tváre, sa cez maľovanie dostáva k hudbe a písaní textov. Mení si meno na Serge Gainsbourg (Eric Elmosnino), stáva sa slávnou celebritou, dlhodobým provokatérom, zvodcom krásnej Bridgitte Bardot (Laetitia Casta), a s ohromným hudobným talentom je autorom množstva skvelých piesní, najmä "Je t´aime..." s Jane Birkin (Lucy Gordon). ()

Tamdydam

Hlavní předností tohoto filmu je opravdu silné téma. Život Sergeho Gainsbourga netřeba nikterak přibarvovat. Je dostatečně fascinující sám o sobě stejně jako samotný Serge. Film o jeho životě mě vskutku bavil a nevadilo mi ani jeho místy abstraktní pojetí. Na začátku mě i zaujala zarážející podoba herce Erica Elmosnino. Bohužel v této roli mi ale příliš neseděl. Postavu suveréního svůdce jsem tomuhle tintítku prostě nevěřil. Takřka dokonale by mi na jeho místě seděl Vincent Cassel. Podoba by byla, do klasického krasavce má taky daleko a role nespoutaných samorostů, kteří to umí se ženskými, mu člověk bezvýhradně věří. Škoda. Nicméně i tak tento film rozhodně stojí za vidění. ()

JohnnyBoy

Překvapuje mě, že mnoho z hodontících Gainsbourga nezná. Vždyť je to úplná superstar světové populární hudby! A film s alespoň částečnou znalostí Gainsbourgova života prostě počítá...Je mi sympatické, že právě v případě tohodle prvního pankáče a rastafariána v kravatě, muže který permanentně šokoval nejen Francii, ale celý svět (Lemon Incest třeba), nevznikl popisný biograf typu Ray, Cash nebo Piaf. Fajn, občas je to trochu bizarní a nějaké roztěkané, ale pustíte-li si alespoň jednu z písniček od Serge, možná pochopíte proč. Doporučuju třeba Intoxicated Man... ()