oveckaoa

Bratři Starusové stojí za filmem Vetřelci Vs Predátor, který se my strašně líbil. Na tento film jsem narazil náhodou když jsem si četl komentáře u filmu Bitva Los Angeles. Hodně se líbíl děj filmu (i když originální není to samé jsem viděl už v Cloverfieldu). Zpracování alienů je taky na slušné úrovni a scény kdy na ně útočí F16 jsou nejlepší z celého filmu. Bohužel film neoplývá nějak extra dobrýmy hereckými výkony ale to je mě osobně jedno beztak všichni skoro pochcípají takže je to šumák. Osobně si myslím že kdyby to bylo natočeno ruční kamerou (jako v Cloverfieldu třeba) tak by to mělo pořádné grády ale ani tale možnost není špatná. Film vykrádá spoustu filmů Válku Světů Cloverfield (ten konec mě připomněl dokonce Vetřelce 4 Vzkříšení ) ale nějak mě to nevadilo. ()

Javad

< Logika kam si my utiekla? ... jááj aha mne šlohol mozog emzák... > Sme dvaja bratia a radi točíme SCI-FI filmy. Nevadí že nemáme žiadny režijný talent, stačí keď nám dáte desať miliónov doláčov a mi už niečo natočíme. Predsa náš predošlý film AVP-R sa pár ľudom páčil... a teraz prichádzame s niečím úplne originálnym – mimozemšťania napadnú zem! To pritiahne masy do kín. Príbeh síce napísali dvaja chlapíci, ktorí s scenármi nemajú žiadne skúsenosti, ale to vôbec nevadí , lebo mi máme prevratný nápad – v tom najlepšom sa film skončí! ()

ivan bohatyr

Námět není nijak originální, ale určitě se na něm dá stavět a vytvořit pěkné dílko. Konec se mi líbil, ten byl solidní, sice dopředu signalizované jak to asi skončí, ale dobré. Zbytek byl už o poznání horší, hlavně začátek dost zmatený. Myšlenka skočit do toho pohlavě a hned zas vyskočit do nezáživné omáčky, jak to vlastně začalo, nebyla dobrá. Jako začínají hned s mimozemšťanama, že tak mě zajímá co kde jak proč jak vypadaji co chteji atd... a oni skočí do keců, jak se tam ti aktéři dostali, čímse živí... a přitom tyhle kecy vůbec nejsou do obsahu potřeba a stejně skočí zpátky o pár hodin takže se dozvíš prd a akorát tě to nesere. Počitačovy zpracováni dobry, ale nějaká dramatičnost nebo tak, to tam snad vubec nebylo, místy to aji dost nedávalo smysl, prostě kdo hledá něco pořádnyho v takovym stylu tak určite sáhne pro District 9. ()

PiLgRiM

Nedotažené do konce, ale příjemné béčko. Oproti AVP2 je to krapet lepší. Efekty jsou jakž takž, celé se to tváří jako něco mezi dnem Nezávislosti a Válkou světů, kde poletují všudypřítomné chobotničky z matrixu.. A nebo jsou jen bratři Strausove fanoušci PC hry Crysis? Škoda toho nedotaženého konce mohli jsme se dozvědět více a nebo si užít zajímavých pár minut navíc v útrobách organického plavidla. ()

noriaki

Na tomhle sci-fi je zajímavé akorát to, kam až pokročily speciální efekty a o kolik zlevnily. Za deset miliónů dolarů by James Cameron natočil komorní snímek o rozhovoru dvou lidí v potemnělé místnosti a Michael Bay by k tomu přidal dynamickou akci v podobě připravování večeře. ()

