corpsy

Po nenásilnom uvážení som sa nakoniec rozhodol, že dám filmu o niečo väčšie hodnotenie ako si možno zaslúži, pretože v niekoľkých momentoch sa naozaj hodí otázka typu - ako je možné, že sa film dostal do kinodistribúcie a neskončil rovno na DVD či Blu-ray nosičoch. Film však má spád, triková stránka vzhľadom k rozpočtu naozaj udivuje a snímok takmer okamžite vtrhne do akcie...je však blbý. A ani nevadia všetky tie dejové či technické vykrádačky iných filmov, opakujem ešte raz - je blbý. Možno preto, že som veľa nečakal, nebol som ako pravdepodobne tu väčšina, až tak sklamaný. ()

Pegas1632

proboha proč někdo něco takovyho toči? Vůbec to nedává smysl, postavy jsou mentálně pochroumany, jinak si jejich chování nedovedu vysvětlit. chybí tomu děj, nápad, zajímavá zápletka, sympatičtí hrdinové - prostě všechno. ()

PauloZ

Sešel jsem se s kamarádem s tím, že dáme průměrné filmové béčko u pivečka!! A výsledek? Další obrovský příklad toho, kdy s hodnocením CSFD uživatelů nesouhlasím ani za mák! Nechápu a nevidím jediný důvod, proč tomuhle výbornému popcornu se skvělým spádem, hutnou atmoškou a napínavým dějem nedát minimálně 4*! Je pravda, že ve finále tvůrci trošku zariskovali, ale občas je to potřeba a myslím, že v tomhle případě to vůbec neuškodilo! Najdeme určitě i podobnost s filmy jako Matrix, District 9 či Válka světů, ale je to sci-fi a to se bez těhle věcí prostě neobejde. Navíc první letecký obranný protiútok se sólovkou B-2 mě zařezal pěkne do sedačky :) Pro mě velice nadprůměrný filmový zážitek. Seru na všecky komentáře a dávám krásné 4* .... Někdy opravdu udiveně civím a přemýšlím, co by si tak zdejší uživatelé přáli. ()

Astaroth12

Od tohoto zázraku som veľa nečakal, lebo som videl najprv dvojku a ta tiež nebola žiadna výhra , ale vedel som, že rozpočet bol oveľa vyšší ako tu. Triky neboli az tak zle, ale inac to bola riadna nuda. Moc sa toho tu nedialo a keď náhodou aj dialo, tak až tak zaujímave to nebolo. Musím uznať, že i keď som kritizoval dvojku, tak mala oveľa väčšie gule ako jednotka, hlavne postavy boli o veľa coolovejsie ako tieto nevýrazne mršky. Nič mi to nedalo a skoro nič ani nevzalo, takže aspoň tie 2* i keď silné. ()

Kryton odpad!

Srágořina na entou, kterou nezachrání ani pár emzáků. Mimozemštani ukradnutí z Matrixu, lidi blbější než teleshopingové publikum a konec, co mě naprosto nasral. Tohle si bráchové Strausové strčte tam, kam se podívá jen celník! ()

FFilipCZ

Zajímavý námět i jeho vizuální zpracování. Akorát děj je podle mě hodně odfláknutý, stejně jako pointa a nějaký kvalitní závěr. Snímek měl velký potenciál, ale někdo si s ním neporadil tak, jak by se slušelo a patřilo. Škoda. ()

nigga

Je fajn vidět, že i za údajných 10 miliónů jde natočit trikově velmi slušný film, bohužel i přesto má celek podle mě televizní feeling (hlavně co se týče nasvícení a kamery) a bohužel dost podprůměrně hrající herce a hlavně šíleně béčkový scénář. Samotný nápad není úplně marný a asi prvních 30 minut mě to dokonce i mírně bavilo, ale podobně jako u předchozího filmu bratrů Straussů to s přibývajícími minutami bylo čím dál tím horší, postavy se začali chovat ještě více dementněji a ty scénáristický úlety na konci by pro mě nebyli úplně zabitý, kdyby byly lépe podané a hlavně ne úplně useklé stylem „už nemáme žádný peníze, tak to třeba tady radši rychle ukončíme“. Bohužel tedy dost podprůměrný béčko, které kdyby bylo dělané pro TV nebo přímo jako „video film“, tak bych k tomu byl možná shovívavější, takhle je to 40%. ()

SaNcHeZ_cz

Reparát za AVP2 se nekoná. Pár slušných nápadů, vizuálních libůstek a hudebních podkresů utopených v mizerném hereckém obsazení, úrovní TV produkce a šíleně tupého scénáře. ()

zahubicku odpad!

