Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

rekkky

Nedá se říct, že převedení původního románu a zároveň jedné z nejnavštěvovanější hry na Broadwayi má výherní ambice v kategorii nejlepší film roku letošního udílení Oscarových cen. Příběh dramatu tohoto válečného koně, který s pomocí souhry náhod a notnou dávkou štěstí znovu nalezne svého původního majitele nedokáže zapůsobit do takové míry, aby byl divák mnohem více vtažen do samotného děje. Mainstream lze pozorovat v téměř každé oblasti. Kamera, vizuální stránka záběrů, kostýmy, dialogy a dokonce i režisérské schopnosti Spilberga padly na neúrodnou půdu. Největším negativem je neúnosně dlouhá stopáž a na takovou látku nezkušený hlavní představitel Alberta (Jeremy Irvine). ()

RakeW

Ale jo, barvy to má fakt pěkný. Výprava je samozřejmě bez chyby a válka, ač nijak originálně zpracovaná, má rozhodně koule. Třeba kavalérijní epizoda je až na výjimky šťavnatá od prvního nácviku až do posledního zabodnutí šavle do hlíny. I útok pěchoty nebo tah děla do kopce mají docela švih (až na tu koňskou solidaritu samozřejmě). Ale zbytek je prostě tak přemaštěný a dlouhý, že je to ve výsledku, i s nutným diváckým uvolněním v podobě mnoha ironických posměšků během celé projekce, prakticky nekoukatelné. Před koncem to sice chytne geniálně absurdní nádech (část od vyběhnutí po tanku až k mezinárodní humanitární pomoci a suvenýru v podobě kvalitních düsseldorfských nůžek na drát), ale zbytek už je zase přeslazený a rozblemcaný jako francouzský džem. "There are different ways to be brave. Did you know the French have the best carrier pigeons?" ()

Jocker94

Od tohoto počinu jsem kvůli námětu nečekal moc, ale dá se říci, že kvůli S.Spielbergovi jsem čekal hodně. Jedná se o několik rozdílných osudů, které "Joey" propojí - celkem napínavý snímek s happyendem. Nakonec jsem nebyl sklamán, ale mnohé části filmu mohly být dle mého názoru řešeny lépe. ()

Rokle

Patos, hrdinství a jeden neobyčejný kůň, který změní život mnoha lidem. Je to pohádka. Trochu válečná, trochu romantická a trochu historická. Každý záběr je vypiplán do nejmenšího detailu. Původně jsem si myslel, že se Spielberg vyčerpal po Tintinovi a Válečného koně si udělá jen pro radost, takového chudého příbuzného. Mýlil jsem se, hodně jsem se mýlil. Velkolepé brilantně nasnímané scény potvrzují, že se Steven obklopil opět těmi nejlepšími (především zvuk je jeden z nejlepších, co jsem za poslední měsíce slyšel). Jakékoliv záběry, kdy je na plátně Joey a navíc v pohybu, by stály za to si dát zarámovat a rovnou umístit někde na stěnu v obýváku. Škoda snad jen toho, že Jeremy Irvine je příliš matný na to, abychom mu pořádně fandili a těch málo lepších herců je tu pouze na okrasu a hned zmizí. ()

Gumby

Vskutku krásný film, s hluboce koňským příběhem. ...a teď všichni povině šup na Turínského koně. Má 80%, takže to bude asi nějaký kýčovitý komerční šit pro stáda, ale co, nejen vysokým uměním živ je kůň, ni? ()

Brousitch

"Nikdy předtím jsem neměl možnost pracovat s živým zvířetem, na jehož hereckém výkonu by film závisel. Avšak právě tahle nejistota, nervozita a otevřenost vůči spontánním nápadům je to, co mi při každém natáčení pomáhá a žene dopředu." - Steven Spielberg ()

wakeup

Kone rad nemam a rad mit nebudu. Mam z nich strach, protoze jsou blbi. Ikdyz muj komentar ted mozna cte nejakej konofil a rika si nebo nekomu, ze kone blbi nejsou, nic muj nazor na kone a ani na tenhle film nezmeni. Pohadkova valka za uslzeny ctyri. A tim slovem "uslzeny" nemyslim nic spatnyho. Po traileru jsem si myslel, ze tohle proste nebude fungovat. Fungovalo. Film o koni, skoro za jedna. Spilberg nezklamal (narozdil od ty 3D sracky, kdy pohrbil myho hrdinu z detstvi). ()

Zajdo

Videl som málo filmov s tématikou prvej svetovej vojny, z tohoto hladiska mi prišiel film celkom zaujímavý. Príbeh bol jednoduchý ale vcelku pekný, no niečo tomu filmu chýbalo, možno väčšie grády alebo menej nudných pasáži. Nebyť skvelej Spielbergovej kamery a pekných scén, tak by to bolo o hviezdičku menej. ()

agassi68

Už to nie je to, čo bývalo, ale napriek tomu Spielberg kumšt stále ovláda. Všetko je jasné hneď od začiatku a môžete sa sústrediť na nádherné zábery anglického či francúzskeho vidieka. K tomu neskrotní žrebci všetkých farieb, štipku bojovej vravy, nesmie chýbať mierotvorná scéna pri vyslobodzovaní koňa medzi bojujúcimi stranami a všetky tie milé klišé, ktoré neurážajú. Samozrejmosťou je fantastická kamera. 75% ()

