Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

st.ranger

Co čekat od filmu, který je v kinech promítán pouze ve 3D? Pro mě už to znamená jisté varování, že je třeba cenou lístku vyvážit mizerné kvality filmu. Zvolené prostředí, Rusko, mluví za vše. Země neomezených možností, kde elektrikář vyrobí podomácku metač mikrovlnek a tím oslabuje silové pole nebezpečných, téměř neviditelných mimozemšťanů. Přihodíme trochu moralizování, nějakou tu minulost, která spojuje kamarádské dvojice, obětování se, perfektní angličtinu Rusů, naprosto směšné efekty a vzhled invazní jednotky a výsledkem je nenáročná sci-fi ptákovina, která kdyby ubrala na serióznosti, jistě by to prospělo. Jako komedie by to bylo ideální, ale film je bohužel brát neskutečně vážně, například po zabití známějších charakterů spustí dojemná a emocionální hudba. Naštěstí stopáž není nijak vražedná, překvapivě po seznamovacím začátku udržuje scénář slušné napětí a tempo, takže konec přijde zcela nenuceně. ()

Terva

Velice zajímavý začátek. Úvodní titulky jsou nejdříve vteřinu Rusky a pak přejdou do Angličtiny. Konec úvodních titulků prolétá hvězdnou oblohou a k tomu je slyšet tichá hrozivá hudba. CITÁT - Ta azbuka vypadá jako Klingonština.......... Dva kámoši přijedou do Ruska za kšeftem. Ten však nevyjde a tak se jdou opít. CITÁT - Lidská společnost se neobejde bez chlastu a Boha. Proto chlastán jako Bůh........ Ale začnou se dít podivné věci. Chcípaj telefony a vypadává elektřina. CITÁT - To se mi nelíbí, to mě poser........ Je tu sice lehce čerpáno ze Spielbergovi Války světů a z filmu Skyline bratrů Strauseovích, ale jen trochu. Nepůsobí to jako vykrádačka, což je jen dobře. Scéna ze psem "na Kremelském náměstí" je skoro hrůzostrašná a velmi mrazivá. Velice povedený snímek, má to svůj originální námět, dobrou hudbu a je v tom i lehce romantiky. Nečekal jsem, že to napíšu, ale mrzí mě, že je ten příběh tak krátký. Je tu spousta věcí o kterých by se dalo mluvit, ale nemluví. (Třeba úvodní katastrofy tu nejsou) a někdy se mi zdá, že tvůrci to ani nechtějí rozpitvávat a ženou příběh do finálního konce. Což je možná škoda, chtělo to větší stopáž. Jinak samozřejmě dávám za pět. Film přesně dle mého gusta. ()

Ouwen

Nevím proč, ovšem asi mám sestrojený city, pro filmy, tohohle tipu. S napětím jsem očekával, co bude následovat. Docela mně mrzelo, že ty 4 Rusové neodpluli taky s tou ponorkou a taky to, že umřela ta bloncka s tím klukem. Obsazení mi vůbec nevadilo, vsadilo se na mladou krev a navíc se to odehrává v Rusku. Těším se na pokračování. Ehm. Tedy jestli nějaké bude... ()

Dale

Amíkom už asi došli exteriéry pre katastrofické filmy, tak si tentoraz vybrali Moskvu. Príjemná zmena, no ako inak, hrdinovia sú stále Američania, ktorým sem-tam helfne aj nejaký Rus. To by sa ešte dalo zniesť, no ten dementný príbeh s hláškami, z ktorých zostáva rozum stáť a takmer všetkými klišé, ktoré existujú, to už sa dalo dopozerať len s obrovským sebazaprením. Keby aspoň s tou ponorkou odplávali o 20 minút skôr a nešli hľadať tú nánu, čo sa podivne stratila a miesto toho, aby plávala k ponorke, tak sa zašila v území mimozemšťanov, tak dám o hviezdu viac. Lebo keď počujete hlášky ako "Bez nej nemôžeme odplávať, musíme ju zachrániť..." žalúdok ma chuť otočiť sa hore nohami a takýto pocit mal môj žalúdok asi pri každej tretej vete v tomto filme. ()

moviesfan

Nemyslím si, že by Darkest Hour byl vyloženě špatný film. Sice mi některé postavy neseděly, ale určitě se na film dalo koukat bez jakékoli ujmy či ztráty času. ()

JohnCZ

Z filmu jsem měl pocit, že se jedná o pilot k nějakému béčkovému televiznímu seriálu, protože by tomu herecká a technická stránka odpovídala. Nekoukalo se na to špatně, ale zároveň to je jeden z těch filmů: zapnu, pobaví mě, zapomenu. ()

joehot

Pokud jsem počítal dobře, v celém filmu byl jediný (!) dobře fungující dialog, a to hned při úvodní scéně s letuškou. Jeden z těch dalších probíhal stylem: A: "Máš fixu? Začmárám si kus košile, ať není vidět díra v mém saku." B: "Jednoho dne u sebe nebudu mít fixu, co potom budeš dělat?" No, a od té doby to šlo scénáristicky do kopru. Jedinou fungující stránkou je kamera, která snímá dobře na pohled i účinek (místy nádherné až "sépiové" barvy, povedené efekty). ()

corpsy

Čo by človek čakal v kine za 30 melónov? Totálnu odrhovačku. A tak aj je. Snímok, ktorý sa všetkými desiatimi pýta do kategórie "direct to DVD", neponúka nič prevratné, dej ubieha v polovičných obrátkach a 3D si ani veľmi nevšimnete. Takže na nudný večer báječná zábava. ()

Marek1991 odpad!

Emile Hirsch sa vyjadril, že nechce hrať v zlých filmoch, no a ja by som mu to po filme Útek do divočiny ako sa vraví zjedol aj s navijákom, keby som nevidel tento hysterický katastrofický film s nesympatickými dievčatami, postavami s typicky americkým puberťáckym hysterizmom a pseudohrdinstvom. Dej je strata času, nič prevratné, ešte aj z Ruska urobili zas hroznú krajinu, radšej nepozerať. ()

PauloZ

Velká škoda, že dobré a svým způsobem originální náměty končí v rukou nesprávný a málo kvalifikovaných lidí. Nevím jestli za to může i na režisérském křesle sedící Chris Gorak, nebo pouze člověk odpovědný za scénář. Každopádně scénář je vcelku bída. I těch 89minut je na tohle téma pramálo, protože všechno jde strašně rychle, tím pádem se opomínají detaily a přeskakují se věci, které ovšem vadí (např. kde se vzala ta druhá mikrovlná zbraň?!) a tak dále. Ovšem velmi slabé je také celé vyznění filmu. Žádné emoce, žádný adrenalin, prostě to skončí v počátku world war a my jsme viděli odfláklou předehru, která vyzní do prázdna hned po skončení. Abych jenom nekritizoval, tak efektně pěkné. Scéna na rudém náměstí je taky vcelku solidní a plus za to, jak se režisér staví k eliminaci hlavních hrdinů. Ta bezradnost při zachycení "tou věcí" je opravdu šílená, jenom prach bez krve, žádné čekání na smylování. To je z kladů asi tak vše. Chtěl jsem dát 3*, ale v průběhu tohoto komentáře jsem si to rozmyslel, je to spíš tak 2,5*. Jinak nic proti POMOvi, ale Skyline je solidní pecka a tohle mu nesahá ani po kolena, takže dávám 2*. Přitom to začalo fakt slibně a 3D nebylo zlé. Jo a ještě jedna věc, proti téhle "neviditelné" mimozemské rase bychom byli opravdu v hajzlu! ()

ConanVJ

Pěkný filmek o napadení naší planety mimozemským šmejdem. Tentokrát se děj filmu nemotá kolem velkého amerického města, aleje v samotné Moskvě, kam jeli dva američtí kamarádi ukázat a prodat svoji práci. To se jim však vůbec nepovedlo a tak si lespoň zašli do místního klubu, kde chtěli zapít žal. Zde potkali dvě krajanky se kterými se seznámili a po nějaké chvilce přišel mimzemský útok. Poté už je to klasika, mimozenšťané likvidují veškerý život a partička mladých lidí se snaží přežít a dostat se z napadeného města. Mě se filmek líbil a dávám mu 80%. :) ()

Marsik

Další sci-fi v ten samý den a opět jsem si to neužíval. U tohoto jsem doslova usínal. Moc mě to nebavilo, i když uznávám, že situace, ve které se postavy ocitli, byla blbá a nechtěl bych. 60% ()

Astaroth12

Toto bola trýznivá kravina i keď sa strašne snažila byt cool, no teda nebola. Nič moc neukázala a jačiace ženy či nejaké lúče, čo zabíjajú ľudí vo mne nemohli vzbudiť záujem. Debilné hlášky, ešte debilnejšie postavy i ich konania, ma utvrdili v tom, že tento "emzácky" akože horror je strata času. A aj bol, lebo som videl veľa filmov s podobnou tematikou a boli oveľa zaujímavejšie. Dávam 2*, lebo si myslím, že sú i o niečo horšie scifi filmy, ako je tento.,Hau. ()

Kryton

Daleko lepší než Skyline avšak stále ve vodách průměrna. Ač se to nehonosí efekty jako Skyline, tak to nabízí lepší zábavu a snad i scénář a závěr. Emile Hirsch je od dob Speed Raceru čím dál více zapomínán a tak se vydal do Ruska. Černá hodina je totální videoherní adaptací na hru, která není. Je tu vše od přímočarého děje, tolik oblíbeného exotického východu pro amíky a emzáci, kteří jsou daleko více děsíví svojí škaredou CGI. Každopádně pozdě večer to slušně odsýpalo a i ten konec ( SPOILER!) alá Terminator Salvation se přežil lépe než ultra hloupé SKYLINE. Nečekal jsem nic a dostal oddychovku na večer, když nešlo usnout. ()

draggo

Podle hodnocení jsem čekal naprostou žumpu, výsledkem je ale docela sympatické a zábavné béčko. Emzáci mi přišli docela originálně vymyšlení, film svižně odsejpal, obsazení v pohodě a potěšilo mě, že konečně jednou invaze ufounů postihla někoho jinýho než USA, prostředí Moskvy bylo osvěžující a ta parta ruskejch borců mě pobavila. Triky sice žádný veledílo, ale v pohodě snesitelný, vzhledem k rozpočtu šlo těžko očekávat další 2012. Hodně lidí si stěžuje v komentářích na příběh - ten mi osobně vůbec nevadil, pokud se člověk odprostí od toho, že jde o další variaci na klasické katastrofické téma, tak ho nemůže nic naštvat. Já osobně jsem se u sledování docela příjemně bavil, takže nemám problém Černou hodinu jako oddechový film doporučit. /70% a 4*/ ()

SaNcHeZ_cz

Černá hodina. Bohužel v jiném smyslu než tvůrci zamýšleli. Post-apo sci-fi, které vykrádá kde může a snaží se přitom tvářit cool. Problém není jen v laciném vizuálu, nezajímavých hrdinech a celkově tak nějak prázdnou hodinou a půl. Přidejte scénář s takovým množstvím logických nesrovnalostí, hloupostí a děr, že by se za ně nemusel stydět ani ementál a máte jedno z největších zklamání roku. Bohužel tohle se šíleně nepovedlo a nezachrání to ani relativně krátká stopáž. ()

MartinezZ

Moje první poznatky o filmu ještě před jeho zhlédnutím: 1) Už podle traileru je jasné, že jde o béčko se zajímavým nápadem a zajímavými triky. 2) Emile Hirsch. Z těchto dvou důvodů mi bylo nad slunce jasné, kam tenhle snímek zařadit. ~ Výsledkem je něco... prostě něco. Některé apokalypto-obrázky vypadají pěkně (loď v mostě, letadlo...), ale graficky moc nezapadají do filmu (je vidět, že jsou prostě "malované" a tak mi film spíš připomínal hraný námět na nějakou počítačovou hru (a díky úvodním moskevským lokacím si zavzpomínal na misi 15 z prvních Ghost Recon :). Do poloviny filmu to byla jen teenagerská sci-fi konina. Od mladinké rusky s pistolkou to ale začalo fakt nabírat grády. Jenže tím horším směrem. ~ 20 milionů z 30 milionového rozpočtu sežraly efekty. Plusem tak jedině je, že se film tak tak možná zaplatil, takže pokračování nebude. Jedině, že by ho dělalo Asylum. Ti totiž určitě měii prsty i v tomhle. Nějak. ~ PS: Jak dí J*A*S*M, zlatý Skyline :) ()

Wysch

Pokuď má jít o emzáky, ať už tam ti emzáci jsou... anebo nejsou. Jenže pokud si má film hrát na emzácký scífko, kdy ufouni choděj v neviditelným štítu, buď to musí bejt vykrádačka válečnějš laděný Battle: L.A, nebo to musí bejt aspoň vykrádačka Války světů. A pokud teda mám aspoň nějakej bezduchej příběh, musí tam bejt atmosféra po celou dobu filmu. Nemůžu dělat filmy napůl, a Černá hodina je sakra poloviční film. Ať už je to v produkci, scénáři i postavách a hercích, nesmí to bejt polovičatý řešení. ()

Praxis

V rámci žánru to stačí. Klišé a nelogičností je na každém políčku více než dost (jak sakra mohli přijímat vysílání ve Faradayově kleci??), ale v zásadě to vcelku špatné není. 45% ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)