lennyd

Už od začátku bylo jasné, že tento den bude úplně jiný, než kterýkoliv před ním. Nad městem se vznáší obrovské kosmické lodě, a do své namodralé záře pohlcují každého, kdo se nestihne schovat. Několika přátelům se ale přece jen podaří skrýt, a doufají v brzký návrat k normálu. Ale ti, kteří se rozhodli lidstvo vymýtit se s neúspěchem nesmíří, a nenechají svého pátrání dokud bude na planetě jakýkoliv živý člověk ... Je vidět, že bratři Straussové mají rozhodně nakoukáno - ve Skyline se mísí tolik různých nápadů s různých filmů, až to skoro pěkné není. Den trifidů, Monstrum, Den nezávislosti, District9, Proroctví - z každého kousek. Jenže - i pejsek s kočičkou na to nakonec přišli, že když smíchají - sic všechno dobré, tak z toho moc jedlý dort nebude. A tak se ani Straussům nepodařil nikterak skvělý film. I když potenciál tu byl - minimálně v první polovině filmu jsem s napětím očekával, co bude. Jenže jak se to začlo rozjíždět, a postavy se začaly chovat čím dál tím víc nelogičtěji (když už se chtěli schovat, proč se neschovali v nějakém sklepě nebo tak, ale na vrcholku proskleného mrakodrapu?) - a vše podtrhl naprosto úchylný závěr. Na druhé straně - nemůžu říct, že bych se vůbec nebavil - ono někdy stačí jen vypnout mozek, a kochat se vizuální stránkou filmu - která se u Skylina rozhodně povedla.. ()

BoncheR

Úprimne...bol som pobavený. Toľko amerického klišé a kecov typu: "Bez teba nikam nejdem!" alebo "Môžeme to dokázať, ale len keď zostaneme spolu." sa tu nachádzalo teda hodne. Film v podstate nemal žiadnu pointu, rád by som povedal akú som tam ja objavil ale nechcem spoilerovať. Takže? Suma-sumárov: Sprostosť sťa mraky a nič konštruktívne dokopy. ()

Bobik9

Bylo to jak a houpačce. začátek byl pěkně svižný a vypadalo to na super sci-fi. V polovině se to ovšem zlomilo a pořád se dělo dokola to samé. Nuda trvala asi 20 minut a potom zase svitla jiskřička naděje, že bude super konec, ovšem jak rychle se jiskřička objevila, tak rychle zhasla a konec byl totálně odpudivý. Neříkám, že se na dvojku nepodívám, ale jen ze zvědavosti a ne proto, že bych se na ní těšil, jako to bylo v případě tohoto dílu. I když, kdyby se tady udělalo lepší obsazení a postavy by se trochu více pohybovali, nebylo by to vůbec špatné. ()

Phietros

Na to že se to dostalo na plátna kin, tak zklamání! Herci nic moc, slabé scény, ale rozhodně lepší nadprůměr, vybočující z řad podprůměrných béčkových sci-fi! Takový mix války světů a zelených rostlin co nás pojídali, tuším den grifitů?! Pokud bude i druhí pokračování, díky otevřenému konci, doufám že to dopadne lépe.. 60% ()

majxik

Celou dobu mi u toho filmu něco chybělo, a nakonec k tomu přibyla další věc... konec :D ten tam nějak zapoměli. ()

yeniczek

Asylum našlo své konkurenty. Pánové sorry, sic triky umíte dělat výborně, ale to okolo je šílenost... Popravdě bych chtěl, aby se film odehrával od cca 5 minut před koncem a dál... ()

Trustme

Producent: "A o čem to celé bude???" --- Tvůrci: "No... parta nesympatických postav bude půl hodiny řešit své denní osobní problémy. Pak, ale Zemi napadnou mimozemšťani!!! A tá parta to celé bude pozorovat z okna, z dalekohledu a nebo ze střechy. Bude to dramatické a levné. Možná i nudné, ale ke konci zkusíme dát nějaké úchvatné záběry, co nám kluci z efektovýho studia udělají bokem, za to že je dáme do titulek." --- Producent (posmrkávaje koks): "Mchachááá, to beru!" ()