Achjo , takovou kravinu jsem dlouho neviděl . Důvod proč jsem si Skyline pustil byl David Zayas ale bohužel ani on tento film nezachránil od úpadku do odpadu! ()

MartinezZ

24.12.2010 ~ Víte co je z celého Skyline to nejlepší? Trailer. Bez přehánění, je to tak. Zbytek je směs hloupě obšlehnutých nápadů. Válka světů potkala Gears of War, Half-Life 2, Crysis a District 9, ale nepotkala scénář. ~ Všechno začíná invazí. Výborným hrůzným nápadem jednoduchého vycucávání obyvatel Země bez možnosti obrany. Stačí se nechat ovládnout paprskem a šup, už jste nasáváni jako prach do vysavače. A v Los Angeles máme partičku různorodých lidí v jednom hotelu, kteří nemají zájem stát se obětí obřích, nad městem se vznášejících lodí. Schovávají se tedy v hotelu a čekají, co jim režisér řekne, že mají dělat dál. V hotelu ale ani tak není bezpečno, obří lodě (ála District 9) se nevznášejí venku samy. Schovávající se lidi mají za úkol najít a přinést další podpůrné "jednotky". Například levitující živoucí mechanicko-elektronické chobotničky (ála Crysis) nebo velcí roboti (ála Alixin Dog z Half-Life 2) a pak jsou tu ještě obří stvoření (ála Gears of War) lezoucí po mrakodrapech a nejsem si teď jistý, jestli se někde neobjevují i tripodi (ála Half-Life 2 či Válka světů). Armáda se po dlouhé době započne snažit zbavit se vetřelců, ovšem nijak úspěšně, všechno má totiž regenerující schopnosti a na takovou technologii jsou lidé krátcí. Jediné, co se jim podaří, je naprdnout emzáky leteckým útokem s atomovkou (ála Den nezávislosti) - druhý a poslední světlý bod filmu. ~ Mezitím mezi partičkou lidí v hotelu zuří tak trochu malá žabomyší válka, která je v celém filmu zbytečná a jejich osud mi byl naprosto a zcela ukradený. Celý film na to, jaké měl možnosti, vyzněl naprosto neskutečně pitomě a bylo secsakra vidět, že scénář a režii měli pod palcem tvůrci velmi špatně hodnoceného pokračování Vetřelce vs. Predátor a že díky jejich vlastní trikové společnosti se veškeré peníze nalily jen a pouze do efektů. Jako technologické demo moc pěkné, jako film příliš ubohé a nedodělané. ~ Tou nejshnilejší a nejčervivější třešničkou na prošlém dortu byly dvě skutečnosti: Ufouni vycucávají lidi za účelem získání jejich mozků (!!!), které jsou následně vkládání do oněch Dogů, chobotniček a všeho ostatního, a za druhé, dva z naší skupinky se mají natolik rádi, že když jemu je vycucnut mozek a vložek do Doga, nenechá se ovládnout vetřelci a jme se proti nim bojovat a chránit před vycucnutím svoji nasátou přítelkyni, která je těhotná. Über-imbecilní to ale je proto, že ta nejzajímavější část filmu, jakkoliv přitažená za vlasy, je udělána formou přeblurovaných screenshotů v závěru hry, které více než film a počátek už připravovaného pokračování, vypadá na konec chabě zahraného intra do průměrné videohry. ~ Těšil jsem se hodně a zklamání dokonce předčilo i mé pesimistické odhady. Pročpak, proč!!!? ()

Korbitch

Bratři Strausové na začátku udělali pár chyb, kdy až moc dávali okázale najevo všechnu nablýskanou slávu L.A. Záběry na super káry, raperská hudba, luxusní roští a tak. To dle mého spíše filmu škodí, působí to puncem štětek, tedy lacinosti. Dále ale rozjedou super vizuální show, ve které se zhlídli dle mého hlavně v populární počítačové hře Crysis. Podobnost s chapadlovitými potvorami byla více než zjevná. Scénář není nikterak výjimečný, hluchých míst je také řada, ale víceméně se mi film líbil. Škoda jen, že v momentě, kdy to chytá pekelný grády, film najednou končí. Klidně bych přidal ještě takových 20 minut. ()

Z0oMb3E

Ktoby to bol povedal že i u emzemákov je neschopnosť prefiknúť asistentku či sekretárku verejný škandál? Preto sa pár odvážlivcov rozhodlo prepašovať modrý zázrak i k nim. Takže vyvarujte sa vaginálnemu styku s emzemákom nech má akýkoľvek dlhý charakter! Ten jeho podmanivý pohľad nieje vecou arijských génov ale vedlajší účinok dopingu na ochabnutý klenot! Na prvý pohľad sa môže zdať ze prienik je nemožný. Ale bacha! O chvíľu to dôjde i jemu pretože myslí za 2 milióny! ()