Fawkes

Pro mě jeden z dalších krásných příběhů, které Spielberg odvyprávěl na jedničku. Dokázal spojit dojemný příběh plný přátelství a hrůzu světové války. Za vyzdvihnutí stojí taktéž hudba Johna Williamse a herecký výkon Jeremyho Irvina. Výprava filmu taky dost kvalitní, chvílemi jsem měl pocit, že se ocitám někde na Novém Zélandu. Zdejší hodnocení je podle mě pod hranicí, kterou by si tento film zasloužil. Počet procent by měl být minimálně o deset víc. Doufám, že se časem najde pár uživatelů, kteří mi dají za pravdu. (90%) ()

Ham.and.eggs

Spielbergu, Spielbergu...Válečný kůň je pohádka s výbornou kamerou a zatraceně trapnejma a naivníma momentama. Jsou tu i parádní scény, viz většina válečných akcí, ale zbytek neustále balancuje na hraně pohádky a trapný karikatury...To nemluvim o tom, že všechny národnosti tady mluví anglicky (a rozdílný přízvuk to nezachrání), což působí leckdy dost komicky...Udělat s takovym jménem a rozpočtem takovej výplod je celkem k zamyšlení... ()

WillyMarks

Spielberg je režisér, který umí sáhnout hluboko do srdce diváka a umí skvěle točit válečné filmy. Tento snímek mohl být tím nejvíce srdcervoucím válečným eposem o jednom výjmečném koni a jeho milujícím příteli, který mohl Spielberg natočit, ale jsem trošku zklamaný. Atmosféra je brilantní, kamera byla vždy na tom správném místě a spolu s výtečným střihem a hudbou to celé vytvářelo jeden nádherný doják, u kterého by si poplakala kdejaká silná natura, ale bohužel...Tím narážím na celý problém tohoto jinak krásného snímku. Celý film je jeden obrovský kýč, což mě hrozně štvalo, tolik západů slunce je prostě moc na jednoho koně. Spielberg chtěl natočit válečný epos nebo pohádku? Přijde mi, že je to prostě něco mezitím. Na pohádku je tam spousta brutality a skvěle natočené špíny,kterou Velká válka byla, čili nic pro děti. Na druhé straně na to, aby to byl pořádný válečný epos s dojemným koncem, by to muselo dopadnout jinak (divák si po shlédnutí už domyslí jak) a do toho by patřila vypustit spousta kýčovitých scén. Poté bych tomu dal zatraceně zasloužených 5* - a to ať by to byla pohádka či dojemný válečný epos. Škoda tak nádherného snímku posazeného do stále neokoukaného a krutého období lidské historie.........Nicméně i přes tyto špatné stránky, které v tom vidím, jsem byl na měkko téměř celou dobu a dlouhá stopáž mě vůbec netrápila.. je to opravdu krásný film. 76% ()

sadlokan

Zachraňte vojína Koně.Velká škoda,že nejsou všichní komoňové takhle chytrý,mohli by místo nás chodit do práce.Nebo by na nás už jezdili!Pro mladý občanky,co si kreslí z druhý strany sešitu na matiku grošáky fixkama by to mohl bejt opravdu KULT!Ale my,co víme že nejlepší koně chová Hovora z Dobrý vody,a nedáme dopustit na Jasnou a Olivera osedlaný Janýrem a Libourem,víme už dávno svý!V tý první válce,zdá se,šlo přeci jen ještě i o život jednotlivce,by se dalo říci.I ten yperit tam foukali tak jako něžně... ()

gombarix

Místy až odpadový doják, občas říznutý nějakou silnou scénou... u těch "skutečných" klasik to člověk tak nějak skousne, že to patřilo k době, ale co s tím dneska? ()

GOREGASM

Krásně a majestátně natočený kýč, či srdceryvný příběh? V kontextu s položenou otázkou Steven po celou stopáž balancuje při své chůzi na laně na absolutní hraně snesitelnosti a jen jeho vypravěčské srdce ho ochrání před bolestivým pádem. Příběh samotný musel doslova bít do očí už na papíře, a přestože jej Spielberg zaobalil do na zarámování čekajících záběrů, nechala mě story koně Joeyho emocionálně neuspokojeným a to i v samotném závěru, kde se má protrhnout přehrada slz. Jako vždy Spielberg oslní řadou dechberoucích scén (Joeyho běh válečnými zákopy) a "herecké" výkony samotných koní zaslouží obdiv, ale prvoplánovost a účelový vývoj příběhu (takhle tlačit na pilu se jen tak nevidí, ale hlavně to není zapotřebí) jeho snahu téměř sráží na kolena. 60% ()

mala_kea

Nemohu jinak, promiňte pane Spielbergu i mistře Williamsi. Bohužel celé téměř dvou a půl hodinové velkodílo je honosnou přehlídkou průměrnosti. Pobrečet si? To spíš zoufale se zasmát při závěrečných a nekonečně se vlekoucích minutách neuvěřitelného kýče. Anglicky mluvící němci, francouzi a bůhví ještě jaké další národnosti, to bylo dost na pěst. Na druhou stranu, zajímavý příběh oře i kluka. Paradoxně srandovní scénka při zachraňování koně z bitevního pole. Výprava taky noblesní, trikaři si dali záležet. No a v závěrečných titulkách mě uklidnilo, že žádné zvíře nebylo během natáčení zraněno, uf! ()

mourinho

Vše podstatné už řekl ve svém komentáři uživatel verbal. Ano ten, kterého tady všichni tolik nenávidíte a milujete zároveň. Dokázal zcela přesně vystihnout moje pocity, zabalit je do naprosto famózní rétorické formy a vše další, co bych o téhle sračce sesmolil by tak jen zbytečně zavánělo plagiátorstvím, což nechci. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga