Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

iamek

Kromě technické stránky není na Černé hodině co chválit. Mizerné herecké výkony nesympatického hereckého týmu lezou na nervy nejvíce. Scénař a samotný děj je tak béčkový, že béčkovost béčkovější být nemůže. To už jsem se více pobavil u poloamaterského Skyline. Díky bohu, že jsem nakonec na tenhle paskvil nešel do kina. ()

Lenny.M

Celou hodinu a půl jsem se naprosto božsky bavila. Triky i prostředí úžasné, nápad taky, i když asi by se mi víc líbilo, kdybychom do konce neviděli obličejíky těch potvor.. ()

SeBig

Odpudivý, levný zedko v rusku o nějakých vraždících lampionech. Asylum hadr jakby smet. Jedna za Thirby víc ani muk. ()

korbitch22

Útok obřích,zmutovaných a naprosto neviditelných mimozemšťanů......proč nám pouštěj furt tyhle trapný béčka?Zvedaj nám tim morálku......... Tak pro začátek můžu zase jen žasnout nad promrhaným potenciálem.Začátek filmu měl slušný rozjezd,Hirsch se předvedl hned v první scéně,kde dokázal že je dobrý herec je ( tudíž moc nerozumim jeho účasti v tomto projektu,ale složenky,sou složenky ) První útok je epesní vybíjená tupých komparzistů a film je doslova vychcaný,jak totiž krásně maskuje rating pg-13 v hromadách mrtvol spálených na uhel,bez jediné kapky krve.Jenže po prvotním nadšení přichází strmý pád,hlavní hrdinové jsou v 1minutovém střihu zavření ve skladu ruského baru,kde se během čtyř dnů nepotřebuje nikdo vysrat ani vychcat.Hlavní hrdina je hlavička pomazaná ( Hirsch ) a vše ví a všechno zná,jen se na ty neviditelný bubáky podívá.Dialogy primitivní a hloupé,bez špetky zvládnuté dramaturgie,nulové napětí,minimum akce a když už,je to snůžka nesmyslů.Oceňuju styl putování,že hlavní hrdinové nenarazí na žádného psychopata ani kreténa,jako ve filmech 28 dní poté,nebo Válka Světů,každý jim ochotně pomůže a je vlastně sympaťák,což filmu hodně pomáha,protože se ta nuda sleduje líp,bez iritujících debilů kteří ztrpčí hrdinovi život a během 5minut stejně chcípnou,ale film vám skazí celej.Další věc která je super je výprava.Opuštěné ulice moskvy,dopravní letadlo uprostřed nákupního centra atd. prostě apokalypsa a to já žeru,budíž další menší bodík k dobru.Jenže,scénárista měl nutkání napsat celkem slušným hercům tak blbé dialogy a situace,že když kamarádka hlavní hrdinky zjistilla co to je poletovat v atmosféře na molekuly jásal sem radostí a tleskal.Původ emzáků nevysvětlený,žádný prostřih mimo moskvu.Jestli si režisér naivně myslel že tahle ´´pecka´´ vydělá na další díl,je naivnější než nekuřák v doutníkovém klubu.Potenciál v tom byl,utopený v nudě a tupých kecech,bez napětí a gradace,bez pointy,bez švihu.Pár světlých nápadů to nespravý.Verbal může být sice sečtělý člověk,který nevybíravým způsobem a vulgárně,leč chytře manipuluje mozečky lidí jenž mů v pálili už snad 900 bodů,pro mě to je pořád jen blbeček s filmovým vkusem sýrové topinky. 40%. ()

Chrustyn

Malá, laciná, hloupá a nudná sci-fi, který se snaží být větší než ve skutečnosti je a snažící se zaujmout nápadem neviditelného nepřítele, proti kterému bojuje partička mladých turistů v neokoukaných ruských exteriérech. Na filmu je znát nejen minimální rozpočet ale hlavně nezkušenost tvůrců, kteří nedokáží natočit jak napínavou, tak jakkoliv zajímavou nebo alespoň efektivně vypadající scénu. Když si vezmu, že za stejný rozpočet bylo natočeno "Monstrum" nebo "District 9" je jasné, že se někde stala chyba. ()

honajz

A nebylo to zas tak špatný. Pravda, úvodní čtvrt hodina je děsná, a vždycky, když někam zalezou a začnou debatovat, je to o hounu. Ale zas ty procházky vylidněnou Moskvou, trochu netradiční cestopisný dokument, ale šlo to. Škoda, že to nemá atmosféru, nedaří se navodit pocit beznaděje, osudovosti, mladí lidé jsou prostě geroji bez bázně a hany. Náběh na možný druhý díl bych ale raději nechal jen náběhem, zas takové koule film nemá a jsou chvíle, kdy se člověk vyloženě kouše nudou. ()

Roman.Ticka

Nebudu se nikomu zpovídat proč mi film včetně INVENČNÍHO příběhu sedl, je to prostě tak a ne jinak. Nenechám si vzít svou svobodu slova ani názoru a nenechám se zastrašit nějakým debilem ufounem a jinou zbytečnou havětí. Stejně tak já plně respektuji názor druhého, přesně v intencích rčení "Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem". Ale urážet se rozhodně nenechám, takže vy všichni prašivci, nepřátelé lidstva, se pakujte odkud jste přišli a bez návratu. Forma i obsah překvapivě na vysoké úrovni. Akce šlapala bez jediného zádrhelu, dávka emocí pasovala na míru a vyšší inteligence konečně jinak než coby zelený slizoun s tykadly, holou lebkou bez uší atd. to dala sežrat jim a taky mě. Tleskám, balancuji mezi 4-5. ()

jonyyy

Invaze emzáků, Moskva, Emile Hirch - čekal jsem původně jednu z největších pecek roku a upřímě i jednu z mála z tohoto žánru, co zaujme i kritiky, protože Emile si poslední dobou filmy celkem pečlivě vybíral. Vznikla z toho taková bezmyšlenková blbůstka (ovšem já mám takové rád). Při srovnání se Skyline (které se mi taky líbilo) jsou tu efekty zhruba stejně dobré, ale o mnoho lepší obsazení a herecké výkony. Udělat vetřelce neviditelné je originální nápad, zbouraných budov bylo dost, ledadlo v obchoďáku, rozbité mosty, to mi ke spokojenosti stačilo. No a řekněte. Jak často můžete vidět post-apo krajinu plnou žigulíků? Takže jdu opět proti stádu - 75%/kino/159kč ()

SOLOM.

Putin musel asi vychlastat hodně vodky, že dovolil amíkům natočit něco podobného. Zřejmě se nechal ukolébat 30. milionovým rozpočtem a předpokládal, že půjde o pořádnou scifi pecku. To se soudruh ovšem šeredně přepočítal. Gorak si sice nevedl vyloženě špatně, ale žádnou velkou díru do světa taky neudělal. Přitom slibný potenciál tento film určitě měl. Největším průserem zřejmě bylo to, že se tvůrcům absolutně nepovedlo navodit (udržet) potřebnou atmosféru, která až na pár výjimek postrádala potřebnou dávku napětí. Přitom zezačátku to nevypadalo vůbec zle. Po solidním úvodním masakru a úvodním nástupu elektrizujících „neviditelných“ emzáků se to změnilo v poněkud stagnující podívanou, kdy postavy zmateně pobíhají v ruské metropoli, sem tam se dostanou do křížku s nepřítelem, vedou přihlouplé dialogy a tak to bylo furt dokola.50% ()

Ilicka

Neviditelná hrozba, blikající žárovky, nulové sympatie pro postavy - to nikoho nepobaví. A dokonce ani v případě, že se vám líbil trailer a Emile Hirsche pokládáte za sympaťáka. ()

ARI50

Po dlouhé době se vracím k psaní komentářů a hned dostanu lepší průměr sci-fi který mně pobavil a rozhodně nenudil. ()

Beastmaster4

Otravně nudná a vtíravá blbost, která si hraje na víc, než ve skutečnosti má. Jednu hvězdu aspoň za nápad, který by mohl v jiných rukách být o dost lépe využit. ()

Sawy

Válka světů pro teenagery.Primitivnější,přímočařejší,modernější a levnější.Začátek je vyloženě na zabití,pod tím nánosem ruského hiphopu,béčkových triků a klišé vykukujících z každé scény jsem začal věštit jeden z největších letošních průšvihů.Ale když hrdinové konečně vylezli ze sklepa,začal film šlapat lépe,těch laciných triků tady naštěstí není tolik,aby vyloženě štvaly a atmosféra neviděné zhouby je navozena slušně.Za tu hodinku a půl člověk nemá moc šancí se začít nudit,kratší stopáž sice způsobuje,že celý film působí strašně uspěchaně,na nějaké hlubší uchopení invaze můžeme rovnou zapomenout,ale být delší,možná by film jen působil směšněji.Příjemně na mě působila i jistá nepředvídatelnost děje,který je sice poskládán z provařených ingrediencí,ovšem k povinným žánrovým zastávkám se ubírá leckdy poměrně nečekanými zákrutami.Navíc,Emile Hirsch je pořád sympaťák (i když nejspíš přestal číst scénáře,jinak by něčemu podobnému nemohl kývnout) a v pocitové rovině na mě nakonec Černá hodina působila docela slušně.Černý kůň konce roku,ve kterého jsem doufal,z toho nakonec není,ovšem stále mě to bavilo víc než militaristické pozérství Světové invaze,což bych začátkem roku nečekal.Nějaký ten guilty pleasure potenciál tam je,škoda že ty holky po Moskvě neběhaly v krátkých sukních,aby ta aura sympatického sci-fi béčka byla dokonalá. 60 % P.S.: 3D podle očekávání zbytečné,zvlášť když se značná část filmu odehrává ve tmě.Ovšem některé zákruty (mimochodem výborné) kamery byly vskutku mňamózní. ()

Morholt odpad!

Válka světů mě příliš za srdce nevzala, takže tohle hodnotim jako absolutní odpad. Nesnášim neviditelný mimozemšťany, nemam rád Hirsche, Rusáky a debilnější než debilní chování postav mě vystřeluje z fuseklí. Tohle nemělo jít ani DVD a BR, ale rovnou beta videokazety. ()

Genero

Hmyzu s lucerničkami čelíme zásadně ve složení: bezcharakterní zmrd, ulízaný chytrolín, bruneta s malými prsy, blondýna s malými prsy, retardovaný dvojník Jacka Blacka. A jakou horší horoucí prdel si k zániku světa představit, než Moskvu. Takhle nějak by to asi dopadlo, kdyby Jan Karafiát začal s H.G. Wellsem popíjet absinth přímo z lahve. Nechápu hodnocení některých uživatelů. Jedná se o kvalitní béčko, které zcela naplňuje mé intelektuální ambice a několikrát mě donutilo k hlubokému zamyšlení: Mládež trčí čtyři dny zavřená ve skladu, kam však celou tu dobu chodí srát? Spatří retarda ve Faradayově kleci angrešty rozpustilé brunety? Potřebuje stárnoucí komsomolec v náruči ženu, nebo mu stačí druhý stárnoucí komsomolec? Vrátí se Vladimir Putin z rybolovu včas, aby ukázal lucerničkám své Osoto-gari? Váhám, jak toto dílo správně uchopit, jelikož na mé palčivé otázky nedává jednoznačnou odpověď. ()

Lacike

Film typu Skyline s ktorym ho spaja nielen namet o invazii mimozemstanov, styl, ktory vykrada slavnejsie predobrazy, ale bohuzial aj klady a nedostatky samotneho filmu. Medzi klady jednoznacne patria vzhladom na rozpocet solidne a miestami dokonca posobive triky. Neoriginalita jednotlivych scen prilis nevadi, kedze vela takychto filmov nevznika. Naviac sa ich tvorcovia snazili zakazdym niecim ozvlastnit. Velkym minusom, ale su nezaujimave postavy, ktore vedu dialogy sustiace papierom tak intenzivne, az sa nedaju pocuvat. Takze mi bolo jedno, kto prezije. Nezadarilo sa ani pri kastingu, takze ani vdaka hercom ma postavy nezaujimali. Vdaka tomu film pada do toho najsedivejsieho priemeru aky existuje. Vysledkom je slusna jednohubka na jedno pozretie. 5/10. ()

maseer2

skupinka Američanů zmateně a bezmyšlenkovitě pobíhá po Moskvě se žárovkama na krku.. začátek byl ještě jakš takš v pohodě, ale dál už to pak byl totální propadák s absolutně nefungující postapokalyptickou atmosférou a scénářem, který psalo pětileté děcko.. a nezachraňuje to ani můj oblíbený Emile Hirsch, který je tady neuvěřitelně prkenný a celou dobu se tváří stejně ("drsně").. ()

PROROK14

V momente, ked som zbadal to nízke hodnotenie som bol trocha šoknutý. Mne sa to celkom páčilo, kedže to nie je komédia, tak žiadnu zábavnosť som v tom nehľadal, že to bolo bez štipky napätia tak to by som tiež netvrdil a ruské postavy istotne neboli trápne. ()

6thSun

Kdyby to dávali třeba v úterý za prochcanýho podzimního dopoledne a já bych se zrovna nudil jako svině a rozhodl se na to podívat, tak by to stejně byla nebetyčná ztráta času. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)