Praxis

Hodně zvláštní slepenec nejrůznějších scifáren počínaje Dnem nezávislosti přes Válku světů až po District 9 nebo Monstrum. Začátek poměrně příjemný, postupem času stále větší a větší předvídatelnost. Konec hodně zvláštní, že by otevřená vrátka pro případné pokračování? mno, uvidíme. Herecké výkony spíše dementní, ale to asi k hodně velkému béčku patří. Každopádně průměrné byly i vizuální efekty, ale co bychom za pár stovek tisíc doláčů nechtěli. Celkově příjemný průměr, neurazí, nenadchne. ()

mysiak

Je vidieť že bratia Straussovci vedia aj za malé peniaze natočiť niečo vizuálne pekné ale zároveň kopirujúce sci-fi, ktoré boli teraz v móde..ale scenár a aspoň ako tak dobrých hercov to už nevedia...Skyline je teda na rázcestí vtipne vykrádajúceho sci-fi s "seriózne" sa tváriacim filmov plným celkom solídnych efektov... ()

katasta

Co na to říct....někomu se v hlavě zrodil nápad, i vcelku dobrý, a nebyl schopný s ním udělat cokoli rozumného, logického nebo zajímavého. Ze Skyline je tedy cosi bez příběhu, s naprosto nedotaženým nápadem, s herci neherci, dialogy k pláči a ještě k tomu všemu z každého druhého koutu vidíte rádoby napodobeninu jiných filmů. ()

Riddick77

Není to tak děsivě špatné, jak jsem dle ohlasů očekával. Tríčky velmi zdařilé, vskutku je něco i vidět, což často u filmů s monstry nebývá a některé akční scény vskutku efektní. Na druhou stranu postavy jsou až na hlavní dvojici celkem ploché, chovají se zcela idiotsky a jsou HROZNĚ nesympatické (tudíž není důvod fandit). Největší vopruz je Zayas se svym španělskym přízvukem a totálně nesympatickym zjevem i charakterem. Faison je zas dobrý tak možná ve Scrubs, sem se naprosto nehodí. Balfour s miss Thompson jsou celkem v pohodě, v poslední třetině se i začínají chovat trošku rozumně (jako, že nechtějí čekat za roletama na smrt), nicméně ty jejich rozhovory jsou taky prazvláštní vzhledem k situaci. Tudíž kostra příběhu dobrá, ale dialogy a chování postav zcela mimo. Napětí na konci celkem stoupá, avšak konečná příhoda s "mozkem"??? WTF??? Nápad dobrý, ale teda spíš k pousmání. No, snad bude dobrý taťka :-) Klidně druhý díl přežiju, hlavně ať návažou tam, kde to ukončili, protože tehdy to začalo být fakt zajímavé! 5/10! ()

Freemind

Měla mě varovat příjmení režisérů. Ono to není úplně strašný film, ale co si budem povídat - je bohatý na okamžiky, kdy máte chuť se plácnout do čela. Vesmírné invazi nechybí rozmach a pompéznost, příšery naši planetu vcelku slušně válcujou, do toho ale přicházejí sáhodlouhé pasáže dialogů a monologů bez hlavy, paty a směru. Já jsem to protrpěl, pro vás mám ale radu nad zlato - držte prst na tlačítku Fast Forward a přetáčejte pokaždé, když nějaká postava otevře ústa. Užijete si 30 minut zábavy a ušetříte cennou hodinu svého života. ()

vorheese odpad!

Režisér: "Chtěl bych natočit Válku světů." Producent: "To už natočil Spielberg." Režisér: "Kdo? No to je jedno. Tak vynecháme příběh, stejně bych ten výtah, co mi z tý knížky udělal asistent, nedočet." Producent: "Super, super. Tak seběhni na ulici pro pět šest lidí, který by to sehráli a já tu zatim sesmolim pár modrejch efektů." Režisér: "Áááá, ehm, chtěl bych to točit na Zélandu." Producent: hlasitý smích Režisér: "V Rumunsku?" Producent: "Ne teď vážně. Tady máš klíčky od mojeho bytu. Natočte to tam do pěti, než se vrátí manželka. Večer pošlu trikový sekvence mejlem a zejtra ať je to ready na premiéru." Režisér: "To nestihnu vymyslet žádnou pointu ani poselství." Producent: "Hele mě je to za těch pár milionů u pr****. Klidně si nacpi mozek hlavního hrdiny do nějaký vesmírný vopice." ()

ABLABLABLA

No asi největší záchvat smíchu jsem dostala, když jedna z těch divných tvorů "sežrala nebo co" mozek toho borce, a asi tím, že už byl třikrát ozářený, se mu zachovalo jeho myšlení a šel zachránit svou těhotnou přítelkyni v těle zrůdy. Souhrn filmu? Nedívejte se na to, pokud se už vážně nehorázně nenudíte. Jedna * za to, že mě film opravdu pobavil svou stupidností. ()