mzss1

A mě se film dost líbil. Rozpočet 10 mil.USD a přesto se to povedlo. Režisérové jsou dobří, necht se jim povedl film Vetřelci vs. Predátor 2. Příběh celkem obyčejný, má skvělé nápady. Nejlepší je na filmu děsivá atmosféra a napínavost. Akce tu je taky, hlavně na konci a je zde opravdu dost zvládnutá. Hudba průměr. Úplný konec filmu v hnízdě mimozemštanů se moc nevyvedl, ale nevadí. Film celkově hodnotím na 76% = **** ()

kingik

Nejlepší béčkové scifi, co jsem kdy viděl. Připravte se na mimozemskou invazi do L.A. v sofistikovaném scifi od talentovaných bratrů Strausových. Spielberg s Emmerichem se svými letitými vykopávkami na podobné téma se tiše po zhlédnutí tohoto nářezu krčí v koutě a budou tam ještě dlouho i s Bloomkampem, který něco podobného v otřesném balení vypustil do světa před časem. Dvaceti patrová výšková budova se pro skupinku přátel, pro něž bylo probuzení noční můrou, stane dočasným útočištěm než to peklo skončí, ale scénář chrlí takové množství nečekaných nápadů ve vysokém tempu, že se to na poprvé nedá ani pobrat. Obdobná smršť je to i po vizuální a trikové stránce, kdy jsem byl ohromen realistickou kvalitou triků a neobjevil jsem žádný rušivý element, respektive nepovedený trik. Nesmím opomenout ani trefné herecké obsazení. Jedna hezčí herečka vedle druhé (Scottie Thompson, Brittany Daniel, Crystal Reed) dva chrabří týpci v hlavních rolích neměli chybu (Eric Balfour,Donald Faison), pak do party přibyl i starší ročník (David Zayas), do toho hřímala epická hudba a postavy hynuly jedna po druhé v nepříliš odhadnutelném pořadí. Stejně neodhadnutelný je doslova bombastický konec ve stylu totální apokalypsy. Zkrátka se jedná o scifi nejen pro příznivce tohoto žánru. 100% ()

IQ Tiqe

Scénář se podobá dvěma známým sci-fi. ALE! Na Den nezávislosti to v nejmenším nemá a oproti Válce světů chybí impozantní nástup a wtf konec. Nic moc - s vizuálním ztvárněním nemám problém, nějaká pointa by se taky našla (byť pokulhává na všechny čtyři), ale vůbec nemůžu říct, že bych se bavil. Chybělo napětí, akce nepromyšlené, cíl neznámý; prostě špatně natočené. ()

Sobis87

Po zmrveném Aliens vs Predator 2 jsem od bratrů Strauseových nic nečekal, takže nemohu říct, že jsem ze Skyline zklamán. Spíše jsem byl utvrzen v názoru na tohle duo packalů a dalším jejich výtvorům se již vyhnu velkým obloukem, protože sledovat Skyline byla prostě jen velká ztráta času - stokrát propraná zápletka o mimozemské invazi, nějaké ty tempo degradující vztahy, předvídatelný vývoj událostí, šablonovité momenty, atd. Nižší kvalitu efektů jsem vzhledem k minimálnímu rozpočtu ochoten tolerovat, ale příšernou režii již nikoliv. Takřka každý moment je koncipován v duchu povrchní líbivosti "MTV generace" (říkejme tomu jednorázový "wow" efekt, který záhy vyprchá), což ještě nemusí být špatné - Michael Bay tak natáčí pořád a prochází mu to -, ale ve Skyline se téměř veškerá snaha míjí účinkem. Místo toho, aby mi v jedné scéně spadla čelist a já si řekl "to je hustý", jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a říkal si "aha, to asi mělo bejt hustý". "Hustý"...Strauseových zbožné přání. Kdyby film začínal tam, kde ve skutečnosti končí, a tvůrci nás tak ušetřili celé té invaze, kterou jsme viděli už stokrát (a stokrát lépe), možná by z toho byla i docela zábavná blbina, protože onen závěr představuje snad jediný opravdu působivý moment filmu...i když i při něm se mi lehce cukaly koutky. A co herci? Scénář? A zajímá to vůbec někoho, kdo se rozhodne jít do kina na takový film? Bratři Strauseovi si nejspíše mysleli, že rozhodně ne, a tak obojímu věnovali minimální pozornost. A vy byste měli také. Anebo se tomu filmu vyhněte úplně, opravdu není o co stát. ()

Sonnery

Nechápu, proč ty lidi byli tak vystrašený, když jim spadlo modrý z nebe..? Film, ale bohužel po scénáristický stránce vysralo samo peklo ()

Socrates

Amatérská hudlařina s kupou nesympatickejch seriálovejch ochotníků. Normálně jsem se musel podívat, jestli to netočil Janák. Dramatická scéna s kouřením před těhotnou byla asi nejvíc... Ale já jsem masochista, jdu vyhledat a zkouknout to volný pokračování. ()

Kothy

Váýně slabota. je to ještě horší než Světová invaze. Mimozemšťani, kteří vysávají lidem mozky. To tu opravdu ještě nebylo... ()

oje

Asi bych ani nevěřil, jak nemastně neslaně se dá mimozemská invaze natočit. O nějakých pocitech nebo dokonce napětí se vůbec nedá hovořit, a to ani když se za okny prohání mimácké koráby. Původně jsem neměl v plánu Skyline moc strhat, když se ale děj nořil do stále monotónější nudy, prázdná kapsa producentů nechala hrdiny skotačit jen na pár desítkách metrů čtverečních a poslední půlhodinka se zkládala jen ze skřeků a dialogů, za které by se muselo stydět i to nejtrapnější béčko, nemůžu si pomoci. K čemu je, že lodičky svítí hezky do modra, když na ně herci celou dobu jen čumí jak koza na vrata. Válka světů by vedle toho měla dostat všechny ocenění světa. Alternativa: War of the Worlds, Independence Day, Battle: Los Angeles. ()

teutates

Nechápem čo všetci proti tomuto majú, mne sa Skyline v určitej rovine páčil... už dávno viem, že s nadmernými sympatiami človek ďaleko nezájde... sci-fi jak sviňa, pocit orgazmu pri pohľade na "nebo", pár akčných scén, ktoré nevyzerali tak trápne ako je tu asi tak 1000x spomenuté aaa myšlienka?! Kur*a, koľko je tuna romantikov... no samozrejme v tejto zvrátenej premise sa Vám to nepáči čo?! sebci... 6/10 ()

mil@n.fanatik

Jejda jejda, do 20 minut to vypadalo na "slušný" film, ale od té doby to bylo čím dál tím horší a větší blbost. Ano efekty byly výborné, ale to asi tak vše. Děj žádný,nic nic... Škoda, z tohoto filmu se dalo vytáhnout daleko, daleko více!! Myslím si, že to trošku odflákli... Když vidíme prakticky v celém filmu pořád stejný obrázek, jak obří monstrum nahání a střílí ruznými zbraněmi po utíkajících a schovávajících se lidech střely, střely a výbuchy a nic víc, no nevím no...ŠKODA, ŠLO VYTÁHNOUT Z TOHOTO FILMU VÍCE!!!!! Dávám 2*, i když jsem chtěl dát 3, tak si to prostě celkově nezaslouží, muselo by ve filmu být i něco víc, než jsme viděli.... 45% ()

Campbell

Trošku zklamání od bratří Strausových jsem sice nic extra nečekal ale tady není nijak extra na co koukat. Kdybych film bral jako jen invazní film bez těch modrých světel šel bych s hodnocením nejspíše výš ale bohužel ty světla a to měnění lidí bez vysvětlení se mi vůbec nelíbilo. Navíc polovina filmu se odehrává v domě kde se kecá co se bude dít dál. Film prakticky zachraňuje posledních akcí nadupaných 20 minut to předtím bych nejraději smazal. Strausovy se postaraly i o efekty který jim jdou a ve své branži patří mezi ty nejlepší. A tady to jen dokazují protože efekty jsou naprosto bez problémů a vypadají fakt parádně i mimozeštani vypadají parádně. Jen škoda přehnanýho konce kterej vypadá jako intro z počítačoví hry. ()

predators

Asi mě spousta lidí ukamenuje, ale nemůžu si pomoct, mně se to líbilo. Už už jsem se bál nějaké "úžasné" závěrečné pointě a i tady jsem byl docela překvapen. Mile, musím podotknout. Jinak, fakt sci-fi emzáci připomínající ty z Crysis a dobře vystupňovaný závěr. Jo, a proč nepodpořit mladé talentované herce? Chci dát 4*, ale že bych trochu zvedl průměr? No co, za to se tu hlava netrhá. Tedy tady, v reálném životě, ve Skyline to neplatí... 75% ()

PetrPan

Áčkové triky v béčku s céčkovým scénářem a déčkovými herci. Bavil jsem se áčkem, béčko mi nevadí, s céčkem jsem se vyrovnal a déčka si raději moc nevšímal. ()

nash.

Už dlouho jsem se ve výběru filmu tak nespletl. Patnáct minut, které mi připadaly jako věčnost, má parta nesympatických týpků mejdan a nic se neděje. Pak se za okny objeví pixely, které předstírají, že jsou něco jako Den nezávislost křížený s Hvězdnou pěchotou a po ulicích začne pobíhat nesourodá koláž emzáků, poskládaná z desítky let starých béčkových horrorů. Jsou nezničitelní a jediné co jim chybí je mozek, pro který si z nějakého nepochopitelného důvodu, přiletěli na Zemi. A co je ještě podivnější, najdou ho tu. Nemá to napětí, nemá to logiku, nemá to smysl, konstrukci, nápad, ani jeden slušný herecký výkon, dokonce ani žádný dialog, který by nebyl nesmyslným blábolem. Nemá to nic, čím by si to získalo můj zájem nebo dokonce sympatie a vydržet do konce bylo téměř fyzické utrpení. Je to jen nuda, kterou od odpadu zachránila pouze razance invaze a bezvýchodnost marné snahy o odpor. ()

iamek

Skyline není sice žádný zázrak, ale vzhledem k rozpočtu to není tak špatný film. Podobný námět už tady sice byl, ale po dlouhé době se na trhu oběvilo scifi kde monstra šla vidět krásně z blízká a navíc byla dobře udělána. Skyline je sice jen jednohubka na jedno shlédnutí, ale zase taková katastrofa to nebyla. Snad pro přístě si dají bratři Strausové více práce s castingem. ()

hammer_head

Podle mého je Skyline naprosto průměrným snímkem, který nic nového nenabídne, ale také nikoho neurazí. Na to, že se jedná o film ze studa Asylum jde o zlatý skvost a to je zapotřebí si uvědomit. ()

korbitch22

Já tyhle dva kluky obdivuju,parta lidí bez vize a docenění nečeho jiného,než zaběhlého standartu jim háže klacky pod nohy a odsuzuje jejich práci,ale oni stejně válí dál a k mému velikému potěšení válí skvěle.Bratři Strausové jdou prostě proti proudu,kašlou na producenty a studia a točej si všechno podle svého..a já říkám jen tak dál.Skyline není bůh ví jakým scénáristickým skvostem a díky malému rozpočtu ani příliš výpravným,dialogy se ovšem dají poslouchat a může za to hlavně výborný Eric Balfour.Postavy se chovají,jak by se asi chovala většina z nás,v této krizové situaci.Odsuzovat scénář že postavy sou hysterické a jednají nelogicky...chtěl bych vidět vás hrdinové :-) Efekty sou úžasné a vyobrazení podstaty napadení emzáky skvěle vypointované.Konec mě totálně rozšvihal a upřímně hódně potěšil,neboť sem kvůli němu byl ochoten přidat hvězdičku.Všechny zbořené Hollywoodské klišé,které ve filmu si jsou,si opět zaslouží uznání a jen parta tupounů bez rozhledu to opět nechápe.Radši si pustě nablbou Válků Světu od Spielberga a nekoukejte na filmy,které nedokážete ocenit.Skyline je stejný,ba i odvážnější bez producentský experiment nežli jejich předchozí AvP 2 a já jim upřímně přeju větší rozpočet na další film a určitě doufám ve Skyline 2.Hawk 75%. ()

heyda

Čekal jsem něco co nemá daleko od odpadu - nějakou kravinu bez myšlenky, bez nápadu, bez akce, tak jak to zde všichni popisujete, ale ZAS TAK HROZNÉ TO NEBYLO. V čem se určitě všichni shodneme je totální demence scénáristy, jehož dialogy připomínají dialogy z telenovel a výběr herců byl taky úděsný. O nějakém ději se taky moc nedá mluvit, i když jakousi pointu to mělo. Každopádně jsem byl mile překvapený, jak si poradili tvůrci s triky, s kamerou a celkovou akcí, která mě rozhodně bavila. Třeba ten nálet na tu mimozemskou loď byl naprosto famózní. Stažené ve vysoké kvalitě to jen svištělo. Hlavně mě ale zaujal úplně jiný pohled na útok mimozemšťanů. A to pohled ze skupiny lidí, která vůbec netuší, jen se snaží přežít. Žádná armáda, žádné výzkumné laboratoře, žádné vojenské štáby jak jsme zvyklí ze Dne nezávislosti a jiných filmů s touto tématikou, ale totální nevědomost a bezmocnost. Jelikož je to film plný protikladů, neměl by se pohybovat ani nahoře ani dole, nýbrž hezky ve středu, proto 3 hvězdičky. ()